Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Ceny Anděl jsou rozdány. Kdo si odnesl trofej České hudební akademie? Jasný vítěz letos nebyl!

Letos se konal již osmadvacátý ročník hudebních Cen Anděl. Uděluje se celkem čtrnáct ocenění ve čtrnácti kategoriích. Hned tři interpreti získali každý po dvou soškách, takže letošní ročník nemá jasného vítěze.
Ceny Anděl
zdroj: Zbynek Surovec

06. 03. 2019

06. 03. 2019

Ceremoniál předávání hudebních cen trval hodinu a půl, což je skutečně tak akorát pro udržení pozornosti diváka. Trošku zarážející bylo, že ČT nasadila přímý přenos až v půl desáté večer, na čem se prý veřejnoprávní stanice dohodla s pořadateli Andělů. Pořadem letos provázel Tomáš Měcháček. To je ten „hodný“ bankéř z televizních reklam.

Lucie potvrdila svůj návrat

Návrat potvrdila kapela Lucie, a v kategorii album roku vyhrála se svou poslední deskou EvoLucie. Druhou sošku dostali muzikanti za nejlepší skladbu, kterou se stala Nejlepší, kterou znám. Lucie má s Anděly zkušenosti, protože ocenění skupina získala hned na prvním ročníku v roce 1991, a to za desku In The Sky. Lucie byla dokonce vyhlášena skupinou dvacetiletí i pětadvacetiletí. Nic naplat, členové Lucie se na letošním předávání cen neukázali.

Nafrněná si také odnesla dva Anděly

Dva Anděly dostala také Barbora Poláková. První za nejlepší desku v kategorii sólová interpretka, kterou se stala ZE.MĚ, což je její zatím druhé album. Druhou sošku získala za videoklip k písni 2-8-5. Ten je unikátní v tom, že vznikl na jeden jediný záběr.

Z Hradce Králové pochází rocková skupina The Atavists, která si také odnesla dvě ocenění. Album Lo-Fi vyhrálo v kategorii Rock, ale zároveň čtveřice zvítězila jako andělský Objev. Kapela zahrála při předávání cen spolu s rapperem Vladimirem 518. Jako sólový interpret bodoval Miro Žbirka s deskou Double Album, který při ceremoniálu také vystoupil naživo. V kategorii Skupina se umístili Money Business a deskou Bad Time for Gentleman, a v jejich vystoupení během večera hostoval Ondřej Pivec.

Ceny Anděl
zdroj: 2media

Jazz, folk, rap, elektronika a klasika

Za jazzové album Iluzja byla oceněna Dorota Barová, za folkové album Louvre si odnesli ocenění Žamboši, a v kategorii Alternativa a elektronika zvítězili Floex & Tom Hodge s deskou A Portrait of John Doe. Cenu za Rap vyhrála deska interpreta Akta X, Ty Nikdy. Anděla za klasiku potom opět obdržela Česká filharmonie. Oceněn byl Bohuslav Martinů s What Men Live By, Symfonie č. 1, H289.

K TÉMATU  Kam na dovolenou? Místa, kde COVID-19 nenajdete

A co sledovaná Síň slávy?

Do Síně slávy letos vstoupil Michal Prokop. Tento známý český interpret zahájil kariéru už v roce 1967 se skupinou Framus Five, a během své dlouhé kariéry se zpěvák a skladatel často z hudební scény stahoval, aby se pak zase vrátil s plnou parádou.

Divákům ve Fóru Karlín dále zahráli nebo zazpívali Albert Černý, Jan Cina, Zofie Dares nebo Josef Zíma. O závěr se pak postarali Jiří Suchý a Jitka Moravcová.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Podívejte se, jak vytvořit překrásné bronzově třpytivé a neutrální kouřové oční stíny. Jejich barevný tón funguje s jakýmkoli odstínem pleti! Ideální na večírek, do divadla nebo večerní akci.
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Zrovna teď je ten správný čas začít chodit do sauny. Proč? Sauna totiž umí zlepšit imunitu, a zabránit tak častému onemocnění. V neposlední řadě vám také dovede vylepšit psychiku!
8. listopadu oslavil herec Alain Delon své 87. narozeniny. Pro všechny je hercem překypujícím charismatem a přitažlivostí, o čemž by mohlo vyprávět mnoho a mnoho žen. Jaký byl a jaký je Alain Delon dnes?
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Jestli jste si zamilovali žvýkání žvýkaček, máte je neustále v kabelce nebo na pracovním stole, jistě nyní čekáte jednoznačnou odpověď „Ano!“. Bohužel tak úplně jasné to není, dají se totiž najít pro i proti. Pojďme se na ně podívat.
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
O houbách se dlouho tradovalo, že nemají výrazné účinky na lidský organismus. Pokud se ale zaměříme na ty správné, můžeme do těla dostat velké množství zdraví prospěšných látek. A to navíc při malém množství přijatých kalorií, houby jsou totiž z velké části tvořeny jen vodou.
Každý měsíc je to stejné. Ohlásí se menstruace, která je připravená nám přibližně týden dělat společnost. Ačkoli je menstruace z hlediska přírody naší důležitou součástí, není nám zrovna dvakrát příjemná a to zejména ve chvíli, kdy nám připraví krušné zážitky plné bolesti a nekomfortu. Jak si alespoň trochu takovou část měsíce zpříjemnit a ulevit si od všech nepříjemností.

Výběr článků

Nevědomost, nešťastná náhoda, strach i slabost pro druhého – to všechno hraje roli, když se necháme kýmkoli jakkoli zneužít. Často na to přijdeme, až když už je pozdě. Většinou si s sebou následně životem neseme psychické břemeno, kterého se jen těžko zbavujeme.
Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.

Nepřehlédněte

Hnědé uhlí, známé pro své využití v domácích a průmyslových kotlích, je pro mnohé z nás klíčem k útulnému a teplému domovu během chladných měsíců. A výběr správného paliva je důležitý nejen pro váš rodinný rozpočet, ale i pro celkovou efektivitu vytápění a ochranu životního prostředí.
O každém svém rozhodnutí dobře popřemýšlejte. Chcete na plastickou operaci obličeje? Určitě můžete. Co dalšího vás dnes čeká?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek