Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Vytvořte ze svého venkovního posezení luxusní obývací pokoj pod širým nebem

Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
venkovní pokoj
Jak mít skvělou terasu?

Jaký nábytek se tedy hodí na letní terasu?

Zejména v případech, kdy je vaše letní posezení zastřešené si můžete dovolit vybavit letní terasu nebo pergolu více kusy nábytku. Velmi oblíbené jsou pro odpočinek po náročném dni třeba zahradní postele z polyratanu, rozličná lehátka z různých materiálů, která jsou skvělým doplňkem i k bazénům, ale i zahradní boxy.

Zahradní boxy jsou koncipovány jako tradiční truhly a mohou být z přírodních materiálů či jejich napodobenin. Velmi oblíbené jsou pro ukládání dek, které oceníte zejména při chladnějších večerech, ale i různých polštářků, houpacích sítí apod.

S možnostmi vybavení letních teras se můžete inspirovat třeba na vidaxl zahradní nábytek, kde naleznete kousky v tradičním i moderním designu. Díky tomu můžete vybavení vaší zahrady maximálně přizpůsobit jejímu stylu.

obývací pokoj
Udělejte si zahradu krásnou. Poradíme vám!

Co byste neměli opomenout při zařizovaní posezení na vaší letní terase?

Za slunečných dní se zejména v posledních letech stávají z letních teras obývací pokoje, ale i jídelny. Důležité tak je, aby poskytovaly maximální pohodlí, měli jednoduchou údržbu a zároveň byly prostorné. Tak jako u obývacích pokojů totiž platí, že by tady měl mít každý člen domácnosti místo k sezení a počítat byste měli i s návštěvami.

Nejdůležitější na letní terase tak je kvalitní venkovní posezení. Právě správně zvolený venkovní jídelní set, k vám může návštěvy lákat a v opačném případě je odrazovat. Venkovní jídelní set by měl být stabilní a prostorný. Zároveň by měl být vyroben z přírodních materiálů či jejich imitací, aby do exteriéru krásně ladil.

Při výběru zahradního nábytku nezapomeňte zvážit i náročnost jeho údržby a manipulace s ním. V případě, že si zvolíte lakovaný nábytek z masivu, bude sice úklid velmi jednoduchý, ale děti či senioři mohou mít problém takovou židli odsunout od stolu. S ohledem na tuto skutečnost pak volte nábytek, s nižší váhou.

K TÉMATU  Výběr jídelního stolu, který bude ladit se stylem vaší kuchyně

Pokud se vám líbí modely s poduškami, měli byste volit originální podušky, které se mohou chlubit rychleschnoucími vlastnostmi. Díky tomu si můžete užívat pobyt venku už za pár desítek minut po dešti.

Zvláštní důraz byste měli klást i na design zahradního nábytku, protože by měl ladit nejen s architekturou vašeho domu, ale i architektonickými prvky zahrady. K japonským zahradám se jistě nebude hodit nejmodernější nábytek, a naopak k jemnému stylu francouzského venkova, pak nebudou pasovat mohutné masivní sety.

Zdroje článku:
vidaxl
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek