Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

Holky na dovolené. Báječný čas pro kamarádky nebo jen pro nezadané. Co byste měly vědět

Když spolu jedou dospělé holky na dovolenou, neznamená to, že jsou ve vztahu nešťastné. I když spolu často jezdí právě ty, které jsou singl. Proč si dát pozor na to, s kým a kam jedete?
Holky a dovolená bez chlapů
zdroj: 123RF.com

03. 05. 2019

Dovolená je tak trochu čas mimo realitu. Kamarádství se může utužit, nebo také rychle skončit. Přitom vůbec nezáleží na tom, jak dlouho se znáte. Někdy se z běžných známých nebo kolegyň stanou za pár dnů blízké přítelkyně. Jindy se dlouholeté kamarádky rozloučí v příletové hale vlažným pozdravem. A v duchu si myslí: „Tak s touhle už nikdy.“

Společný pokoj v hotelu? Vzpomínky, ale i ztráta soukromí

Jestliže si vyjedete s jednou kamarádkou, často se rozhodnete sdílet společný pokoj. To může nejen pokročilejší generaci nostalgicky vrátit do mládí, do doby internátu nebo koleje. Na druhou stranu znamená ztrátu soukromí, na které jste dlouhodobě zvyklé. Pokud například dlouho ponocujete a ona je zvyklá chodit brzo spát, velký kámen úrazu je tady. Já jsem například zvyklá chodit pozdě spát, ale když ona ulehne, je mi trapné svítit a číst. Tak se kradu na balkon. Ale ještě musím do lednice pro víno a vodu. Vrznutí dveří, hluk zvenku. Ráno se kamarádka probudí rozmrzelá, že se nevyspala.

Vydržet to sedm dní znamená zkazit si večery, které byste mohla každá prožít podle svého. Možná se shodnete, že vám to stojí za příplatek za jednolůžkové pokoje. Ona bude snídat v sedm, vy v devět. Pak se sejdete na pláži a den bude skvělý.

V partě je to jednodušší

Když vás jede víc, je to jednodušší. I případné spaní. Můžete se do pokojů rozdělit podle skřivánků a sov. Také denní program lze naplánovat podle zájmů. Nemusíte být stále všechny spolu, rozdělíte se podle toho, jak má kdo chuť. Ale nikdo přitom nemusí být sám, pokud nebude chtít.

Je lepší jet se zadanými, když jste vdaná?

Když se sejdou singl holky, neznamená to, že budou nadávat na chlapy a chválit svoji samotu. Pokud ale kolem sebe máte kamarádku s takovými sklony, na dovolenou s ní rozhodně nejezděte. Pokud jste sama, kamarádka se může domnívat, že chlapy nesnášíte nebo žádného nemůžete ulovit. A podle toho bude postupovat. Buď vás bude tahat na party, abyste si užily letní lásky, nebo bude celou dobu pomlouvat každého chlapa, který kolem vás projde. A kdyby o vás náhodou projevil zájem, můžete mít také zbytek dovolené „tichou domácnost“.

K TÉMATUNitroděložní tělísko: Jak si správně vybrat?

Nejlepší jsou věčné optimistky, spokojené manželky a samotářky

Jestliže trávíte s partnerem většinu svého času, možná i pracovní den, je fajn najít kamarádky, s nimiž si na týden vyjedete. Určitě nemusí být všechny zadané. I takové mohou brblat na své chlapy. Důležité je, abyste všechny byly spokojené se stavem, v němž se nalézáte. Vyzkoušejte si nejdřív společný víkend. Když bude fajn, naplánujte dovolenou. Když se sejdou holky, které nejsou náladové, dokáží být tolerantní, samostatné a hlavně veselé, zůstanou po návratu skvělé zážitky, a ne hořkost na jazyku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek