Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Kvasinková infekce postihuje hned několik míst na těle. Co dělat a co jíst, když se kvasinky přemnoží?

Kvasinky zlepšují vstřebávání živin a podporují správné trávení. Dojde-li ale v organismu k jejich přemnožení, projeví se to řadou nepříjemných příznaků.
kvasinky
Kvasinková infekce v dutině ústní se projevuje výrazným bílým povlakem na jazyku.

Kvasinková infekce neboli kandidóza je onemocnění, které může postihnout dutinu ústní, uši, nehty, trávicí ústrojí a pochvu. Pokud vám lékař kandidózu diagnostikuje, nasadí také dietu proti kvasinkám. Víte ale, která to je?

Kvasinková infekce netrápí jen ženy

Kvasinková infekce je nejčastěji známá jako tzv. vaginální kandidóza v pochvě. Kvasinková infekce se ale může objevit také v dutině ústní, na nehtech a v trávicím ústrojí. Kvasinková infekce má mnoho příznaků, od zápachu až po záněty kloubů. Mezi zásadní opatření při léčbě kvasinkových infekcí patří dieta proti kvasinkám. Při prvních příznacích je ale vždy nutné vyhledat lékaře pro vyloučení jiných onemocnění.

kvasinky
Grafický přehled kvasinkové infekce. Prohlédněte si, která místa na lidském těle postihuje.

Kvasinková dieta

Principem kvasinkové diety je zabránit nadměrnému množení kvasinek, kterého lze docílit detoxikací trávicí soustavy.

10 top potravin vhodných při kvasinkové infekci

 • Kyselé zelí a kvašené potraviny

Kyselé zelí je bohatým zdrojem mikroflóry, která pomáhá chránit střeva. Výhodou těchto potravin je také to, že dokážou posílit imunitní systém a organismus tak bude vůči kvasinkám mnohem odolnější.

 • Kokosový olej

Kokosový olej je známý svými antimikrobiálními účinky. Obsahuje kyselinu laurovou a kaprylovou, které ničí kvasinky ve střevech.

 • Listová zelenina

Listová zelenina přispívá ke zvýšení pH organismu, což pomáhá v boji s kvasinkami. Vitamin C obsažený v listové zelenině posiluje imunitní systém a hořčík je užitečný při detoxikaci organismu. Vitaminy skupiny B a železo zlepšují prokrvení orgánů a dodají tělu energii.

 • Česnek

Česnek je známý jako přírodní antibiotiku, má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Obsahuje velké množství sloučenin s obsahem síry, která je velmi účinná v boji proti plísním a houbám.

infekce
Kvasinková infekce se často objeví jako takzvaná vaginální kandidóza. Postihuje však i jiné části lidské těla.
 • Kvašené mléčné výrobky

Kefíry a další kvašené mléčné výrobky představují ideální pomoc pro zažívací trakt, protože díky probiotikům podporují růst zdraví prospěšné mikroflóry. Ideální jsou výrobky z kozího mléka.

 • Lněné semínko
K TÉMATU  Skladování brambor: Jak udržet kvalitu a zabránit klíčení?

Lněné semínko je bohatým zdrojem polyfenolů, látek podporujících růst probiotik, které pomáhají likvidovat v trávicím traktu plísně a kvasinky.

 • Skořice

Skořice likviduje kvasinky v dutině ústní.

 • Vařená zelenina

Brokolice, květák, chřest jsou ideálními potravinami pro boj těla proti kvasinkám.

 • Vývar z kostí

Na organismus má obyčejný vývar mnoho zdraví prospěšných účinků. Pomáhá kromě jiného také v boji trávicí soustavy proti přemnoženým kvasinkám.

 • Kurkuma

Kurkuma obsahuje látku zvanou kurkumin, která hubí kvasinky. Kromě toho je kurkuma známá také v prevenci proti nádorovému bujení.

Potraviny, kterým je nutné se vyhnout

 • Cukr a umělá sladidla

Cukry a sladidla pro kvasinky představují zdroj energie, a proto je nutné se jim léčby kvasinkových infekcí vyvarovat.

 • Alkohol

Součástí mnoha alkoholických nápojů jsou kvasnice, najdeme je v hojně konzumovaném pivu. Čím více alkoholických nápojů budete konzumovat, tím samozřejmě lépe pro kvasinky, které se budou množit.

 • Džusy a ovocné šťávy

Džusy a jiné ovocné šťávy jsou bohatým zdrojem cukrů, které jsou zásobárnou energie pro kvasinky, a proto jejich konzumací dochází ke zhoršení kvasinkové infekce.

 • Obilniny

Obilniny jsou rozkládány na cukry, které představují ideální prostředí pro růst kvasinek.

 • Mléčné výrobky

Mléko obsahuje laktózu, mléčný cukr, a proto je nutné se všem mléčným výrobkům během kvasinkové infekce vyhnout, samozřejmě kromě mléčných kvašených výrobků.

Tipy pro efektivní léčbu kvasinkové infekce

Pro efektivní boj proti nepříjemným kvasinkovým infekcím jsou vhodné zejména:

 • Probiotika dodají organismu zdraví prospěšné baktérie, které pomáhají zlikvidovat přemnožené kvasinky a znovu obnovit střevní rovnováhu.
 • Oregánový olej je přírodním prostředkem proti baktériím a houbám.
 • Česnek, ideálně 2 stroužky denně, pomáhá likvidovat infekce způsobené houbami a plísněmi a posiluje imunitní systém.
 • Vitamín C (1000 mg, 3x denně) posiluje funkci imunitního systému a pomáhá likvidovat záněty v těle.
K TÉMATU  To nejlepší z Met Gala 2022. Módní oscaři se vrací po dvou letech

Zdroj: https://cs.medlicker.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Intimní zápach ženských partií. Problém, o kterém se nemluví snadno. Co značí a jak s ním zatočit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Ženské sexuální touhy v průběhu života kolísají. Může za to začátek nebo konec vztahu. Příčinou mohou být i velké životní změny – těhotenství, menopauza nebo zdravotní komplikace. Nízkou sexuální touhu způsobují i některé druhy léků.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Také umýváte okna léta páně stejně? Máte své vyzkoušené metody, na které nedáte dopustit? Podívali jsme se za vás a vyzkoušeli, co nového lze na trhu najít. Umí toho technologie více než poctivá lidská ruka? Jak probíhal úklid oken?
Make-up a líčení dokáží zázraky, o tom už jsme se přesvědčily několikrát. Tahle proměna ale sebere "modelce" několik let a dokonale změní její vzhled!
Víc peněz by se určitě hodilo. Ceny rostou, to je nezpochybnitelné. Ale vaše mzda je už pár let pořád stejná. Ne každý má to štěstí, že má takového zaměstnavatele, který svým zaměstnancům pravidelně nebo aspoň nepravidelně mzdu či odměny zvyšuje. Jak si tedy slušně říct o lepší peníze, abyste před šéfem nebo šéfkou neztratili tvář?
Každý z nás občas vytřídí nějaké oblečení ze skříně. Jenže nastává otázka, kam s ním? Obvykle chceme, aby se stále pěkné a zachované kousky dále využily, můžeme je tedy prodat, darovat nebo je hodit do kontejnerů na textil. Tato možnost je nejjednodušší, navíc lidé věří, že tohle oblečení dále využije charita a rozdá co nejvíce věcí potřebným. Je tomu ale skutečně tak? Kam doopravdy oblečení z kontejnerů na textil putuje?
Proč společnost vnímá feminismus tak negativně? Má boj za rovnoprávnost žen v dnešní době ještě místo? Teď, když mají ženy volební právo, zdá se být mnohým lidem hlas feministek nadbytečný.
Tenhle batoh odolá dešti i polití, a proti krádežím v davu nebo hromadné dopravě je také imunní. Praktické zavazadlo usnadňuje život ve městě i na výletě. Vnitřní prostor, kapsy i kapsičky vymýšlel evidentně někdo, kdo má s chozením s ruksakem na zádech bohaté zkušenosti.
Mít známého na výpomoc s hlídáním přijde vhod. Svěřit vaše malé dítě do jiných rukou můžete za předpokladu, že máte jistotu, že o ně bude dobře postaráno. Příkladem budiž tenhle chlapík, který místo sezení doma vezme holčičku na výlet na kole po skotské vrchovině. Trochu nečekaný adrenalinový výlet.
V prvním květnovém koučinku se Nela otevřela své koučce Marcele na maximum. Napsala pro vás, jak sezení vnímala, co si díky němu uvědomila a jaké má vlivem koučinku Emočních rovnic výsledky.

Výběr článků

Znáte to taky? Je pracovní den, na seznamu máte jeden milník za druhým a prokousáváte se úkoly. Jenže…nestíháte. Nestíháte vyzvednout děti ze školy, nestíháte si zacvičit, nestíháte šéfovi dodat materiály, které jste mu slíbila už minulý týden… A už vůbec nestíháte jíst. Co kdybychom vám ale řekli, že zdravé, chutné a vyvážené jídlo si můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv?
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.

Nepřehlédněte

Módní inspirace není nikdy dost. Pokud jste tedy i vy nadšená fashion milovnice, rozhodně vám neunikly aktuální trendy, které nás během podzimu a zimy 2022/2023 čekají. Na scéně se objeví maximálně pohodlné teplákové soupravy i elegantní dámské šaty. Co bude tím pravým, co letos oblečete vy?
Řada lidí se klidně i léta odhodlává k tomu, aby přestali kouřit. Mnohdy následuje několik neúspěšných pokusů, u některých nakonec dojde opravdu k tomu, že se zvládnou této závislosti zbavit. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí s kouřením rozloučit, můžete si vzít za pomocníka třeba také bylinky. Jaké konkrétně se vám budou hodit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek