Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Tajemství bílé a černé magie. Vše co vyšlete, se vám vrátí

Pomyslný svět magie, kouzel a nadpřirozena sám o sobě vzbuzuje napětí a zvídavost. Co se vlastně vše dá představit pod pojem černá magie? Obecně se dá říci, že černá magie v podobě nadpřirozených sil a čar byla používána k ďábelským a nekalým činům, kdy vykonavatel z nich měl prospěch a ve většině případů u toho zároveň ublížil druhé straně.
magie
Magie se postupem času stala něčím iracionálním a zapomenutým.

28. 12. 2022

Pro používání magie musela osoba, jež se do ní pouštěla, vlastnit určité znalosti a mít schopnosti ji používat tak, aby docílila maximálního výsledku. Člověk musel rozumět energiím, které nás obestírají. Myšleno jak ve světě reálném, tak i v tom vnitřním. Pro provedení dokonalého rituálu se musí vědět, jak energie proudí aneb v jakých frekvencích.

Historie čar a kouzel

Magii zastírá dlouhá, a především různorodá historie. Lidé se s její pomocí snažili ovlivnit prakticky všechny své životní aspekty, od vztahů mezi sebou, přes počasí, svých přístřešků, překonání nemocí či zajištění potřebné stravy. Magie odjakživa představovala formu rituálů, do nichž ale nebyl zasvěcen každý. Pouze určití jedinci magické rituály dokázali dotáhnout do zdárného konce. Zdárný konec je v tomto případě ale sporný pojem.

S pomyslným příchodem náboženství začala magie na důležitosti upadat a spíše přecházela v nevoli. Ti, kteří se s ní do té doby zaobírali a byli jejími aktuálními zastánci a vykonavateli, začali být trnem v oku a postupem času likvidováni.

S rozvojem technologických a vědeckých vynálezů magie ztratila na jakémkoliv významu a začala být vnímána zcela nerealisticky, ba až pohádkově. Magie obsadila a stále obsazuje nezastupitelnou roli na filmových plátnech a knižních tiscích.

Nejen jeden typ magie

Magie se rozděluje na dva typy, přestože toto tvrzení by vám mnozí vyvrátili. Pro někoho je určitý nástroj použit pro dobrou věc, zatímco jiný na tuto věc hledí jako na likvidační. Vždy tak bude záležet na účelu jejího použití. Magie se rozděluje na černou a bílou.

Již název barvy „černá“ v nás dokáže vzbudit určité pocity, především ty temné. K černé magii se uchýlili lidé s nekalými úmysly, kteří nehledí na důsledky, jež mohou druhým způsobit. Lidé zacházející s černou magií hledí pouze na své vlastní zájmy. Snaží se od ostatních získat něco, co sami nemají a co jim ukrutně schází.

K TÉMATU  Designové, úsporné a efektivní, to jsou moderní přímotopy
magie
Bílá magie koná dobro.

Oproti černé magii, lidé zastupující bílou magii se nesnaží lidem škodit, ale pomáhat jim. Nezakládá se na sobeckých činech, a naopak se zasazuje o celkový rozvoj a dobro pro všechny. Ať byste vykonávali jakýkoliv druh z výše uvedených, vše by se vám mělo vícenásobně vracet, a to jak v případě dobra, tak i zla.

Rituály černé magie

U rituálů vždy záleží, jakého kýženého cíle si vykonavatel přeje dosáhnout. Vždy ale platí, že člověk by daným úkonům měl rozumět a něco o nich dopředu vědět. Lidé chtějící pomoci sáhnou po magii bílé a ti, kteří mají sobecké sklony a něco sami pro sebe potřebují, zvolí tu černou.

Jedním z nejklasičtějších rituálů je rituál lásky. Snažit se někoho přimět, aby ho miloval stejně, aby láska byla vzájemná. Klasický příklad černé magie. Dalším z příkladů je vyvolávání mrtvých, takzvané vyvolávání duchů.

Zakletí má také více podob, aby jiní dělali to, co se po nich chce nebo někomu způsobit nepříjemnosti, těžkosti, neštěstí, nemoc či snad až smrt. Ten, kdo černou magii použil, se musí umět vypořádat s následky, které nepochybně činy následují. Aneb vše, co se vykoná, se několikrát vrátí.

K provedení rituálů se používá řada propriet, od svíček, loutek, kamenů, krystalů, různých bylinek, kreslících metod až po konkrétní proslovy uřknutí.

magie
Před temnými silami se dá chránit. Musíte jen vědět, jak na to.

Ochrana

Existují i různé způsoby, jak se před temnými silami bránit a ochraňovat. Jednou z možností jsou zaříkadla, která všechny síly dokáží odrazit.

Nebo naprosto bez pochyby to jsou amulety, které by měly být nošené neustále s sebou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Naučte se vykládat karty a nahlížet do budoucnosti

Průvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

Zdroje článku:
www.isha.sadhguru.org, www.merriam-webster.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Umělá inteligence je tu s námi už pěknou řadu let. Na své výsluní se však dostala až po listopadu roku 2022, kdy vznikl pokročilý chatbot, který se dokáže sám učit. Od té doby tato šikovná pomůcka mění svět podnikání i vzdělání. Jak pomůže i vám?
Kdo by si nepřál, aby bylo doma pořád uklizeno a čisto za cenu jen minimálního úsilí? Koupelna bývá jablkem sváru v mnoha domácnostech. Vousy v umyvadle, poplivané zrcadlo, vlasy v odtoku a seznam pokračuje… Následující tipy a triky na vybavení koupelny vám usnadní úklid jednou pro vždy.
Poslechněte si deset hlasů z britské verze talentové show The Voice 2019, které naprosto uchvátily diváky a šokovaly porotu. To je zpěv!
Český jazyk a jeho gramatika není vaší silnou stránkou? Žádný učený z nebe nespadl, pomůžeme vám naučit se alespoň psát správně velká a malá písmena u všeho, co souvisí s Vánocemi. Pak můžete bez obav začít rozesílat vánoční přání.
Venku klesly teploty. To je nejvyšší čas udělat si úklid v šatníku. I vánoční svátky mohou být dobrým časem pro zbavení se nepotřebného oblečení. To ostatní počká pěkně na jaro.
Život je krásný tím, že nikdy dopředu nevíme, co nám přichystá. I ta nejlépe promyšlená a naplánovaná akce, jako je svatba, se dovede proměnit v naprostý trapas.
Který den budete v komunikaci s okolím perlit, kdy se obejít bez alkoholu a čemu se tento týden raději vyhnout? To vše napoví horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Blíží se narozeniny, svátek nebo jiná příležitost, při které chcete sestru obdarovat? Podívejte se, jaký dárek pro sestru vybrat. Přečtěte si osvědčené tipy.
Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
Suchý únor se těší čím dál větší popularitě. Zatímco v zahraničí jede spíš ”dry january”, už proto že navazuje skvěle na novoroční předsevzetí, my Češi jsme spíš pro ten kratší měsíc bez alkoholu. I tak ty čtyři střízlivé týdny nemusí být žádná pruda, když si je zpříjemníte mocktaily.
Rodičovská či mateřská dovolená bývají jedny z nejosamocenějších období, a to paradoxně i přesto, že žena či otec v podstatě nikdy sami ve skutečnosti nejsou.

Výběr článků

Jan Kačer, herec a režisér nové vlny českého filmu, zemřel ve věku 87 let. Smutnou zprávu potvrdila jeho dcera Adéla Kubačáková. Kačer, který začínal svou kariéru v Divadle Petra Bezruče a výrazně působil v Činoherním klubu a Národním divadle, se proslavil také jako filmový herec v dílech jako "Smrt si říká Engelchen" a "Údolí včel".
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
I letošní léto se neslo ve znamení barev v mnoha zahradách. Zatímco někdo pěstoval klasické růže, jiní se rozhodli pro takzvanou pupalku. Pupalka dvouletá se však i přesto netěší velké oblíbenosti. Je to velká škoda, je totiž tak zajímavá! 

Nepřehlédněte

Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek