Domů » Bydlení » Co dělat, když máte ucpaný odpad?
Bydlení

Co dělat, když máte ucpaný odpad?

ucpany odpad
Ucpaný odpad
Ucpal se vám odpad a hledáte nejlepší způsob jeho čištění? Dáme vám rychlé tipy na čištění "po domácku" a poradíme, na koho se obrátit.

Ucpaný odpad je pěkně nepříjemná věc. Vše, co se dostává do odpadu, vlasy, mastnota, zbytky čisticích prostředků a jídla, tuk z kosmetiky, se v něm může postupně usadit a odpad ucpat. Ucpání odpadu může zapříčinit i špatně namontované potrubí, nebo když potrubí nemá správný spád. Nejlepší je řešit tento problém preventivně. Pořiďte si sítka, která zabrání většině nečistot dostat se do odpadů. Ale pokud už máte odpad ucpaný, máme pro vás několik tipů, které můžou při menších problémech pomoci.

Gumový zvon

V prvotních fázích dobře funguje starý dobrý gumový zvon. Pumpováním zvonem nad odpadem vznikne v potrubí podtlak, který ho uvolní. Pokud zvon doma nemáte, dá se pořídit na internetu i v kamenných obchodech a stojí do 100 Kč.

Sůl, jedlá soda, ocet, kypřící prášek

Všechny tyto kuchyňské suroviny vám mohou pomoci i s ucpaným odpadem. V případě soli, kypřícího prášku a jedlé sody nasypte několik lžic prášku do odpadu a zalijte malým množstvím teplé vody. Nechte přibližně 10 minut působit a poté zalijte větším množstvím teplé vody. Pokud máte doma ocet, vylijte ho celý do odpadu, nechte přibližně 10 minut působit a potom zalijte větším množstvím teplé vody. U všech těchto postupů se chraňte brýlemi a rukavicemi, při kontaktu soli, octa, jedlé sody či kypřícího prášku se špínou může z odpadu nebezpečně prskat.

TIP: Horká nebo dokonce vařící voda do odpadu nepatří, může ho poškodit. I při slévání brambor nebo těstovin doporučujeme pustit zároveň studenou vodu, aby se teploty promísily.

Krtek a další chemické přípravky

Na trhu je dostupná řada chemických čistících prostředků přímo určených na čištění odpadu. Je ale potřeba dát si pozor na materiál vašeho potrubí, protože koroze a stáří jej může narušit, stejně jako agresivní čistící prostředky.

Zavolejte odborníky

Doporučenou variantou je svěřit se do rukou odborníků, protože jejich pomoc je dlouhodobější. Dopřejte si proto odbornou kontrolu a kompletní pročištění alespoň jednou za 3 roky.

TIP: Pokud se rozhodnete pro odbornou pomoc, doporučujeme instalatéry z firmy VSERVIS, která má více než 25 let zkušeností.

štítky

Redakce DámskáLiga.cz

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře