Domů » Životní styl » 4 tipy, jak zhubnout poslední povánoční kilogramy
Životní styl

4 tipy, jak zhubnout poslední povánoční kilogramy

jak zhubnout
Zhubněte hravě a snadno poslední povánoční kilogramy. (foto: 123rf)
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.

Každý, kdo se v minulosti dostal do takzvaného hubnoucího módu, ví, že zprvu jde hubnutí poměrně snadno. Jenže když si tělo zvykne na pohyb a vyváženou stravu, začnou se kilogramy ztrácet pomalu. V této fázi hubnutí je třeba vytasit z rukávu čtyři esa, která jsou odpovědí na otázku “Jak zhubnout poslední kilogramy”.  

Zařaďte do jídelníčku potraviny na hubnutí 

Cesta za štíhlou linií může být úspěšná pouze tehdy, když se zaměříte na správné stravování. Vyvážená, zdravá a pravidelná strava je osmdesát procent úspěchu. I díky tomu, že jste se trochu omezili v jídle se nyní radujete z pevnější figury. Abyste však shodili ještě posledních pět, šest kilogramů, do jídelníčku zakomponujte potraviny na hubnutí.  

Jedná se o potraviny, které se sice mohou zdát tučné a kalorické, ale umí na delší dobu zasytit, jsou plné nepostradatelných živin a podporují metabolismus v jeho fungování.  

Ananas obsahuje z devadesáti procent jen vodu 

Jednou takovou “hubnoucí potravinou” je ananas. Sice je nadměrně sladký, ale je nízkokalorický. Z devadesáti procent obsahuje jenom vodu. Tělu jinak přináší potřebné sacharidy, vlákninu, také menší množství bílkovin.  

jak zhubnout ananas
Ananas je sice sladký, ale neobsahuje skoro žádné kalorie. (foto: 123rf.com)

Banán nejen k snídani 

To samé platí o banánu. Je sice sladký, ale je povolen. Obsahuje velké množství draslíku, umí urychlit metabolismus a také reguluje hladinu cukru v krvi. Navíc dává člověku pocit dlouhodobé sytosti, což nám zabraňuje v přejídání či ve zbytečném mlsání.  

banány
Banány nejsou jen nositelem vitaminů. (foto: 123rf.com)

Grapefruit na spalování tuků 

Jak zhubnout poslední povánoční kilogramy? Pomocníkem bude také grapefruit, který obsahuje velké množství vlákniny, také snižuje krevní tlak a v neposlední řadě urychluje spalování tuků. A to přesně potřebujeme! 

grapefruit
Vsaďte na grep, nepřináší jen vitamin C. (foto: 123rf.com)

Ještě se vyhýbejte alkoholu 

Sice se říká, že by člověk měl při hubnutí dodržovat pitný režim, ale mnoho lidí považuje za správné tekutiny i alkohol. Pokud si alkohol dopřáváte denně (byť deci vína), nemůžete se divit, že poslední kilogramy ne a ne shodit. Alkohol rovná se prázdné kalorie a s hubnutím ruku v ruce opravdu nejde.

Vezměte si, že jen dvě piva vám sníží váš kalorický příjem o polovinu. Tělo bude hladovět a ukládat si zásoby na později do nejproblematičtějších partií. Toho jste chtěli dosáhnout? Asi ne.  

Pití je třeba pečlivě vybírat. Nejlepší alternativou je čistá voda, ke které přidejte neslazené čaje. Limonády jsou stejně jako alkohol tabu, a to díky cukru, který obsahují. Co se týče kávy, ta povolena je, ale samozřejmě s mírou a minimem cukru. Pomůže vám s odvodňováním.  

Setrvejte u tvorby jídelníčku 

Již bylo zmíněno, že strava je základ úspěchu. To platí i o posledních kilogramech, které se vás sice ještě drží, ale dlouho nebudou. Je však zapotřebí, abyste stále zůstali u sestavování svého jídelníčku. Ideální si ho vždy sestavte na následující den dopředu a držte se ho.

Hřešení je sice s mírou povoleno, ale nemělo by provázet každý den. Snažte se ještě vytrvat a jezte i nadále pravidelně, s mírou a v klidu bez přejídání.  

Mějte rozmanitý pohyb 

Pokud se vám nedaří zhubnout poslední kilogramy, možná si tělo zvyklo na pohyb, který dnes a denně vykonáváte. Pohyb by měl být bezesporu rozmanitý. Zatímco jeden den bude posilování jedné partie těla, druhý den se ponese ve znamení běhu a menšího protažení. Snažte se jednotlivá cvičení či sporty střídat. Čím rozmanitější pohyb bude, tím lépe! 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potřebujete zhubnout? Zařaďte do jídelníčku hubnoucí potraviny

Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček