Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Co dělat, když máte ucpaný odpad?

Ucpal se vám odpad a hledáte nejlepší způsob jeho čištění? Dáme vám rychlé tipy na čištění "po domácku" a poradíme, na koho se obrátit.
ucpany odpad
Ucpaný odpad

Ucpaný odpad je pěkně nepříjemná věc. Vše, co se dostává do odpadu, vlasy, mastnota, zbytky čisticích prostředků a jídla, tuk z kosmetiky, se v něm může postupně usadit a odpad ucpat. Ucpání odpadu může zapříčinit i špatně namontované potrubí, nebo když potrubí nemá správný spád. Nejlepší je řešit tento problém preventivně. Pořiďte si sítka, která zabrání většině nečistot dostat se do odpadů. Ale pokud už máte odpad ucpaný, máme pro vás několik tipů, které můžou při menších problémech pomoci.

Gumový zvon

V prvotních fázích dobře funguje starý dobrý gumový zvon. Pumpováním zvonem nad odpadem vznikne v potrubí podtlak, který ho uvolní. Pokud zvon doma nemáte, dá se pořídit na internetu i v kamenných obchodech a stojí do 100 Kč.

Sůl, jedlá soda, ocet, kypřící prášek

Všechny tyto kuchyňské suroviny vám mohou pomoci i s ucpaným odpadem. V případě soli, kypřícího prášku a jedlé sody nasypte několik lžic prášku do odpadu a zalijte malým množstvím teplé vody. Nechte přibližně 10 minut působit a poté zalijte větším množstvím teplé vody. Pokud máte doma ocet, vylijte ho celý do odpadu, nechte přibližně 10 minut působit a potom zalijte větším množstvím teplé vody. U všech těchto postupů se chraňte brýlemi a rukavicemi, při kontaktu soli, octa, jedlé sody či kypřícího prášku se špínou může z odpadu nebezpečně prskat.

TIP: Horká nebo dokonce vařící voda do odpadu nepatří, může ho poškodit. I při slévání brambor nebo těstovin doporučujeme pustit zároveň studenou vodu, aby se teploty promísily.

Krtek a další chemické přípravky

Na trhu je dostupná řada chemických čistících prostředků přímo určených na čištění odpadu. Je ale potřeba dát si pozor na materiál vašeho potrubí, protože koroze a stáří jej může narušit, stejně jako agresivní čistící prostředky.

K TÉMATU  Plavky podle typu postavy: najděte si na léto ideální model

Zavolejte odborníky

Doporučenou variantou je svěřit se do rukou odborníků, protože jejich pomoc je dlouhodobější. Dopřejte si proto odbornou kontrolu a kompletní pročištění alespoň jednou za 3 roky.

TIP: Pokud se rozhodnete pro odbornou pomoc, doporučujeme instalatéry z firmy VSERVIS, která má více než 25 let zkušeností.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý to má jinak: Někdo s radostí čeká na předvánoční šílenství a těší se na shánění dárků, jiný bledne hrůzou, protože absolutně neví, co má jako dárek zabalit. Shodneme se ale asi v jednom: pro děti se dárky vybírají nejsnáze - obzvlášť pro holčičky. Snové, barevné a třpytivé hračky jsou pastvou pro zvídavé oči malých princezen. I americký výrobce hraček Hasbro si zajistil místo na výsluní svou kolekcí hraček „My little Pony“.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.

Nepřehlédněte

Ruku na srdce, které z vás mají kosmetickou taštičku narvanou k prasknutí? Skutečně tam potřebujete mít vše, i když nejde pořádně zapnout? A už jste slyšely o balení, které je určené na cesty? Ušetřete svou taštičku a inspirujte se tipy, díky nimž budete připravené vždy a všude.
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek