Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Každý za sebe? Muž za ženu, žena za muže. Kdo, za koho a kdy platí? Jak si poradit v nejrůznějších situacích?

V restauraci, v kavárně i v každodenním životě. Kdo, za koho a kdy platí, to je dobré si s partnerem vyjasnit předem. Jinak může dojít k nepříjemnému trapasu.
Při placení dojít k nepříjemnému trapasu
zdroj: 123RF.com

14. 02. 2019

Stalo se mi to kdysi dávno. S kamarádkou jsme náhodně potkaly dva přátele. Chvilku jsme stáli na ulici, když vtom jeden z nich doslova řekl: „Pojďte na kafe, zveme vás.“ Když nastala chvíle placení, pánové si zaplatili každý tu svou kávu. A my – s podivným pocitem – jsme vytáhly svoje peněženky a zaplatily svou útratu.

Když vás pozve muž, platí on. Ale platí i na prvním rande?

Ženy dnes dosahují skoro stejných příjmů jako muži. Mnoho žen si je schopno zaplatit za sebe drink, večeři nebo dovolenou, nebo zaplatit i za muže. Pokud jdete na první schůzku, doporučuji, aby každý platil sám za sebe. Ideální je ujasnit si to už tehdy, když do restaurace přijdete a budete si objednávat. Nebo už tehdy, když se budete na schůzce domlouvat. Jednak nebudete trpět pocitem, že si můžete objednat nanejvýš vodu a kávu. Co kdyby protějšek došel k názoru, že jste si schválně dala to nejdražší, co tam mají jen proto, že účet vyrovná on.

Placení na rande může naznačovat, jak bude vypadat vaše potenciální manželství

Jestliže vám při dalším rande partner naznačí, že bude platit on, a to doslova, nebraňte se. Můžete to přijmout s prostým „děkuji“, nebo s poznámkou, že příště to bude „na vás“. Pokud se budete scházet déle, můžete se střídat. Jednou zaplatí on, jednou vy. Nebo on zaplatí konzumaci, vy koupíte lístky do kina. Po čase se můžete dohodnout, jak své finanční vztahy vyvážíte. Počítejte s tím, že jak si je nastavíte v období randění, takové budou i v dalších etapách vztahu.

Co když platíte stále a on se k ničemu nemá?

Také se může stát, že jednou zaplatíte a budete pak platit neustále. Když se muž nemá k tomu, aby na oplátku pozval vás, nebo se dokonce začne vymlouvat, že si zapomněl peněženku, kartu, nepotkal bankomat, zpozorněte. Může se stát, že jste potkala sice příjemného muže, ale budete váš vztah financovat výhradně vy. Prvním pokusem by mělo být otevřeně si o věci promluvit. Nejlépe co nejdříve, dokud nejste citově zainteresovaná. Naznačte mu, že příště platí on. A jestliže to dopadne stejně, nebo se dokonce urazí, skončete to. Finance jsou ve společném životě velmi důležité, a pokud se neshodnete na počátku vztahu, nemá cenu pokračovat.

K TÉMATUKdo vás může okrást o peníze? Pozor si dejte na mechaniky i policisty

Na obchodní schůzce platí ten, kdo zve

Zde neplatí ani dohoda, ani nabídka muže, že účet zaplatí, pokud je pozvaným hostem. Je to stejné, jako by vám chtěl někdo platit, když ho pozvete domů na večírek. Placení útraty je povinností hostitele, který požádal druhou osobu o jeho čas. A za tento čas nabídl pohoštění na svůj účet. A to i tehdy, když schůzka nebyla právě úspěšná. Vyrovnání účtu by se totiž nikdy nemělo zakládat na výsledku schůzky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.
Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?
Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.

Nepřehlédněte

Mít krásné a upravené nehty je pro většinu z nás samozřejmostí. Ovšem pokud občas hledáte nápady, jak své nehty pro tentokrát ozdobit, určitě vám přijde vhod náš nový článek, který vám prozradí, jak sladit design svých nehtů s aktuálními trendy. A že bude z čeho vybírat!
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek