Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Před časem jsme se s partnerem rozhodli, že po svatbě a pořízení bytu bychom rádi měli miminko. To jsem ale netušila, jaké utrpení mě bude čekat.
potrat
Potrat bolí, zejména pokud je už čtvrtý v pořadí. (zdroj foto: 123rf.com)

16. 02. 2021

Nyní mám za sebou čtvrtý potrat – a jsem na tom psychicky špatně. Partner si mě navíc přestává vážit.

Jsme spolu už od střední školy

Seznámili jsme se už na střední, kdy si mě Petr doslova vybojoval. Já o něj totiž dlouho nestála a snažila jsem se jeho pokusy o rande pokaždé zlehčovat. Nakonec mě dostal na svou schopnost to nevzdat. Prostě se denně snažil a čekal na mě po škole, až jsem s ním opravdu po čase začala chodit.

V té době mě přesvědčil, že patříme k sobě. Byli jsme nerozlučná dvojka a učili jsme se spolu i na maturitu, kdy jsme spolu třeba dávali dohromady čtenářský deník a otázky z češtiny. Pokaždé mě zásobil humorem a pohodou.

Byli jsme spolu šťastní

Po škole jsme se přestěhovali každý do jiného města, ale stále jsme se vídali o víkendu. Nakonec nám došlo, že bez sebe nemůžeme být, a rozhodli jsme se začít nový život společně, v úplně jiném místě. Měli jsme společné koníčky, práci kousek od bytu, a bylo nám báječně.

Užívali jsme si společné chvíle i výlety a dovolené. Nic nám nechybělo. Myslela jsem si, že to bude trvat věčně. Pak mě Petr požádal u moře o ruku a já nemohla být šťastnější. Po pohádkové svatbě jsme si pořídili i společný byt.

Miminko jsme si oba přáli, přišel ale potrat

Čas ubíhal a oba jsme cítili, že bychom se rádi rozrostli o nového člena rodiny. Když jsem za nějakou dobu poté zjistila, že jsem těhotná, vznášela jsem se na obláčku štěstí. Těšila jsem se tak moc! Bohužel ale během druhého měsíce těhotenství jsem začala silně krvácet.

Po několika dnech mi lékař oznámili že jsem prodělala potrat. V té době jsem o tom nic nevěděla a myslela jsem si, že jsem jediná, kdo takto trpí. Časem jsem se ale dozvěděla, že potratem končí až jedna polovina těhotenství, a že to nic neznamená.

K TÉMATU  Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Porodila jsem mrtvé dítě

I z toho důvodu jsem si nelámala hlavu s ničím dalším a byla jsem ráda, když jsem po půl roce opět zjistila, že jsem těhotná. Byla jsem už ale opatrnější a hlídala jsem si pečlivě stravu i pohyb, abych neudělala chybu. Těhotenství se zdálo být v pořádku. Až do začátku pátého měsíce, kdy se lékaři něco nezdálo.

Nakonec jsem byla převezena do nemocnice, kde si mě nechali na vyšetření. Ukázalo se, že dítě se přestalo vyvíjet, a že mu také přestalo tlouct srdce. Přišel další potrat. Tu hroznou bolest si nikdo nedovede představit. Největší muka jsem zažila, když jsem byla nucena porodit mrtvé dítě. To mě rozsekalo na kusy.

Po dvou letech svitla naděje, znovu ale nastal potrat

Nějakou dobu mi trvalo se s tím srovnat, protože jsem se bála znovu otěhotnět. Strach ale bylo nutno překonat, abych mohla žít dál. Proto jsme za dva roky opět vynechali antikoncepci a byla jsem těhotná. Bohužel toto i další těhotenství skončilo v průběhu několika týdnů.

Po čtyřech neúspěšných pokusech jsem začala ztrácet naději, že se kdy stanu matkou. Co bylo ještě tíživější? Můj partner si mě přestal vážit a neustále mi předhazuje jiné ženy, co už mají třeba dvě děti.

Ze všeho mě začal vinit a začal mi říkat ošklivé věci. Musím se tak srovnávat nejen s krutými zážitky, ale také s nepochopením té hrozné bolesti a pohrdáním ze strany partnera.

Myslím si, že jsme těžkou zkoušku neobstáli. I já už jsem se odmilovala, protože když si mě manžel neváží po tom všem, co jsem zkusila, nemá už v mém srdci místo. Rozhodla jsem se proto, že se s ním pobavím a domluvíme se na rozvodu. Oba si zasloužíme nový začátek.

K TÉMATU  Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Nechci už se cítit méněcenná, raději budu sama a najdu svou cestu v pomoci druhým ženám, které již také potrat zažily.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Prostředí má hodně společného s tím, jak se naše pokožka chová a jak vypadá. Když je horko a vlhko, pokožka může být mastná z přebytečné vlhkosti. Když je zima a sucho, pokožka může být vysušená. Nemluvě o dalších environmentálních stresorech, jako je znečištění ovzduší, sluneční záření, klimatizace a další. Když se mění roční období, mění se i prostředí kolem nás. Kůže se musí přizpůsobit novým klimatickým podmínkám, ale můžete jí práci trochu usnadnit zavedením správné péče o pleť. Když se mění roční období, měla by se měnit i vaše rutina týkající se péče o pleť. Zvažte tyto podzimní tipy péče o pleť, které vám pomohou udělat stejně hladký přechod z léta do podzimu, jako je vaše pokožka.
Televize Óčko přináší do českého televizního éteru odvážný formát, který rozvířil vody ve Velké Británii i dalších zemích. Naked Attraction, seznamovací reality show, která odhaluje více než jen osobnost svých účastníků, nyní otevírá dveře castingů pro svou tuzemskou verzi. V této jedinečné soutěži se účastníci představují v nejupřímnější formě – zcela bez oblečení, což umožňuje odlišný pohled na výběr potenciálního partnera. Odvaha stát se součástí Naked Attraction může účastníkům přinést nejen nové zážitky, ale možná i lásku jejich života.
I letošní léto se neslo ve znamení barev v mnoha zahradách. Zatímco někdo pěstoval klasické růže, jiní se rozhodli pro takzvanou pupalku. Pupalka dvouletá se však i přesto netěší velké oblíbenosti. Je to velká škoda, je totiž tak zajímavá! 
V posledních letech získávají stále více na popularitě předlohy pro rodinné kroniky, které mají inspirovat babičky a dědečky k vyprávění o rodinné historii. Zájem určitě oživil i populární televizní seriál, v němž právě touto formou autoři zmapovali více než padesát let českých dějin. Rodokmeny jsou prostě v módě.
Pořád šetříte a nic neušetříte? Nebo snad nemáte z čeho šetřit, ačkoliv nevyděláváte úplně málo? V tom případě vám chybí finanční gramotnost. Že ani nevíte, co to je? V tom případě vám prozradíme, že je to to, co vás ve škole bohužel nenaučili.
Stává se to každé z nás. Tvářenka nám spadne na zem a rozláme se na kousíčky. Ani zlomená rtěnka není nic neobvyklého. Ale proč hned drahou kosmetiku vyhazovat, když si ji můžete doma snadno opravit?
Dřevěný plot je klasika. Dnes už ale nejsou zdaleka všechny ploty dřevěné nebo v podobě kovových mříží. Hodně se staví betonové ploty, sypané kamenné ploty, ale také lamelové ploty z hliníku. Jaký zvolíte vy?
Trápí vás povadlá pleť? Ráda byste zase vypadala o pár let mladší, ale nechcete se dát na milost plastickým chirurgům? Je tu i jiné řešení, které jsme pro vás testovali: Galvanická žehlička od Nu Skin.
Většinu žen za život čeká několik událostí, které vyžadují speciální prádlo. Nemyslíme tím ale svatbu, výročí nebo kulaté narozeniny. Na mysli máme těhotenství, mateřství i samotnou menstruaci. Víme, že pohodlí začíná už pod šaty a při těchto událostech to platí dvojnásob.
Efektivní komunikace je základem každého silného vztahu. Naučte se, jak otevřeně a s respektem vyjadřovat své potřeby a přání, což je klíčem k hlubšímu porozumění a větší harmonii mezi partnery.
Tankování paliva na čerpací stanici je pro většinu z nás banální úkon. I tak jsou ale mezi námi ženy, které vypadají, že to za ně doposud dělal jen manžel. Ztracené řidičce přijde na pomoc i spolujezdkyně, která je ovšem také s rozumem úplně v koncích. Podívejte se, vážně to stojí za to!

Výběr článků

Řídíte svůj životní styl a denní režim podle hvězd? Máme pro vás speciální horoskop krásy a duševního zdraví určený pro pátek 7.9.2018. Sestavila jej pro vás známá astroložka Naďa Šmídová. Na co si dát pozor a do čeho se směle pustit?
Už se vám někdy do uší dostala voda? Měli jste škytavku nebo vás nesnesitelně bolela hlava? Určitě ano. Naše babičky si s těmito věcmi vždy dokázaly hravě poradit. Naučme se to jako ony!
Květináče dnes mají spoustu podob. Ty venkovní mohou být i samozavlažovací, ale nejdůležitější je materiál. Oblíbené jsou betonové nebo ratanové květináče. Samozřejmostí jsou ale i klasické keramické květináče, a nejlevnější variantou jsou potom ty plastové, které ale také umí vypadat k světu.

Nepřehlédněte

Jak si během minuty poradit s okem na svetru? Jak na zaseklý zip u kalhot nebo odpad, ucpaný vašimi vlasy? A k čemu všemu se dá využít korkový špunt? To a mnohem víc praktických vychytávek ve videu. Neuvěříte, jak to může být snadné!
Máte chytrý telefon? S největší pravděpodobností je vaše odpověď kladná. A to možná vůbec není dobře! Kvůli němu totiž snadno „vyfasujete“ problémy se zády i bolesti hlavy. Ale tím to bohužel ještě nekončí…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek