Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Co dělat, když máte ucpaný odpad?

Ucpal se vám odpad a hledáte nejlepší způsob jeho čištění? Dáme vám rychlé tipy na čištění "po domácku" a poradíme, na koho se obrátit.
ucpany odpad
Ucpaný odpad

Ucpaný odpad je pěkně nepříjemná věc. Vše, co se dostává do odpadu, vlasy, mastnota, zbytky čisticích prostředků a jídla, tuk z kosmetiky, se v něm může postupně usadit a odpad ucpat. Ucpání odpadu může zapříčinit i špatně namontované potrubí, nebo když potrubí nemá správný spád. Nejlepší je řešit tento problém preventivně. Pořiďte si sítka, která zabrání většině nečistot dostat se do odpadů. Ale pokud už máte odpad ucpaný, máme pro vás několik tipů, které můžou při menších problémech pomoci.

Gumový zvon

V prvotních fázích dobře funguje starý dobrý gumový zvon. Pumpováním zvonem nad odpadem vznikne v potrubí podtlak, který ho uvolní. Pokud zvon doma nemáte, dá se pořídit na internetu i v kamenných obchodech a stojí do 100 Kč.

Sůl, jedlá soda, ocet, kypřící prášek

Všechny tyto kuchyňské suroviny vám mohou pomoci i s ucpaným odpadem. V případě soli, kypřícího prášku a jedlé sody nasypte několik lžic prášku do odpadu a zalijte malým množstvím teplé vody. Nechte přibližně 10 minut působit a poté zalijte větším množstvím teplé vody. Pokud máte doma ocet, vylijte ho celý do odpadu, nechte přibližně 10 minut působit a potom zalijte větším množstvím teplé vody. U všech těchto postupů se chraňte brýlemi a rukavicemi, při kontaktu soli, octa, jedlé sody či kypřícího prášku se špínou může z odpadu nebezpečně prskat.

TIP: Horká nebo dokonce vařící voda do odpadu nepatří, může ho poškodit. I při slévání brambor nebo těstovin doporučujeme pustit zároveň studenou vodu, aby se teploty promísily.

Krtek a další chemické přípravky

Na trhu je dostupná řada chemických čistících prostředků přímo určených na čištění odpadu. Je ale potřeba dát si pozor na materiál vašeho potrubí, protože koroze a stáří jej může narušit, stejně jako agresivní čistící prostředky.

K TÉMATU  Jak si zútulnit a zamilovat svůj balkon nebo lodžii?

Zavolejte odborníky

Doporučenou variantou je svěřit se do rukou odborníků, protože jejich pomoc je dlouhodobější. Dopřejte si proto odbornou kontrolu a kompletní pročištění alespoň jednou za 3 roky.

TIP: Pokud se rozhodnete pro odbornou pomoc, doporučujeme instalatéry z firmy VSERVIS, která má více než 25 let zkušeností.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.

Nepřehlédněte

Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek