Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Jak vybrat kancelářskou židli, aby neruinovala naši páteř

Začali jste pracovat z domova a zařizujete si proto svou domácí kancelář? V takové domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět kvalitní židle, díky které si nezruinujete svou páteř. Jenže jak takovou kvalitní kancelářskou židli vybrat?
jak vybrat kancelářskou židli
Kancelářská židle nemá být jen pohodlná. (zdroj foto: www.123rf.com)

20. 01. 2021

V současné době je nabídka na trhu pestrá. Zejména kancelářských židlí je v nabídce víc než dost a vybrat si jednu, která by zdobila domácí kancelář a byla plně funkční a praktická, to je oříšek. Ten se ale aktuálně snaží rozlousknout velké množství lidí, protože nový typ onemocnění nás dohnal k takzvané home office.  Jak tedy vybrat kancelářskou židli?

V čem se kancelářské židle liší od normálních? 

Úvodem je třeba vědět, čím se vlastně kancelářské židle liší od těch normálních, které běžně používáme například v jídelně nebo v jiných místnostech domu. Hlavním rozdílem je to, že kancelářské židle jsou takzvaně ergonomické čili jsou dobře nastavitelné. Jejich opěradlo je možné přizpůsobit zádům i každé poloze těla, také je možné vybrat si z množství područek nebo mechanik a funkcí.  

Na co se dívat při výběru kancelářské židle? 

Když už známe rozdíl mezi kancelářskými židlemi a klasickými židlemi, můžeme přejít k jejich výběru. Při výběru nehraje tak velkou roli vzhled kancelářské židle, jako právě její vlastnosti a součástky.  

Abychom byli konkrétní, rozhodující jsou: 

  • Sedák 
  • Opěrák 
  • Područky 
  • Nosnost 
  • Kolečka 
  • Opěrka hlavy 

Od sedáku se odvíjí pohodlnost 

To, co první postřehnete nebo zaregistrujete ve chvíli, kdy usedáte na židli, je podsedák a to, jak moc je pohodlný, respektive jestli je vůbec pohodlný. Při výběru se dívejte především na anatomicky tvarované sedáky, které zajišťují větší komfort. Co je ale ještě důležitější, je to, jestli jsou výškově nastavitelné. To by totiž nemělo chybět.  

Opěráky musí kopírovat tvar páteře 

Na pohodlnosti se také podílí opěrák, ovšem jeho kvalita a pohodlnost, respektive jeho vlastnosti jsou důležité z jiného důvodu. Čím lepší opěrák bude, tím lépe se bude mít naše páteř. Právě opěrák rozhoduje o tom, jestli je naše páteř ruinována nebo nikoli.  

K TÉMATUJak na uklízení rychle a efektivně. Držte se několika zásad

Obecně se ví, že opěráky musí kopírovat tvar lidské páteře. Pokud mají bederní opěrku, je to naprosto skvělé. Tyto opěrky vás totiž nutí sedět zcela přirozeně a nikoli křivě, jak to v případě absence opěrek dopadá.  

Nastavitelné područky oceníte při práci za stolem 

Vybíráte si kancelářskou židli? Pak byste se měli informovat o tom, jaké mají židle područky. Existuje dnes celá spousta variant, vybírejte však z nabídky těch nastavitelných. Oceníte je především při práci za stolem.  

Pozor na nosnost 

Na co se bohužel řada lidí nedívá, je nosnost. Každá židle má svou nosnost, neunese každého a jakkoli těžkého člověka. Než tedy danou židli zakoupíte, o její nosnosti se informujte zejména v případě, kdy víte, že nepatříte k zrovna štíhlým jedincům. Samozřejmě uvedený údaj je vždy ryze orientační a židle díky své konstrukci unesou o něco více, než je psáno.  

Kolečka vybírejte podle typu podlahy 

Ani kolečka nejsou něco, nad čím byste mohli jenom mávnout rukou. Kolečka se však nevybírají podle vás a vašich požadavků, ale podle typu podlahy. Na tvrdé podlahy totiž patří zcela jiná kolečka než na měkké podlahy nebo na kluzáky.  

Tvrdými podlahami se myslí plovoucí podlahy nebo parkety, na něž se volí zásadně měkká kolečka, která podlahu nepoškodí ani nepoškrábou. Měkkými podlahami se myslí koberce nebo kožešiny, na něž se volí plastová kolečka (čili tvrdá kolečka). Pokud ale je podlaha takzvaným kluzákem, pak volte kolečka nijak se nepohybující.  

Má židle opěrku hlavy? 

Opěrka hlavy nebo také hlavová opěrka je další velice důležitá součást každé kancelářské židle. Je to nezbytnost hlavně v případě, že víte, že budete pracovat za stolem déle jak tři nebo čtyři hodiny.  

K TÉMATUDěláte z domova? Pracovna je místo, kde se při práci můžete cítit stále jako doma, ale nenechat se rušit okolím

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pánská pracovna. Jak ji zařídit a vytvořit dokonalou domácí kancelář

Home office. Jak vyzrát na nástrahy a zastat stejnou práci doma jako v kanceláři

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Koberec, nebo lino? Tradiční otázka, kterou si pokládá každý při rekonstrukci, nebo stavbě nového bydlení. Podlahy mohou určovat charakter místnosti, pokud jsou tedy zvoleny správně. Jak koberec, tak lino mají své klady a zápory, takže stojí za to udělat nějaký průzkum a porovnat podlahy, abyste našli to nejlepší.
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.

Nepřehlédněte

Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek