Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Tajemství bílé a černé magie. Vše co vyšlete, se vám vrátí

Pomyslný svět magie, kouzel a nadpřirozena sám o sobě vzbuzuje napětí a zvídavost. Co se vlastně vše dá představit pod pojem černá magie? Obecně se dá říci, že černá magie v podobě nadpřirozených sil a čar byla používána k ďábelským a nekalým činům, kdy vykonavatel z nich měl prospěch a ve většině případů u toho zároveň ublížil druhé straně.
magie
Magie se postupem času stala něčím iracionálním a zapomenutým.

28. 12. 2022

Pro používání magie musela osoba, jež se do ní pouštěla, vlastnit určité znalosti a mít schopnosti ji používat tak, aby docílila maximálního výsledku. Člověk musel rozumět energiím, které nás obestírají. Myšleno jak ve světě reálném, tak i v tom vnitřním. Pro provedení dokonalého rituálu se musí vědět, jak energie proudí aneb v jakých frekvencích.

Historie čar a kouzel

Magii zastírá dlouhá, a především různorodá historie. Lidé se s její pomocí snažili ovlivnit prakticky všechny své životní aspekty, od vztahů mezi sebou, přes počasí, svých přístřešků, překonání nemocí či zajištění potřebné stravy. Magie odjakživa představovala formu rituálů, do nichž ale nebyl zasvěcen každý. Pouze určití jedinci magické rituály dokázali dotáhnout do zdárného konce. Zdárný konec je v tomto případě ale sporný pojem.

S pomyslným příchodem náboženství začala magie na důležitosti upadat a spíše přecházela v nevoli. Ti, kteří se s ní do té doby zaobírali a byli jejími aktuálními zastánci a vykonavateli, začali být trnem v oku a postupem času likvidováni.

S rozvojem technologických a vědeckých vynálezů magie ztratila na jakémkoliv významu a začala být vnímána zcela nerealisticky, ba až pohádkově. Magie obsadila a stále obsazuje nezastupitelnou roli na filmových plátnech a knižních tiscích.

Nejen jeden typ magie

Magie se rozděluje na dva typy, přestože toto tvrzení by vám mnozí vyvrátili. Pro někoho je určitý nástroj použit pro dobrou věc, zatímco jiný na tuto věc hledí jako na likvidační. Vždy tak bude záležet na účelu jejího použití. Magie se rozděluje na černou a bílou.

Již název barvy „černá“ v nás dokáže vzbudit určité pocity, především ty temné. K černé magii se uchýlili lidé s nekalými úmysly, kteří nehledí na důsledky, jež mohou druhým způsobit. Lidé zacházející s černou magií hledí pouze na své vlastní zájmy. Snaží se od ostatních získat něco, co sami nemají a co jim ukrutně schází.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví od 26. 11. do 30. 11. 2018. Je čas vytáhnout odložené resty a pustit se do nich!
magie
Bílá magie koná dobro.

Oproti černé magii, lidé zastupující bílou magii se nesnaží lidem škodit, ale pomáhat jim. Nezakládá se na sobeckých činech, a naopak se zasazuje o celkový rozvoj a dobro pro všechny. Ať byste vykonávali jakýkoliv druh z výše uvedených, vše by se vám mělo vícenásobně vracet, a to jak v případě dobra, tak i zla.

Rituály černé magie

U rituálů vždy záleží, jakého kýženého cíle si vykonavatel přeje dosáhnout. Vždy ale platí, že člověk by daným úkonům měl rozumět a něco o nich dopředu vědět. Lidé chtějící pomoci sáhnou po magii bílé a ti, kteří mají sobecké sklony a něco sami pro sebe potřebují, zvolí tu černou.

Jedním z nejklasičtějších rituálů je rituál lásky. Snažit se někoho přimět, aby ho miloval stejně, aby láska byla vzájemná. Klasický příklad černé magie. Dalším z příkladů je vyvolávání mrtvých, takzvané vyvolávání duchů.

Zakletí má také více podob, aby jiní dělali to, co se po nich chce nebo někomu způsobit nepříjemnosti, těžkosti, neštěstí, nemoc či snad až smrt. Ten, kdo černou magii použil, se musí umět vypořádat s následky, které nepochybně činy následují. Aneb vše, co se vykoná, se několikrát vrátí.

K provedení rituálů se používá řada propriet, od svíček, loutek, kamenů, krystalů, různých bylinek, kreslících metod až po konkrétní proslovy uřknutí.

magie
Před temnými silami se dá chránit. Musíte jen vědět, jak na to.

Ochrana

Existují i různé způsoby, jak se před temnými silami bránit a ochraňovat. Jednou z možností jsou zaříkadla, která všechny síly dokáží odrazit.

Nebo naprosto bez pochyby to jsou amulety, které by měly být nošené neustále s sebou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Naučte se vykládat karty a nahlížet do budoucnosti

Průvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

Zdroje článku:
www.isha.sadhguru.org, www.merriam-webster.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Představa, že v davu lidí zahlédneme člověka, do kterého se zamilujeme na první pohled je krásná a šílená zároveň. Lásku na první pohled známe především z romantických filmů, jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Opravdu se jedná o lásku na první pohled, nebo jen o přitažlivost, kterou snadno zaměníme s hlubokým citem? Pojďme se tomuto vzácnému jevu podívat na kloub.
Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.

Nepřehlédněte

Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek