Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Superstar 2021 válcuje sledovanost! Na co se letos těšit?

Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
superstar 2021
Superstar znovu kraluje na televizních obrazovkách. (Foto: msn.com)

24. 11. 2021

Česko a Slovensko se spojilo

Česká republika má spolu se Slovenskem mnoho společného, nejen blízkost jazyka. I proto se soutěž SuperStar (letos SuperStar 2021) spojila a vysílá se v obou státech. V Čechách proběhla premiéra letošní řady 4. září na stanici TV Nova, zatímco na Slovensku o den dříve na TV Markíza. Zatímco ostatní ročníky mají mezi sebou alespoň roční pauzu, kvůli světové pandemii se televizní štáb rozhodl pustit hned další řadu v dalším roce vůbec poprvé.

Proč televizní stanice nevysílají souběžně?

Původní plán takový samozřejmě byl. Obě stanice, které se společně na televizní soutěži podílí, měly vysílat každou premiéru vždy v neděli večer. S první změnou přišla ale TV Nova, který posunula první premiéru na sobotu 4. září, údajně kvůli fotbalovému utkání proti Belgii. Nejspíš se však snažila soutěží SuperStar přemoct ve sledovanosti televizi Prima, která v ten samý den vysílala první díl očekávaného seriálu Dvojka na zabití.

Do změn se však pustila i slovenská televize Markíza, která posunula premiéry nových dílů soutěže už na páteční večer. Je to především kvůli konkurenční stanici Jednotka, na níž se vysílá ve stejný čas pořad Byť zdravý je výhra, na podzim tento pořad navíc vystřídá dlouho očekávaný pořad Pečie celé Slovensko.

Porota vás zaujme od prvního dílu!

O zajímavost celé soutěže se postaralo už v polovině června 2021 rozhodnutí o celé porotě. Pro mnohé diváky bude překvapením, že se žádná změna od minulého ročníku nekonala. Poprvé za celou dobu působení se totiž nikdy nestalo, aby ve dvou ročnících zůstala stejná porota. Je tedy stále složená z pěti členů.

  • Prvním je Pavol Habera, který má velké zkušenosti ze všech odvysílaných řad soutěže Superstar.
  • Oblíbený moderátor Leoš Mareš je druhým členem poroty.
  • Posledním mužem v porotě je muzikant Marián Čekovský.
  • Něžné pohlaví v porotě reprezentuje zpěvačka (a účastnice SuperStar 2009) Monika Bagárová spolu se sympatickou herečkou Petricií Pagáčovou.
K TÉMATU  Nejoblíbenější romantické filmy roku 2022

Jelikož je porota složená nejen ze zpěváků, ale také moderátorů a herců, zastávají společně také roli moderátorů soutěže, jak tomu bylo i v minulém ročníku.

První premiéra nebyla nejúspěšnější

Zatímco se může zdát, že odvysílání prvního dílu castingů může být vůbec nejsledovanější, není tomu tak. V České republice sledovalo první premiéru celkem 571 000 diváků (na Slovensku 386 000), zatímco druhý díl castingů sledovalo již 653 000 diváků (na Slovensku 416 000). Tou nejsledovanější premiérou prozatím byla ta poslední odvysílaná 26. září, kdy se počet diváků vyšplhal na 661 000, na Slovensku také vzrostl na 422 000.

Zajímaví soutěžící

Prvních šest dílů jsou sestřihem z castingů, a tak vás do 10. října čekají samá zajímavá vystoupení, kterými soutěžící chtějí přesvědčit porotu o svých pěveckých kvalitách. Zatímco se zpěv některým velmi daří a překvapují tak svým krásným hlasem porotu i celé okolí, jiní se dostávají do nepříjemných trapasů.

Mezi zajímavé soutěžící patří například Chili, která zazářila již v oblíbeném pořadu MasterChef a nyní se snaží dobýt i SuperStar. Mladé diváky zaujme svým vystoupením také známá influencerka Dominique Alagia, kterou sledující osočují, že se chce ještě více zviditelnit právě díky SuperStar. Další z řad influencerek se účastnila castingu také Petra Hasarová, která se však před svými fanoušky naprosto ztrapnila. Její zpěv totiž nebyl vůbec poslouchatelný.

Pokud vás zajímá, kdo v letošní pěvecké soutěžit Superstar 2021 zazáří a kdo se naopak propadne do hlubin trapasu, podívejte se na další dva castingy, po nichž již bude následovat další vyřazovací kolo v divadle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se mají finalisté prvního ročníku Superstar?

Karel Gott: Obklopen ženami, obdivován milenkami a uctíván dcerami

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Proč na ruce mít hodinky, které jen ukazují čas? Mohou mít celou řadu další inteligentních funkcí, které nám mohou usnadnit život. Zejména pokud jsme ve spěchu a nemáme čas lovit mobilní telefon z kabelky či kapsy, abychom se podívali, kdo nám zrovna telefonuje. To je ale jen jedna z výhod chytrých hodinek. Podle čeho se dají vybírat chytré hodinky?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek