Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Jak se účinně zbavit odumřelých buněk? Vsaďte na správný peeling

Dnes a denně je naše pleť zatěžovaná nepříznivými vlivy. Ať už se jedná o nánosy make-upu nebo nečistoty z ovzduší, to vše naší pokožce příliš neprospívá. A to nejen v jejím jádru, ale i zvenčí. Dost často pak dochází ke zhrubění pokožky, která získává našedlý tón, ovšem nechybí ani vydatně ucpané póry.
peeling
Kůže se přirozeně zbavuje odumřelých buněk a správným peelingem jí pomůžete.

14. 06. 2022

14. 06. 2022

Právě v tomto případě je nejlepší povolat do služby kvalitní peeling, který pleť zbaví veškerých nečistot a znovu jí umožní naplno zářit. Samozřejmě to ale není jen tak, peelingů je totiž celá řada. Proto se podíváme na jednotlivé způsoby, které vám pomohou s odstraněním odumřelých buněk. 

peeling
Exfoliovat nepotřebuje pouze váš obličej, ale celé tělo.

Možností, jak exfoliovat svou pleť, je celá řada. Za to patří velké dík různým technikám a také kosmetickým produktům, které nám odstraňování starých kožních buněk usnadní. Není ale peeling, jako peeling.

Peeling je metodou plnou výhod

Pleť každého z nás má řadu úžasných vlastností, přičemž jednou z nich je jistá pravidelnost co se týče obměny kožních buněk. Ty zpravidla dozrávají v průběhu měsíce a poté se samy přirozeně odloupnou. Jak ale stárneme, nebo si zanášíme pokožku víc, než je zdrávo, jsou tím logicky zhoršené běžné procesy exfoliace. A právě v tu chvíli je třeba zakročit a aktivně se postarat. Čeho kvalitním peelingem docílíte?

  • Projasňuje pleť
  • Zbavuje kůži odumřelých buněk
  • Sjednocuje barevný tón pleti
  • Stimuluje produkci kolagenu a elastinu
  • Předchází ucpávání pórů
  • Zjemňuje pokožku
  • Usnadňuje vstřebávání produktů

Z čeho můžeme vybírat?

V základu rozlišujeme dva typy – mechanický (sem patří třeba scruby s abrazivními částečkami, různé kartáče či houbičky) a chemický (obrušování kůže za pomoci ovocných kyselin či rostlinných enzymů).

Mechanický peeling

Může mít řadu podob a z domova ho známe snad úplně všichni. Je obecně nejlepší nejen pro úplné začátečníky, ale i pro ty, kteří se bojí zajít s obrušováním pokožky o trochu dál. Z hlediska pomůcek a dalších typů představuje bohaté království, proto není nic těžkého najít si pro sebe toho svého favorita, který bude vyhovovat potřebám vaší pleti. Hodit se vám mohou:

Peelingy s rostlinnými složkami

Seženete prakticky v jakékoliv drogérii nebo specializovaném obchodě. Obsahovat mohou řadu rozmanitých přírodních ingrediencí, přitom nejčastěji jsou vyrobené z jojobového vosku, přírodních olejů či jílů, obsahovat mohou také prášky z pecek, obilovin, zrníčka z ovoce (jahody, maliny, meruňky, šípek a další), kvalitní soli (mořská či himálajská) i cukry (nejčastěji třtinový), stejně tak třeba mletou kávu. Někdy najdeme peelingy i spíš na vodové bázi, ovšem pro lepší hydrataci jsou vhodnější ty s vosky, oleji či jíly.

K TÉMATU  Trendy v optice roku 2019. Správné brýle vylepší váš outfit a podtrhnou vaši osobnost

Na složení si dávejte velký pozor, a to zejména v momentě, kdy kladete důraz na přírodní kosmetiku. V některých exfoliačních produktech se totiž nachází takzvané mikroplasty, které (jak víme) úplně nejsou to pravé ořechové. Variací je více než dost, ovšem vždy se zaměřte na peelingy s jemnými mikročástečkami, které jsou určené výhradně pro obličejovou část.

DIY peelingy

Jejich složení v podstatě vychází z toho, co jsme psali o kus výš, přičemž každý si může poskládat suroviny tak, aby peeling krásně voněl, pěkně se nanášel a prospíval pleti.

peeling
Domácí peeling vyrobíte i doma. Na internetu najdete mnoho návodů, jak postupovat.

Domácí verze mají však i další výhodu – podstatně snižují spotřebu mikroplastů, tedy uměle vyrobených zrníček, která občas bývají součástí konvenční kosmetiky. Podomácku vyrobený peeling je tak dobrou a vůči přírodě přátelskou variantou. A pokud máme jmenovat nevýhody, může se občas stát, že si namícháte kombinaci, která vám způsobí nepříjemnou vyrážku. To ale hrozí i u klasické kosmetiky, proto pátrejte, testujte a zkoušejte.

Peelingoví pomocníci

Obrušovat svou pokožku můžete nejen pomocí kosmetiky, ale i s použitím šikovných pomůcek, mezi které řadíme klasické kartáčky, ovšem skvělé jsou i antivibrační kartáčky nebo hit poslední doby – konjakové houbičky. Ty kromě toho, že pleť čistí, mohou obsahovat i další rostlinné složky, které jsou speciálně navržené pro jednotlivé typy pletí.

péče
Nezapomínáte na pravidelnou peelingovou péči?

Chemický peeling

Ačkoli chemický peeling můžete v dnešní době aplikovat už i doma, chce to hodně cviku, pozornosti a opatrnosti. I tak se ale chemický peeling řadí spíše k procedurám, které jsou klasikou kosmetických salónů. Nedílnou součástí takové péče jsou:

AHA kyseliny

Nejvíce se v tomto případě pracuje s kyselinou glykolovou nebo mléčnou. Jedná se o alfra hydroxy kyseliny, které jsou rozpustné ve vodě a působí hlavně na povrchu kůže. S jejich pomocí je pokožka hydratovaná, mladistvá a rozzářená. AHA kyseliny mají i další výhody – redukují vrásky, předchází stárnutí a jsou ideální pro normální i suchou pokožku.

K TÉMATU  Blanka Matragi: Život mezi princeznami

BHA kyseliny

Jejich nedílnou součástí je zejména kyselina salicylová. Pod pojmem BHA se jednoduše skrývají beta hydroxy kyseliny rozpustné v tucích, které působí nejen na povrchu, ale i uvnitř pokožky. Ideální jsou zejména pro mastné typy pleti se sklonem k akné a vyrážkám, přičemž jejich účinek spočívá v redukci kožního mazu a urychlování hojení. 

Enzymy

Hlavní roli zde hrají bioaktivní enzymy z ovoce, přičemž nejčastěji se používá bromelin a papain. Oproti dvěma předchozím jsou k pokožce ještě mnohem šetrnější a působí na pleť o něco jemněji. Právě proto jsou jako přímo stvořené pro osoby s hypersenzitivní pokožkou. Pleť celkově hydratují, projasňují, očišťují a také působí protizánětlivě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní domácí kosmetika: vyrobte si ji v pohodlí domova

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Zdroje článku:
https://www.forhers.com/blog/chemical-vs-mechanical-exfoliation
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.
Miminka jsou zvědavá, smějí se, hrají si, zlobí, pošťuchují se navzájem a vyžadují pozornost. Tady se můžete podívat na všechno v jednom. Tyhle sladké děti vám možná vylepší den.
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Hodí se do každého bytu i domu, její pěstování je nenáročné a zvládnou ho i začínající pěstitelé. Ale víte vůbec, co kokedama je a jak se vyrábí?
Většina z nás tráví vsedě mnohdy více než 12 hodin denně. Není divu, že až třetina lidí se sedavým zaměstnáním má bolesti zad. Dlouhodobým a nesprávným sezením se tělo jednostranně přetěžuje a výsledek je jasný. Ale pozor, samotný sed neškodí, bolesti zad jsou také výsledkem nesprávného sezení.
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Podkrovní byty zdaleka nemusí být jen stísněné prostory. Půdní vestavba může dát za vznik příjemnému prostoru k životu. Pokud přemýšlíte o domově v podkroví, dáme vám pár nápadů, jak si ho zařídit útulně a krásně.
Začali jste pracovat z domova a zařizujete si proto svou domácí kancelář? V takové domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět kvalitní židle, díky které si nezruinujete svou páteř. Jenže jak takovou kvalitní kancelářskou židli vybrat?
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.

Výběr článků

Vztahy s tchyní jsou kapitolou partnerského života samy o sobě. I když v mnoha případech jde o vztahy skvělé, v jiných to může značně skřípat. Zatímco někdy dělá tchyně naschvály, jindy si žena nenastaví jisté hranice, které se poté neustále překračují.
Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.
Paní zima již ztrácí sílu a bude muset před své žezlo jaru, které nám již nyní vykouzlilo příjemné teploty, které lákají mnoho lidí trávit mnohem více času venku. A při sportování v jarní přírodě jsou pro každého běžce, turistu či cyklistu nepostradatelné kvalitní oděvy z funkčních materiálů.

Nepřehlédněte

Možná je to uspěchanou dobou, možná jsme jen citlivější na určité podněty. V každém případě je pravdou, že čím dál víc přibývá lidí trpících úzkostí bez ohledu na věk či pohlaví. Právě z toho důvodu se prakticky neustále objevují různé způsoby, které mají příznaky úzkosti o něco zmírnit. Asi tak jako novinka v podání šperků proti úzkosti, které se v posledních měsících staly trendem. Vážně ale fungují? To zkusíme rozlousknout.
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek