Úterý , 04. 10. 2022

František

4 tipy, jak zhubnout poslední povánoční kilogramy

Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
jak zhubnout
Zhubněte hravě a snadno poslední povánoční kilogramy. (foto: 123rf)

22. 02. 2021

Každý, kdo se v minulosti dostal do takzvaného hubnoucího módu, ví, že zprvu jde hubnutí poměrně snadno. Jenže když si tělo zvykne na pohyb a vyváženou stravu, začnou se kilogramy ztrácet pomalu. V této fázi hubnutí je třeba vytasit z rukávu čtyři esa, která jsou odpovědí na otázku “Jak zhubnout poslední kilogramy”.  

Zařaďte do jídelníčku potraviny na hubnutí 

Cesta za štíhlou linií může být úspěšná pouze tehdy, když se zaměříte na správné stravování. Vyvážená, zdravá a pravidelná strava je osmdesát procent úspěchu. I díky tomu, že jste se trochu omezili v jídle se nyní radujete z pevnější figury. Abyste však shodili ještě posledních pět, šest kilogramů, do jídelníčku zakomponujte potraviny na hubnutí.  

Jedná se o potraviny, které se sice mohou zdát tučné a kalorické, ale umí na delší dobu zasytit, jsou plné nepostradatelných živin a podporují metabolismus v jeho fungování.  

Ananas obsahuje z devadesáti procent jen vodu 

Jednou takovou “hubnoucí potravinou” je ananas. Sice je nadměrně sladký, ale je nízkokalorický. Z devadesáti procent obsahuje jenom vodu. Tělu jinak přináší potřebné sacharidy, vlákninu, také menší množství bílkovin.  

jak zhubnout ananas
Ananas je sice sladký, ale neobsahuje skoro žádné kalorie. (foto: 123rf.com)

Banán nejen k snídani 

To samé platí o banánu. Je sice sladký, ale je povolen. Obsahuje velké množství draslíku, umí urychlit metabolismus a také reguluje hladinu cukru v krvi. Navíc dává člověku pocit dlouhodobé sytosti, což nám zabraňuje v přejídání či ve zbytečném mlsání.  

banány
Banány nejsou jen nositelem vitaminů. (foto: 123rf.com)

Grapefruit na spalování tuků 

Jak zhubnout poslední povánoční kilogramy? Pomocníkem bude také grapefruit, který obsahuje velké množství vlákniny, také snižuje krevní tlak a v neposlední řadě urychluje spalování tuků. A to přesně potřebujeme! 

grapefruit
Vsaďte na grep, nepřináší jen vitamin C. (foto: 123rf.com)

Ještě se vyhýbejte alkoholu 

Sice se říká, že by člověk měl při hubnutí dodržovat pitný režim, ale mnoho lidí považuje za správné tekutiny i alkohol. Pokud si alkohol dopřáváte denně (byť deci vína), nemůžete se divit, že poslední kilogramy ne a ne shodit. Alkohol rovná se prázdné kalorie a s hubnutím ruku v ruce opravdu nejde.

K TÉMATU  Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Vezměte si, že jen dvě piva vám sníží váš kalorický příjem o polovinu. Tělo bude hladovět a ukládat si zásoby na později do nejproblematičtějších partií. Toho jste chtěli dosáhnout? Asi ne.  

Pití je třeba pečlivě vybírat. Nejlepší alternativou je čistá voda, ke které přidejte neslazené čaje. Limonády jsou stejně jako alkohol tabu, a to díky cukru, který obsahují. Co se týče kávy, ta povolena je, ale samozřejmě s mírou a minimem cukru. Pomůže vám s odvodňováním.  

Setrvejte u tvorby jídelníčku 

Již bylo zmíněno, že strava je základ úspěchu. To platí i o posledních kilogramech, které se vás sice ještě drží, ale dlouho nebudou. Je však zapotřebí, abyste stále zůstali u sestavování svého jídelníčku. Ideální si ho vždy sestavte na následující den dopředu a držte se ho.

Hřešení je sice s mírou povoleno, ale nemělo by provázet každý den. Snažte se ještě vytrvat a jezte i nadále pravidelně, s mírou a v klidu bez přejídání.  

Mějte rozmanitý pohyb 

Pokud se vám nedaří zhubnout poslední kilogramy, možná si tělo zvyklo na pohyb, který dnes a denně vykonáváte. Pohyb by měl být bezesporu rozmanitý. Zatímco jeden den bude posilování jedné partie těla, druhý den se ponese ve znamení běhu a menšího protažení. Snažte se jednotlivá cvičení či sporty střídat. Čím rozmanitější pohyb bude, tím lépe! 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potřebujete zhubnout? Zařaďte do jídelníčku hubnoucí potraviny

Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Také patříte mezi ženy, které mají mastnou pleť a lesknou se tak v létě i v zimě? Pak vám ze všeho nejdříve pogratulujeme. O ženách s mastnou pletí se říká, že stárnou velmi pomalu a po celý svůj život budou vypadat minimálně o pět let mladší. Na mastné pleti se totiž netvoří tolik vrásek. Tou špatnou správou je, že v létě trpíme.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.

Nepřehlédněte

Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek