Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Kvasinková infekce postihuje hned několik míst na těle. Co dělat a co jíst, když se kvasinky přemnoží?

Kvasinky zlepšují vstřebávání živin a podporují správné trávení. Dojde-li ale v organismu k jejich přemnožení, projeví se to řadou nepříjemných příznaků.
kvasinky
Kvasinková infekce v dutině ústní se projevuje výrazným bílým povlakem na jazyku.

Kvasinková infekce neboli kandidóza je onemocnění, které může postihnout dutinu ústní, uši, nehty, trávicí ústrojí a pochvu. Pokud vám lékař kandidózu diagnostikuje, nasadí také dietu proti kvasinkám. Víte ale, která to je?

Kvasinková infekce netrápí jen ženy

Kvasinková infekce je nejčastěji známá jako tzv. vaginální kandidóza v pochvě. Kvasinková infekce se ale může objevit také v dutině ústní, na nehtech a v trávicím ústrojí. Kvasinková infekce má mnoho příznaků, od zápachu až po záněty kloubů. Mezi zásadní opatření při léčbě kvasinkových infekcí patří dieta proti kvasinkám. Při prvních příznacích je ale vždy nutné vyhledat lékaře pro vyloučení jiných onemocnění.

kvasinky
Grafický přehled kvasinkové infekce. Prohlédněte si, která místa na lidském těle postihuje.

Kvasinková dieta

Principem kvasinkové diety je zabránit nadměrnému množení kvasinek, kterého lze docílit detoxikací trávicí soustavy.

10 top potravin vhodných při kvasinkové infekci

 • Kyselé zelí a kvašené potraviny

Kyselé zelí je bohatým zdrojem mikroflóry, která pomáhá chránit střeva. Výhodou těchto potravin je také to, že dokážou posílit imunitní systém a organismus tak bude vůči kvasinkám mnohem odolnější.

 • Kokosový olej

Kokosový olej je známý svými antimikrobiálními účinky. Obsahuje kyselinu laurovou a kaprylovou, které ničí kvasinky ve střevech.

 • Listová zelenina

Listová zelenina přispívá ke zvýšení pH organismu, což pomáhá v boji s kvasinkami. Vitamin C obsažený v listové zelenině posiluje imunitní systém a hořčík je užitečný při detoxikaci organismu. Vitaminy skupiny B a železo zlepšují prokrvení orgánů a dodají tělu energii.

 • Česnek

Česnek je známý jako přírodní antibiotiku, má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Obsahuje velké množství sloučenin s obsahem síry, která je velmi účinná v boji proti plísním a houbám.

infekce
Kvasinková infekce se často objeví jako takzvaná vaginální kandidóza. Postihuje však i jiné části lidské těla.
 • Kvašené mléčné výrobky

Kefíry a další kvašené mléčné výrobky představují ideální pomoc pro zažívací trakt, protože díky probiotikům podporují růst zdraví prospěšné mikroflóry. Ideální jsou výrobky z kozího mléka.

 • Lněné semínko
K TÉMATUBizarní sexuální rekordy, nad kterými zůstává rozum stát. Tipněte si, který je nejšílenější

Lněné semínko je bohatým zdrojem polyfenolů, látek podporujících růst probiotik, které pomáhají likvidovat v trávicím traktu plísně a kvasinky.

 • Skořice

Skořice likviduje kvasinky v dutině ústní.

 • Vařená zelenina

Brokolice, květák, chřest jsou ideálními potravinami pro boj těla proti kvasinkám.

 • Vývar z kostí

Na organismus má obyčejný vývar mnoho zdraví prospěšných účinků. Pomáhá kromě jiného také v boji trávicí soustavy proti přemnoženým kvasinkám.

 • Kurkuma

Kurkuma obsahuje látku zvanou kurkumin, která hubí kvasinky. Kromě toho je kurkuma známá také v prevenci proti nádorovému bujení.

Potraviny, kterým je nutné se vyhnout

 • Cukr a umělá sladidla

Cukry a sladidla pro kvasinky představují zdroj energie, a proto je nutné se jim léčby kvasinkových infekcí vyvarovat.

 • Alkohol

Součástí mnoha alkoholických nápojů jsou kvasnice, najdeme je v hojně konzumovaném pivu. Čím více alkoholických nápojů budete konzumovat, tím samozřejmě lépe pro kvasinky, které se budou množit.

 • Džusy a ovocné šťávy

Džusy a jiné ovocné šťávy jsou bohatým zdrojem cukrů, které jsou zásobárnou energie pro kvasinky, a proto jejich konzumací dochází ke zhoršení kvasinkové infekce.

 • Obilniny

Obilniny jsou rozkládány na cukry, které představují ideální prostředí pro růst kvasinek.

 • Mléčné výrobky

Mléko obsahuje laktózu, mléčný cukr, a proto je nutné se všem mléčným výrobkům během kvasinkové infekce vyhnout, samozřejmě kromě mléčných kvašených výrobků.

Tipy pro efektivní léčbu kvasinkové infekce

Pro efektivní boj proti nepříjemným kvasinkovým infekcím jsou vhodné zejména:

 • Probiotika dodají organismu zdraví prospěšné baktérie, které pomáhají zlikvidovat přemnožené kvasinky a znovu obnovit střevní rovnováhu.
 • Oregánový olej je přírodním prostředkem proti baktériím a houbám.
 • Česnek, ideálně 2 stroužky denně, pomáhá likvidovat infekce způsobené houbami a plísněmi a posiluje imunitní systém.
 • Vitamín C (1000 mg, 3x denně) posiluje funkci imunitního systému a pomáhá likvidovat záněty v těle.
K TÉMATUEndometrióza, jeden z důvodů ženské neplodnosti. Jak se projevuje a které ženy jsou nejvíce ohroženy? Přinášíme průvodce

Zdroj: https://cs.medlicker.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Intimní zápach ženských partií. Problém, o kterém se nemluví snadno. Co značí a jak s ním zatočit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Celý svět stále ještě žije koronavirovou pandemií. Ve večerních zprávách nevidíme nic jiného než pouze počet přibývajících nakažených či informaci o další mutaci zákeřeného onemocnění. Bohužel se pozornost odvrací od mnoha dalších nemocí, jež jsou tu mezi námi stále. Jednou z nich je také legionella. 
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.

Nepřehlédněte

Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek