Neděle , 03. 03. 2024

Anežka

4 tipy, jak zhubnout poslední povánoční kilogramy

Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
jak zhubnout
Zhubněte hravě a snadno poslední povánoční kilogramy. (foto: 123rf)

22. 02. 2021

Každý, kdo se v minulosti dostal do takzvaného hubnoucího módu, ví, že zprvu jde hubnutí poměrně snadno. Jenže když si tělo zvykne na pohyb a vyváženou stravu, začnou se kilogramy ztrácet pomalu. V této fázi hubnutí je třeba vytasit z rukávu čtyři esa, která jsou odpovědí na otázku “Jak zhubnout poslední kilogramy”.  

Zařaďte do jídelníčku potraviny na hubnutí 

Cesta za štíhlou linií může být úspěšná pouze tehdy, když se zaměříte na správné stravování. Vyvážená, zdravá a pravidelná strava je osmdesát procent úspěchu. I díky tomu, že jste se trochu omezili v jídle se nyní radujete z pevnější figury. Abyste však shodili ještě posledních pět, šest kilogramů, do jídelníčku zakomponujte potraviny na hubnutí.  

Jedná se o potraviny, které se sice mohou zdát tučné a kalorické, ale umí na delší dobu zasytit, jsou plné nepostradatelných živin a podporují metabolismus v jeho fungování.  

Ananas obsahuje z devadesáti procent jen vodu 

Jednou takovou “hubnoucí potravinou” je ananas. Sice je nadměrně sladký, ale je nízkokalorický. Z devadesáti procent obsahuje jenom vodu. Tělu jinak přináší potřebné sacharidy, vlákninu, také menší množství bílkovin.  

jak zhubnout ananas
Ananas je sice sladký, ale neobsahuje skoro žádné kalorie. (foto: 123rf.com)

Banán nejen k snídani 

To samé platí o banánu. Je sice sladký, ale je povolen. Obsahuje velké množství draslíku, umí urychlit metabolismus a také reguluje hladinu cukru v krvi. Navíc dává člověku pocit dlouhodobé sytosti, což nám zabraňuje v přejídání či ve zbytečném mlsání.  

banány
Banány nejsou jen nositelem vitaminů. (foto: 123rf.com)

Grapefruit na spalování tuků 

Jak zhubnout poslední povánoční kilogramy? Pomocníkem bude také grapefruit, který obsahuje velké množství vlákniny, také snižuje krevní tlak a v neposlední řadě urychluje spalování tuků. A to přesně potřebujeme! 

grapefruit
Vsaďte na grep, nepřináší jen vitamin C. (foto: 123rf.com)

Ještě se vyhýbejte alkoholu 

Sice se říká, že by člověk měl při hubnutí dodržovat pitný režim, ale mnoho lidí považuje za správné tekutiny i alkohol. Pokud si alkohol dopřáváte denně (byť deci vína), nemůžete se divit, že poslední kilogramy ne a ne shodit. Alkohol rovná se prázdné kalorie a s hubnutím ruku v ruce opravdu nejde.

K TÉMATU  Detox vaše tělo očistí a nabije vás novou energií

Vezměte si, že jen dvě piva vám sníží váš kalorický příjem o polovinu. Tělo bude hladovět a ukládat si zásoby na později do nejproblematičtějších partií. Toho jste chtěli dosáhnout? Asi ne.  

Pití je třeba pečlivě vybírat. Nejlepší alternativou je čistá voda, ke které přidejte neslazené čaje. Limonády jsou stejně jako alkohol tabu, a to díky cukru, který obsahují. Co se týče kávy, ta povolena je, ale samozřejmě s mírou a minimem cukru. Pomůže vám s odvodňováním.  

Setrvejte u tvorby jídelníčku 

Již bylo zmíněno, že strava je základ úspěchu. To platí i o posledních kilogramech, které se vás sice ještě drží, ale dlouho nebudou. Je však zapotřebí, abyste stále zůstali u sestavování svého jídelníčku. Ideální si ho vždy sestavte na následující den dopředu a držte se ho.

Hřešení je sice s mírou povoleno, ale nemělo by provázet každý den. Snažte se ještě vytrvat a jezte i nadále pravidelně, s mírou a v klidu bez přejídání.  

Mějte rozmanitý pohyb 

Pokud se vám nedaří zhubnout poslední kilogramy, možná si tělo zvyklo na pohyb, který dnes a denně vykonáváte. Pohyb by měl být bezesporu rozmanitý. Zatímco jeden den bude posilování jedné partie těla, druhý den se ponese ve znamení běhu a menšího protažení. Snažte se jednotlivá cvičení či sporty střídat. Čím rozmanitější pohyb bude, tím lépe! 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potřebujete zhubnout? Zařaďte do jídelníčku hubnoucí potraviny

Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Džíny patří mezi základ každého dámského šatníku, proto by každá žena měla mít dokonale padnoucí kousek ve své skříni. Vybrat perfektně padnoucí džíny ale není jen tak.
Kvalitní pohorky oceníte nejen během výpravy na nejvyšší vrchol Tater, ale i při výstupu na Sněžku nebo na výletě k nejbližšímu hradu či zámku.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Čím to, že některým ženám se v zaměstnání tak daří a jiným nikoli? Svou roli hraje řada faktorů, mezi něž bezpochyby patří osobnostní rysy, rodinné zázemí, dosažené vzdělání a - ano, přiznejme si to - také trocha štěstí. I štěstí je ale třeba vyjít vstříc a jednou z cest, které vedou správným směrem, je kvalitní MBA vzdělání. Proč?
Už na gymnáziu jsem věděla, co chci dělat. Chtěla jsem se stát fyzioterapeutkou, pracovat s lidmi a pomáhat jim od bolesti. Jenže to nebylo tak snadné, na vysokou jsem se nedostala, ani napoprvé, ani napodruhé, a tak jsem to vzdala a rozhodla jsem se, že se stanu masérkou. A pak přišla hodně lákavá nabídka.
Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Bolesti zad jsou velkým problémem naší populace. Mají mnoho příčin. Od špatného a dlouhodobého sezení, přes špatné držení těla, až po přetěžování, nebo třeba špatné matrace na našich postelích.
Mít styl a brát stárnutí s humorem. Udržet si elán, sebevědomí, vtip a vidět život vždy z pozitivní perspektivy. Cool babča Baddie Winkle i po devadesátce ví, jak vyždímat svůj čas tady na maximum. Čím inspiruje mladé i staré?
Po patnácti letech manželství jsem se rozváděla a myslela jsem si, že začnu nový život. Jenže mé dvě děti se nedokázaly s rozpadem rodiny smířit – a mně to nedalo spát. I když jsem vlastně nechtěla, podlehla jsem, a nakonec jsem se k bývalému muži vrátila. Nyní jsou děti šťastné, manžel spokojený, ale já vím, že to není ono. Navíc jsem zjistila něco, co mi situaci ještě více zkomplikovalo.

Výběr článků

Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.
Rozlití kávy na košili není nikdy příjemné, zvláště pokud už tak jdete do práce pozdě. Ale jakmile budete vědět, jaké metody odstraňování skvrn použít, budou pro vás takové situace hračka. Skvrny nemají šanci!

Nepřehlédněte

A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.
Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit vzhled našeho obličeje, je obličejová jóga. Jedná se o krátké cvičení, které umí oddálit projevy stárnutí a pozitivně naladit tělo i mysl. V čem spočívá?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek