Úterý , 21. 03. 2023

Radek

4 tipy, jak zhubnout poslední povánoční kilogramy

Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
jak zhubnout
Zhubněte hravě a snadno poslední povánoční kilogramy. (foto: 123rf)

22. 02. 2021

Každý, kdo se v minulosti dostal do takzvaného hubnoucího módu, ví, že zprvu jde hubnutí poměrně snadno. Jenže když si tělo zvykne na pohyb a vyváženou stravu, začnou se kilogramy ztrácet pomalu. V této fázi hubnutí je třeba vytasit z rukávu čtyři esa, která jsou odpovědí na otázku “Jak zhubnout poslední kilogramy”.  

Zařaďte do jídelníčku potraviny na hubnutí 

Cesta za štíhlou linií může být úspěšná pouze tehdy, když se zaměříte na správné stravování. Vyvážená, zdravá a pravidelná strava je osmdesát procent úspěchu. I díky tomu, že jste se trochu omezili v jídle se nyní radujete z pevnější figury. Abyste však shodili ještě posledních pět, šest kilogramů, do jídelníčku zakomponujte potraviny na hubnutí.  

Jedná se o potraviny, které se sice mohou zdát tučné a kalorické, ale umí na delší dobu zasytit, jsou plné nepostradatelných živin a podporují metabolismus v jeho fungování.  

Ananas obsahuje z devadesáti procent jen vodu 

Jednou takovou “hubnoucí potravinou” je ananas. Sice je nadměrně sladký, ale je nízkokalorický. Z devadesáti procent obsahuje jenom vodu. Tělu jinak přináší potřebné sacharidy, vlákninu, také menší množství bílkovin.  

jak zhubnout ananas
Ananas je sice sladký, ale neobsahuje skoro žádné kalorie. (foto: 123rf.com)

Banán nejen k snídani 

To samé platí o banánu. Je sice sladký, ale je povolen. Obsahuje velké množství draslíku, umí urychlit metabolismus a také reguluje hladinu cukru v krvi. Navíc dává člověku pocit dlouhodobé sytosti, což nám zabraňuje v přejídání či ve zbytečném mlsání.  

banány
Banány nejsou jen nositelem vitaminů. (foto: 123rf.com)

Grapefruit na spalování tuků 

Jak zhubnout poslední povánoční kilogramy? Pomocníkem bude také grapefruit, který obsahuje velké množství vlákniny, také snižuje krevní tlak a v neposlední řadě urychluje spalování tuků. A to přesně potřebujeme! 

grapefruit
Vsaďte na grep, nepřináší jen vitamin C. (foto: 123rf.com)

Ještě se vyhýbejte alkoholu 

Sice se říká, že by člověk měl při hubnutí dodržovat pitný režim, ale mnoho lidí považuje za správné tekutiny i alkohol. Pokud si alkohol dopřáváte denně (byť deci vína), nemůžete se divit, že poslední kilogramy ne a ne shodit. Alkohol rovná se prázdné kalorie a s hubnutím ruku v ruce opravdu nejde.

K TÉMATU  Proč se mi nedaří zhubnout? Důvodů může být hned několik

Vezměte si, že jen dvě piva vám sníží váš kalorický příjem o polovinu. Tělo bude hladovět a ukládat si zásoby na později do nejproblematičtějších partií. Toho jste chtěli dosáhnout? Asi ne.  

Pití je třeba pečlivě vybírat. Nejlepší alternativou je čistá voda, ke které přidejte neslazené čaje. Limonády jsou stejně jako alkohol tabu, a to díky cukru, který obsahují. Co se týče kávy, ta povolena je, ale samozřejmě s mírou a minimem cukru. Pomůže vám s odvodňováním.  

Setrvejte u tvorby jídelníčku 

Již bylo zmíněno, že strava je základ úspěchu. To platí i o posledních kilogramech, které se vás sice ještě drží, ale dlouho nebudou. Je však zapotřebí, abyste stále zůstali u sestavování svého jídelníčku. Ideální si ho vždy sestavte na následující den dopředu a držte se ho.

Hřešení je sice s mírou povoleno, ale nemělo by provázet každý den. Snažte se ještě vytrvat a jezte i nadále pravidelně, s mírou a v klidu bez přejídání.  

Mějte rozmanitý pohyb 

Pokud se vám nedaří zhubnout poslední kilogramy, možná si tělo zvyklo na pohyb, který dnes a denně vykonáváte. Pohyb by měl být bezesporu rozmanitý. Zatímco jeden den bude posilování jedné partie těla, druhý den se ponese ve znamení běhu a menšího protažení. Snažte se jednotlivá cvičení či sporty střídat. Čím rozmanitější pohyb bude, tím lépe! 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potřebujete zhubnout? Zařaďte do jídelníčku hubnoucí potraviny

Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!

Nepřehlédněte

Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek