Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Čistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

Ulpívající mastnota na troubě i uvnitř, s kterou je boj celkem urputný a někdy až nekonečný. I s tím se mohou některé hospodyňky ve své domácnosti setkat. Jak ušetřit nějakou tu korunu a zbavit se oleje a nečistot ulpívajících na povrchu trouby co nejsnadněji? Máme pro vás pár skvělých a praktických tipů.

23. 06. 2020

23. 06. 2020

Kdy je vhodné troubu čistit?

Čistit troubu je vhodnější, pokud je trouba nahřátá. Jestliže jste tedy právě dopekli, je to ideální doba, kdy se do jejího úklidu pustit. Svou roli při odstraňování nečistot nehraje jen teplota. Vhodné je ulpívající olejové skvrny i navlhčit. Toho docílíte tak, že napustíte do hrnce trochu vody a dáte do trouby při 50 stupních Celsia na čtvrt hodiny. Odpařující se kapalina nečistoty částečně uvolní a budou se vám lépe smývat.

Jaké prostředky a metody čistění použít?

Můžete použít k vyčistění trouby celou řadu chemických prostředků, které trh nabízí, pokud však chcete využít ekonomičtější variantu, pusťte se do úklidu následujícím způsobem:

  • Vyzkoušejte jedlou sodu, z které si vytvoříte pomocí vody hustou pastu, tu pak budete nanášet na znečištěná místa v troubě. K vytvoření pasty budete potřebovat přibližně půl hrnečku sody a malé množství teplé vody. Dobré je nechat tuto směs působit alespoň 10-12 hodin. Pak troubu omyjte pomocí hadříku teplou vodou.
  • Vymačkejte z několika citrónů šťávu a smíchejte s trochou teplé vody, kapalinu umístěte v hrnci do trouby, nastavte výhřevnost na 200 stupňů Celsia a nechte vypařovat asi 40 minut. Nečistoty posléze půjdou krásně setřít mokrým hadříkem a trouba bude krásně vonět!
  • Variantou je i čpavek, který smícháte v množství 200 ml s teplou vodou a necháte působit v troubě obdobně jako u citrónové šťávy. Opět po nějaké době působení povrch pouze setřete.
  • Poslední možností je, že troubu zkrátka vyčistíte mechanickým způsobem. Hodí se to především v případě, kdy na povrchu ulpívají odolné nečistoty, které jiným způsobem nedokážete odstranit. Doporučují se však nějaké šetrnější čisticí prostředky.

Čeho se vyvarovat?

Jestli vás láká použít na čistění trouby drátěnku, tak na tuto možnost raději zapomeňte. Tímto čistícím náčiním byste si pouze troubu poškrábali a byli z výsledku spíš nešťastní. Používejte ideálně savé bavlněné hadříky, houbičky a plastové kartáče s jemnějším povrchem.

K TÉMATU  Chytrá a inteligentní zvířata. Neuvěříte, jak šikovně si poradí v nejrůznějších situacích

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Jarní úklid rychle a ekonomicky. Ukliďte celý byt naráz. Je to praktičtější, než po částech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!

Nepřehlédněte

Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.
Přítomnost a pohlazení chlupatého přítele je více než povzbudivé. Tyto němé tváře dokážou povědět více, než by se zdálo. Tak jak pes pomáhá člověku, děje se samozřejmě i naopak. Zodpovědní pánové psů se o svá zvířata pečlivě starají, a dokonce v některých případech i pomáhají rodit štěňátka.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek