Neděle , 10. 12. 2023

Vratislav

Co dělat, když máte ucpaný odpad?

Ucpal se vám odpad a hledáte nejlepší způsob jeho čištění? Dáme vám rychlé tipy na čištění "po domácku" a poradíme, na koho se obrátit.
ucpany odpad
Ucpaný odpad

Ucpaný odpad je pěkně nepříjemná věc. Vše, co se dostává do odpadu, vlasy, mastnota, zbytky čisticích prostředků a jídla, tuk z kosmetiky, se v něm může postupně usadit a odpad ucpat. Ucpání odpadu může zapříčinit i špatně namontované potrubí, nebo když potrubí nemá správný spád. Nejlepší je řešit tento problém preventivně. Pořiďte si sítka, která zabrání většině nečistot dostat se do odpadů. Ale pokud už máte odpad ucpaný, máme pro vás několik tipů, které můžou při menších problémech pomoci.

Gumový zvon

V prvotních fázích dobře funguje starý dobrý gumový zvon. Pumpováním zvonem nad odpadem vznikne v potrubí podtlak, který ho uvolní. Pokud zvon doma nemáte, dá se pořídit na internetu i v kamenných obchodech a stojí do 100 Kč.

Sůl, jedlá soda, ocet, kypřící prášek

Všechny tyto kuchyňské suroviny vám mohou pomoci i s ucpaným odpadem. V případě soli, kypřícího prášku a jedlé sody nasypte několik lžic prášku do odpadu a zalijte malým množstvím teplé vody. Nechte přibližně 10 minut působit a poté zalijte větším množstvím teplé vody. Pokud máte doma ocet, vylijte ho celý do odpadu, nechte přibližně 10 minut působit a potom zalijte větším množstvím teplé vody. U všech těchto postupů se chraňte brýlemi a rukavicemi, při kontaktu soli, octa, jedlé sody či kypřícího prášku se špínou může z odpadu nebezpečně prskat.

TIP: Horká nebo dokonce vařící voda do odpadu nepatří, může ho poškodit. I při slévání brambor nebo těstovin doporučujeme pustit zároveň studenou vodu, aby se teploty promísily.

Krtek a další chemické přípravky

Na trhu je dostupná řada chemických čistících prostředků přímo určených na čištění odpadu. Je ale potřeba dát si pozor na materiál vašeho potrubí, protože koroze a stáří jej může narušit, stejně jako agresivní čistící prostředky.

K TÉMATU  Black House: moderní dům v Buenos Aires má prostory zajímavě oddělené vnitřním bazénem

Zavolejte odborníky

Doporučenou variantou je svěřit se do rukou odborníků, protože jejich pomoc je dlouhodobější. Dopřejte si proto odbornou kontrolu a kompletní pročištění alespoň jednou za 3 roky.

TIP: Pokud se rozhodnete pro odbornou pomoc, doporučujeme instalatéry z firmy VSERVIS, která má více než 25 let zkušeností.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!

Nepřehlédněte

Slyšeli jste už o zázraku jménem Yoni vajíčko? Pokud ne, my vám ho rádi představíme. Zaměříme se na účinky, které má na ženské tělo, na správné používání i na jeho historii. V našem přehledném článku se dozvíte, jaké zázraky tento elegantní kamarád pro ženy dokáže s myslí, tělem a jak působí na celkové zdraví.
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek