Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Banánová slupka najde v domácnosti své využití. Proč ji nevyhazovat?

Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
banánová slupka
Věděli jste, že banánová slupka se nevyhazuje? (Foto: 123RF)

03. 09. 2021

Pojďte se inspirovat!

Představíme vám skutečně neuvěřitelné vlastnosti banánové slupky, které byste určitě měli vzít na vědomí a tyhle tipy někdy vyzkoušet. Takže jdeme na to! Co dokáže banánová slupka? Může být použita v domácnosti při vaření, jako čistící prostředek nebo jako pomocník na zahradě. Použití je velice různorodé a rozhodně není jen jedno.

Nebojte se s ní vařit

Aby bylo maso šťavnaté a jemné, před pečením ho obalte banánovou slupkou a zajistěte kulinářskou nití. Speciální enzymy obsažené ve slupce učiní tuhé maso jemné. Tento trik se často používá v asijské kuchyni. Z banánové slupky se á dokonce uvařit čaj, až tak dalece se dá využít!

Pokud se bojíte použít ji v kuchyni

Můžete si zvolit jinou variantu jejího využití, a to jako krmivo pro zvířata. Přidejte nasekané banánové slupky do krmiva pro prasata nebo králíky. Jen nezapomeňte odstranit samolepky ze slupky, než je dáte zvířatům! Nevhodné je však využití banánové slupky ve hnojišti, pařeništi nebo v kompostéru. Tam prostě nepatří a je lepší je vyhodit jednoduše do koše.

Banánová slupka dokonce léčí

Banánové slupky obsahují přírodní oleje a enzymy, které výrazně pomohou zmírnit následky popálenin, škrábanců a odřenin. Postačí připevnit vnitřní stranu slupky k poškozené oblasti a na chvíli ji tam ponechat. Slupka bude také užitečná pro zmírnění příznaků onemocnění, jako je akné.

V takovém případě jej natřete přes postiženou oblast. Je třeba poznamenat, že banánová slupka obecně dobře vyživuje a zvlhčuje pokožku, takže mnoho žen ji používá k omlazení.

Bělení zubů je jasný fakt

Jelikož jsme se dotkli kosmetických aspektů, bylo by užitečné říci, že pomocí banánové slupky si můžete vybělit zuby. Obsahuje totiž mnoho minerálů jako je draslík, vápník, hořčík, mangan a fosfor. Ty blahodárně působí na zubní sklovinu a obnovují její bělost. Po vyčištění zubní pastou dvě minuty potírejte slupkou vaše zuby. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat!

K TÉMATURobotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Prevence před mšicemi

Umístění banánové slupky do země kolem základny rostliny pomůže udržet mšice dále od vaší milované květiny. Za tímto účelem nakrájejte kůru na malé kousky, nechte uschnout a zakopejte v krátké vzdálenosti od rostliny. Pamatujte ale, že více banánových slupek může přilákat vosy a hlodavce při hledání potravy.

Slupka může být použita k čištění vody

Banánová slupka účinně absorbuje olovo a měď, které nejsou pro naše tělo příliš prospěšné. Je to tedy skvělý přirozený filtr. Jen ji na chvíli ponechte namočenou v nádobě s vodou. Taky se jedná o vynikající hnojivo pro pokojové rostliny. Nechte slupku vařit v čisté vodě jen jeden den a získejte produkt, který vašim květinám dodá potřebné stopové prvky a energii. Výsledné hnojivo lze ředit v poměru 1: 5.

Slupka velmi dobře čistí příbory

Rozmixujte slupku na kaši a zřeďte trochou vody, aby se vytvořila jakási pasta. Pomocí této pasty otřete lžíce a vidličky a uvidíte, jak se stříbro před našimi očima doslova rozjasní! Nakonec opláchněte přilepené zbytky a příbory vyleštěte. Při čištění domu jsou banánové slupky vůbec nepostradatelné. Může nahradit leštidlo na nábytek, nádherně setřít nečistoty a poskytnout lesk různým povrchům.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na úspornou domácnost? Náklady sníží fotovoltaika i tepelné čerpadlo

Jak zútulnit domácnost a nevydat se ze všech úspor?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
Mnoho žen, ale i mužů může trpět zvýšeným množstvím uloženého tuku v různých částech těla. Ženy si často stěžují na takzvaná „madla lásky“, která se vyskytují v oblasti boků, nebo jsou nevzhledné tukové zásoby v místech kolem podprsenky, či podpaždí.

Nepřehlédněte

Zapomeňte na čas a peníze v místním kosmetickém salonu. Postupujte podle těchto jednoduchých receptů a nechte se hýčkat dokonalou domácí maskou na obličej. Buďte zase krásná a mějte vláčnou pleť bez jediného pupínku. Která obličejová maska je vaše nejoblíbenější?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek