Krása a móda

Plesová sezóna je v plném proudu. Nevíte, v čem letos vyrazit? Prozradíme vám současné trendy i společenský diktát!

plesová sezóna trendy 2019
Zdroj:123RF.com
Plesová sezóna je tu! Jaká událost čeká právě vás? Při výběru šatů a doplňků záleží na akci, na kterou se zrovna chystáte. Není ples jako ples. Vždy sledujte nejen dress code, ale také současné trendy. Co si letos můžete dovolit?

Dokončili jste s partnerem právě kurz standardních tanců a rádi byste si zatančily na příjemné společenské události? Nebo budete doprovázet svou dospívající ratolest na maturitní ples? Ať už míříte na jakoukoli událost, zadání je vždy stejné. Vypadat co nejlépe, možná se obléci i trochu výjimečně, než je tomu v běžném roce. Přinášíme inspiraci na tipy právě pro vás.

Podle typu akce

Je jasné, že outfit nemůže kopírovat pouze trendy. Jeho výběr volte podle typu akce a předepsaného dress codu. Takzvaný „black tie“ je asi nejpřísnější. Měly byste jej ctít na všech významných akcích. Dámám “nařizuje” slavnostní dlouhou večerní toaletu. Neměly by chybět ani podpatky. Pozor: zářit můžete ale i bez princeznovských šatů s obručí. Současným trendem jsou jednodušší splývavé nebo obepnuté střihy, které dají pozornost vaší přirozené kráse. Je tu prostor i pro experimentování. Můžete vybírat z výrazných materiálů, hitem jsou letos jednoznačně veškeré lesklé třpytivé látky, zdobení a flitry.

Na méně oficiální události

Na méně oficiální události můžete volit i róby s kratší černou. “Malé černé” v roce 2019 rozhodně nejsou čistě černé, i na nich je v kurzu lesk a třpyt. In budete s decentním výstřihem, dlouhými rukávy nebo se zajímavými silonkami, které celému outfitu dodají nádech elegance. 

3D prvky letos frčí

Jak jsme naznačili, pro následující plesovou sezónu návrháři volí sice jednoduchost, ale se zaměřením na detaily. A tak současné šaty na ples budou zdobit drobné 3D prvky. Ty můžou tvořit jemné kvítí nebo ozdobné kamínky. Záleží, čemu dáte přednost. Nejlépe vypadají na tenkých i průhledných materiálech. I ty si můžete dovolit v závislosti na své postavě.

Mašle

Všem je jasné, že mašle je čistě ženská záležitost. Dokáže podpořit ženskou stránku v každé z nás. Když ji umístíte správně, můžete pozvednou své přednosti a zamaskovat nedostatky. Správně umístěná vázanka je základ.

Nebojte se overalu

Nemusí být jen šaty, klidně vsaďte na overal. Při oblékání kalhotového modelu však myslete na to, že i on by měl podpořit vaši ženskost. Jak to udělat? Zvýrazněte svůj pas, boky nebo se naopak zaměřte na dekolt. Záleží, čím se chcete blýsknout nebo pochlubit. Bez podpatků to ovšem nejde. Čím vyšší budou, tím sebevědoměji budete vypadat pro své okolí.

Třpyt má zelenou, lesklé materiály ne

Pokud doma máte plesové šaty v hologramovém designu, ponechte je tuto sezónu v šatníku. Proč? Povrchová velkolepost se letos ponechává stranou. Je třeba ji dodat do detailů. Jestliže bez oslňujících kousků nevyjdete z domu, volte jemné třpytky.

Hluboký výstřih

Letošní sezóna je ve znamení velkých výstřihů do V. Co k němu? Určitě jednoduchá sukně z pevného materiálu. Sám výstřih přiláká dostatek pozornosti. Jediné, co při výběru šatů s výstřihem zvažte, je zda se hodí na vámi vybranou akci. Ne každému taky sluší. K výstřihu nejlépe sednou vyčesané vlasy.

Dva v jednom

Je pravda, že na popularitě znovu nabývají dlouhé plesové šaty, avšak postup k nim vede pozvolna. Pokud si nemůžete vybrat mezi krátkým a dlouhým modelem, zkuste obojí! Nyní na trhu sežene mnoho druhů takzvaných dvojitých multifunkčních šatů. Jejich sporní vrstvu tvoří šaty zhruba do půlky kolen, respektive korzet a mini sukně. V místě pasu pak začíná vrchní vrstva v podobě sukně z jiného, obvykle průhledného, materiálu až na zem.

Krajky

Jeden z nejúspěšnějších trendů posledních let zastupují krajky všeho druhu. Zkusit můžete cokoli. Krajky v současné době doslova vládnou odívání. Navíc sluší úplně každé ženě! Bez výjimky. I když můžete namítat, že ne. Vyzkoušejte a uvidíte.

Nezapomínejte na svrchní vrstvu

Ohlídejte si celý outfit. Jeho nedílnou součástí  je i svrchní vrstva, na kterou se mnohdy zapomíná. I když kabát brzy odložíte, nezapomínejte, že i na něm záleží, když se chcete prezentovat dokonale. 

Tak co, ve kterých vyrazíte?

štítky

REKLAMA

Reklama