Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Laformela vytvořila udržitelnou rovnováhu protikladů

Laformela je duo, které před lety založil český designér Antonín Soukup a slovenská návrhářka Miroslava Kohutiarová. A s každou svojí novou kolekcí jsou důkazem, že pracovat se svým životním partnerem může fungovat.
Laformela
Atmosféra před přehlídkou Laformela na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

15. 04. 2022

Nejnovější kolekce MAINLINE 2022/2023 z dílny návrhářů Laformela je deklarací svobody tvůrčího procesu. V siluetách kolekce pak zachytili sílu ženské energie, která je v současnosti velmi diskutované téma.

Mainline

“Laformeláci” za své působení v branži ví, jak udělat pořádnou přehlídku. Nepřibrzdil je ani nouzový stav a veškeré restrikce uplynulých let (panebože, vážně to trvá už několik let). A tak není nadšený potlesk na konci jejich přehlídky žádnou výjimkou.

Laformela
Jejich módní show nabídne vždy plný fashion zážitek.

V nejnovější kolekci Mainline se mísí dle jejich slov fascinace krajinou, experimentování s texturami a reflexními prvky. Používají moderní a udržitelné materiály jako veganská kůže, bio bavlna, denim, pařená vlna, viskózový lurex či hedvábné devoré, které na modelech žijí v symbióze s výraznými vzory, strukturami nebo flitry.

Barevná paleta

Tvůrčí pár Laformela se prezentoval na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku zemitými odstíny, béžovou či khaki zelenou, černou a bílou. Jen velmi sporadicky zapojil divokou bordó či stříbrnou. Převažují zvířecí motivy jako zebra a gepard, které opět odkazují na jejich prvotní inspiraci krajinou v mnoha jejích podobách.

Praktické vs. předimenzované

Spontánní a vizuálně čistá kolekce klade (jak je u Laformela zvykem) důraz na precizní krejčovskou práci, tentokrát s předimenzovanými prvky jako zvýrazněný pas, velká ramena, maximalizované klopy, přesto se jedná o modely praktické a formální zároveň. Což v každodenním běžném životě oceníte. A nechybělo ani kovové vybíjení, které už se tak nějak zařadilo mezi signifikantní prvky značky.

Laformela
Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová tvoří duo Laformela.

Kolekci doplňuje řada kožených kabelek ve dvou variantách navazujících na předešlé modely a masivní kovové šperky Belda. Přehlídkové looky finalizovala Laformela teniskami, čímž pokračuje spoluprací se značkou Adidas.

Když to shrneme jednou větou, Laformela opět zkombinovala udržitelnost, perfektní tailoring a ukázkovou show. Není divu, že jejich základna fanoušků je věrná.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Nekončící all beige trend, nebo nepřehlédnutelné barvy?

Pavol Dendis: Burning Heart slovenského designéra na pražském fashion weeku

Letní móda – jaké boty si vybrat, když venkovní teploty stoupají?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Od 21. dubna, tedy počínaje dneškem, bude vládnout horoskopu až do 21. května znamení Býka. Tito lidé jsou známí svou vášnivostí, spolehlivostí, elegancí a někdy jsou považováni za nejpřitažlivější děti zvěrokruhu. Zároveň jsou čestní a milující. Nechybí jim jistá dávka extravagantnosti, nicméně pokud se rozzuří, často z nich jde i strach. Pokud někdy odhalí, že jste je podvedli, nebudou s vámi mít slitování, jsou totiž opravdu čestní.
Obvykle to bývají muži, kteří se snaží ženu zaujmout tak trochu mimo rámec nepsaných pravidel nebo dokonce mimo zákon. Stále častěji se ale objevují i ženy, kterým o klasické seznamování a hledání lásky vůbec nejde.
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?

Nepřehlédněte

Na období vánočních svátků se těší téměř celý svět. Na tu chvíli, kdy konečně utichne veškerý hektický život a všichni se oddávají společnému stolování a klidu při sledování pohádek. Ne všude jsou ale tak pohodové vánoční zvyky jako u nás, nebo přinejmenším tak normální zvyky. Podívejte se na ty nejpodivnější vánoční tradice, které rádi přenecháte ostatním zemím.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek