Pátek , 30. 09. 2022

Michal

STOP rychlému tloustnutí. Co nedělat, abychom nepřibrali?

Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
tloustnutí
Jak nepřibrat? (zdroj foto: www.123rf.com)

14. 12. 2020

Zejména kvůli letošnímu létu se řada z nás snažila zhubnout přebytečná kila, která se na břiše a dalších partiích objevily během vánočních svátků nebo během oslav nového roku. Zatímco některým se povedlo zhubnout podle plánů, jiným se podařilo zhubnout alespoň něco. Obě skupiny se však bojí tloustnutí.

Ať už se pyšníte větším či menším úspěchem, nedovolte, aby se kilogramy zase vrátily. Přece jenom jste se dlouhé týdny potili, abyste je ze svého života dostali pryč. Jak jsme zmínili, díky vyhýbání se několika věcem se předejde rychlému tloustnutí. Co tedy zaručeně nedělat? 

Přestaňte pít sladkosti 

Většinou v kině si s sebou do sálu bereme kromě popcornu také Coca-Colu nebo Fantu či jinou sladkou limonádu. Jenže to je velká chyba. Pití sladkostí stojí za rychlým ztloustnutím. V ideálním případě si s sebou do kina vezměte jenom vodu, která vám stejně dobře zažene žízeň jako sladká limonáda.  

Kromě sladké limonády se však vyhněte i sirupům, bublinkovým nápojům a samozřejmě také džusům, jelikož v těch se ukrývá nejvíce cukru. A pozor také na sladká cappuccina a ledové kávy, kam se přidává řada sladkých vylepšováků.  

Stop neustálému povalování 

Před nedávnem jsme se všichni uchýlili do pohodlí domovů, jelikož venku se rychlostí blesku šířila nová choroba, která dostala název COVID-19. Drtivá většina lidí se snažila zůstávat o víkendech doma, taktéž se z domu pracovalo a ve volném čase se sledovaly seriály.

Jenže tato karanténa z mnoha lidí udělala pecivaly, kteří ani v době, kdy už mohou zamířit do parku nebo na hřiště, raději preferují povalování.  

Jenže povalování a nedostatek pohybu hezké figuře zrovna neprospívá, spíše naopak. Metabolismus se při neustálém ležení začíná zpomalovat, čímž se zpomaluje i spalování tuků. Tělo se začíná tukem obalovat a viditelně začínáte tloustnout. A veškerá snaha za poslední měsíce se rázem rozplyne, ani nestihnete mrknout okem.  

K TÉMATU  Stravování podle ročních období: Proč je přínosem pro tělo?

Neustále držíte nějakou dietu 

Stále se mezi námi najdou ženy, které cvičení v posledních měsících moc nedaly a které se snaží nahnat ztracené týdny nejrůznějšími dietami. Jenže s dietami by si nikdo neměl zahrávat, zejména ne s těmi extrémními, které dodržují mnohé celebrity.

Diety nejsou dlouhotrvající řešení a většinou natropí daleko víc škody než užitku. Sice se mnohdy podaří během pár dní zhubnout několik kilogramů, ale v následujících týdnech žena přibere dvojnásobek své shozené váhy. Říká se tomu jojo efekt, který je tou hlavní nevýhodou veškerých diet.  

Daleko lepší je vsadit na úpravu jídelníčku, ze kterého vyhodíte především sladkosti, bílou mouku a také sladké limonády a šťávy. Naopak do něj zakomponujete více potravin plných bílkovin, zeleninu a samozřejmě i jistou míru ovoce.  

Přeháníte to se solí 

Sůl nad zlato! Tak se praví v jedné známé české pohádce. A ono na tom něco bude. Sůl je v gastronomii nepostradatelná, dává jednotlivým jídlům chuť. Bohužel i sůl, bez které si vaření nedokážeme představit, může za rychlé tloustnutí.

Se solí by se to zkrátka nemělo přehánět. V tomto případě platí pravidlo – se solí s mírou. Pokud budete jíst hodně slaná jídla, brzy budete na své váze, na které jste začínali. Vrátí se vám pracně nabrané kilogramy, navíc i nafouknuté břicho a oteklost.  

Jíte až příliš zdravých potravin 

Sice se odborníci shodují na tom, že člověk by měl jíst především zdravé potraviny, na druhou stranu se nikde nepíše, že zdravé potraviny jsou zároveň dietní potraviny. I když možná milujete jídlo, pamatujte na to, že ani v případě zdravého stravování se nedoporučuje jíst toho příliš.

Všeho s mírou. Dodržujte pravidelnost, jezte 3x-5x denně a zbytečně se nepřecpávejte, i když vám jídlo nadmíru chutná. Vyplatí se jíst po menších porcích zdravé, pestré a vyvážené pokrmy.  

K TÉMATU  Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč se mi nedaří zhubnout? Důvod může být hned několik

Ranní zázračné skleničky. Které sníží cholesterol, nastartují hubnutí, zbaví vás infekce či nachlazení

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Kde začít? Anální sex rozhodně nepatří mezi okrajové praktiky, ale přesto se mu spousta párů z rozličných důvodů vyhýbá. Obvykle kvůli strachu z neznámého. Přeci jen jde o milování, které je opředeno různými mýty, polopravdami a absolutními nepravdami. V tomto článku se dozvíte důležitá fakta i rady, jak si první milování „do zadku“ užít bez rizika bolesti či „voňavé“ nehody.
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.

Nepřehlédněte

Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek