Pátek , 31. 05. 2024

Ferdinand

Jak vybrat kancelářskou židli, aby neruinovala naši páteř

Začali jste pracovat z domova a zařizujete si proto svou domácí kancelář? V takové domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět kvalitní židle, díky které si nezruinujete svou páteř. Jenže jak takovou kvalitní kancelářskou židli vybrat?
jak vybrat kancelářskou židli
Kancelářská židle nemá být jen pohodlná. (zdroj foto: www.123rf.com)

20. 01. 2021

V současné době je nabídka na trhu pestrá. Zejména kancelářských židlí je v nabídce víc než dost a vybrat si jednu, která by zdobila domácí kancelář a byla plně funkční a praktická, to je oříšek. Ten se ale aktuálně snaží rozlousknout velké množství lidí, protože nový typ onemocnění nás dohnal k takzvané home office.  Jak tedy vybrat kancelářskou židli?

V čem se kancelářské židle liší od normálních? 

Úvodem je třeba vědět, čím se vlastně kancelářské židle liší od těch normálních, které běžně používáme například v jídelně nebo v jiných místnostech domu. Hlavním rozdílem je to, že kancelářské židle jsou takzvaně ergonomické čili jsou dobře nastavitelné. Jejich opěradlo je možné přizpůsobit zádům i každé poloze těla, také je možné vybrat si z množství područek nebo mechanik a funkcí.  

Na co se dívat při výběru kancelářské židle? 

Když už známe rozdíl mezi kancelářskými židlemi a klasickými židlemi, můžeme přejít k jejich výběru. Při výběru nehraje tak velkou roli vzhled kancelářské židle, jako právě její vlastnosti a součástky.  

Abychom byli konkrétní, rozhodující jsou: 

  • Sedák 
  • Opěrák 
  • Područky 
  • Nosnost 
  • Kolečka 
  • Opěrka hlavy 

Od sedáku se odvíjí pohodlnost 

To, co první postřehnete nebo zaregistrujete ve chvíli, kdy usedáte na židli, je podsedák a to, jak moc je pohodlný, respektive jestli je vůbec pohodlný. Při výběru se dívejte především na anatomicky tvarované sedáky, které zajišťují větší komfort. Co je ale ještě důležitější, je to, jestli jsou výškově nastavitelné. To by totiž nemělo chybět.  

Opěráky musí kopírovat tvar páteře 

Na pohodlnosti se také podílí opěrák, ovšem jeho kvalita a pohodlnost, respektive jeho vlastnosti jsou důležité z jiného důvodu. Čím lepší opěrák bude, tím lépe se bude mít naše páteř. Právě opěrák rozhoduje o tom, jestli je naše páteř ruinována nebo nikoli.  

K TÉMATU  Hračky a prvky do pokojíčku vyrobíte z obyčejného kartonu. Inspirujte se

Obecně se ví, že opěráky musí kopírovat tvar lidské páteře. Pokud mají bederní opěrku, je to naprosto skvělé. Tyto opěrky vás totiž nutí sedět zcela přirozeně a nikoli křivě, jak to v případě absence opěrek dopadá.  

Nastavitelné područky oceníte při práci za stolem 

Vybíráte si kancelářskou židli? Pak byste se měli informovat o tom, jaké mají židle područky. Existuje dnes celá spousta variant, vybírejte však z nabídky těch nastavitelných. Oceníte je především při práci za stolem.  

Pozor na nosnost 

Na co se bohužel řada lidí nedívá, je nosnost. Každá židle má svou nosnost, neunese každého a jakkoli těžkého člověka. Než tedy danou židli zakoupíte, o její nosnosti se informujte zejména v případě, kdy víte, že nepatříte k zrovna štíhlým jedincům. Samozřejmě uvedený údaj je vždy ryze orientační a židle díky své konstrukci unesou o něco více, než je psáno.  

Kolečka vybírejte podle typu podlahy 

Ani kolečka nejsou něco, nad čím byste mohli jenom mávnout rukou. Kolečka se však nevybírají podle vás a vašich požadavků, ale podle typu podlahy. Na tvrdé podlahy totiž patří zcela jiná kolečka než na měkké podlahy nebo na kluzáky.  

Tvrdými podlahami se myslí plovoucí podlahy nebo parkety, na něž se volí zásadně měkká kolečka, která podlahu nepoškodí ani nepoškrábou. Měkkými podlahami se myslí koberce nebo kožešiny, na něž se volí plastová kolečka (čili tvrdá kolečka). Pokud ale je podlaha takzvaným kluzákem, pak volte kolečka nijak se nepohybující.  

Má židle opěrku hlavy? 

Opěrka hlavy nebo také hlavová opěrka je další velice důležitá součást každé kancelářské židle. Je to nezbytnost hlavně v případě, že víte, že budete pracovat za stolem déle jak tři nebo čtyři hodiny.  

K TÉMATU  Tuhé mýdlo jen na mytí rukou? Rozhodně ne! My víme, k čemu se vám doma může hodit

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pánská pracovna. Jak ji zařídit a vytvořit dokonalou domácí kancelář

Home office. Jak vyzrát na nástrahy a zastat stejnou práci doma jako v kanceláři

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte, co dělat během volného odpoledne, kdy je venku nevlídno a v televizi nejde nic, co by vás dvakrát bavilo? Je načase si sednout nad oblíbenou knížkou a s čajem v ruce se pořádně začíst do děje.
Už několik posledních let je módním trendem označovat výrobky přízviskem bio, farmářský nebo lokální. My se dnes podíváme na kloub především slovíčku 'bio', které v nás sice může evokovat něco, co je velmi kvalitní, ale ve skutečnosti tomu tak být rozhodně nemusí.
Kdo by nechtěl zůstat stále mladý? Zpívá o tom i Karel Gott v jedné ze svých převzatých písní. Pravdou však je, že stárneme a nikdo se tomu nevyhne. Naštěstí tu máme úspěšný obor estetické medicíny, který zažívá nebývalý boom. S botoxovými injekcemi ale možná ještě raději počkejte, výsledky lékařských experimentů varují.
Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
Poslední dva roky pro mne byly velkou životní zkouškou. Přišla jsem o spoustu přátel a iluzí. Ale našla jsem samu sebe. Největší rána pro mě byla, když se se mnou rozešel můj přítel krátce po tom, co jsem se začala léčit s rakovinou. Nyní se mi začal opět ozývat a chce, abychom se k sobě opět vrátili.
Máte pocit, že solíte málo? Bez dochucení se jídlo nedá jíst, ale na druhou stranu, sůl nám ve větší míře škodí. Jak najít kompromis?
Plesy a společenské akce jsou tady, a vy určitě chcete zazářit! Dnes se zaměříme módní novinky a připravíme vás na večery plné tajemství, módního lesku a nezapomenutelných okamžiků. Právě teď se stáváme vaším průvodcem pro plesovou a divadelní sezonu letošní zimy. Milé dámy buďte s námi šik a přečtěte si co vám radí odbornice na módu, fashion poradkyně paní Jana.
Používáte doma tuhé mýdlo? Pak nás nechte hádat: jen si s ním myjete ruce a o dalších možnostech jeho využití nemáte ani tušení, že? My vám ukážeme, že tuhé mýdlo rozhodně nemusí sloužit jen k tomuto účelu, ale že má v domácnosti daleko rozsáhlejší využití.
Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?
Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale i v kuchyňkách v zaměstnání. Novější modely dokonce odbourávají tradiční neduhy mikrovlnek, které při ohřívání polévky ohřály jen talíř nebo misku a část pokrmu, zatímco ve středu zůstala úplně studená část. A s trochou cviku v nich ohřejete i knedlíky nebo maso tak, aby jídlo chutnalo jako čerstvě uvaření. Přesto existují potraviny, které do mikrovlnky prostě nepatří. Po ohřátí mohou být dokonce zdraví škodlivé.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.

Výběr článků

Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Design stodoly využívá délku domu a umožňuje naplno maximalozovat výhledy ven a přirozené osvětlení uvnitř domu. Stealth Farmhouse je prostě úžasný. Chlubí se bezúdržbovými obklady, a uvnitř naleznete mimo jiné i čtyři ložnice a tři koupelny. Okna jsou orientována na sever
Zelená káva je oblíbený produkt, jehož přívrženci jsou především z řad milovníků zdravého životního stylu. Kávová zrna jsou u zelené kávy nepražená, a tak na rozdíl od obvyklé černé kávy nemají tak bohatou vůni a barvu.

Nepřehlédněte

Protože žijeme v globalizovaném světě, i v Asii mnohdy slaví Vánoce podle západních a křesťanských zvyků. Ale stále ještě na tomto kontinentu existují země i kousky míst, kde Vánoce vypadají jinak.
Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek