Pátek , 21. 06. 2024

Alois

V hlavní roli prodloužení vlasů. Na kterou metodu vsadit?

Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.
prodloužení vlasů
Jakými způsoby lze prodloužit vlasy? (Foto: 123RF)

25. 10. 2021

25. 10. 2021

Metody prodloužení vlasů jsou mezi trendy už několik dlouhých let. Ještě před nějakou dobou byly obrovským a mnohdy těžko dostupných hitem, ovšem, jak šel čas, rozrostla se řada vlasových studií a spolu s nimi se rozšířily také možnosti z hlediska metod samotného prodlužování. Nutno podotknout, že takové ty samotné počátky nebyly zrovna valné.

Výsledky totiž mnohdy nepůsobily tak kvalitně a promyšleně jako teď, většinou zkrátka bylo vidět, že se nejedná o přirozené vlasy, ale o jejich náhražku.

Naštěstí doba tak krásně pokročila a vylepšily se nejen použité vlasy k prodlužování, ale významně se zkvalitnil i samotný proces, který je pro vlasy poněkud přátelštější, z hlediska aplikace rychlejší a konečný výsledek je jedním slovem dokonalý. Přesto ale i nyní najdeme mezi všemi těmi metodami různé způsoby – od těch standardních až po ty nejdokonalejší. 

Naprostým základem jsou kvalitní vlasy

Ještě, než se přesuneme k porovnání jednotlivých metod, které určí jasného vítěze, mrkneme se zejména na to, co je vůbec nejdůležitější pro to, aby prodloužení vlasů mělo ten správný a atraktivní efekt. Samozřejmě základním stavebním kamenem jsou vlasy. A ne jen tak ledajaké, musí být opravdu kvalitní a především odpovídat také struktuře a povaze vašeho vlastního vlasu. Pochopitelně i dnes najdeme v nabídce řadu umělých vlasů, které na pohled vypadají zajímavě, ovšem není nad přírodní vlas, který má tak trochu jinou formu chování, zároveň i jeho údržba je mnohem snadnější. Takový vlas také bývá o něco odolnější. Pokud tedy zvažujete možnost prodloužení vlasů, raději si připlaťte a nalaďte se na vlnu přírodních vlasů. Protože zcela upřímně, i ta nejkvalitnější metoda přichycení bude téměř k ničemu, pokud k tomu nebudete mít k dispozici kvalitní vlasy. Ty jsou totiž začátek spokojenosti.

Pásková metoda

Pásková metoda spočívá v tom, že jednotlivé prameny jsou uchycené na lepících páskách. Samotná metoda prodloužení je velmi rychlá, finančně o něco méně náročnější, nicméně právě tento způsob není určen pro ženy, které rády tvoří složitější účesy. Pásky vzhledem ke své velikosti nejsou tolik diskrétní, proto bývají pod vlasy vidět.

K TÉMATU  Jak vybrat barvu rtěnky podle odstínu pleti?

Keratinová metoda

Patří v současné době k nejpoužívanějším a dostupným metodám, která nabízí ideální poměr ceny, časové i finanční náročnosti. Jedná se o postup, během kterého je využívaný keratin. K prameni vlasů se přiloží pramen s keratinovým nehtíkem, který se následně pomocí tepelných kleští nebo ultrazvukem prohřeje a dojde k zapracování spoje.

Při této metodě je však nejdůležitější kvalita samotného keratinu. Velkou výhodou je také malá viditelnost spojů, navíc keratinové prodloužení vlasů se hodí pro všechny typy žen. Občas ale panují názory, že v porovnání s dražšími metodami může právě tento postup přispět k menšímu poničení vlastního vlasu. 

Micro-ring a minidot metoda

Můžete ji znát také pod metodou rinex, easy rings, flasch point a podobně. Jak už název napovídá, hlavní slovo má zde měděný nebo aluminiový kroužek, který se navléká na pramen. Poté se do kroužku vsune pramen zakončený na techniku kroužkování. Obecně s touto metodou mívá řada citlivějších žen problémy, navíc není vůbec vhodná pro ženy s jemnými a řídkými vlasy.

Spoje jsou viditelné, vlas pod ním nedýchá a navíc některé ženy udávají nepříjemné pocity při spánku nebo ležení. Velkým problémem pak bývá i barvení vlasů. Kov totiž může vytvořit na základě barvy chemickou reakci a poškodit tak prameny vlasů. Jednou z alternativ je metoda minidot, což je vlastně obdoba micro-ringu. Jediný rozdíl je ve velikosti kroužku, který je mnohem menší. 

Metoda ExtendMagic

Další z moderních metod, která má oproti svým konkurentům obrovské přednosti, je také způsob prodloužení ExtendMagic. Její nedílnou součástí jsou miniaturní spoje, které se dají aplikovat u velmi krátkých vlasů. Prodloužení je možné už u vlasů dosahující délky 2-3 mm od pokožky, přičemž žádná jiná technika podobnou možnost nenabízí.

Vlasy se navíc dají použít opakovaně a je možné využít také vlasy z copu bez jakékoliv úpravy. Ani úpravy nebo případné barvení vás nijak neomezuje, můžete se tedy k nim chovat zcela stejně, jako k přirozeným vlasů. A další výhoda nakonec. Spoje nejsou vůbec viditelné, což je další bod k dobru.

K TÉMATU  Co způsobuje lupy a jak proti nim bojovat? Zatočte s běžným problémem

Nanotechnologická metoda

Další zajímavou metodou je prodloužení vlasů za pomoci nanotechnologie, která umožňuje přichycení hned pěti pramenů v jednom kroku, což představuje značnou úsporu času. Spoje jsou malé, tenké a neviditelné, upevňují se pomocí speciální nanotechnologické pistole. Takto prodloužené vlasy vydrží krásné pět měsíců, poté je však nutné zakupovat vlasy nové, což významně zvyšuje hodnotu prodloužení.

Metoda TapeX

Známá také pod slovy Tape-in nebo PU extensions. Jedná o moderní metodu, která vlasy zhušťuje a promelíruje pomocí lepících pásků. Vlasové pásky se pak přichycují takzvanou sendvičovou metodou. S rostoucími vlasy je pak nutné v rámci povolení spojů sendvič oddělit, vyčistit spoje a znova aplikovat. Obecně je tato metoda časově nenáročná, prodlužovat vlasy s její pomocí můžete i svépomocí. Životnost je však významně kratší, navíc fénováním a jinými úpravami vlasů se významně snižuje jejich životnost. 

Metoda Bond plus

Mluví se o ní také jako o metodě Bond či Bellargo. Jak v tomto případě probíhá prodlužování? Jednoduše za pomoci plastových trubiček, které se za tepla napojí na vlastní vlasy. Každá z trubiček má na sobě háček, který se navléká na vlastní vlasy a k nim se napojují jednotlivé prameny. Po zahřátí se následně vytvoří pevný spoj.

Při růstu vlasů je pak nutné spoj povolit, posunout a znovu zafixovat. Také v tomto případě jde metodu aplikovat na kratší vlasy (přibližně o délce sedmi centimetrů), zároveň je možné je libovolně upravovat i barvit. Nevýhodou je pak použití poměrně vysokého tepla a také pevný spoj, pod kterým vlasy nedýchají a navíc není tolik přizpůsobivý, jako u jiných metod. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

TikTok je v dnešní době nejrychleji rostoucí platforma sociálních médií na světě. Má více než 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně ve 155 zemích.
Okořenit si společné partnerské chvíle nemusíte jen v rámci ložnice. Co takhle vymyslet nějaký malý vtípek, na který budete dlouho vzpomínat? Máme pro vás pár tipů, které hravě zvládnete, a kterými svého partnera trochu pozlobíte a vyprovokujete k akci. Pojďte se pobavit i vy!
Dekorace k Vánocům prostě patří. Adventní věnec se svíčkami na stůl, ale krásné vánoční věnce můžete zavěsit kdekoli, třeba na dveře nebo na okno. Právě ty si můžete prohlédnout v galerii.
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Vyrazit na túru či pořádně šlápnout do pedálů chce během léta nejeden z nás. Jenže mnohdy plány zůstanou jen v hlavě, protože po prvním dni a zvýšené pohybové aktivitě se dostaví bolesti svalů, nepříjemné křeče a únava. Přitom všechny tyto potíže mají často společného původce. Tím je nedostatek hořčíku. Jde-li o dlouhodobý problém, mohou být následky mnohem závažnější.
Firemní večírky, svatby, narozeninové oslavy nebo rande. Vybrat správné oblečení pro tu kterou příležitost, je samo o sobě dost obtížné.
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Sehnat v obchodě kvalitní antibakteriální čistič, to je v posledních týdnech až nadlidský úkol. A pokud už seženete, tak je daný produkt astronomicky drahý. Co s tím? Poradíme vám.
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.

Výběr článků

Nevěra je nepříjemná zkušenost, která dokáže zamávat i tím zdánlivě nejsilnějším vztahem. Mezi ženskou a mužskou nevěrou panují rozdíly. Jaké?
Když jsem četla na internetu nebo v časopisech o ženách, co je muž bil a léta týral, říkala jsem si, jak je možné, že ty ženy dávno neutekly. Jak si mohly všechno nechat líbit? Myslela jsem si, že to není normální, že je jasné, že každá týraná žena by měla od partnera odejít a žít sama.

Nepřehlédněte

V případě nechtěných kruhů pod očima platí jedno zásadní pravidlo – kde nepomůže make-up, tam přicházejí na řadu spolehliví zachránci z kuchyně. A že jich k dispozici není zrovna málo! Vsadíte na ně i vy?
Herečka Courteney Cox, známá především díky své roli Moniky Gellerové v kultovním seriálu Přátelé, oslavila své 60. narozeniny. Oslava proběhla v úzkém rodinném kruhu a herečka se podělila o některé momenty na svých sociálních sítích. Courteney Cox stále září, což potvrzují její fanoušci po celém světě. Kariéra

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek