Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Dovolená na jachtě: Pronajměte si loď s kapitánem a vyražte na Jaderské moře

Máte rádi, když je každá vaše dovolená tak trochu jiná? Co kdyby vaše příští dny volna byly ve znamení luxusu a dobrodružství? Vydejte se na plavbu jachtou s kapitánem po překrásném Jaderském moři. Objevíte krásy chorvatského pobřeží a ostrovů ze zcela jiného úhlu. Takováto dovolená nemusí být ani extrémně předražená, jak si mnozí myslí. Domluvte se s přáteli a náklady za pronájem jachty si rozdělte.
Dovolená na jachtě: Pronajměte si loď s kapitánem a vyražte na Jaderské moře.

Výběru jachty věnujte dostatek času

Pokud vás dovolená na jachtě už dávno lákala, pořádně si ji dopředu naplánujte. Domluvte se s vašimi známými, zda by o takové dobrodružství měli zájem. Vyberte společné datum, místo, odkud chcete vyrazit, a můžete začít vybírat jachtu.

Díky různých charterovým společnostem, které pronajímají lodě online, máte jedinečnou možnost vybrat si svou vysněnou jachtu v Chorvatsku přes počítač. Stačí do vyhledávacího filtru zadat požadované parametry, například typ lodi, datum, marínu, počet osob, cenové rozpětí a systém vám hned vyhledá všechna volná plavidla. Menší a méně vybavené jachty nebudou tak drahé, jiné můžou být zcela luxusní a finančně náročnější. Třeba myslet také na to, že většina pronájmů je minimálně na týden.

Využijte služeb kapitána

Při rezervaci jachty zvolte, zda chcete loď kormidlovat sami, nebo využijete služeb místního kapitána. Pokud nemáte kapitánské zkoušky a nechcete si je nebo nestíháte udělat, služby zkušeného kapitána vám přijdou vhod. Celkový pronájem tak bude dražší, ale zase budete mít během plavby opravdový klid ve znamení luxusu. Kromě toho kapitán bude dobře poznat, co se v dané oblasti oplatí vidět, takže vám poradí také s plánováním cesty. Celý itinerář si spolu s ním domluvte dopředu. Mějte ale na paměti, že se může měnit v závislosti na aktuální předpovědí počasí.

Čekají na vás krásy Jaderského moře

Dovolenou v Chorvatsku Češi milují, ale řada z nich se nepohne z pláže nebo turistického střediska. Málokdo tak ví, že Chorvatsko skrývá spoustu přírodních krás, které jsou dostupné pouze na lodi. Během plavby na jachtě tak objevíte nejrůznější zátoky členitých chorvatských ostrovů, jeskyně, skály, rozmanitou floru, ale především azurově modré moře, které láká ke koupání či potápění. Díky lodi se budete moct vypravit také za skrytými historickými památkami.

K TÉMATU  Jak vlhkost vzduchu ovlivňuje naše dýchání? Co dělat, abyste ušetřily zdraví svoje i své rodiny?
památka
Během plavby na jachtě tak objevíte nejrůznější zátoky členitých chorvatských ostrovů, jeskyně, skály, rozmanitou floru, ale především azurově modré moře, které láká ke koupání či potápění.

Okusíte místní gastronomii

Díky kapitánovi, který určitě bude znát okolní moře, ostrovy i podniky jak své boty, možná objevíte také skryté gastronomické poklady. Navštívíte domácí restaurace, které nejsou tak ovlivněné turistickým ruchem, případně okusíte místní speciality či navštívíte nějaké ostrovní vinařství. Chorvatské ostrovy se pyšní čerstvými rybami a mořskými plody a díky své větší izolovanosti je tu místní gastronomie opravdu tradiční.

Odpočinete si na palubě

Prostorná paluba jachty vám nabízí spoustu možností na její využití. Můžete tu všichni odpočívat a chytat bronz, nebo si na ni sednout a užívat si západů slunce se sklenkou v ruce. Jachta je ale také skvělým místem na párty. Samozřejmě, ty je dobré uspořádat trochu dále od mariny a osídlení, abyste hudbou a hlasitými zvuky nerušili své okolí.

Vyzkoušíte nové aktivity

Díky plavbě na lodi se dostanete všude možně a máte tak jedinečnou možnost vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity, které nemusí být na pevninském pobřeží tak dostupné, protože jsou přeplněné turisty. Jaderské moře například nabízí jedinečné spoty na potápění či šnorchlování. Potapěčské školy na vás čekají třeba na ostrovech Vis či Korčula. Můžete vyzkoušet také Windsurfing či populární kitesurfing, a to na ostrově Brač či poloostrově Pelješac.

potápění
Jaderské moře například nabízí jedinečné spoty na potápění či šnorchlování. Potapěčské školy na vás čekají třeba na ostrovech Vis či Korčula. Můžete vyzkoušet také Windsurfing či populární kitesurfing, a to na ostrově Brač či poloostrově Pelješac.

Dovolená na jachtě v Jaderském moři vám zkrátka nabízí spoustu jedinečných zážitků a klidnou dovolenou bez zástupu turistů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vždycky se říkalo, že pro krásu se musí trpět, a to zejména tehdy, pokud bylo nezbytné nasoukat se do úzkých lodiček na jehlách. K čemu je ale užít si pár minut slávy a o pár let později řešit propadlou klenbu, náchylnost ke zranění kotníku nebo vbočený palec? Žádná hitparáda, viďte. Naštěstí doba slow fashion přeje i pohodlným botám, které nejenže vypadají stylově, ale jsou ku prospěchu zdraví vašich nohou, které vás dnes a denně nosí. O důvod víc, proč si své nožky také náležitě hýčkat.
Ačkoli z klasické pšeničné mouky pekly a vařily už naše babičky, spolu s příchodem doby, kdy spousta lidí přesedá na zdravější životní styl, se objevily mnohem lepší a nutričně hodnotnější varianty. Skvěle chutnají, plně nahradí klasickou mouku, a ještě prospějí vašemu zdraví, takže co víc si přát. Svět alternativních mouk je ale mnohem pestřejší, než se na první pohled zdá. Které by určitě měly zaujmout místo ve vaší kuchyni?
V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek