Domů » Krása a móda » Ledvinky jsou stále in! Po jakých letos sáhnout?
Krása a móda

Ledvinky jsou stále in! Po jakých letos sáhnout?

ledvinky
Ledvinky jsou stále módním trendem číslo jedna. (zdroj foto: 123rf.com)
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.

Není tomu tak dávno, co se ledvinky po letech dostaly opět do módy a co se jim do pomyslných plic vehnal druhý dech. Ve stejnou chvíli se snažily uchytit opět ve světě módy i zvonové kalhoty, ale ty se netěšily takovému úspěchu jako ledvinky.

A zatímco takzvané “zvonáče” se z trhu stáhly stejně rychle, jako na něj po letech zaútočily, ledvinky se už dlouhé měsíce drží na špičce módních trendů. A vypadá to, že z tohoto žebříčku jen tak rychle neslezou dolů.  

Kousek devadesátek v moderním světě 

Když módní přehlídky před dlouhými měsíci poukazovaly na to, že se ledvinky vrací po letech opět do módy, řada lidí si myslela, že se na trhu dřív oblíbený módní doplněk neuchytí. Přece jen je svět moderní a móda za poslední roky vnesla do světa zcela jiné kousky, kterým ledvinky nemohou konkurovat.

Ovšem kupodivu tento obrázek vystřižený z časopisů devadesátých let překvapil a uchytil se rychleji, než mnozí stihli mrknout okem. A zatímco někteří kupovali ledvinky za často nemorální ceny, jiní prohrabali maminčinu skříň a objevili hotové skvosty zadarmo.  

Ledvinka prošla změnami 

Je však pravdou, že ledvinky, které se nosily dříve a které se nosí nyní, nejsou totožné. Ledvinka prošla obrovskou změnou a z původně sportovního kousku se rázem stal elegantní módní doplněk, který oživí konzervativní kostýmek i upnutou dlouhou sukni.

Místo pestrobarevných kombinací se začalo sázet především na neutrální barvy, jako je bílá, černá nebo hnědá. A místo toho, aby se upínali kolem pasu, dávají se přes rameno.  

Jednoduchost a neutralita letos vítězí 

Jelikož jsou ledvinky aktuálně hitem číslo jedna, možná i vy se ohlížíte po tomto stylovém módním doplňku. Na trh kromě těch stylových ledvinek zavítalo i mnoho kýčů, jako jsou plastové ledvinky nebo modely v duhovém zbarvení.

Abyste letos zaujali a sklízeli obdiv nejen módních kritiků, ale i laiků, vyplatí se sázet na jednoduchost a již zmiňovanou neutralitu. Jednoduše provedené, ideálně hranaté ledvinky jsou elegantní, ale na druhou stranu hezky doplňují i ležérní outfit. A co se týče neutrálních barev, díky tomu je sladíte prakticky s jakýmkoli outfitem.  

Vypíchnout se však musí ještě zvířecí vzory, které se nám taktéž vrátily z devadesátých let. Zvířecí motivy vedou nejen u ledvinek, ale také u bot či klasických kabelek, respektive u halenek a sukní.  

Módní doplňky jsou oblíbené i u celebrit 

Nevíte, s čím ledvinky kombinovat? Kombinace tohoto takřka retro doplňku se může někomu jevit jako velice těžká, ale není tomu tak. Inspiraci hledejte například u celebrit, jež si tento devadesátkový trend velice oblíbily.  

Například Rosie Huntington Whiteley si ledvinku dává do pasu a nemusí tak řešit pásek. Zato Kaia Gerber preferuje nosit ledvinku přes rameno či jako crossbody kabelku. Nebojí se kombinovat ležérní outfit s elegantním modelem. 

Ledvinky i pro muže 

Pánové, tyto modní doplňky nejsou jen ženskou záležitostí, ale týkají se i vás! Ledvinky si velice rychle našly své místo i mezi pánskými módními doplňky a pánům tak odpadá nepříjemné nošení dokladů, mobilů nebo peněženky v kapsách u kalhot. Pro muže jsou ledvinky především praktickou záležitostí, ale mohou zdokonalit i každodenní outfit. Nemusí je nosit ani v pase, ani přes rameno, klidně je mohou nosit jako brašnu v ruce.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svatební trendy roku 2021

Módní pravidla, díky kterým zazáříte! Co pořídit do šatníku?

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">