Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Rande se šéfem: možná flirt, možná láska. Každopádně je to rizikový vztah

Začít si vztah se šéfem není vůbec jednoduché. Intimní vztahy na pracovištích jsou vždy složité, a pokud jde o nadřízeného, je to ještě komplikovanější. Přitahuje vás? Dává vám najevo svůj obdiv? Bude to jen flirt, nebo snad láska? Jak si poradit, a přitom si udržet práci.
Rande se šéfem: možná flirt, možná láska. Každopádně je to rizikový vztah
zdroj: 123RF.com

11. 02. 2020

Milujete svoji práci. Ale také šéfa

Pokud milujete svoji práci právě tam, kde momentálně pracujete, nečtěte dál a na nějaké rande se šéfem hned teď zapomeňte. Jestliže jste ochotna riskovat, zamyslete se nad riziky, která vás čekají. Jste-li oba singl, máte přece jen trochu jednodušší situaci. Můžete začít flirtem a očekávat, co se z toho vyvine. Ovšem uvědomte si několik důležitých faktů.

Jednak – on ze své pozice má nad vámi moc. A nejen nad vámi. Jestliže je totiž “ten typ”, který rád flirtuje, může navazovat nezávazné vztahy s podřízenými takřka na běžícím páse. A přitom má v ruce jejich kariéru. Takže riskujete, že budete jednou z mnoha. A jestliže vztah skončí z vaší strany a vy si najdete jiného, možná kolegu, dostanete se možná do neřešitelné situace. Šéf se totiž může chtít mstít. A pak vám nezbude, než si raději hledat jiné místo.

Možná si ale dosud s nikým na pracovišti nezačal. Jste první a třeba budete i poslední, protože z toho bude láska a vážný vztah. I tak riskujete mnoho. Nicméně pokud máte opravdu pocit souznění, zkuste to.

Jste vdaná, on ženatý. Nejhorší, co se může stát

Vztahy na pracovišti se nedají utajit, ať se snažíte sebevíc. Zvlášť na menším městě, kde je složité potkávat se mimo pracoviště, aby vás přitom nezahlédl někdo známý. A navíc jestliže v zaměstnání pracujete delší dobu, často se znávají i celé rodiny. Jezdí spolu na dovolenou, tráví volný čas. Prořeknout se může kdokoli.

Jenže vy jste se neubránila a rozhodla pro nevěru. Záleží na pevnosti vašeho současného vztahu a na jeho kvalitě. Pokud se jedná o flirt, nemusí váš partner tuhle situaci ustát a můžete si kvůli aférce zničit manželství. I když se zamilujete, přemýšlejte, zda protějšek vidí situaci stejně.
Často se stává, že žena opustí manžela a čeká, že muž udělá totéž. Jenže chlapi tohle vidí jinak. Většinou chtějí mít všechno. A pak se dostanete stejně do pozice šéfovy milenky, v níž můžete skončit. A pravděpodobně skončit časem i v zaměstnání. Stojí vám rozpad rodiny za vidinu možného vztahu s někým, s kým jste zatím prožila pár pěkných chvil?

K TÉMATU  Jste opravdu dobré v posteli? Ženské a mužské představy se od sebe výrazně liší! Jak se pozná podle pánů vášnivá dračice?

Povýšili vás? Připravte se na pomluvy

Pokud se váš vztah dostane z roviny flirtu na úroveň dlouhodobějšího vztahu, neutajíte to. Dohodněte se, jestli se budete snažit vztah utajit nebo se přiznáte dřív, než se to prozradí. Druhá možnost bývá většinou kolegy přijímána lépe, než utajování. Stejně vás někdy někdo uvidí. V obou případech však počítejte s tím, že si lidé o vašem vztahu začnou povídat.
A když budete právě v téhle době povýšena, najdou se i takoví, kteří začnou pomlouvat. Ať si lepší místo zasloužíte svou prací sebevíc, stejně někteří rozšíří, že to máte “přes postel”. Zvládnete to?

Sex na pracovišti je zcela zvláštní kapitolou. Pokud vás přitahuje takové riziko, s největší pravděpodobností vás někdo odhalí. Vy budete mít pěknou ostudu, v některých firmách vás bude čekat okamžitý vyhazov. Šéf na tom možná bude o poznání lépe, ale nemusí to být pravidlem.

Konce nemusí být jen špatné

Ne vždy musí vztah se šéfem dopadnout špatně. Vzhledem k tomu, že lidé tráví v zaměstnání nejvíce času, je stále pravděpodobnější, že si najdou partnera tam, než někde v baru nebo při volnočasových aktivitách. I přesto, jestliže se vztah stane dlouhodobějším, přemýšlejte o budoucnosti. Ve většině případů se stane, že když vztah skončí, nakonec práci stejně dobrovolně nebo nuceně změníte. A pokud vám vztah vyjde, změníte místo pravděpodobně také.

Pozor na firemní etické kodexy

Dlouhodobým vztahům s nadřízenými v mnoha společnostech prostě nepřejí. Není to nic protizákonného, ale je to tak. Český zákoník práce vztahy na pracovišti neřeší. Větší firmy mají však často své etické kodexy nebo si přímo v pracovní smlouvě vyhradí, zda jsou tyto vztahy povoleny nebo ne. Zvláště manažeři mají v tomto směru často vztahy se svými podřízenými jasně zakázané.

K TÉMATU  Eva (25): Máma si našla mladšího přítele. Ale skončila jsem s ním v posteli já

Takže i když na konci příběhu zazvoní svatební zvony, zřejmě vám nezbude, než aby jeden z vás hledal jiné místo. V lepším případě, a zvláště ve velké firmě, můžete být minimálně přeloženi do jiného oddělení.

Troufnete si na rande se šéfem nebo se přikláníte k tomu, že to není zrovna rozumné?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Někteří zástupci zvířecí říše umí skutečně překvapit svojí šikovností. Kočka, pes, křeček, ale i medvěd, opice nebo veverka. Mezi všemi pak vyniká vychytralý pták, který využívá návnadu od lidí k lovení ryb. Podívejte se, jaký předvádí inteligentní zvířata talent a schopnost se učit.
Jsou přítulní a mazliví, ale také je s nimi velká zábava. Nejlepší čtyřnohý přítel člověka občas předvádí skutečné psí kousky. Podívejte se na ty nejlepší.
Každá z nás touží po zdravých a dokonalých vlasech. Získat je však mnohem snazší, než se na první pohled může zdát. Stačí jen vsadit na metodu No poo, která se nejen ve světě blogerek stala trendem. V čem spočívá a jak vám pomůže s vitalitou vašich vlasů?
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Umíte si představit, že by někdo nenápadně sledoval všechny vaše denní aktivity?
Sladkou chuť snad všichni milujeme už od dětství a většině z nás taková slabost zůstala až do dospělosti. Každý z nás pak po sladkém saháme z různých důvodů. Někdy je za tím jen zrádný okamžik, kdy nás honí mlsná, jindy si tím potřebujeme spravit náladu. Ať už si to chceme přiznat nebo ne, cukr našemu zdraví škodí. Dá se na sladké vůbec zapomenout, a jak ho můžeme vyřadit ze života úplně? Na to se právě teď podíváme.
Zdraví snad každý z nás zařadí na pomyslné příčce důležitosti na první místo. Preventivní návštěvy lékařů by měl mít každý v kalendáři a pokud ne, tak si je tam rychle napište.
Někdy se začnou velmi brzy objevovat jisté známky, které nám napoví, že je něco v nepořádku.
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?

Výběr článků

Šnečí sliz můžeme stále častěji vidět jako součást drahých kosmetických přípravků. Než se stal trendem pro podporu krásy, byl ve starověkém Řecku lékem na záněty. Mnoho žen o něm ještě neslyšelo a některé na něj jen nevěřícně koukají v obchodních regálech. Představíme si, co to šnečí sliz je a jaké má potenciální přínosy.
Turistické středisko Jasná je velmi známé, stejně jako mnoho dalších míst v jeho okolí. Dovolená v Nízkých Tatrách na Slovensku ale může být plná jedinečných zážitků z míst, která každý nezná. Poradíme vám, kam vyrazit, abyste nebyli obklopeni obrovskými davy turistů. Díky tomu si užijete dovolenou mnohem více.
Někdo si o Vánocích libuje v koledách a tradičních českých svátečních písničkách, někdo se zase nemůže nabažit zahraniční tvorby. Hudba zkrátka v předvánočním období nesmí scházet, a to zejména při pečení cukroví, balení dárků, strojení stromečku či zdobení bytu. A pro příznivce vánoční hudby tu máme výběr nestárnoucích songů, u kterých se během zimních svátků vyplatí otočit volume doprava.

Nepřehlédněte

Nakupování oblečení vás může bavit, ale přesto se nemusí stát zábavou. Hlavní náplní vašeho volného času. Také nemusíte mít plnou skříň, abyste byla vždycky dobře oblečená. Stačí jen přemýšlet a kombinovat.
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek