Pátek , 07. 10. 2022

Justýna

Holky na dovolené. Báječný čas pro kamarádky nebo jen pro nezadané. Co byste měly vědět

Když spolu jedou dospělé holky na dovolenou, neznamená to, že jsou ve vztahu nešťastné. I když spolu často jezdí právě ty, které jsou singl. Proč si dát pozor na to, s kým a kam jedete?
Holky a dovolená bez chlapů
zdroj: 123RF.com

03. 05. 2019

Dovolená je tak trochu čas mimo realitu. Kamarádství se může utužit, nebo také rychle skončit. Přitom vůbec nezáleží na tom, jak dlouho se znáte. Někdy se z běžných známých nebo kolegyň stanou za pár dnů blízké přítelkyně. Jindy se dlouholeté kamarádky rozloučí v příletové hale vlažným pozdravem. A v duchu si myslí: „Tak s touhle už nikdy.“

Společný pokoj v hotelu? Vzpomínky, ale i ztráta soukromí

Jestliže si vyjedete s jednou kamarádkou, často se rozhodnete sdílet společný pokoj. To může nejen pokročilejší generaci nostalgicky vrátit do mládí, do doby internátu nebo koleje. Na druhou stranu znamená ztrátu soukromí, na které jste dlouhodobě zvyklé. Pokud například dlouho ponocujete a ona je zvyklá chodit brzo spát, velký kámen úrazu je tady. Já jsem například zvyklá chodit pozdě spát, ale když ona ulehne, je mi trapné svítit a číst. Tak se kradu na balkon. Ale ještě musím do lednice pro víno a vodu. Vrznutí dveří, hluk zvenku. Ráno se kamarádka probudí rozmrzelá, že se nevyspala.

Vydržet to sedm dní znamená zkazit si večery, které byste mohla každá prožít podle svého. Možná se shodnete, že vám to stojí za příplatek za jednolůžkové pokoje. Ona bude snídat v sedm, vy v devět. Pak se sejdete na pláži a den bude skvělý.

V partě je to jednodušší

Když vás jede víc, je to jednodušší. I případné spaní. Můžete se do pokojů rozdělit podle skřivánků a sov. Také denní program lze naplánovat podle zájmů. Nemusíte být stále všechny spolu, rozdělíte se podle toho, jak má kdo chuť. Ale nikdo přitom nemusí být sám, pokud nebude chtít.

Je lepší jet se zadanými, když jste vdaná?

Když se sejdou singl holky, neznamená to, že budou nadávat na chlapy a chválit svoji samotu. Pokud ale kolem sebe máte kamarádku s takovými sklony, na dovolenou s ní rozhodně nejezděte. Pokud jste sama, kamarádka se může domnívat, že chlapy nesnášíte nebo žádného nemůžete ulovit. A podle toho bude postupovat. Buď vás bude tahat na party, abyste si užily letní lásky, nebo bude celou dobu pomlouvat každého chlapa, který kolem vás projde. A kdyby o vás náhodou projevil zájem, můžete mít také zbytek dovolené „tichou domácnost“.

K TÉMATU  Kokosová zmrzlina, která přivolá do vaší kuchyně chuť léta a exotiky

Nejlepší jsou věčné optimistky, spokojené manželky a samotářky

Jestliže trávíte s partnerem většinu svého času, možná i pracovní den, je fajn najít kamarádky, s nimiž si na týden vyjedete. Určitě nemusí být všechny zadané. I takové mohou brblat na své chlapy. Důležité je, abyste všechny byly spokojené se stavem, v němž se nalézáte. Vyzkoušejte si nejdřív společný víkend. Když bude fajn, naplánujte dovolenou. Když se sejdou holky, které nejsou náladové, dokáží být tolerantní, samostatné a hlavně veselé, zůstanou po návratu skvělé zážitky, a ne hořkost na jazyku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!

Nepřehlédněte

Chystáte se na dovolenou na druhý konec světa a čeká vás dlouhý let? V tom případě se na něj musíte dobře připravit. Pokud tedy nepatříte mezi šťastlivce, kteří každý let bez problémů prospí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek