Pátek , 03. 02. 2023

Blažej

Černá nebo zlatá? Nebojte se kuchyňských barevných baterií!

Originalitě se meze nekladou, a to ani v případě takových detailů, jako jsou kuchyňské baterie. Díky různým barevným provedením můžete z té vaší učinit moderní doplněk, který bude v kuchyni třešničkou na dortu. Objevte krásu barev a dopřejte tak interiéru proměnu!
kuchyně
Zdroj foto: shutterstock

Zapomeňte na obyčejný chrom!

Chromové kuchyňské baterie jsou již po několik let nejoblíbenější variantou, protože jsou univerzální a dají se kombinovat s každým dřezem. Avšak jedná se o klasiku, kterou najdete téměř v každé domácnosti. Chrom jednoduše neurazí, ale ani nenadchne. Přitom dnešní trh nabízí spoustu zajímavých barevných kombinací, jež pozvednou vaši kuchyň na novou úroveň a upoutají pozornost všech, co kolem vašeho dřezu projdou. Vytvoříte tak příjemné prostředí, ve kterém bude pečení i vaření radostí!

Černá baterie – elegance i surovost

Kontrasty fungují – vždy a všude. Tak proč ne v kuchyni? Kombinace černé kuchyňské baterie a neutrálního podkladu je synonymem nadčasovosti a modernosti. Pro ten nejideálnější výsledek zvolte bílý, krémový či jinak světle zbarvený dřez. Pro milovníky industriálního stylu doporučujeme dřez bílý, v jednoduchých kubistických tvarech. Na své si však přijdou i ti, kteří vyznávají spíše eleganci.

Abyste v kuchyni vytvořili dojem luxusně působícího, promyšleného celku, pořiďte si několik černých doplňků. Černá baterie představuje výrazný barevný akcent v jakémkoliv interiéru a je jen na vás, jestli jí její důležitost ponecháte nebo se budete snažit o ztlumení. Pokud tedy chcete, aby byla tou hlavní dekorací kuchyně, volte doplňky v tlumených, a nejlépe světlých barvách. Naopak pokud vyberete mnoho aditiv v intenzivních barvách, černá baterie opticky nijak nevynikne.

baterie
Zdroj foto: GROHE

Královská barva – jedině zlatá

A co takhle zlatá kuchyňská baterie? Ve vaší kuchyni bude jedinečným skvostem, který vyvolá exkluzivní dojem. Dosud byly zlaté doplňky využívány především v retro laděných interiérech, avšak nyní nachází své uplatnění také v těch moderních a rustikálních. S trochou snahy však zlatá baterie vynikne v jakémkoli designovém stylu. Nejčastější je kombinace s černou nebo bílou barvou, zajímavá je však i dohromady se starorůžovou nebo červenou – záleží na vašich preferencích. Pozor si však dejte na ladění s křiklavými výraznými barvami, hranice mezi vznešenou honosností a nevkusným kýčem je v tomto případě skutečně tenká!

K TÉMATU  S novoročním detoxem pomůže ostropestřec
baterie
Zdroj foto: GROHE

Duha? Proč ne!

Odvážlivce jistě potěší, že na trhu mohou najít také dřezové baterie ve veselých výrazných barvách. Zelená, žlutá, červená nebo mátová – všechny vypadají skvěle! Nikde není psáno, že kuchyň musí být vždy neutrální a studená. Mimo to barevnou kuchyňskou baterii jistě ocení i děti, které vám budou chtít s prací v kuchyni pomoci, aby si nového pomocníka ve vaší domácnosti vyzkoušely. 

A věděli jste, že každá barva nějak působí na naše podvědomí? Například zelená podporuje chuť k jídlu (což je v kuchyni žádoucí), harmonizuje a uklidňuje. Žlutá v nás probouzí kreativitu, přináší s sebou energii a dopomáhá k lepší představivosti. Červená je známá jako symbol lásky, avšak člověku dodá také sebevědomí a zlepší mu náladu.

baterie
Zdroj foto: novaservis

Jedinečná kvalita

Máte pochybnosti o povrchové úpravě a její kvalitě? Uklidníme vás. Barevné baterie jsou totiž povětšinou opatřeny technologií PVD, která je opravdu výjimečná. Díky ní vynikají až 10x větší odolností, než mohou nabídnout běžné chromové baterie. Z výjimečné krásy barev se tedy budete moci těšit dlouhá léta. Co se týče údržby, není nijak složitá. Baterii stačí pravidelně omývat neabrazivními čistícími prostředky, na které jste zvyklí.

Zdroje článku:
SANITINO
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte to, s velkou radostí si domů přinesete novou rostlinu, která vypadá báječně, jenže po pár měsících si všimnete jistých vad na kráse. Některé se projeví dokonce okamžitě, jen co kytka překročila práh vašeho domu. Ať už jsou to žluté nebo svěšené listy, každým takovým náznakem se nám rostlina snaží říct, že jí něco chybí, nebo přebývá.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.

Nepřehlédněte

Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek