Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

Rande se šéfem: možná flirt, možná láska. Každopádně je to rizikový vztah

Začít si vztah se šéfem není vůbec jednoduché. Intimní vztahy na pracovištích jsou vždy složité, a pokud jde o nadřízeného, je to ještě komplikovanější. Přitahuje vás? Dává vám najevo svůj obdiv? Bude to jen flirt, nebo snad láska? Jak si poradit, a přitom si udržet práci.
Rande se šéfem: možná flirt, možná láska. Každopádně je to rizikový vztah
zdroj: 123RF.com

11. 02. 2020

Milujete svoji práci. Ale také šéfa

Pokud milujete svoji práci právě tam, kde momentálně pracujete, nečtěte dál a na nějaké rande se šéfem hned teď zapomeňte. Jestliže jste ochotna riskovat, zamyslete se nad riziky, která vás čekají. Jste-li oba singl, máte přece jen trochu jednodušší situaci. Můžete začít flirtem a očekávat, co se z toho vyvine. Ovšem uvědomte si několik důležitých faktů.

Jednak – on ze své pozice má nad vámi moc. A nejen nad vámi. Jestliže je totiž “ten typ”, který rád flirtuje, může navazovat nezávazné vztahy s podřízenými takřka na běžícím páse. A přitom má v ruce jejich kariéru. Takže riskujete, že budete jednou z mnoha. A jestliže vztah skončí z vaší strany a vy si najdete jiného, možná kolegu, dostanete se možná do neřešitelné situace. Šéf se totiž může chtít mstít. A pak vám nezbude, než si raději hledat jiné místo.

Možná si ale dosud s nikým na pracovišti nezačal. Jste první a třeba budete i poslední, protože z toho bude láska a vážný vztah. I tak riskujete mnoho. Nicméně pokud máte opravdu pocit souznění, zkuste to.

Jste vdaná, on ženatý. Nejhorší, co se může stát

Vztahy na pracovišti se nedají utajit, ať se snažíte sebevíc. Zvlášť na menším městě, kde je složité potkávat se mimo pracoviště, aby vás přitom nezahlédl někdo známý. A navíc jestliže v zaměstnání pracujete delší dobu, často se znávají i celé rodiny. Jezdí spolu na dovolenou, tráví volný čas. Prořeknout se může kdokoli.

Jenže vy jste se neubránila a rozhodla pro nevěru. Záleží na pevnosti vašeho současného vztahu a na jeho kvalitě. Pokud se jedná o flirt, nemusí váš partner tuhle situaci ustát a můžete si kvůli aférce zničit manželství. I když se zamilujete, přemýšlejte, zda protějšek vidí situaci stejně.
Často se stává, že žena opustí manžela a čeká, že muž udělá totéž. Jenže chlapi tohle vidí jinak. Většinou chtějí mít všechno. A pak se dostanete stejně do pozice šéfovy milenky, v níž můžete skončit. A pravděpodobně skončit časem i v zaměstnání. Stojí vám rozpad rodiny za vidinu možného vztahu s někým, s kým jste zatím prožila pár pěkných chvil?

K TÉMATU  Cítíte náklonnost k ženám? Jak poznat, že jde o chvilkové zmatení, nebo zda jste lesbička?

Povýšili vás? Připravte se na pomluvy

Pokud se váš vztah dostane z roviny flirtu na úroveň dlouhodobějšího vztahu, neutajíte to. Dohodněte se, jestli se budete snažit vztah utajit nebo se přiznáte dřív, než se to prozradí. Druhá možnost bývá většinou kolegy přijímána lépe, než utajování. Stejně vás někdy někdo uvidí. V obou případech však počítejte s tím, že si lidé o vašem vztahu začnou povídat.
A když budete právě v téhle době povýšena, najdou se i takoví, kteří začnou pomlouvat. Ať si lepší místo zasloužíte svou prací sebevíc, stejně někteří rozšíří, že to máte “přes postel”. Zvládnete to?

Sex na pracovišti je zcela zvláštní kapitolou. Pokud vás přitahuje takové riziko, s největší pravděpodobností vás někdo odhalí. Vy budete mít pěknou ostudu, v některých firmách vás bude čekat okamžitý vyhazov. Šéf na tom možná bude o poznání lépe, ale nemusí to být pravidlem.

Konce nemusí být jen špatné

Ne vždy musí vztah se šéfem dopadnout špatně. Vzhledem k tomu, že lidé tráví v zaměstnání nejvíce času, je stále pravděpodobnější, že si najdou partnera tam, než někde v baru nebo při volnočasových aktivitách. I přesto, jestliže se vztah stane dlouhodobějším, přemýšlejte o budoucnosti. Ve většině případů se stane, že když vztah skončí, nakonec práci stejně dobrovolně nebo nuceně změníte. A pokud vám vztah vyjde, změníte místo pravděpodobně také.

Pozor na firemní etické kodexy

Dlouhodobým vztahům s nadřízenými v mnoha společnostech prostě nepřejí. Není to nic protizákonného, ale je to tak. Český zákoník práce vztahy na pracovišti neřeší. Větší firmy mají však často své etické kodexy nebo si přímo v pracovní smlouvě vyhradí, zda jsou tyto vztahy povoleny nebo ne. Zvláště manažeři mají v tomto směru často vztahy se svými podřízenými jasně zakázané.

K TÉMATU  Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Takže i když na konci příběhu zazvoní svatební zvony, zřejmě vám nezbude, než aby jeden z vás hledal jiné místo. V lepším případě, a zvláště ve velké firmě, můžete být minimálně přeloženi do jiného oddělení.

Troufnete si na rande se šéfem nebo se přikláníte k tomu, že to není zrovna rozumné?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Neexistuje žádný univerzální návod, jak si zařídit moderní obývací pokoj. Každý člověk je totiž jiný a každý z nás má odlišný vkus. Důležité proto je, abyste si obývací pokoj vybavili tak, aby se vám v něm příjemně žilo, působil harmonicky a měli jste tam vše, co potřebujete k relaxu a času společně strávenému s rodinou.
Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.

Nepřehlédněte

Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek