Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Čistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

Ulpívající mastnota na troubě i uvnitř, s kterou je boj celkem urputný a někdy až nekonečný. I s tím se mohou některé hospodyňky ve své domácnosti setkat. Jak ušetřit nějakou tu korunu a zbavit se oleje a nečistot ulpívajících na povrchu trouby co nejsnadněji? Máme pro vás pár skvělých a praktických tipů.

23. 06. 2020

23. 06. 2020

Kdy je vhodné troubu čistit?

Čistit troubu je vhodnější, pokud je trouba nahřátá. Jestliže jste tedy právě dopekli, je to ideální doba, kdy se do jejího úklidu pustit. Svou roli při odstraňování nečistot nehraje jen teplota. Vhodné je ulpívající olejové skvrny i navlhčit. Toho docílíte tak, že napustíte do hrnce trochu vody a dáte do trouby při 50 stupních Celsia na čtvrt hodiny. Odpařující se kapalina nečistoty částečně uvolní a budou se vám lépe smývat.

Jaké prostředky a metody čistění použít?

Můžete použít k vyčistění trouby celou řadu chemických prostředků, které trh nabízí, pokud však chcete využít ekonomičtější variantu, pusťte se do úklidu následujícím způsobem:

  • Vyzkoušejte jedlou sodu, z které si vytvoříte pomocí vody hustou pastu, tu pak budete nanášet na znečištěná místa v troubě. K vytvoření pasty budete potřebovat přibližně půl hrnečku sody a malé množství teplé vody. Dobré je nechat tuto směs působit alespoň 10-12 hodin. Pak troubu omyjte pomocí hadříku teplou vodou.
  • Vymačkejte z několika citrónů šťávu a smíchejte s trochou teplé vody, kapalinu umístěte v hrnci do trouby, nastavte výhřevnost na 200 stupňů Celsia a nechte vypařovat asi 40 minut. Nečistoty posléze půjdou krásně setřít mokrým hadříkem a trouba bude krásně vonět!
  • Variantou je i čpavek, který smícháte v množství 200 ml s teplou vodou a necháte působit v troubě obdobně jako u citrónové šťávy. Opět po nějaké době působení povrch pouze setřete.
  • Poslední možností je, že troubu zkrátka vyčistíte mechanickým způsobem. Hodí se to především v případě, kdy na povrchu ulpívají odolné nečistoty, které jiným způsobem nedokážete odstranit. Doporučují se však nějaké šetrnější čisticí prostředky.

Čeho se vyvarovat?

Jestli vás láká použít na čistění trouby drátěnku, tak na tuto možnost raději zapomeňte. Tímto čistícím náčiním byste si pouze troubu poškrábali a byli z výsledku spíš nešťastní. Používejte ideálně savé bavlněné hadříky, houbičky a plastové kartáče s jemnějším povrchem.

K TÉMATUČištění pračky snadno a rychle!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Jarní úklid rychle a ekonomicky. Ukliďte celý byt naráz. Je to praktičtější, než po částech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když se to mnohým bude zdát nepravděpodobné, melouny lze pěstovat prakticky kdekoliv. Poslední dobou se najdou dokonce i ti, kteří tuto šťavnatou typicky letní pochoutku pěstují na balkóně či na terase v květináčích a jiných nádobách. Chcete-li si svůj vlastní meloun vypěstovat, je nejvyšší čas vyrazit pro sazenice. A máte-li opravdu malý balkón, zkuste meloun pepino gold.
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.

Nepřehlédněte

Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek