Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

STOP rychlému tloustnutí. Co nedělat, abychom nepřibrali?

Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
tloustnutí
Jak nepřibrat? (zdroj foto: www.123rf.com)

14. 12. 2020

Zejména kvůli letošnímu létu se řada z nás snažila zhubnout přebytečná kila, která se na břiše a dalších partiích objevily během vánočních svátků nebo během oslav nového roku. Zatímco některým se povedlo zhubnout podle plánů, jiným se podařilo zhubnout alespoň něco. Obě skupiny se však bojí tloustnutí.

Ať už se pyšníte větším či menším úspěchem, nedovolte, aby se kilogramy zase vrátily. Přece jenom jste se dlouhé týdny potili, abyste je ze svého života dostali pryč. Jak jsme zmínili, díky vyhýbání se několika věcem se předejde rychlému tloustnutí. Co tedy zaručeně nedělat? 

Přestaňte pít sladkosti 

Většinou v kině si s sebou do sálu bereme kromě popcornu také Coca-Colu nebo Fantu či jinou sladkou limonádu. Jenže to je velká chyba. Pití sladkostí stojí za rychlým ztloustnutím. V ideálním případě si s sebou do kina vezměte jenom vodu, která vám stejně dobře zažene žízeň jako sladká limonáda.  

Kromě sladké limonády se však vyhněte i sirupům, bublinkovým nápojům a samozřejmě také džusům, jelikož v těch se ukrývá nejvíce cukru. A pozor také na sladká cappuccina a ledové kávy, kam se přidává řada sladkých vylepšováků.  

Stop neustálému povalování 

Před nedávnem jsme se všichni uchýlili do pohodlí domovů, jelikož venku se rychlostí blesku šířila nová choroba, která dostala název COVID-19. Drtivá většina lidí se snažila zůstávat o víkendech doma, taktéž se z domu pracovalo a ve volném čase se sledovaly seriály.

Jenže tato karanténa z mnoha lidí udělala pecivaly, kteří ani v době, kdy už mohou zamířit do parku nebo na hřiště, raději preferují povalování.  

Jenže povalování a nedostatek pohybu hezké figuře zrovna neprospívá, spíše naopak. Metabolismus se při neustálém ležení začíná zpomalovat, čímž se zpomaluje i spalování tuků. Tělo se začíná tukem obalovat a viditelně začínáte tloustnout. A veškerá snaha za poslední měsíce se rázem rozplyne, ani nestihnete mrknout okem.  

K TÉMATUHubnutí podle krevních skupin: jaká strava vyhovuje vám?

Neustále držíte nějakou dietu 

Stále se mezi námi najdou ženy, které cvičení v posledních měsících moc nedaly a které se snaží nahnat ztracené týdny nejrůznějšími dietami. Jenže s dietami by si nikdo neměl zahrávat, zejména ne s těmi extrémními, které dodržují mnohé celebrity.

Diety nejsou dlouhotrvající řešení a většinou natropí daleko víc škody než užitku. Sice se mnohdy podaří během pár dní zhubnout několik kilogramů, ale v následujících týdnech žena přibere dvojnásobek své shozené váhy. Říká se tomu jojo efekt, který je tou hlavní nevýhodou veškerých diet.  

Daleko lepší je vsadit na úpravu jídelníčku, ze kterého vyhodíte především sladkosti, bílou mouku a také sladké limonády a šťávy. Naopak do něj zakomponujete více potravin plných bílkovin, zeleninu a samozřejmě i jistou míru ovoce.  

Přeháníte to se solí 

Sůl nad zlato! Tak se praví v jedné známé české pohádce. A ono na tom něco bude. Sůl je v gastronomii nepostradatelná, dává jednotlivým jídlům chuť. Bohužel i sůl, bez které si vaření nedokážeme představit, může za rychlé tloustnutí.

Se solí by se to zkrátka nemělo přehánět. V tomto případě platí pravidlo – se solí s mírou. Pokud budete jíst hodně slaná jídla, brzy budete na své váze, na které jste začínali. Vrátí se vám pracně nabrané kilogramy, navíc i nafouknuté břicho a oteklost.  

Jíte až příliš zdravých potravin 

Sice se odborníci shodují na tom, že člověk by měl jíst především zdravé potraviny, na druhou stranu se nikde nepíše, že zdravé potraviny jsou zároveň dietní potraviny. I když možná milujete jídlo, pamatujte na to, že ani v případě zdravého stravování se nedoporučuje jíst toho příliš.

Všeho s mírou. Dodržujte pravidelnost, jezte 3x-5x denně a zbytečně se nepřecpávejte, i když vám jídlo nadmíru chutná. Vyplatí se jíst po menších porcích zdravé, pestré a vyvážené pokrmy.  

K TÉMATUTloustnutí po čtyřicítce: proč se to vlastně děje?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč se mi nedaří zhubnout? Důvod může být hned několik

Ranní zázračné skleničky. Které sníží cholesterol, nastartují hubnutí, zbaví vás infekce či nachlazení

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek