Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Vytvořte ze svého venkovního posezení luxusní obývací pokoj pod širým nebem

Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
venkovní pokoj
Jak mít skvělou terasu?

Jaký nábytek se tedy hodí na letní terasu?

Zejména v případech, kdy je vaše letní posezení zastřešené si můžete dovolit vybavit letní terasu nebo pergolu více kusy nábytku. Velmi oblíbené jsou pro odpočinek po náročném dni třeba zahradní postele z polyratanu, rozličná lehátka z různých materiálů, která jsou skvělým doplňkem i k bazénům, ale i zahradní boxy.

Zahradní boxy jsou koncipovány jako tradiční truhly a mohou být z přírodních materiálů či jejich napodobenin. Velmi oblíbené jsou pro ukládání dek, které oceníte zejména při chladnějších večerech, ale i různých polštářků, houpacích sítí apod.

S možnostmi vybavení letních teras se můžete inspirovat třeba na vidaxl zahradní nábytek, kde naleznete kousky v tradičním i moderním designu. Díky tomu můžete vybavení vaší zahrady maximálně přizpůsobit jejímu stylu.

obývací pokoj
Udělejte si zahradu krásnou. Poradíme vám!

Co byste neměli opomenout při zařizovaní posezení na vaší letní terase?

Za slunečných dní se zejména v posledních letech stávají z letních teras obývací pokoje, ale i jídelny. Důležité tak je, aby poskytovaly maximální pohodlí, měli jednoduchou údržbu a zároveň byly prostorné. Tak jako u obývacích pokojů totiž platí, že by tady měl mít každý člen domácnosti místo k sezení a počítat byste měli i s návštěvami.

Nejdůležitější na letní terase tak je kvalitní venkovní posezení. Právě správně zvolený venkovní jídelní set, k vám může návštěvy lákat a v opačném případě je odrazovat. Venkovní jídelní set by měl být stabilní a prostorný. Zároveň by měl být vyroben z přírodních materiálů či jejich imitací, aby do exteriéru krásně ladil.

Při výběru zahradního nábytku nezapomeňte zvážit i náročnost jeho údržby a manipulace s ním. V případě, že si zvolíte lakovaný nábytek z masivu, bude sice úklid velmi jednoduchý, ale děti či senioři mohou mít problém takovou židli odsunout od stolu. S ohledem na tuto skutečnost pak volte nábytek, s nižší váhou.

K TÉMATUKoupelnové trendy pro rok 2019! Dominují oválné solitérní vany a šedá barva dlažeb i obkladů!

Pokud se vám líbí modely s poduškami, měli byste volit originální podušky, které se mohou chlubit rychleschnoucími vlastnostmi. Díky tomu si můžete užívat pobyt venku už za pár desítek minut po dešti.

Zvláštní důraz byste měli klást i na design zahradního nábytku, protože by měl ladit nejen s architekturou vašeho domu, ale i architektonickými prvky zahrady. K japonským zahradám se jistě nebude hodit nejmodernější nábytek, a naopak k jemnému stylu francouzského venkova, pak nebudou pasovat mohutné masivní sety.

Zdroje článku:
vidaxl
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek