Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Každý za sebe? Muž za ženu, žena za muže. Kdo, za koho a kdy platí? Jak si poradit v nejrůznějších situacích?

V restauraci, v kavárně i v každodenním životě. Kdo, za koho a kdy platí, to je dobré si s partnerem vyjasnit předem. Jinak může dojít k nepříjemnému trapasu.
Při placení dojít k nepříjemnému trapasu
zdroj: 123RF.com

14. 02. 2019

Stalo se mi to kdysi dávno. S kamarádkou jsme náhodně potkaly dva přátele. Chvilku jsme stáli na ulici, když vtom jeden z nich doslova řekl: „Pojďte na kafe, zveme vás.“ Když nastala chvíle placení, pánové si zaplatili každý tu svou kávu. A my – s podivným pocitem – jsme vytáhly svoje peněženky a zaplatily svou útratu.

Když vás pozve muž, platí on. Ale platí i na prvním rande?

Ženy dnes dosahují skoro stejných příjmů jako muži. Mnoho žen si je schopno zaplatit za sebe drink, večeři nebo dovolenou, nebo zaplatit i za muže. Pokud jdete na první schůzku, doporučuji, aby každý platil sám za sebe. Ideální je ujasnit si to už tehdy, když do restaurace přijdete a budete si objednávat. Nebo už tehdy, když se budete na schůzce domlouvat. Jednak nebudete trpět pocitem, že si můžete objednat nanejvýš vodu a kávu. Co kdyby protějšek došel k názoru, že jste si schválně dala to nejdražší, co tam mají jen proto, že účet vyrovná on.

Placení na rande může naznačovat, jak bude vypadat vaše potenciální manželství

Jestliže vám při dalším rande partner naznačí, že bude platit on, a to doslova, nebraňte se. Můžete to přijmout s prostým „děkuji“, nebo s poznámkou, že příště to bude „na vás“. Pokud se budete scházet déle, můžete se střídat. Jednou zaplatí on, jednou vy. Nebo on zaplatí konzumaci, vy koupíte lístky do kina. Po čase se můžete dohodnout, jak své finanční vztahy vyvážíte. Počítejte s tím, že jak si je nastavíte v období randění, takové budou i v dalších etapách vztahu.

Co když platíte stále a on se k ničemu nemá?

Také se může stát, že jednou zaplatíte a budete pak platit neustále. Když se muž nemá k tomu, aby na oplátku pozval vás, nebo se dokonce začne vymlouvat, že si zapomněl peněženku, kartu, nepotkal bankomat, zpozorněte. Může se stát, že jste potkala sice příjemného muže, ale budete váš vztah financovat výhradně vy. Prvním pokusem by mělo být otevřeně si o věci promluvit. Nejlépe co nejdříve, dokud nejste citově zainteresovaná. Naznačte mu, že příště platí on. A jestliže to dopadne stejně, nebo se dokonce urazí, skončete to. Finance jsou ve společném životě velmi důležité, a pokud se neshodnete na počátku vztahu, nemá cenu pokračovat.

K TÉMATU  Kombucha: Co to je? A už jste ji zkoušeli pít?

Na obchodní schůzce platí ten, kdo zve

Zde neplatí ani dohoda, ani nabídka muže, že účet zaplatí, pokud je pozvaným hostem. Je to stejné, jako by vám chtěl někdo platit, když ho pozvete domů na večírek. Placení útraty je povinností hostitele, který požádal druhou osobu o jeho čas. A za tento čas nabídl pohoštění na svůj účet. A to i tehdy, když schůzka nebyla právě úspěšná. Vyrovnání účtu by se totiž nikdy nemělo zakládat na výsledku schůzky.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ještě se stydíte za nedokonalosti svého těla? S pocity, které vás dlouho sužovaly, se můžete vesele rozloučit! Trend body positivity je zde! Frčí modelky kyprých tvarů, dvoubarevné kůže, ženy s příběhem.
Věčná krása, která žena by po ní neprahla? Proto se dennodenně snažíme našemu přání přiblížit a stojí nás to nejen velké úsilí, ale především peníze.
Recept na dlouhověkost hledají lidé odnepaměti. Když už na tomto světe, nemohou být napořád, tak se alespoň snaží o to, aby zde byli co nejdéle. A od koho jiného čerpat moudrost, než od lidí, kteří se dožili požehnaného věku.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Poznala jste skvělého chlapa a všechno mezi vámi vypadá na dobré cestě. Už se scházíte nějaký ten pátek, je vám spolu dobře. Vy ale začínáte mít pochybnosti, jestli s vámi počítá do budoucna, nebo vás vnímá jen jako krátkodobý románek. Jak poznat, že mu jde o vážný vztah a nikoli o krátké povyražení?
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Nechcete mít na svém břiše navždy důkaz toho, že jste se stala matkou? Zvolte účinnou prevenci v podobě každodenního mazání mandlovým či slunečnicovým olejem. A proč byste měla do jídelníčku zahrnout otruby a lněná semínka?
Infinity Pool se nachází ve výšce 650 metrů nad zemí na vrcholu hotelu Marina Bay Sands v Singapuru. Bazén je 150 metrů dlouhý a dolů je to celých 57 pater. Výhled přímo z vody je famózní. Koupání tady je skutečně ojedinělým zážitkem a pro některé i pořádný adrenalin!
Vstupte do světa, kde síla, odhodlání a vzájemná podpora tvoří základ pro dosažení kariérních výšin v roce 2024. Náš článek "Jak naplánovat a dosáhnout kariérních cílů v roce 2024" vám přináší inspiraci a konkrétní kroky, jak postavit stabilní základ pro váš profesní růst. Od strategického plánování k osobnímu rozvoji, podíváme se na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit úspěšný kariérní rok. Připravte se na podporu a motivaci od Dámské Ligy a objevte cestu ke svým kariérním cílům v roce 2024.
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.

Výběr článků

Bolest při pohlavním styku, bolestivá menstruace a problémy s početím. To všechno se může skrývat pod diagnózou endometriózy. Endometrióza je gynekologické onemocnění, které postihuje řadu žen především v plodném věku.
Na své zahrádce i v květináči můžete pěstovat kdejaké koření, bylinu nebo rostlinu. Zatímco někdo se uchyluje cestou levandule pro uklidnění, jiný se rozhodl zasadit si do záhonu či připraveného truhlíku saturejku.
I když se nacházíme v druhé polovině roku 2020 a i když se už začíná mluvit o trendech příštího roku, pozastavme se nad tím, co se nosí právě letos. Stravte tak poslední měsíce roku v nejstylovějších modelech, které jsou aktuálně in.

Nepřehlédněte

Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.
Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu zařídíte své bydlení? Možností je spousta! Ovšem k těm nejoblíbenějším patří skandinávské bydlení, které je nejen vzdušné, ale také jednoduché a spojené s přírodou, což je dnes velmi důležité.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek