Domů » Krása a móda » V hlavní roli prodloužení vlasů. Na kterou metodu vsadit?
Krása a móda

V hlavní roli prodloužení vlasů. Na kterou metodu vsadit?

prodloužení vlasů
Jakými způsoby lze prodloužit vlasy? (Foto: 123RF)
Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.

Metody prodloužení vlasů jsou mezi trendy už několik dlouhých let. Ještě před nějakou dobou byly obrovským a mnohdy těžko dostupných hitem, ovšem, jak šel čas, rozrostla se řada vlasových studií a spolu s nimi se rozšířily také možnosti z hlediska metod samotného prodlužování. Nutno podotknout, že takové ty samotné počátky nebyly zrovna valné.

Výsledky totiž mnohdy nepůsobily tak kvalitně a promyšleně jako teď, většinou zkrátka bylo vidět, že se nejedná o přirozené vlasy, ale o jejich náhražku.

Naštěstí doba tak krásně pokročila a vylepšily se nejen použité vlasy k prodlužování, ale významně se zkvalitnil i samotný proces, který je pro vlasy poněkud přátelštější, z hlediska aplikace rychlejší a konečný výsledek je jedním slovem dokonalý. Přesto ale i nyní najdeme mezi všemi těmi metodami různé způsoby – od těch standardních až po ty nejdokonalejší. 

Naprostým základem jsou kvalitní vlasy

Ještě, než se přesuneme k porovnání jednotlivých metod, které určí jasného vítěze, mrkneme se zejména na to, co je vůbec nejdůležitější pro to, aby prodloužení vlasů mělo ten správný a atraktivní efekt. Samozřejmě základním stavebním kamenem jsou vlasy. A ne jen tak ledajaké, musí být opravdu kvalitní a především odpovídat také struktuře a povaze vašeho vlastního vlasu. Pochopitelně i dnes najdeme v nabídce řadu umělých vlasů, které na pohled vypadají zajímavě, ovšem není nad přírodní vlas, který má tak trochu jinou formu chování, zároveň i jeho údržba je mnohem snadnější. Takový vlas také bývá o něco odolnější. Pokud tedy zvažujete možnost prodloužení vlasů, raději si připlaťte a nalaďte se na vlnu přírodních vlasů. Protože zcela upřímně, i ta nejkvalitnější metoda přichycení bude téměř k ničemu, pokud k tomu nebudete mít k dispozici kvalitní vlasy. Ty jsou totiž začátek spokojenosti.

Pásková metoda

Pásková metoda spočívá v tom, že jednotlivé prameny jsou uchycené na lepících páskách. Samotná metoda prodloužení je velmi rychlá, finančně o něco méně náročnější, nicméně právě tento způsob není určen pro ženy, které rády tvoří složitější účesy. Pásky vzhledem ke své velikosti nejsou tolik diskrétní, proto bývají pod vlasy vidět.

Keratinová metoda

Patří v současné době k nejpoužívanějším a dostupným metodám, která nabízí ideální poměr ceny, časové i finanční náročnosti. Jedná se o postup, během kterého je využívaný keratin. K prameni vlasů se přiloží pramen s keratinovým nehtíkem, který se následně pomocí tepelných kleští nebo ultrazvukem prohřeje a dojde k zapracování spoje.

Při této metodě je však nejdůležitější kvalita samotného keratinu. Velkou výhodou je také malá viditelnost spojů, navíc keratinové prodloužení vlasů se hodí pro všechny typy žen. Občas ale panují názory, že v porovnání s dražšími metodami může právě tento postup přispět k menšímu poničení vlastního vlasu. 

Micro-ring a minidot metoda

Můžete ji znát také pod metodou rinex, easy rings, flasch point a podobně. Jak už název napovídá, hlavní slovo má zde měděný nebo aluminiový kroužek, který se navléká na pramen. Poté se do kroužku vsune pramen zakončený na techniku kroužkování. Obecně s touto metodou mívá řada citlivějších žen problémy, navíc není vůbec vhodná pro ženy s jemnými a řídkými vlasy.

Spoje jsou viditelné, vlas pod ním nedýchá a navíc některé ženy udávají nepříjemné pocity při spánku nebo ležení. Velkým problémem pak bývá i barvení vlasů. Kov totiž může vytvořit na základě barvy chemickou reakci a poškodit tak prameny vlasů. Jednou z alternativ je metoda minidot, což je vlastně obdoba micro-ringu. Jediný rozdíl je ve velikosti kroužku, který je mnohem menší. 

Metoda ExtendMagic

Další z moderních metod, která má oproti svým konkurentům obrovské přednosti, je také způsob prodloužení ExtendMagic. Její nedílnou součástí jsou miniaturní spoje, které se dají aplikovat u velmi krátkých vlasů. Prodloužení je možné už u vlasů dosahující délky 2-3 mm od pokožky, přičemž žádná jiná technika podobnou možnost nenabízí.

Vlasy se navíc dají použít opakovaně a je možné využít také vlasy z copu bez jakékoliv úpravy. Ani úpravy nebo případné barvení vás nijak neomezuje, můžete se tedy k nim chovat zcela stejně, jako k přirozeným vlasů. A další výhoda nakonec. Spoje nejsou vůbec viditelné, což je další bod k dobru.

Nanotechnologická metoda

Další zajímavou metodou je prodloužení vlasů za pomoci nanotechnologie, která umožňuje přichycení hned pěti pramenů v jednom kroku, což představuje značnou úsporu času. Spoje jsou malé, tenké a neviditelné, upevňují se pomocí speciální nanotechnologické pistole. Takto prodloužené vlasy vydrží krásné pět měsíců, poté je však nutné zakupovat vlasy nové, což významně zvyšuje hodnotu prodloužení.

Metoda TapeX

Známá také pod slovy Tape-in nebo PU extensions. Jedná o moderní metodu, která vlasy zhušťuje a promelíruje pomocí lepících pásků. Vlasové pásky se pak přichycují takzvanou sendvičovou metodou. S rostoucími vlasy je pak nutné v rámci povolení spojů sendvič oddělit, vyčistit spoje a znova aplikovat. Obecně je tato metoda časově nenáročná, prodlužovat vlasy s její pomocí můžete i svépomocí. Životnost je však významně kratší, navíc fénováním a jinými úpravami vlasů se významně snižuje jejich životnost. 

Metoda Bond plus

Mluví se o ní také jako o metodě Bond či Bellargo. Jak v tomto případě probíhá prodlužování? Jednoduše za pomoci plastových trubiček, které se za tepla napojí na vlastní vlasy. Každá z trubiček má na sobě háček, který se navléká na vlastní vlasy a k nim se napojují jednotlivé prameny. Po zahřátí se následně vytvoří pevný spoj.

Při růstu vlasů je pak nutné spoj povolit, posunout a znovu zafixovat. Také v tomto případě jde metodu aplikovat na kratší vlasy (přibližně o délce sedmi centimetrů), zároveň je možné je libovolně upravovat i barvit. Nevýhodou je pak použití poměrně vysokého tepla a také pevný spoj, pod kterým vlasy nedýchají a navíc není tolik přizpůsobivý, jako u jiných metod. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme