Pondělí , 15. 07. 2024

Jindřich

Jana Štefánková: Od Playmate k úspěšné podnikatelce na Seychelách

Odvážná a nezapomenutelná. Jana Štefánková, známá nejen jako první česká Playmate, ale také jako ikonická moderátorka pořadu Peříčko, dnes slaví své 50. narozeniny. V článku se podíváme na její úspěšnou kariéru v showbyznysu, kterou po letech vyměnila za život a podnikání na exotických Seychelách.
Jana Štefánková slaví 50. narozeniny

17. 06. 2024

17. 06. 2024

Začátky kariéry

Jana Štefánková se narodila 17. června 1974 v Havlíčkově Brodě. V mládí se věnovala závodnímu běhu a po maturitě na gymnáziu odešla do Brna, kde studovala němčinu na soukromé škole. Poté jako první studentka z Evropy studovala angličtinu na havajské univerzitě v Manoa. Po návratu do Česka, se její život změnil díky náhodnému setkání s fotografem Břetislavem Podolníkem, který ji nafotil pro místní tisk. Veřejnost si ji však pamatuje především díky její roli první české Playmate časopisu Playboy v roce 1993.

Jana Štefánková
Jana Štefánková byla první česká Playmate.

Jana Štefánková a Peříčko: Jak televizní pořad ovlivnil její kariéru

Největší popularitu získala Jana jako moderátorka erotického pořadu Peříčko, který se vysílal v letech 1997 až 2004. Tento pořad, první svého druhu v české televizi, probíral témata, o kterých se do té doby veřejně nemluvilo. Jana se stala jednou z jeho nejvýraznějších moderátorek, což jí přineslo značnou popularitu a otevřelo dveře k dalším příležitostem v showbyznysu. Kromě moderování společenských akcí a vystupování v reklamách si zahrála i ve filmu, konkrétně v krimi filmu Bolero z roku 2004.

Jana Štefánková v reklamě na Palác Jana Štefánková také vystupovala v reklamách, včetně známé kampaně pro Palác Flóra.

Vzdělání a další aktivity

I přes svoji úspěšnou kariéru v showbyznysu nezapomínala Jana na vzdělání. Vystudovala Vysokou školu hotelovou a získala titul v oboru gastronomie. Seychely se staly jejím druhým domovem, kde se usadila se svým manželem, podnikatelem René Tauberem. Společně mají dva syny, Reného a Erica.

Jana Štefánková: Realitní podnikání na Seychelách

Posledních patnáct let se Jana věnuje realitnímu podnikání. Společně s manželem prodávají nemovitosti, přičemž ona sama se specializuje na prodej soukromých ostrovů po celém světě, včetně Pacifiku, Karibiku a Středozemního moře. „Prodávám nemovitosti v oblasti Indického oceánu, přidala jsem prodej soukromých ostrovů. To je komodita, která si nežádá publicitu, spíš jsou to klienti, kde ty prodeje probíhají potichu,“ vysvětluje Jana.

K TÉMATU  Ewa Farna představila novou píseň pro film Vlny

Život na Seychelách: Osobní filozofie Jany Štefánkové

Jana žije na Seychelách, kde je honorární konzulkou a pořádá semináře v oblasti obchodní etikety a stolování. Plynně mluví pěti jazyky, včetně kreolštiny. I ve svých 50 letech si udržuje skvělou kondici a vzhled. „Jsem spokojená, to je ten hlavní recept. Chce to disciplínu, vím, co si můžu dovolit. Nepřeháním to ale jak s cvičením, tak s dietami. Snažím se ke všemu přistupovat s rozumem,“ dodává.

Jana Štefánková slaví padesátiny: Pohled na její život a úspěchy

Jana Štefánková, známá díky své roli v pořadu Peříčko a jako první česká Playmate, dnes úspěšně podniká v oblasti realit. Její životní cesta od modelky a moderátorky k podnikatelce na Seychelách je inspirativní a ukazuje, že s disciplínou a rozumným přístupem lze dosáhnout spokojenosti a úspěchu v různých životních etapách.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Ewa Farna představila novou píseň pro film Vlny

Adéla Štroffeková zvítězila v soutěži a stala se novou Miss Česka

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Být sama na výchovu dítěte, ať už z jakéhokoliv důvodu, není věc jednoduchá. Zapomeňme dnes na psychologický podtext a složitosti rodiče, který zvládá sám roli mámy – táty dohromady. Pojďme se zaměřit na čistě materiální stránku věci. I ta není jednoduchá. Na jaké dávky a příspěvky máte nárok a kde je žádat?
Villa on the rocks je název rezidence v regionu Bandol ve Francii. Stavba obklopená zelení zaujme hlavně bazénem, skrze který koukáte přímo do domu. Můžete se tu ubytovat i vy.
Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Helena Růžičková, nezapomenutelná česká herečka, by dnes oslavila 88. narozeniny. Její život byl plný zvratů a dramatických momentů, které z ní učinily výraznou postavu české kultury. Od raného dětství, kdy excelovala ve sportu a baletu, přes bouřlivou kariéru, až po osobní tragédie a nekonvenční přístup k životu i lásce, zanechala nesmazatelnou stopu na české herecké scéně.
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Jak často nemáte chuť v mrazivých dnech na salát, a přesto si ho dáte. Přece musíte pamatovat na své zdraví a zkonzumovat každý den tu správnou dávku zeleniny. Bude vám ale vaše tělo vděčné, když ho budete v zimě zásobovat syrovou zeleninou? V jakých případech je zpracování zeleniny vhodnější?
Tavná pistole s horkým lepidlem není jen na adventní věnce a podobné dekorace. Neuvěříte, co všechno s její pomocí dokážete vytvořit. Vyrobte si boty k vodě, podložku pod hrnek nebo pokojovou lampičku!
V obchodním světě, kde konkurence prudce roste, je neustálý rozvoj obchodních dovedností klíčový pro dosažení úspěchu. V našem článku "Rozvoj obchodních dovedností! Proč je důležité na sobě pracovat?" prozkoumáme, jaké konkrétní dovednosti jsou v dnešním podnikatelském prostředí nejžádanější. Přineseme vám náhled na to, proč je neustálý osobní a profesní růst klíčový a jak může vývoj vašich dovedností ovlivnit váš kariérní postup. Připravte se na inspiraci a tipy, jak efektivně investovat do svého vlastního profesního rozvoje a stát se konkurenceschopným hráčem na trhu.
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Nejúchvatnější pláže světa? Tyhle si zamilujete. Existují totiž místa, o kterých jste zákonitě nevěděly a my jsme se rozhodli vám je odtajnit. Tak schválně, kam byste se chtěly podívat?
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Může být klíčem ke štěstí a trvalému vztahu astrologie? Ať už hledáte spřízněnou duši, nebo hodnotíte stav současného vztahu, vaše znamení zvěrokruhu vám může poskytnout užitečné informace o vašem milostném životě. Takže, jak je důležité souznění horoskopu?

Výběr článků

Následujete každoroční trendy předních designérů z Česka i celého světa? Pak se letos budete divit. Stříbrné barvě totiž odzvonilo. Co ji nahradí?
Příprava na pohovor v digitální době vyžaduje trochu jiný přístup než klasický pohovor. S rozvojem technologií a nárůstem online pracovních pohovorů je důležité vědět, jak se na takový pohovor připravit, abyste byli úspěšní. Zde je několik praktických tipů, jak se připravit na pohovor v dnešním digitálním světě.
Pokud zrovna nepracujete někde v hotelu, odkud si můžete domů nosit vyřazená prostěradla z kvalitní tkaniny, asi v jednom kuse dokupujete utěrky a hadry. Ty se totiž běžným používáním rychle opotřebovávají, stejně jako vaší péčí o ně.

Nepřehlédněte

Jaké jsou trendy v bydlení pro letošní zimu? Toužíte si trendově zařídit váš domov? Pak se můžete inspirovat těmito 4 aktuálními trendy.
Když se řekne Česká republika, každý si spíše vybaví pivo, nicméně Morava – to je kraj hlavně vína a slovácké kultury. Proto je zde spousta vinic, které můžete obdivovat nejlépe ze sedla svého kola.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek