Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Laformela vytvořila udržitelnou rovnováhu protikladů

Laformela je duo, které před lety založil český designér Antonín Soukup a slovenská návrhářka Miroslava Kohutiarová. A s každou svojí novou kolekcí jsou důkazem, že pracovat se svým životním partnerem může fungovat.
Laformela
Atmosféra před přehlídkou Laformela na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

15. 04. 2022

Nejnovější kolekce MAINLINE 2022/2023 z dílny návrhářů Laformela je deklarací svobody tvůrčího procesu. V siluetách kolekce pak zachytili sílu ženské energie, která je v současnosti velmi diskutované téma.

Mainline

„Laformeláci“ za své působení v branži ví, jak udělat pořádnou přehlídku. Nepřibrzdil je ani nouzový stav a veškeré restrikce uplynulých let (panebože, vážně to trvá už několik let). A tak není nadšený potlesk na konci jejich přehlídky žádnou výjimkou.

Laformela
Jejich módní show nabídne vždy plný fashion zážitek.

V nejnovější kolekci Mainline se mísí dle jejich slov fascinace krajinou, experimentování s texturami a reflexními prvky. Používají moderní a udržitelné materiály jako veganská kůže, bio bavlna, denim, pařená vlna, viskózový lurex či hedvábné devoré, které na modelech žijí v symbióze s výraznými vzory, strukturami nebo flitry.

Barevná paleta

Tvůrčí pár Laformela se prezentoval na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku zemitými odstíny, béžovou či khaki zelenou, černou a bílou. Jen velmi sporadicky zapojil divokou bordó či stříbrnou. Převažují zvířecí motivy jako zebra a gepard, které opět odkazují na jejich prvotní inspiraci krajinou v mnoha jejích podobách.

Praktické vs. předimenzované

Spontánní a vizuálně čistá kolekce klade (jak je u Laformela zvykem) důraz na precizní krejčovskou práci, tentokrát s předimenzovanými prvky jako zvýrazněný pas, velká ramena, maximalizované klopy, přesto se jedná o modely praktické a formální zároveň. Což v každodenním běžném životě oceníte. A nechybělo ani kovové vybíjení, které už se tak nějak zařadilo mezi signifikantní prvky značky.

Laformela
Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová tvoří duo Laformela.

Kolekci doplňuje řada kožených kabelek ve dvou variantách navazujících na předešlé modely a masivní kovové šperky Belda. Přehlídkové looky finalizovala Laformela teniskami, čímž pokračuje spoluprací se značkou Adidas.

Když to shrneme jednou větou, Laformela opět zkombinovala udržitelnost, perfektní tailoring a ukázkovou show. Není divu, že jejich základna fanoušků je věrná.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Vajíčko jako opomíjený zkrášlující zlepšovák. Urychluje růst vlasů, hojí strie a čistí póry. Vyzkoušejte vaječné masky na celé tělo!

Pavol Dendis: Burning Heart slovenského designéra na pražském fashion weeku

Letní móda – jaké boty si vybrat, když venkovní teploty stoupají?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  

Nepřehlédněte

Asi každá z nás už slyšela o různých seznamovacích aplikacích či online seznamkách. Někomu jsou seznamky zdrojem nekonečných erotických eskapád, jiní zde hledají osudovou lásku. A pro někoho jsou seznamky jeden velký podvod. Podívejme se, jak je to s nimi doopravdy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek