Slavní Zábava Životní styl

Ceny Anděl jsou rozdány. Kdo si odnesl trofej České hudební akademie? Jasný vítěz letos nebyl!

Ceny Anděl
zdroj: Zbynek Surovec
Letos se konal již osmadvacátý ročník hudebních Cen Anděl. Uděluje se celkem čtrnáct ocenění ve čtrnácti kategoriích. Hned tři interpreti získali každý po dvou soškách, takže letošní ročník nemá jasného vítěze.

Ceremoniál předávání hudebních cen trval hodinu a půl, což je skutečně tak akorát pro udržení pozornosti diváka. Trošku zarážející bylo, že ČT nasadila přímý přenos až v půl desáté večer, na čem se prý veřejnoprávní stanice dohodla s pořadateli Andělů. Pořadem letos provázel Tomáš Měcháček. To je ten „hodný“ bankéř z televizních reklam.

Lucie potvrdila svůj návrat

Návrat potvrdila kapela Lucie, a v kategorii album roku vyhrála se svou poslední deskou EvoLucie. Druhou sošku dostali muzikanti za nejlepší skladbu, kterou se stala Nejlepší, kterou znám. Lucie má s Anděly zkušenosti, protože ocenění skupina získala hned na prvním ročníku v roce 1991, a to za desku In The Sky. Lucie byla dokonce vyhlášena skupinou dvacetiletí i pětadvacetiletí. Nic naplat, členové Lucie se na letošním předávání cen neukázali.

Nafrněná si také odnesla dva Anděly

Dva Anděly dostala také Barbora Poláková. První za nejlepší desku v kategorii sólová interpretka, kterou se stala ZE.MĚ, což je její zatím druhé album. Druhou sošku získala za videoklip k písni 2-8-5. Ten je unikátní v tom, že vznikl na jeden jediný záběr.

Z Hradce Králové pochází rocková skupina The Atavists, která si také odnesla dvě ocenění. Album Lo-Fi vyhrálo v kategorii Rock, ale zároveň čtveřice zvítězila jako andělský Objev. Kapela zahrála při předávání cen spolu s rapperem Vladimirem 518. Jako sólový interpret bodoval Miro Žbirka s deskou Double Album, který při ceremoniálu také vystoupil naživo. V kategorii Skupina se umístili Money Business a deskou Bad Time for Gentleman, a v jejich vystoupení během večera hostoval Ondřej Pivec.

Ceny Anděl
zdroj: 2media

Jazz, folk, rap, elektronika a klasika

Za jazzové album Iluzja byla oceněna Dorota Barová, za folkové album Louvre si odnesli ocenění Žamboši, a v kategorii Alternativa a elektronika zvítězili Floex & Tom Hodge s deskou A Portrait of John Doe. Cenu za Rap vyhrála deska interpreta Akta X, Ty Nikdy. Anděla za klasiku potom opět obdržela Česká filharmonie. Oceněn byl Bohuslav Martinů s What Men Live By, Symfonie č. 1, H289.

A co sledovaná Síň slávy?

Do Síně slávy letos vstoupil Michal Prokop. Tento známý český interpret zahájil kariéru už v roce 1967 se skupinou Framus Five, a během své dlouhé kariéry se zpěvák a skladatel často z hudební scény stahoval, aby se pak zase vrátil s plnou parádou.

Divákům ve Fóru Karlín dále zahráli nebo zazpívali Albert Černý, Jan Cina, Zofie Dares nebo Josef Zíma. O závěr se pak postarali Jiří Suchý a Jitka Moravcová.

REKLAMA

Reklama