Domů » Životní styl » Holky na dovolené. Báječný čas pro kamarádky nebo jen pro nezadané. Co byste měly vědět
Životní styl

Holky na dovolené. Báječný čas pro kamarádky nebo jen pro nezadané. Co byste měly vědět

Holky a dovolená bez chlapů
zdroj: 123RF.com
Když spolu jedou dospělé holky na dovolenou, neznamená to, že jsou ve vztahu nešťastné. I když spolu často jezdí právě ty, které jsou singl. Proč si dát pozor na to, s kým a kam jedete?

Dovolená je tak trochu čas mimo realitu. Kamarádství se může utužit, nebo také rychle skončit. Přitom vůbec nezáleží na tom, jak dlouho se znáte. Někdy se z běžných známých nebo kolegyň stanou za pár dnů blízké přítelkyně. Jindy se dlouholeté kamarádky rozloučí v příletové hale vlažným pozdravem. A v duchu si myslí: „Tak s touhle už nikdy.“

Společný pokoj v hotelu? Vzpomínky, ale i ztráta soukromí

Jestliže si vyjedete s jednou kamarádkou, často se rozhodnete sdílet společný pokoj. To může nejen pokročilejší generaci nostalgicky vrátit do mládí, do doby internátu nebo koleje. Na druhou stranu znamená ztrátu soukromí, na které jste dlouhodobě zvyklé. Pokud například dlouho ponocujete a ona je zvyklá chodit brzo spát, velký kámen úrazu je tady. Já jsem například zvyklá chodit pozdě spát, ale když ona ulehne, je mi trapné svítit a číst. Tak se kradu na balkon. Ale ještě musím do lednice pro víno a vodu. Vrznutí dveří, hluk zvenku. Ráno se kamarádka probudí rozmrzelá, že se nevyspala.

Vydržet to sedm dní znamená zkazit si večery, které byste mohla každá prožít podle svého. Možná se shodnete, že vám to stojí za příplatek za jednolůžkové pokoje. Ona bude snídat v sedm, vy v devět. Pak se sejdete na pláži a den bude skvělý.

V partě je to jednodušší

Když vás jede víc, je to jednodušší. I případné spaní. Můžete se do pokojů rozdělit podle skřivánků a sov. Také denní program lze naplánovat podle zájmů. Nemusíte být stále všechny spolu, rozdělíte se podle toho, jak má kdo chuť. Ale nikdo přitom nemusí být sám, pokud nebude chtít.

Je lepší jet se zadanými, když jste vdaná?

Když se sejdou singl holky, neznamená to, že budou nadávat na chlapy a chválit svoji samotu. Pokud ale kolem sebe máte kamarádku s takovými sklony, na dovolenou s ní rozhodně nejezděte. Pokud jste sama, kamarádka se může domnívat, že chlapy nesnášíte nebo žádného nemůžete ulovit. A podle toho bude postupovat. Buď vás bude tahat na party, abyste si užily letní lásky, nebo bude celou dobu pomlouvat každého chlapa, který kolem vás projde. A kdyby o vás náhodou projevil zájem, můžete mít také zbytek dovolené „tichou domácnost“.

Nejlepší jsou věčné optimistky, spokojené manželky a samotářky

Jestliže trávíte s partnerem většinu svého času, možná i pracovní den, je fajn najít kamarádky, s nimiž si na týden vyjedete. Určitě nemusí být všechny zadané. I takové mohou brblat na své chlapy. Důležité je, abyste všechny byly spokojené se stavem, v němž se nalézáte. Vyzkoušejte si nejdřív společný víkend. Když bude fajn, naplánujte dovolenou. Když se sejdou holky, které nejsou náladové, dokáží být tolerantní, samostatné a hlavně veselé, zůstanou po návratu skvělé zážitky, a ne hořkost na jazyku.