Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Čistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

Ulpívající mastnota na troubě i uvnitř, s kterou je boj celkem urputný a někdy až nekonečný. I s tím se mohou některé hospodyňky ve své domácnosti setkat. Jak ušetřit nějakou tu korunu a zbavit se oleje a nečistot ulpívajících na povrchu trouby co nejsnadněji? Máme pro vás pár skvělých a praktických tipů.

23. 06. 2020

23. 06. 2020

Kdy je vhodné troubu čistit?

Čistit troubu je vhodnější, pokud je trouba nahřátá. Jestliže jste tedy právě dopekli, je to ideální doba, kdy se do jejího úklidu pustit. Svou roli při odstraňování nečistot nehraje jen teplota. Vhodné je ulpívající olejové skvrny i navlhčit. Toho docílíte tak, že napustíte do hrnce trochu vody a dáte do trouby při 50 stupních Celsia na čtvrt hodiny. Odpařující se kapalina nečistoty částečně uvolní a budou se vám lépe smývat.

Jaké prostředky a metody čistění použít?

Můžete použít k vyčistění trouby celou řadu chemických prostředků, které trh nabízí, pokud však chcete využít ekonomičtější variantu, pusťte se do úklidu následujícím způsobem:

  • Vyzkoušejte jedlou sodu, z které si vytvoříte pomocí vody hustou pastu, tu pak budete nanášet na znečištěná místa v troubě. K vytvoření pasty budete potřebovat přibližně půl hrnečku sody a malé množství teplé vody. Dobré je nechat tuto směs působit alespoň 10-12 hodin. Pak troubu omyjte pomocí hadříku teplou vodou.
  • Vymačkejte z několika citrónů šťávu a smíchejte s trochou teplé vody, kapalinu umístěte v hrnci do trouby, nastavte výhřevnost na 200 stupňů Celsia a nechte vypařovat asi 40 minut. Nečistoty posléze půjdou krásně setřít mokrým hadříkem a trouba bude krásně vonět!
  • Variantou je i čpavek, který smícháte v množství 200 ml s teplou vodou a necháte působit v troubě obdobně jako u citrónové šťávy. Opět po nějaké době působení povrch pouze setřete.
  • Poslední možností je, že troubu zkrátka vyčistíte mechanickým způsobem. Hodí se to především v případě, kdy na povrchu ulpívají odolné nečistoty, které jiným způsobem nedokážete odstranit. Doporučují se však nějaké šetrnější čisticí prostředky.

Čeho se vyvarovat?

Jestli vás láká použít na čistění trouby drátěnku, tak na tuto možnost raději zapomeňte. Tímto čistícím náčiním byste si pouze troubu poškrábali a byli z výsledku spíš nešťastní. Používejte ideálně savé bavlněné hadříky, houbičky a plastové kartáče s jemnějším povrchem.

K TÉMATU  Sušit prádlo na topení je nejhorší, co můžete udělat. Nabízíme řešení

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Jarní úklid rychle a ekonomicky. Ukliďte celý byt naráz. Je to praktičtější, než po částech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Období Vánoc je časem klidu a pohody, to však neplatí pro oslavy na Silvestra. Vedle zábavy, velkého množství alkoholu a hudby vás nejspíš neminou ani petardy, ohňostroje a rachejtle. Ale tato zábavní pyrotechnika s sebou nese mnohá nebezpečí úrazu, kterým je dobré se vyvarovat. Připravte se na komplikace a buďte nachystaní zasáhnout ve chvíli, kdy dojde k úrazu.
Pokud sledujete televizní pořady, pak jistě znáte reklamní spot, ve kterém se hádá, jestli daný člověk trpí lupy nebo seboreou. V obou případech mluvíme o problémech, které umí člověka potrápit. A v obou případech mluvíme o potíži, která se projevuje svěděním pokožky hlavy. Že vás taky svědění pokožky trápí? Pak je načase zjistit, jestli je vaším problémem právě seborea nebo klasické lupy.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  

Nepřehlédněte

Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek