Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Před časem jsme se s partnerem rozhodli, že po svatbě a pořízení bytu bychom rádi měli miminko. To jsem ale netušila, jaké utrpení mě bude čekat.
potrat
Potrat bolí, zejména pokud je už čtvrtý v pořadí. (zdroj foto: 123rf.com)

16. 02. 2021

Nyní mám za sebou čtvrtý potrat – a jsem na tom psychicky špatně. Partner si mě navíc přestává vážit.

Jsme spolu už od střední školy

Seznámili jsme se už na střední, kdy si mě Petr doslova vybojoval. Já o něj totiž dlouho nestála a snažila jsem se jeho pokusy o rande pokaždé zlehčovat. Nakonec mě dostal na svou schopnost to nevzdat. Prostě se denně snažil a čekal na mě po škole, až jsem s ním opravdu po čase začala chodit.

V té době mě přesvědčil, že patříme k sobě. Byli jsme nerozlučná dvojka a učili jsme se spolu i na maturitu, kdy jsme spolu třeba dávali dohromady čtenářský deník a otázky z češtiny. Pokaždé mě zásobil humorem a pohodou.

Byli jsme spolu šťastní

Po škole jsme se přestěhovali každý do jiného města, ale stále jsme se vídali o víkendu. Nakonec nám došlo, že bez sebe nemůžeme být, a rozhodli jsme se začít nový život společně, v úplně jiném místě. Měli jsme společné koníčky, práci kousek od bytu, a bylo nám báječně.

Užívali jsme si společné chvíle i výlety a dovolené. Nic nám nechybělo. Myslela jsem si, že to bude trvat věčně. Pak mě Petr požádal u moře o ruku a já nemohla být šťastnější. Po pohádkové svatbě jsme si pořídili i společný byt.

Miminko jsme si oba přáli, přišel ale potrat

Čas ubíhal a oba jsme cítili, že bychom se rádi rozrostli o nového člena rodiny. Když jsem za nějakou dobu poté zjistila, že jsem těhotná, vznášela jsem se na obláčku štěstí. Těšila jsem se tak moc! Bohužel ale během druhého měsíce těhotenství jsem začala silně krvácet.

Po několika dnech mi lékař oznámili že jsem prodělala potrat. V té době jsem o tom nic nevěděla a myslela jsem si, že jsem jediná, kdo takto trpí. Časem jsem se ale dozvěděla, že potratem končí až jedna polovina těhotenství, a že to nic neznamená.

K TÉMATU  Jitka (45): Dcera byla měsíc na prázdninách u babičky. Po návratu je úplně jiná

Porodila jsem mrtvé dítě

I z toho důvodu jsem si nelámala hlavu s ničím dalším a byla jsem ráda, když jsem po půl roce opět zjistila, že jsem těhotná. Byla jsem už ale opatrnější a hlídala jsem si pečlivě stravu i pohyb, abych neudělala chybu. Těhotenství se zdálo být v pořádku. Až do začátku pátého měsíce, kdy se lékaři něco nezdálo.

Nakonec jsem byla převezena do nemocnice, kde si mě nechali na vyšetření. Ukázalo se, že dítě se přestalo vyvíjet, a že mu také přestalo tlouct srdce. Přišel další potrat. Tu hroznou bolest si nikdo nedovede představit. Největší muka jsem zažila, když jsem byla nucena porodit mrtvé dítě. To mě rozsekalo na kusy.

Po dvou letech svitla naděje, znovu ale nastal potrat

Nějakou dobu mi trvalo se s tím srovnat, protože jsem se bála znovu otěhotnět. Strach ale bylo nutno překonat, abych mohla žít dál. Proto jsme za dva roky opět vynechali antikoncepci a byla jsem těhotná. Bohužel toto i další těhotenství skončilo v průběhu několika týdnů.

Po čtyřech neúspěšných pokusech jsem začala ztrácet naději, že se kdy stanu matkou. Co bylo ještě tíživější? Můj partner si mě přestal vážit a neustále mi předhazuje jiné ženy, co už mají třeba dvě děti.

Ze všeho mě začal vinit a začal mi říkat ošklivé věci. Musím se tak srovnávat nejen s krutými zážitky, ale také s nepochopením té hrozné bolesti a pohrdáním ze strany partnera.

Myslím si, že jsme těžkou zkoušku neobstáli. I já už jsem se odmilovala, protože když si mě manžel neváží po tom všem, co jsem zkusila, nemá už v mém srdci místo. Rozhodla jsem se proto, že se s ním pobavím a domluvíme se na rozvodu. Oba si zasloužíme nový začátek.

K TÉMATU  Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Nechci už se cítit méněcenná, raději budu sama a najdu svou cestu v pomoci druhým ženám, které již také potrat zažily.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.
V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Přemýšlíte nad skladbou svého jídelníčku? Víte, kolik sníte denně bílkovin nebo vlákniny? Hlídáte si, co jíte? Možná, že ne. Hodně lidí nepřemýšlí nad tím, co jí a zda se stravuje správně. Většinou jako výmluva poslouží nedostatek času. Bílkoviny jsou ale pro tělo skutečně nezbytné a drtivá většina populace jich konzumuje málo. Zkuste to změnit.
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.

Nepřehlédněte

Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Po patnácti letech manželství jsem se rozváděla a myslela jsem si, že začnu nový život. Jenže mé dvě děti se nedokázaly s rozpadem rodiny smířit – a mně to nedalo spát. I když jsem vlastně nechtěla, podlehla jsem, a nakonec jsem se k bývalému muži vrátila. Nyní jsou děti šťastné, manžel spokojený, ale já vím, že to není ono. Navíc jsem zjistila něco, co mi situaci ještě více zkomplikovalo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek