Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Vytvořte ze svého venkovního posezení luxusní obývací pokoj pod širým nebem

Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
venkovní pokoj
Jak mít skvělou terasu?

Jaký nábytek se tedy hodí na letní terasu?

Zejména v případech, kdy je vaše letní posezení zastřešené si můžete dovolit vybavit letní terasu nebo pergolu více kusy nábytku. Velmi oblíbené jsou pro odpočinek po náročném dni třeba zahradní postele z polyratanu, rozličná lehátka z různých materiálů, která jsou skvělým doplňkem i k bazénům, ale i zahradní boxy.

Zahradní boxy jsou koncipovány jako tradiční truhly a mohou být z přírodních materiálů či jejich napodobenin. Velmi oblíbené jsou pro ukládání dek, které oceníte zejména při chladnějších večerech, ale i různých polštářků, houpacích sítí apod.

S možnostmi vybavení letních teras se můžete inspirovat třeba na vidaxl zahradní nábytek, kde naleznete kousky v tradičním i moderním designu. Díky tomu můžete vybavení vaší zahrady maximálně přizpůsobit jejímu stylu.

obývací pokoj
Udělejte si zahradu krásnou. Poradíme vám!

Co byste neměli opomenout při zařizovaní posezení na vaší letní terase?

Za slunečných dní se zejména v posledních letech stávají z letních teras obývací pokoje, ale i jídelny. Důležité tak je, aby poskytovaly maximální pohodlí, měli jednoduchou údržbu a zároveň byly prostorné. Tak jako u obývacích pokojů totiž platí, že by tady měl mít každý člen domácnosti místo k sezení a počítat byste měli i s návštěvami.

Nejdůležitější na letní terase tak je kvalitní venkovní posezení. Právě správně zvolený venkovní jídelní set, k vám může návštěvy lákat a v opačném případě je odrazovat. Venkovní jídelní set by měl být stabilní a prostorný. Zároveň by měl být vyroben z přírodních materiálů či jejich imitací, aby do exteriéru krásně ladil.

Při výběru zahradního nábytku nezapomeňte zvážit i náročnost jeho údržby a manipulace s ním. V případě, že si zvolíte lakovaný nábytek z masivu, bude sice úklid velmi jednoduchý, ale děti či senioři mohou mít problém takovou židli odsunout od stolu. S ohledem na tuto skutečnost pak volte nábytek, s nižší váhou.

K TÉMATU  Nejlepší seriály o bydlení, které vás dostanou, ale hlavně inspirují

Pokud se vám líbí modely s poduškami, měli byste volit originální podušky, které se mohou chlubit rychleschnoucími vlastnostmi. Díky tomu si můžete užívat pobyt venku už za pár desítek minut po dešti.

Zvláštní důraz byste měli klást i na design zahradního nábytku, protože by měl ladit nejen s architekturou vašeho domu, ale i architektonickými prvky zahrady. K japonským zahradám se jistě nebude hodit nejmodernější nábytek, a naopak k jemnému stylu francouzského venkova, pak nebudou pasovat mohutné masivní sety.

Tip: Přemýšlíte nad tím, že byste svou terasu změnili více než jen pořízením nového zahradního nábytku? Zvážit můžete novou dlažbu. Zajímavé a praktické řešení představuje cihlová dlažba, která se hodí téměř k jakémukoliv stylu a je velmi odolná.

Zdroje článku:
vidaxl
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přečtěte si příběh ženy, která si uvědomila, že ke svému muži již nechová žádné hluboké city. Stali se přáteli a jejich milenecký vztah šel do ústraní.
Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Natáčení komedie 3Bobule z vinařského prostředí začalo v první polovině července sice překvapivě v Praze, ale po třech natáčecích dnech se filmaři přesunuli na jižní Moravu. Tady s přestávkami pracovali do poloviny srpna. Co si o filmu myslí sám režisér a hlavní protagonisté?
Každý z nás se narodil v nějakém znamení. Jeho charakteristika ovlivňuje náš života naši osobnost. Znamení je celkem 12 a společně vytvářejí zvěrokruh. Jeho souhvězdí jsou rozmístěná na hvězdné obloze. Znamení zvěrokruhu pak určuje jeho poloha ke Slunci v daný datum a čas. Znamení se neshodují s měsíci. Každému znamení přináleží nějaké kameny. V jejich pozitivní účinky věřili lidé již v dávné době. Používali je nejen na ozdobu, ale také jako talismany. Některé kultury používaly kameny jako léčivé prostředky.
Nejúchvatnější pláže světa? Tyhle si zamilujete. Existují totiž místa, o kterých jste zákonitě nevěděly a my jsme se rozhodli vám je odtajnit. Tak schválně, kam byste se chtěly podívat?
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
Jak si potvrdit, že krmivo, které svému psovi kupujete, je té nejvyšší kvality a skutečně obsahuje vše, co pejsek ke spokojenosti potřebuje? Ověřte si, zda obsahuje následující suroviny a zaměřte se na chování a vzhled svého psího kamaráda.
Proč na ruce mít hodinky, které jen ukazují čas? Mohou mít celou řadu další inteligentních funkcí, které nám mohou usnadnit život. Zejména pokud jsme ve spěchu a nemáme čas lovit mobilní telefon z kabelky či kapsy, abychom se podívali, kdo nám zrovna telefonuje. To je ale jen jedna z výhod chytrých hodinek. Podle čeho se dají vybírat chytré hodinky?
Pokud se vám podařilo něco zhubnout přes léto, nebo zkrátka chcete jen udržet, to co máte, máme pro vás tipy, které fungují. Stačí dodržovat tyto jednoduché stravovací návyky.
Správné sezení na záchodě je stejně důležité, jako například sezení u pracovního stolu s počítačem. I když je vyprazdňování naprosto přirozený jev, většina z nás ho provádí špatně. Představíme vám ty největší chyby, kterých se na toaletě při vykonávání potřeby dopouští každý z nás. O jaké se jedná?

Výběr článků

Sotva začalo jaro, už tady máme kolekci oblékání pro podzim a zimu. Tahle módní přehlídka vás hodně pobaví, a přitom je k nerozeznání od těch oficiálních! Stejně jako modely předních návrhářů, ani tohle oblečení byste si na sebe prostě nikdy nevzaly.
V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
Všechny si v posteli chceme užít a navíc žádná z nás netouží po penisu, který se v pánských trenkách hledá lupou. Čeho je ale moc, toho je příliš. S jeho velkou výbavou se připravte na několik omezení. Příliš velký penis je zkrátka kontraproduktivní. A jak to všechno leze do peněz?

Nepřehlédněte

Mluví se o tom hodně. Pozitivně i negativně. A my už se také rozhodly, že nasedneme na elektrooře. Výsledek je naprosto úžasný. I za dodržení stanovených pravidel jsme se staly královnami a užily si volnost, kterou cyklistika nabízí. Elektrokolo je prostě super!
Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek