Středa , 29. 11. 2023

Zina

V hlavní roli prodloužení vlasů. Na kterou metodu vsadit?

Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.
prodloužení vlasů
Jakými způsoby lze prodloužit vlasy? (Foto: 123RF)

25. 10. 2021

25. 10. 2021

Metody prodloužení vlasů jsou mezi trendy už několik dlouhých let. Ještě před nějakou dobou byly obrovským a mnohdy těžko dostupných hitem, ovšem, jak šel čas, rozrostla se řada vlasových studií a spolu s nimi se rozšířily také možnosti z hlediska metod samotného prodlužování. Nutno podotknout, že takové ty samotné počátky nebyly zrovna valné.

Výsledky totiž mnohdy nepůsobily tak kvalitně a promyšleně jako teď, většinou zkrátka bylo vidět, že se nejedná o přirozené vlasy, ale o jejich náhražku.

Naštěstí doba tak krásně pokročila a vylepšily se nejen použité vlasy k prodlužování, ale významně se zkvalitnil i samotný proces, který je pro vlasy poněkud přátelštější, z hlediska aplikace rychlejší a konečný výsledek je jedním slovem dokonalý. Přesto ale i nyní najdeme mezi všemi těmi metodami různé způsoby – od těch standardních až po ty nejdokonalejší. 

Naprostým základem jsou kvalitní vlasy

Ještě, než se přesuneme k porovnání jednotlivých metod, které určí jasného vítěze, mrkneme se zejména na to, co je vůbec nejdůležitější pro to, aby prodloužení vlasů mělo ten správný a atraktivní efekt. Samozřejmě základním stavebním kamenem jsou vlasy. A ne jen tak ledajaké, musí být opravdu kvalitní a především odpovídat také struktuře a povaze vašeho vlastního vlasu. Pochopitelně i dnes najdeme v nabídce řadu umělých vlasů, které na pohled vypadají zajímavě, ovšem není nad přírodní vlas, který má tak trochu jinou formu chování, zároveň i jeho údržba je mnohem snadnější. Takový vlas také bývá o něco odolnější. Pokud tedy zvažujete možnost prodloužení vlasů, raději si připlaťte a nalaďte se na vlnu přírodních vlasů. Protože zcela upřímně, i ta nejkvalitnější metoda přichycení bude téměř k ničemu, pokud k tomu nebudete mít k dispozici kvalitní vlasy. Ty jsou totiž začátek spokojenosti.

Pásková metoda

Pásková metoda spočívá v tom, že jednotlivé prameny jsou uchycené na lepících páskách. Samotná metoda prodloužení je velmi rychlá, finančně o něco méně náročnější, nicméně právě tento způsob není určen pro ženy, které rády tvoří složitější účesy. Pásky vzhledem ke své velikosti nejsou tolik diskrétní, proto bývají pod vlasy vidět.

K TÉMATU  Trendy náušnice 2020: Hitem jsou nestárnoucí perly i výrazné kameny

Keratinová metoda

Patří v současné době k nejpoužívanějším a dostupným metodám, která nabízí ideální poměr ceny, časové i finanční náročnosti. Jedná se o postup, během kterého je využívaný keratin. K prameni vlasů se přiloží pramen s keratinovým nehtíkem, který se následně pomocí tepelných kleští nebo ultrazvukem prohřeje a dojde k zapracování spoje.

Při této metodě je však nejdůležitější kvalita samotného keratinu. Velkou výhodou je také malá viditelnost spojů, navíc keratinové prodloužení vlasů se hodí pro všechny typy žen. Občas ale panují názory, že v porovnání s dražšími metodami může právě tento postup přispět k menšímu poničení vlastního vlasu. 

Micro-ring a minidot metoda

Můžete ji znát také pod metodou rinex, easy rings, flasch point a podobně. Jak už název napovídá, hlavní slovo má zde měděný nebo aluminiový kroužek, který se navléká na pramen. Poté se do kroužku vsune pramen zakončený na techniku kroužkování. Obecně s touto metodou mívá řada citlivějších žen problémy, navíc není vůbec vhodná pro ženy s jemnými a řídkými vlasy.

Spoje jsou viditelné, vlas pod ním nedýchá a navíc některé ženy udávají nepříjemné pocity při spánku nebo ležení. Velkým problémem pak bývá i barvení vlasů. Kov totiž může vytvořit na základě barvy chemickou reakci a poškodit tak prameny vlasů. Jednou z alternativ je metoda minidot, což je vlastně obdoba micro-ringu. Jediný rozdíl je ve velikosti kroužku, který je mnohem menší. 

Metoda ExtendMagic

Další z moderních metod, která má oproti svým konkurentům obrovské přednosti, je také způsob prodloužení ExtendMagic. Její nedílnou součástí jsou miniaturní spoje, které se dají aplikovat u velmi krátkých vlasů. Prodloužení je možné už u vlasů dosahující délky 2-3 mm od pokožky, přičemž žádná jiná technika podobnou možnost nenabízí.

Vlasy se navíc dají použít opakovaně a je možné využít také vlasy z copu bez jakékoliv úpravy. Ani úpravy nebo případné barvení vás nijak neomezuje, můžete se tedy k nim chovat zcela stejně, jako k přirozeným vlasů. A další výhoda nakonec. Spoje nejsou vůbec viditelné, což je další bod k dobru.

K TÉMATU  Rozsypaný pudr je konec světa, ale! Poničená kosmetika jde opravit

Nanotechnologická metoda

Další zajímavou metodou je prodloužení vlasů za pomoci nanotechnologie, která umožňuje přichycení hned pěti pramenů v jednom kroku, což představuje značnou úsporu času. Spoje jsou malé, tenké a neviditelné, upevňují se pomocí speciální nanotechnologické pistole. Takto prodloužené vlasy vydrží krásné pět měsíců, poté je však nutné zakupovat vlasy nové, což významně zvyšuje hodnotu prodloužení.

Metoda TapeX

Známá také pod slovy Tape-in nebo PU extensions. Jedná o moderní metodu, která vlasy zhušťuje a promelíruje pomocí lepících pásků. Vlasové pásky se pak přichycují takzvanou sendvičovou metodou. S rostoucími vlasy je pak nutné v rámci povolení spojů sendvič oddělit, vyčistit spoje a znova aplikovat. Obecně je tato metoda časově nenáročná, prodlužovat vlasy s její pomocí můžete i svépomocí. Životnost je však významně kratší, navíc fénováním a jinými úpravami vlasů se významně snižuje jejich životnost. 

Metoda Bond plus

Mluví se o ní také jako o metodě Bond či Bellargo. Jak v tomto případě probíhá prodlužování? Jednoduše za pomoci plastových trubiček, které se za tepla napojí na vlastní vlasy. Každá z trubiček má na sobě háček, který se navléká na vlastní vlasy a k nim se napojují jednotlivé prameny. Po zahřátí se následně vytvoří pevný spoj.

Při růstu vlasů je pak nutné spoj povolit, posunout a znovu zafixovat. Také v tomto případě jde metodu aplikovat na kratší vlasy (přibližně o délce sedmi centimetrů), zároveň je možné je libovolně upravovat i barvit. Nevýhodou je pak použití poměrně vysokého tepla a také pevný spoj, pod kterým vlasy nedýchají a navíc není tolik přizpůsobivý, jako u jiných metod. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
Úspěšné složení závěrečných zkoušet se musí oslavit. Promoce je jedinečnou možností, kam uzavřít jednu kapitolu života a otevřít další. Všichni chceme absolventa překvapit krásným dárkem, který se mu bude líbit. Poradíme vám, co pořídit pro ženy i muže. Uvidíte, že nakonec ten nejlepší dárek vyberete.
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek