Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Dovolená na jachtě: Pronajměte si loď s kapitánem a vyražte na Jaderské moře

Máte rádi, když je každá vaše dovolená tak trochu jiná? Co kdyby vaše příští dny volna byly ve znamení luxusu a dobrodružství? Vydejte se na plavbu jachtou s kapitánem po překrásném Jaderském moři. Objevíte krásy chorvatského pobřeží a ostrovů ze zcela jiného úhlu. Takováto dovolená nemusí být ani extrémně předražená, jak si mnozí myslí. Domluvte se s přáteli a náklady za pronájem jachty si rozdělte.
Dovolená na jachtě: Pronajměte si loď s kapitánem a vyražte na Jaderské moře.

Výběru jachty věnujte dostatek času

Pokud vás dovolená na jachtě už dávno lákala, pořádně si ji dopředu naplánujte. Domluvte se s vašimi známými, zda by o takové dobrodružství měli zájem. Vyberte společné datum, místo, odkud chcete vyrazit, a můžete začít vybírat jachtu.

Díky různých charterovým společnostem, které pronajímají lodě online, máte jedinečnou možnost vybrat si svou vysněnou jachtu v Chorvatsku přes počítač. Stačí do vyhledávacího filtru zadat požadované parametry, například typ lodi, datum, marínu, počet osob, cenové rozpětí a systém vám hned vyhledá všechna volná plavidla. Menší a méně vybavené jachty nebudou tak drahé, jiné můžou být zcela luxusní a finančně náročnější. Třeba myslet také na to, že většina pronájmů je minimálně na týden.

Využijte služeb kapitána

Při rezervaci jachty zvolte, zda chcete loď kormidlovat sami, nebo využijete služeb místního kapitána. Pokud nemáte kapitánské zkoušky a nechcete si je nebo nestíháte udělat, služby zkušeného kapitána vám přijdou vhod. Celkový pronájem tak bude dražší, ale zase budete mít během plavby opravdový klid ve znamení luxusu. Kromě toho kapitán bude dobře poznat, co se v dané oblasti oplatí vidět, takže vám poradí také s plánováním cesty. Celý itinerář si spolu s ním domluvte dopředu. Mějte ale na paměti, že se může měnit v závislosti na aktuální předpovědí počasí.

Čekají na vás krásy Jaderského moře

Dovolenou v Chorvatsku Češi milují, ale řada z nich se nepohne z pláže nebo turistického střediska. Málokdo tak ví, že Chorvatsko skrývá spoustu přírodních krás, které jsou dostupné pouze na lodi. Během plavby na jachtě tak objevíte nejrůznější zátoky členitých chorvatských ostrovů, jeskyně, skály, rozmanitou floru, ale především azurově modré moře, které láká ke koupání či potápění. Díky lodi se budete moct vypravit také za skrytými historickými památkami.

K TÉMATU  5 tipů, se kterými se vám dámská jízda v zahraničí povede na výbornou
památka
Během plavby na jachtě tak objevíte nejrůznější zátoky členitých chorvatských ostrovů, jeskyně, skály, rozmanitou floru, ale především azurově modré moře, které láká ke koupání či potápění.

Okusíte místní gastronomii

Díky kapitánovi, který určitě bude znát okolní moře, ostrovy i podniky jak své boty, možná objevíte také skryté gastronomické poklady. Navštívíte domácí restaurace, které nejsou tak ovlivněné turistickým ruchem, případně okusíte místní speciality či navštívíte nějaké ostrovní vinařství. Chorvatské ostrovy se pyšní čerstvými rybami a mořskými plody a díky své větší izolovanosti je tu místní gastronomie opravdu tradiční.

Odpočinete si na palubě

Prostorná paluba jachty vám nabízí spoustu možností na její využití. Můžete tu všichni odpočívat a chytat bronz, nebo si na ni sednout a užívat si západů slunce se sklenkou v ruce. Jachta je ale také skvělým místem na párty. Samozřejmě, ty je dobré uspořádat trochu dále od mariny a osídlení, abyste hudbou a hlasitými zvuky nerušili své okolí.

Vyzkoušíte nové aktivity

Díky plavbě na lodi se dostanete všude možně a máte tak jedinečnou možnost vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity, které nemusí být na pevninském pobřeží tak dostupné, protože jsou přeplněné turisty. Jaderské moře například nabízí jedinečné spoty na potápění či šnorchlování. Potapěčské školy na vás čekají třeba na ostrovech Vis či Korčula. Můžete vyzkoušet také Windsurfing či populární kitesurfing, a to na ostrově Brač či poloostrově Pelješac.

potápění
Jaderské moře například nabízí jedinečné spoty na potápění či šnorchlování. Potapěčské školy na vás čekají třeba na ostrovech Vis či Korčula. Můžete vyzkoušet také Windsurfing či populární kitesurfing, a to na ostrově Brač či poloostrově Pelješac.

Dovolená na jachtě v Jaderském moři vám zkrátka nabízí spoustu jedinečných zážitků a klidnou dovolenou bez zástupu turistů.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Kdo by nechtěl být lepší, výkonnější, šťastnější? Existují různé metody, které učí, jak na to. Jednou je to pozitivní myšlení, jež by mělo být tou správnou cestou. Jindy zase mindfulness meditace, co vám pomůže se soustředit na přítomný okamžik a zbaví vás nahromaděného stresu. Za vyzkoušení stojí také služby osobního kouče. Už jste se někdy setkali s termínem neurokoučink? Víte, co se pod ním schovává?
Domácí zvířata jsou pro radost. Kočky občas tropí všechny ty věci, na které jsme zvyklí. Snaží se nacpat do každé tašky, loví svůj stín nebo odraz v zrcadle, a jsou zvědavé a chtějí všechno zkoumat. Zaručeně vás pobaví!
Strach z pavouků, strach z uzavřených prostor, strach ze tmy. Na tom není vůbec nic neobvyklého. Ale existují mezi námi tací, kteří trpí strachem ze skutečně roztodivných věcí.
Zdá se, že pánové mají v případě těchto krásek velkou smůlu. V jejich srdci je totiž místo pouze a jen pro ženy. Které ze slavných dam otevřeně přiznaly, že patří mezi lesbičky?
Pokud chcete dbát na zdravý jídelníček, zaměřte se na naklíčená semena. Obsahují totiž všechny důležité a hodnotné látky, potřebné k životu.
Madonna opět dokázala, že je nekorunovanou královnou popu, když na závěrečném koncertě svého celosvětového turné na pláži Copacabana v Riu přilákala neuvěřitelných 1,6 milionu diváků. Koncert plný jejích největších hitů nejen oslavil čtyřicet let její hudební kariéry, ale zároveň se zapsal do historie jako jedna z nejvýznamnějších hudebních událostí na této proslulé pláži.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Bezchybný výkon předvedla malá Angelica Hale při zpěvu písně Girl on Fire. Takový hlasový projev jí mohou závidět profesionální zpěváci a porota americké talentové soutěže nevěřila svým uším. Právem si tak Angelica vysloužila okamžitý postup do finále. Takto čistý projev je u desetileté dívky skutečně ohromující. Užijte si to!
Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.

Výběr článků

Naši domácnost mohou sužovat nevítaní nepřátelé, kteří nás po ránu nemile překvapí. Jsou jimi brouci, kterým se někdy zkrátka líbí víc v domě než na zahradě, kde mají obvykle svá obydlí. Pokud i k vám domů doputovali drobní tvorové, kteří sice v mnoha případech škodliví nejsou, ale v ostatních ano, prozraďme si, jak s nimi bojovat.
Pokud chcete být letos in, můžete vsadit na dámské černé pantofle. Jestliže netušíte, jak je vkusně zakomponovat do outfitu, nemusíte si zoufat. My vám to na následujících řádcích předvedeme. Prozradíme si, jak černé pantofle stylizovat do elegantního, do volnočasového i do sportovně laděného outfitu. Proto čtěte a inspirujte se!
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?

Nepřehlédněte

Domluvily jste se na letní dámské jízdě v zahraničí? Pak je nejvyšší čas vše naplánovat. Máme pro vás seznam 5 věcí, díky kterým se dovolená vydaří na jedničku.
Sluníčko začíná mít pomalu sílu, dny už jsou pořádně dlouhé a ve vás se začíná probouzet letní nálada? Nebojte se ji podpořit barvami, které pustíte do svého botníku. A jednoznačnou trefou jsou pro tuto sezónu bílé balerínky!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek