Domů » Vztahy » Rande se šéfem: možná flirt, možná láska. Každopádně je to rizikový vztah
Rande se šéfem: možná flirt, možná láska. Každopádně je to rizikový vztah
zdroj: 123RF.com
Vztahy

Rande se šéfem: možná flirt, možná láska. Každopádně je to rizikový vztah

Začít si vztah se šéfem není vůbec jednoduché. Intimní vztahy na pracovištích jsou vždy složité, a pokud jde o nadřízeného, je to ještě komplikovanější. Přitahuje vás? Dává vám najevo svůj obdiv? Bude to jen flirt, nebo snad láska? Jak si poradit, a přitom si udržet práci.

Milujete svoji práci. Ale také šéfa

Pokud milujete svoji práci právě tam, kde momentálně pracujete, nečtěte dál a na nějaké rande se šéfem hned teď zapomeňte. Jestliže jste ochotna riskovat, zamyslete se nad riziky, která vás čekají. Jste-li oba singl, máte přece jen trochu jednodušší situaci. Můžete začít flirtem a očekávat, co se z toho vyvine. Ovšem uvědomte si několik důležitých faktů.

Jednak – on ze své pozice má nad vámi moc. A nejen nad vámi. Jestliže je totiž “ten typ”, který rád flirtuje, může navazovat nezávazné vztahy s podřízenými takřka na běžícím páse. A přitom má v ruce jejich kariéru. Takže riskujete, že budete jednou z mnoha. A jestliže vztah skončí z vaší strany a vy si najdete jiného, možná kolegu, dostanete se možná do neřešitelné situace. Šéf se totiž může chtít mstít. A pak vám nezbude, než si raději hledat jiné místo.

Možná si ale dosud s nikým na pracovišti nezačal. Jste první a třeba budete i poslední, protože z toho bude láska a vážný vztah. I tak riskujete mnoho. Nicméně pokud máte opravdu pocit souznění, zkuste to.

Jste vdaná, on ženatý. Nejhorší, co se může stát

Vztahy na pracovišti se nedají utajit, ať se snažíte sebevíc. Zvlášť na menším městě, kde je složité potkávat se mimo pracoviště, aby vás přitom nezahlédl někdo známý. A navíc jestliže v zaměstnání pracujete delší dobu, často se znávají i celé rodiny. Jezdí spolu na dovolenou, tráví volný čas. Prořeknout se může kdokoli.

Jenže vy jste se neubránila a rozhodla pro nevěru. Záleží na pevnosti vašeho současného vztahu a na jeho kvalitě. Pokud se jedná o flirt, nemusí váš partner tuhle situaci ustát a můžete si kvůli aférce zničit manželství. I když se zamilujete, přemýšlejte, zda protějšek vidí situaci stejně.
Často se stává, že žena opustí manžela a čeká, že muž udělá totéž. Jenže chlapi tohle vidí jinak. Většinou chtějí mít všechno. A pak se dostanete stejně do pozice šéfovy milenky, v níž můžete skončit. A pravděpodobně skončit časem i v zaměstnání. Stojí vám rozpad rodiny za vidinu možného vztahu s někým, s kým jste zatím prožila pár pěkných chvil?

Povýšili vás? Připravte se na pomluvy

Pokud se váš vztah dostane z roviny flirtu na úroveň dlouhodobějšího vztahu, neutajíte to. Dohodněte se, jestli se budete snažit vztah utajit nebo se přiznáte dřív, než se to prozradí. Druhá možnost bývá většinou kolegy přijímána lépe, než utajování. Stejně vás někdy někdo uvidí. V obou případech však počítejte s tím, že si lidé o vašem vztahu začnou povídat.
A když budete právě v téhle době povýšena, najdou se i takoví, kteří začnou pomlouvat. Ať si lepší místo zasloužíte svou prací sebevíc, stejně někteří rozšíří, že to máte “přes postel”. Zvládnete to?

Sex na pracovišti je zcela zvláštní kapitolou. Pokud vás přitahuje takové riziko, s největší pravděpodobností vás někdo odhalí. Vy budete mít pěknou ostudu, v některých firmách vás bude čekat okamžitý vyhazov. Šéf na tom možná bude o poznání lépe, ale nemusí to být pravidlem.

Konce nemusí být jen špatné

Ne vždy musí vztah se šéfem dopadnout špatně. Vzhledem k tomu, že lidé tráví v zaměstnání nejvíce času, je stále pravděpodobnější, že si najdou partnera tam, než někde v baru nebo při volnočasových aktivitách. I přesto, jestliže se vztah stane dlouhodobějším, přemýšlejte o budoucnosti. Ve většině případů se stane, že když vztah skončí, nakonec práci stejně dobrovolně nebo nuceně změníte. A pokud vám vztah vyjde, změníte místo pravděpodobně také.

Pozor na firemní etické kodexy

Dlouhodobým vztahům s nadřízenými v mnoha společnostech prostě nepřejí. Není to nic protizákonného, ale je to tak. Český zákoník práce vztahy na pracovišti neřeší. Větší firmy mají však často své etické kodexy nebo si přímo v pracovní smlouvě vyhradí, zda jsou tyto vztahy povoleny nebo ne. Zvláště manažeři mají v tomto směru často vztahy se svými podřízenými jasně zakázané.

Takže i když na konci příběhu zazvoní svatební zvony, zřejmě vám nezbude, než aby jeden z vás hledal jiné místo. V lepším případě, a zvláště ve velké firmě, můžete být minimálně přeloženi do jiného oddělení.

Troufnete si na rande se šéfem nebo se přikláníte k tomu, že to není zrovna rozumné?

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Jindra Svitáková

Redaktorka, spisovatelka. Zajímá se o literaturu, film a českou historii. Ráda píše o vaření, domácí kosmetice, rodinném životě, vztazích a vícegeneračním soužití. Je autorkou několika výstav na téma české historie a knih z oblasti literatury faktu. Publikuje také v oblasti dětské literatury.

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář