Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Tajemství bílé a černé magie. Vše co vyšlete, se vám vrátí

Pomyslný svět magie, kouzel a nadpřirozena sám o sobě vzbuzuje napětí a zvídavost. Co se vlastně vše dá představit pod pojem černá magie? Obecně se dá říci, že černá magie v podobě nadpřirozených sil a čar byla používána k ďábelským a nekalým činům, kdy vykonavatel z nich měl prospěch a ve většině případů u toho zároveň ublížil druhé straně.
magie
Magie se postupem času stala něčím iracionálním a zapomenutým.

28. 12. 2022

Pro používání magie musela osoba, jež se do ní pouštěla, vlastnit určité znalosti a mít schopnosti ji používat tak, aby docílila maximálního výsledku. Člověk musel rozumět energiím, které nás obestírají. Myšleno jak ve světě reálném, tak i v tom vnitřním. Pro provedení dokonalého rituálu se musí vědět, jak energie proudí aneb v jakých frekvencích.

Historie čar a kouzel

Magii zastírá dlouhá, a především různorodá historie. Lidé se s její pomocí snažili ovlivnit prakticky všechny své životní aspekty, od vztahů mezi sebou, přes počasí, svých přístřešků, překonání nemocí či zajištění potřebné stravy. Magie odjakživa představovala formu rituálů, do nichž ale nebyl zasvěcen každý. Pouze určití jedinci magické rituály dokázali dotáhnout do zdárného konce. Zdárný konec je v tomto případě ale sporný pojem.

S pomyslným příchodem náboženství začala magie na důležitosti upadat a spíše přecházela v nevoli. Ti, kteří se s ní do té doby zaobírali a byli jejími aktuálními zastánci a vykonavateli, začali být trnem v oku a postupem času likvidováni.

S rozvojem technologických a vědeckých vynálezů magie ztratila na jakémkoliv významu a začala být vnímána zcela nerealisticky, ba až pohádkově. Magie obsadila a stále obsazuje nezastupitelnou roli na filmových plátnech a knižních tiscích.

Nejen jeden typ magie

Magie se rozděluje na dva typy, přestože toto tvrzení by vám mnozí vyvrátili. Pro někoho je určitý nástroj použit pro dobrou věc, zatímco jiný na tuto věc hledí jako na likvidační. Vždy tak bude záležet na účelu jejího použití. Magie se rozděluje na černou a bílou.

Již název barvy „černá“ v nás dokáže vzbudit určité pocity, především ty temné. K černé magii se uchýlili lidé s nekalými úmysly, kteří nehledí na důsledky, jež mohou druhým způsobit. Lidé zacházející s černou magií hledí pouze na své vlastní zájmy. Snaží se od ostatních získat něco, co sami nemají a co jim ukrutně schází.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na pátek 14. 9. 2018. Vaše intuice kolem vztahů vám ukáže správnou cestu!
magie
Bílá magie koná dobro.

Oproti černé magii, lidé zastupující bílou magii se nesnaží lidem škodit, ale pomáhat jim. Nezakládá se na sobeckých činech, a naopak se zasazuje o celkový rozvoj a dobro pro všechny. Ať byste vykonávali jakýkoliv druh z výše uvedených, vše by se vám mělo vícenásobně vracet, a to jak v případě dobra, tak i zla.

Rituály černé magie

U rituálů vždy záleží, jakého kýženého cíle si vykonavatel přeje dosáhnout. Vždy ale platí, že člověk by daným úkonům měl rozumět a něco o nich dopředu vědět. Lidé chtějící pomoci sáhnou po magii bílé a ti, kteří mají sobecké sklony a něco sami pro sebe potřebují, zvolí tu černou.

Jedním z nejklasičtějších rituálů je rituál lásky. Snažit se někoho přimět, aby ho miloval stejně, aby láska byla vzájemná. Klasický příklad černé magie. Dalším z příkladů je vyvolávání mrtvých, takzvané vyvolávání duchů.

Zakletí má také více podob, aby jiní dělali to, co se po nich chce nebo někomu způsobit nepříjemnosti, těžkosti, neštěstí, nemoc či snad až smrt. Ten, kdo černou magii použil, se musí umět vypořádat s následky, které nepochybně činy následují. Aneb vše, co se vykoná, se několikrát vrátí.

K provedení rituálů se používá řada propriet, od svíček, loutek, kamenů, krystalů, různých bylinek, kreslících metod až po konkrétní proslovy uřknutí.

magie
Před temnými silami se dá chránit. Musíte jen vědět, jak na to.

Ochrana

Existují i různé způsoby, jak se před temnými silami bránit a ochraňovat. Jednou z možností jsou zaříkadla, která všechny síly dokáží odrazit.

Nebo naprosto bez pochyby to jsou amulety, které by měly být nošené neustále s sebou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Naučte se vykládat karty a nahlížet do budoucnosti

Průvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

Zdroje článku:
www.isha.sadhguru.org, www.merriam-webster.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.
Podzim je tradiční období v roce, kdy bilancujeme. Dny se zkracují, počasí zhoršuje, nálada prostě není. Odtud je už jen krůček k nepříjemným pocitům a sešupu nálady směrem strmě dolů. Když se to stane jednou, je to v pořádku. Podzimní deprese by se ale neměly opakovat často.
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Zkoušíme zahnat blbou pachuť dnešní doby pohybem. Když budeme sedět na gauči jako bábovky a sledovat špatné zprávy, rozhodně vám dobře nebude. Čas, který nyní máme, je třeba využít pro dobro věci.
Že ocet se hodí tak akorát do salátu a tím to hasne? Ale jděte. Zbaví vás škytavky a bradavice. Také odpudí otravné komáry, kteří vás nenechají na pokoji. Dá se s ním i žehlit, což vám ušetří spoustu času!
Chystáte se do nové nebo první práce. Prošla jste vítězně pohovorem, máte podepsanou pracovní smlouvu. Co vás bezprostředně po nástupu do zaměstnání čeká? Na co se připravit a na co nepřistupovat, ani kdyby vás nutili?
Proti chřipce se můžete dát očkovat a v případě, že nemoc propukne, lze vsadit na běžně prodávaná syntetická léčiva. Zkusit ale můžete bylinky i sílu přírody.
Věděli jste, že v České republice trápí alergie skoro každého druhého člověka? A počty stále rostou. Mezi nejčastější alergie se řadí ty na pyl, jarní trávy a další kvetoucí keře. Právě teď na jaře je období, kdy se s projevy alergií potýká mnoho lidí. Jak mít tedy jarní alergie pod kontrolou?
Může být klíčem ke štěstí a trvalému vztahu astrologie? Ať už hledáte spřízněnou duši, nebo hodnotíte stav současného vztahu, vaše znamení zvěrokruhu vám může poskytnout užitečné informace o vašem milostném životě. Takže, jak je důležité souznění horoskopu?
Bolesti hlavy a svalů. V krku škrábe, přichází únava a kašel. Teplota strmě stoupá. A je tu chřipka. Chřipkové epidemie provázejí českou zimu rok co rok. Lékaři varují před komplikacemi, jejichž následkem může být i smrt. Avšak zabrat dá i viróza nebo obyčejné nachlazení.
Jak probíhá druhý koučink z pohledu klienta? Co uvízne v hlavě po druhém koučování a s čím konkrétně aktuálně Nele Marcela Hlaváčková pomáhá? Co ji učí? O tom bude dnešní článek.
Neexistuje žádný univerzální návod, jak si zařídit moderní obývací pokoj. Každý člověk je totiž jiný a každý z nás má odlišný vkus. Důležité proto je, abyste si obývací pokoj vybavili tak, aby se vám v něm příjemně žilo, působil harmonicky a měli jste tam vše, co potřebujete k relaxu a času společně strávenému s rodinou.

Výběr článků

Mezi příjemné okamžiky dne může patřit i úlevná relaxace ve vaně. Aby byl zážitek opravdu důkladný, je třeba zvolit nejen vhodnou vanu, ale také vanovou baterii, případně další koupelnové doplňky, jež proces uvolnění podpoří.
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Ať už jsou ve špenátovém salátu, restované nebo v omeletě, houby jsou chutnou pochoutkou nabitou živinami. Obsahují selen a ergothionein, což jsou silné antioxidanty. Také zde najdeme vitamíny skupiny B. Ačkoli jsou bílé potraviny často považovány za chudé na živiny, houby jsou výjimkou. Obsahují mnoho minerálů, jako je selen, draslík, měď, železo a fosfor, které se v potravinách rostlinného původu často nenacházejí. Ačkoliv se mezi sebou liší, všechny houby se mohou pochlubit působivým nutričním profilem. Níže si představíme 7 důvodů, proč by měly houby být pravidelnou součástí jídelníčku.

Nepřehlédněte

Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek