Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Čistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

Ulpívající mastnota na troubě i uvnitř, s kterou je boj celkem urputný a někdy až nekonečný. I s tím se mohou některé hospodyňky ve své domácnosti setkat. Jak ušetřit nějakou tu korunu a zbavit se oleje a nečistot ulpívajících na povrchu trouby co nejsnadněji? Máme pro vás pár skvělých a praktických tipů.

23. 06. 2020

23. 06. 2020

Kdy je vhodné troubu čistit?

Čistit troubu je vhodnější, pokud je trouba nahřátá. Jestliže jste tedy právě dopekli, je to ideální doba, kdy se do jejího úklidu pustit. Svou roli při odstraňování nečistot nehraje jen teplota. Vhodné je ulpívající olejové skvrny i navlhčit. Toho docílíte tak, že napustíte do hrnce trochu vody a dáte do trouby při 50 stupních Celsia na čtvrt hodiny. Odpařující se kapalina nečistoty částečně uvolní a budou se vám lépe smývat.

Jaké prostředky a metody čistění použít?

Můžete použít k vyčistění trouby celou řadu chemických prostředků, které trh nabízí, pokud však chcete využít ekonomičtější variantu, pusťte se do úklidu následujícím způsobem:

  • Vyzkoušejte jedlou sodu, z které si vytvoříte pomocí vody hustou pastu, tu pak budete nanášet na znečištěná místa v troubě. K vytvoření pasty budete potřebovat přibližně půl hrnečku sody a malé množství teplé vody. Dobré je nechat tuto směs působit alespoň 10-12 hodin. Pak troubu omyjte pomocí hadříku teplou vodou.
  • Vymačkejte z několika citrónů šťávu a smíchejte s trochou teplé vody, kapalinu umístěte v hrnci do trouby, nastavte výhřevnost na 200 stupňů Celsia a nechte vypařovat asi 40 minut. Nečistoty posléze půjdou krásně setřít mokrým hadříkem a trouba bude krásně vonět!
  • Variantou je i čpavek, který smícháte v množství 200 ml s teplou vodou a necháte působit v troubě obdobně jako u citrónové šťávy. Opět po nějaké době působení povrch pouze setřete.
  • Poslední možností je, že troubu zkrátka vyčistíte mechanickým způsobem. Hodí se to především v případě, kdy na povrchu ulpívají odolné nečistoty, které jiným způsobem nedokážete odstranit. Doporučují se však nějaké šetrnější čisticí prostředky.

Čeho se vyvarovat?

Jestli vás láká použít na čistění trouby drátěnku, tak na tuto možnost raději zapomeňte. Tímto čistícím náčiním byste si pouze troubu poškrábali a byli z výsledku spíš nešťastní. Používejte ideálně savé bavlněné hadříky, houbičky a plastové kartáče s jemnějším povrchem.

K TÉMATU  Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Jarní úklid rychle a ekonomicky. Ukliďte celý byt naráz. Je to praktičtější, než po částech

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes se připravte pomáhat, když to bude třeba. Budete za to odměněni! Co dalšího radí na pátek asrotroložka Naďa Šmídová?
Každé roční období má svůj specifický nádech a ani podzim není výjimkou. Sice budete trávit více večerů doma kvůli deštivému a studenému počasí, ale o to větší máte motivaci si svůj příbytek zútulnit podzimními dekoracemi. Jdeme na to!
Víte, jakou sexuální polohu preferuje váš protějšek? Pokud vyžaduje stále hlavně jen jednu polohu při milostných hrátkách, velice snadno si podle toho můžete vyložit, s kým máte tu čest.
Trend na TikToku #lazygirljob mění stojaté vody kariéry. A za vším hledejme influencerku Gabrielle Judge. Ne všichni, ale s tímhle trendem souhlasí a hlavně starší generace mluví o rozmazlenosti dnešní generace. Ale jak se ukazuje, ženy, které se daly na cestu a vystoupily z karierního kolotoče si umí své rozhodnutí hravě obhájit!
Pořádáte večírek pro svoje blízké nebo kolegy? Dáme vám pár tipů, jak naplánovat jedinečnou party, která zaručí všem zúčastněným nezapomenutelný zážitek.
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
Oválné vany i umyvadla, dřevěné podlahy nebo přiznaný beton, a také všudypřítomná šedá barva podlahy nebo obkladů. To jsou koupelnové trendy pro rok 2019.
Džíny patří mezi základ každého dámského šatníku, proto by každá žena měla mít dokonale padnoucí kousek ve své skříni. Vybrat perfektně padnoucí džíny ale není jen tak.
Všude kolem sebe slyšíme, jak důležitá je poctivá hydratace těla, a to nejen pro zdravé fungování organismu jako takového, ale i z hlediska krásy naší pleti, pružnosti pokožky a nádherných vlasů. Pak je tu zase opačná stránka mince - neustále tipy a triky, jak nejlépe odvodnit svůj organismus v naději, že si díky tomu pomůžeme od pár kil. Jenže to ani zdaleka není spásou, naopak to může být těžký hazard se zdravím.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Celé léto jste strávila v teniskách, protože vám sráží sebevědomí neposlušný vbočený palec? Nechodíte kvůli němu ani na pedikúru? V tom případě vám prozradíme, jak na něj vyzrát, abyste další léto byla do sandálů připravená.

Výběr článků

Rostliny nerozeznávají čtyři roční období jako my lidé, ale pouze dvě. Ovšem od podzimu až do jara mají pokojové rostliny období takzvaného vegetativního klidu. Je chladno a brzy se stmívá, proto rostlinky přestávají tak rychle růst a kvést a prožívají zimní spánek.
Dlouhé vlasy vypadají skvěle, ale je potřeba jim věnovat spoustu péče. A občas v životě přijde okamžik, kdy máte náladu na změnu. O jednu z nich se postará i kadeřník. Zkrácení a nový účes může být právě to, co nastartuje další etapu. Podívejte se na vlasové proměny!
Karel Gott vždy byl, je a bude fenomén. Ačkoliv v Karlově životě hrály ženy důležitou roli, málokdo by řekl, že jen ta jedna jediná bude láska jeho života. Karel byl celý svůj život obklopen ženami. On miloval ženy a ženy milovaly jeho.

Nepřehlédněte

V minulých dnech panovalo i na horách teplé, až jarní počasí. V nižších polohách a na jižních svazích taje sníh. Na sjezdovkách je ráno přimrzlý, odpoledne měkne nebo se mění v krupici. Kam tedy vyrazit lyžovat? Zde jsou tipy na některá zimní střediska.
Můžete si nastavit také vyhřívání na chatě nebo chalupě a nikdy se vám tak už nestane, že přijedete do nepříjemné zimy. Zároveň v době nepřítomnosti můžete ušetřit náklady na topení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek