Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Holky na dovolené. Báječný čas pro kamarádky nebo jen pro nezadané. Co byste měly vědět

Když spolu jedou dospělé holky na dovolenou, neznamená to, že jsou ve vztahu nešťastné. I když spolu často jezdí právě ty, které jsou singl. Proč si dát pozor na to, s kým a kam jedete?
Holky a dovolená bez chlapů
zdroj: 123RF.com

03. 05. 2019

Dovolená je tak trochu čas mimo realitu. Kamarádství se může utužit, nebo také rychle skončit. Přitom vůbec nezáleží na tom, jak dlouho se znáte. Někdy se z běžných známých nebo kolegyň stanou za pár dnů blízké přítelkyně. Jindy se dlouholeté kamarádky rozloučí v příletové hale vlažným pozdravem. A v duchu si myslí: „Tak s touhle už nikdy.“

Společný pokoj v hotelu? Vzpomínky, ale i ztráta soukromí

Jestliže si vyjedete s jednou kamarádkou, často se rozhodnete sdílet společný pokoj. To může nejen pokročilejší generaci nostalgicky vrátit do mládí, do doby internátu nebo koleje. Na druhou stranu znamená ztrátu soukromí, na které jste dlouhodobě zvyklé. Pokud například dlouho ponocujete a ona je zvyklá chodit brzo spát, velký kámen úrazu je tady. Já jsem například zvyklá chodit pozdě spát, ale když ona ulehne, je mi trapné svítit a číst. Tak se kradu na balkon. Ale ještě musím do lednice pro víno a vodu. Vrznutí dveří, hluk zvenku. Ráno se kamarádka probudí rozmrzelá, že se nevyspala.

Vydržet to sedm dní znamená zkazit si večery, které byste mohla každá prožít podle svého. Možná se shodnete, že vám to stojí za příplatek za jednolůžkové pokoje. Ona bude snídat v sedm, vy v devět. Pak se sejdete na pláži a den bude skvělý.

V partě je to jednodušší

Když vás jede víc, je to jednodušší. I případné spaní. Můžete se do pokojů rozdělit podle skřivánků a sov. Také denní program lze naplánovat podle zájmů. Nemusíte být stále všechny spolu, rozdělíte se podle toho, jak má kdo chuť. Ale nikdo přitom nemusí být sám, pokud nebude chtít.

Je lepší jet se zadanými, když jste vdaná?

Když se sejdou singl holky, neznamená to, že budou nadávat na chlapy a chválit svoji samotu. Pokud ale kolem sebe máte kamarádku s takovými sklony, na dovolenou s ní rozhodně nejezděte. Pokud jste sama, kamarádka se může domnívat, že chlapy nesnášíte nebo žádného nemůžete ulovit. A podle toho bude postupovat. Buď vás bude tahat na party, abyste si užily letní lásky, nebo bude celou dobu pomlouvat každého chlapa, který kolem vás projde. A kdyby o vás náhodou projevil zájem, můžete mít také zbytek dovolené „tichou domácnost“.

K TÉMATU  Hyperhidróza: Nadměrné pocení bere sebevědomí. Jak se ho zbavit

Nejlepší jsou věčné optimistky, spokojené manželky a samotářky

Jestliže trávíte s partnerem většinu svého času, možná i pracovní den, je fajn najít kamarádky, s nimiž si na týden vyjedete. Určitě nemusí být všechny zadané. I takové mohou brblat na své chlapy. Důležité je, abyste všechny byly spokojené se stavem, v němž se nalézáte. Vyzkoušejte si nejdřív společný víkend. Když bude fajn, naplánujte dovolenou. Když se sejdou holky, které nejsou náladové, dokáží být tolerantní, samostatné a hlavně veselé, zůstanou po návratu skvělé zážitky, a ne hořkost na jazyku.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.
Vitamín D je důležitý pro lidské zdraví – pomáhá udržovat silné kosti, zuby, posiluje imunitní systém a podporuje optimální hladinu krevního tlaku. Co však mnoho lidí neví je fakt, že nejdůležitějším zdrojem pro vstřebávání vitamínu D do těla je slunce. Právě v létě ho lze ze slunce vytěžit nejvíce. Jak toho dosáhnout, abyste měli dostatek?
Nestíháte sníst banány včas a pak vám doma zčernají? Myslíte si, že přezrálé a již na první pohled nehezké banány už se nedají jíst? Možná už vám nebudou chutnat jen tak, ale můžete si z nich připravit dezert nebo třeba zmrzlinu. Jak můžete zužitkovat přezrálé banány? Určitě na mnoho způsobů, vyzkoušejte tyto recepty. A využít pak můžete i samotné slupky, které byste za normálních okolností vyhodili.
Chcete-li si koupit pohodlné a zároveň trendy boty, určitě vsaďte na kožené kousky. Ty mají mnoho předností. Na následujících řádcích si na koženou obuv posvítíme pěkně zblízka. Povíme si jak ji vybrat a i to, s jakými módními doplňky ji kombinovat. Proto pojďte číst dále a nechte se inspirovat společně s námi.
Svým tvarem trochu připomíná mrkev. Jindy zase mívá kulatý tvar a na pohled tak připomíná přerostlou ředkvičku. O čem je řeč? O zelenině, kterou mnoho lidí (ne)vědomě přehlíží a do jídelníčku ji zařazuje jen zřídka. Znáte bílou ředkev?
Být sama na výchovu dítěte, ať už z jakéhokoliv důvodu, není věc jednoduchá. Zapomeňme dnes na psychologický podtext a složitosti rodiče, který zvládá sám roli mámy – táty dohromady. Pojďme se zaměřit na čistě materiální stránku věci. I ta není jednoduchá. Na jaké dávky a příspěvky máte nárok a kde je žádat?
O výstavbě nových bytů především v oblasti metropole se mluví neustále, a to hlavně v souvislosti s její nedostatečnou rychlostí. Méně často se pak ve srozumitelném jazyku mluví o skutečnostech, proč tomu tak je nebo jak se s tím vypořádávají vlády a developeři v zahraničí. Stejné je to pak u proměn bytové výstavby samotné. Pojďte se podívat na 3 zajímavosti, které můžete probrat s kolegy z práce nebo s partnerem a možná se vám podaří rozproudit velmi zajímavou debatu.
Začít den správně může mít obrovský vliv na vaši produktivitu a celkovou pohodu. Snídaně, která vás dobře nastartuje, by měla být vyvážená, chutná a nabídnout vám potřebnou energii.
Na co Nela díky našemu letnímu koučinku přišla? Co jí "seplo" a kde máme ještě na čem pracovat?
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Od 21. dubna, tedy počínaje dneškem, bude vládnout horoskopu až do 21. května znamení Býka. Tito lidé jsou známí svou vášnivostí, spolehlivostí, elegancí a někdy jsou považováni za nejpřitažlivější děti zvěrokruhu. Zároveň jsou čestní a milující. Nechybí jim jistá dávka extravagantnosti, nicméně pokud se rozzuří, často z nich jde i strach. Pokud někdy odhalí, že jste je podvedli, nebudou s vámi mít slitování, jsou totiž opravdu čestní.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.

Výběr článků

Také vás postihlo toto nepříjemné kožní onemocnění? Pak máte pravděpodobně problém sestavit si takový jídelníček, který by vám kožní potíže neprohluboval, ale naopak vám pomohl problémy zmírnit. Řešení ale existuje. Poznejte potraviny, které vám skutečně pomohou, i ty, které vám mohou ošklivě ublížit.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.

Nepřehlédněte

Bouchnete si šáňo nebo šampáňo? Ve skutečnosti se rozlišují na sekt, šumivá vína a šampaňské. Co mají tato vína společného? Hlavně bublinky!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek