Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

V hlavní roli prodloužení vlasů. Na kterou metodu vsadit?

Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.
prodloužení vlasů
Jakými způsoby lze prodloužit vlasy? (Foto: 123RF)

25. 10. 2021

25. 10. 2021

Metody prodloužení vlasů jsou mezi trendy už několik dlouhých let. Ještě před nějakou dobou byly obrovským a mnohdy těžko dostupných hitem, ovšem, jak šel čas, rozrostla se řada vlasových studií a spolu s nimi se rozšířily také možnosti z hlediska metod samotného prodlužování. Nutno podotknout, že takové ty samotné počátky nebyly zrovna valné.

Výsledky totiž mnohdy nepůsobily tak kvalitně a promyšleně jako teď, většinou zkrátka bylo vidět, že se nejedná o přirozené vlasy, ale o jejich náhražku.

Naštěstí doba tak krásně pokročila a vylepšily se nejen použité vlasy k prodlužování, ale významně se zkvalitnil i samotný proces, který je pro vlasy poněkud přátelštější, z hlediska aplikace rychlejší a konečný výsledek je jedním slovem dokonalý. Přesto ale i nyní najdeme mezi všemi těmi metodami různé způsoby – od těch standardních až po ty nejdokonalejší. 

Naprostým základem jsou kvalitní vlasy

Ještě, než se přesuneme k porovnání jednotlivých metod, které určí jasného vítěze, mrkneme se zejména na to, co je vůbec nejdůležitější pro to, aby prodloužení vlasů mělo ten správný a atraktivní efekt. Samozřejmě základním stavebním kamenem jsou vlasy. A ne jen tak ledajaké, musí být opravdu kvalitní a především odpovídat také struktuře a povaze vašeho vlastního vlasu. Pochopitelně i dnes najdeme v nabídce řadu umělých vlasů, které na pohled vypadají zajímavě, ovšem není nad přírodní vlas, který má tak trochu jinou formu chování, zároveň i jeho údržba je mnohem snadnější. Takový vlas také bývá o něco odolnější. Pokud tedy zvažujete možnost prodloužení vlasů, raději si připlaťte a nalaďte se na vlnu přírodních vlasů. Protože zcela upřímně, i ta nejkvalitnější metoda přichycení bude téměř k ničemu, pokud k tomu nebudete mít k dispozici kvalitní vlasy. Ty jsou totiž začátek spokojenosti.

Pásková metoda

Pásková metoda spočívá v tom, že jednotlivé prameny jsou uchycené na lepících páskách. Samotná metoda prodloužení je velmi rychlá, finančně o něco méně náročnější, nicméně právě tento způsob není určen pro ženy, které rády tvoří složitější účesy. Pásky vzhledem ke své velikosti nejsou tolik diskrétní, proto bývají pod vlasy vidět.

K TÉMATU  Neuvěřitelná proměna! Vizážista se postará o kompletní změnu vzhledu a omlazení!

Keratinová metoda

Patří v současné době k nejpoužívanějším a dostupným metodám, která nabízí ideální poměr ceny, časové i finanční náročnosti. Jedná se o postup, během kterého je využívaný keratin. K prameni vlasů se přiloží pramen s keratinovým nehtíkem, který se následně pomocí tepelných kleští nebo ultrazvukem prohřeje a dojde k zapracování spoje.

Při této metodě je však nejdůležitější kvalita samotného keratinu. Velkou výhodou je také malá viditelnost spojů, navíc keratinové prodloužení vlasů se hodí pro všechny typy žen. Občas ale panují názory, že v porovnání s dražšími metodami může právě tento postup přispět k menšímu poničení vlastního vlasu. 

Micro-ring a minidot metoda

Můžete ji znát také pod metodou rinex, easy rings, flasch point a podobně. Jak už název napovídá, hlavní slovo má zde měděný nebo aluminiový kroužek, který se navléká na pramen. Poté se do kroužku vsune pramen zakončený na techniku kroužkování. Obecně s touto metodou mívá řada citlivějších žen problémy, navíc není vůbec vhodná pro ženy s jemnými a řídkými vlasy.

Spoje jsou viditelné, vlas pod ním nedýchá a navíc některé ženy udávají nepříjemné pocity při spánku nebo ležení. Velkým problémem pak bývá i barvení vlasů. Kov totiž může vytvořit na základě barvy chemickou reakci a poškodit tak prameny vlasů. Jednou z alternativ je metoda minidot, což je vlastně obdoba micro-ringu. Jediný rozdíl je ve velikosti kroužku, který je mnohem menší. 

Metoda ExtendMagic

Další z moderních metod, která má oproti svým konkurentům obrovské přednosti, je také způsob prodloužení ExtendMagic. Její nedílnou součástí jsou miniaturní spoje, které se dají aplikovat u velmi krátkých vlasů. Prodloužení je možné už u vlasů dosahující délky 2-3 mm od pokožky, přičemž žádná jiná technika podobnou možnost nenabízí.

Vlasy se navíc dají použít opakovaně a je možné využít také vlasy z copu bez jakékoliv úpravy. Ani úpravy nebo případné barvení vás nijak neomezuje, můžete se tedy k nim chovat zcela stejně, jako k přirozeným vlasů. A další výhoda nakonec. Spoje nejsou vůbec viditelné, což je další bod k dobru.

K TÉMATU  Mastná pleť. Pomohou vám esenciální oleje! Které jsou vhodné a nezklamou vás?

Nanotechnologická metoda

Další zajímavou metodou je prodloužení vlasů za pomoci nanotechnologie, která umožňuje přichycení hned pěti pramenů v jednom kroku, což představuje značnou úsporu času. Spoje jsou malé, tenké a neviditelné, upevňují se pomocí speciální nanotechnologické pistole. Takto prodloužené vlasy vydrží krásné pět měsíců, poté je však nutné zakupovat vlasy nové, což významně zvyšuje hodnotu prodloužení.

Metoda TapeX

Známá také pod slovy Tape-in nebo PU extensions. Jedná o moderní metodu, která vlasy zhušťuje a promelíruje pomocí lepících pásků. Vlasové pásky se pak přichycují takzvanou sendvičovou metodou. S rostoucími vlasy je pak nutné v rámci povolení spojů sendvič oddělit, vyčistit spoje a znova aplikovat. Obecně je tato metoda časově nenáročná, prodlužovat vlasy s její pomocí můžete i svépomocí. Životnost je však významně kratší, navíc fénováním a jinými úpravami vlasů se významně snižuje jejich životnost. 

Metoda Bond plus

Mluví se o ní také jako o metodě Bond či Bellargo. Jak v tomto případě probíhá prodlužování? Jednoduše za pomoci plastových trubiček, které se za tepla napojí na vlastní vlasy. Každá z trubiček má na sobě háček, který se navléká na vlastní vlasy a k nim se napojují jednotlivé prameny. Po zahřátí se následně vytvoří pevný spoj.

Při růstu vlasů je pak nutné spoj povolit, posunout a znovu zafixovat. Také v tomto případě jde metodu aplikovat na kratší vlasy (přibližně o délce sedmi centimetrů), zároveň je možné je libovolně upravovat i barvit. Nevýhodou je pak použití poměrně vysokého tepla a také pevný spoj, pod kterým vlasy nedýchají a navíc není tolik přizpůsobivý, jako u jiných metod. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když dříve bylo naprosto normální, že si děti sem tam od rodičů vysloužily nějaký ten pohlavek nebo plácnutí přes zadek, v dnešní době se na tělesné tresty nahlíží úplně jinak. Zatímco naši rodiče nebo prarodiče na občasném proplesknutí neviděli nic špatného, ba naopak byli zastánci hesla "škoda každé rány, která padne vedle", dneska jakmile na dítě vztáhnete ruku, hned se na vás společnost dívá skrze prsty.
Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.
Snad každé dítě se v předvánočním období těší na adventní kalendář s roztomilými obrázky, pod jehož okénky najdou sladkou čokoládku pro každý den. A protože radost si zasloužíme i my větší, postupně vznikly také kalendáře pro dospěláky, vždy tematicky laděné. Nutno ale uznat, že čím více takových hračiček, tím větší množství nadbytečného odpadu, který na planetě prostě nechceme. A právě proto se pomalu rozšiřuje trend udržitelných adventních kalendářů, které vás budou těšit po dlouhou dobu a příroda vám za to od srdce poděkuje.
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.

Nepřehlédněte

Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek