Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Ceny Anděl jsou rozdány. Kdo si odnesl trofej České hudební akademie? Jasný vítěz letos nebyl!

Letos se konal již osmadvacátý ročník hudebních Cen Anděl. Uděluje se celkem čtrnáct ocenění ve čtrnácti kategoriích. Hned tři interpreti získali každý po dvou soškách, takže letošní ročník nemá jasného vítěze.
Ceny Anděl
zdroj: Zbynek Surovec

06. 03. 2019

06. 03. 2019

Ceremoniál předávání hudebních cen trval hodinu a půl, což je skutečně tak akorát pro udržení pozornosti diváka. Trošku zarážející bylo, že ČT nasadila přímý přenos až v půl desáté večer, na čem se prý veřejnoprávní stanice dohodla s pořadateli Andělů. Pořadem letos provázel Tomáš Měcháček. To je ten „hodný“ bankéř z televizních reklam.

Lucie potvrdila svůj návrat

Návrat potvrdila kapela Lucie, a v kategorii album roku vyhrála se svou poslední deskou EvoLucie. Druhou sošku dostali muzikanti za nejlepší skladbu, kterou se stala Nejlepší, kterou znám. Lucie má s Anděly zkušenosti, protože ocenění skupina získala hned na prvním ročníku v roce 1991, a to za desku In The Sky. Lucie byla dokonce vyhlášena skupinou dvacetiletí i pětadvacetiletí. Nic naplat, členové Lucie se na letošním předávání cen neukázali.

Nafrněná si také odnesla dva Anděly

Dva Anděly dostala také Barbora Poláková. První za nejlepší desku v kategorii sólová interpretka, kterou se stala ZE.MĚ, což je její zatím druhé album. Druhou sošku získala za videoklip k písni 2-8-5. Ten je unikátní v tom, že vznikl na jeden jediný záběr.

Z Hradce Králové pochází rocková skupina The Atavists, která si také odnesla dvě ocenění. Album Lo-Fi vyhrálo v kategorii Rock, ale zároveň čtveřice zvítězila jako andělský Objev. Kapela zahrála při předávání cen spolu s rapperem Vladimirem 518. Jako sólový interpret bodoval Miro Žbirka s deskou Double Album, který při ceremoniálu také vystoupil naživo. V kategorii Skupina se umístili Money Business a deskou Bad Time for Gentleman, a v jejich vystoupení během večera hostoval Ondřej Pivec.

Ceny Anděl
zdroj: 2media

Jazz, folk, rap, elektronika a klasika

Za jazzové album Iluzja byla oceněna Dorota Barová, za folkové album Louvre si odnesli ocenění Žamboši, a v kategorii Alternativa a elektronika zvítězili Floex & Tom Hodge s deskou A Portrait of John Doe. Cenu za Rap vyhrála deska interpreta Akta X, Ty Nikdy. Anděla za klasiku potom opět obdržela Česká filharmonie. Oceněn byl Bohuslav Martinů s What Men Live By, Symfonie č. 1, H289.

K TÉMATU  Na Metronome Festivalu vyvrcholí finále projektu Czeching Radia Wave

A co sledovaná Síň slávy?

Do Síně slávy letos vstoupil Michal Prokop. Tento známý český interpret zahájil kariéru už v roce 1967 se skupinou Framus Five, a během své dlouhé kariéry se zpěvák a skladatel často z hudební scény stahoval, aby se pak zase vrátil s plnou parádou.

Divákům ve Fóru Karlín dále zahráli nebo zazpívali Albert Černý, Jan Cina, Zofie Dares nebo Josef Zíma. O závěr se pak postarali Jiří Suchý a Jitka Moravcová.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Nedávná událost, velká bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki, ukázala, že je mezi cestovateli stále mnoho těch, kteří nejsou připraveni na mimořádné situace. Cestovní pojištění je nutností, protože vás běžně může potkat na dovolené úraz, havárie či porucha automobilu, zemětřesení, setkání s divokým zvířetem, či dokonce teroristická akce. Jak se zachovat, abyste z události vyšla pokud možno nepoškozená?

Nepřehlédněte

Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek