Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

STOP rychlému tloustnutí. Co nedělat, abychom nepřibrali?

Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
tloustnutí
Jak nepřibrat? (zdroj foto: www.123rf.com)

14. 12. 2020

Zejména kvůli letošnímu létu se řada z nás snažila zhubnout přebytečná kila, která se na břiše a dalších partiích objevily během vánočních svátků nebo během oslav nového roku. Zatímco některým se povedlo zhubnout podle plánů, jiným se podařilo zhubnout alespoň něco. Obě skupiny se však bojí tloustnutí.

Ať už se pyšníte větším či menším úspěchem, nedovolte, aby se kilogramy zase vrátily. Přece jenom jste se dlouhé týdny potili, abyste je ze svého života dostali pryč. Jak jsme zmínili, díky vyhýbání se několika věcem se předejde rychlému tloustnutí. Co tedy zaručeně nedělat? 

Přestaňte pít sladkosti 

Většinou v kině si s sebou do sálu bereme kromě popcornu také Coca-Colu nebo Fantu či jinou sladkou limonádu. Jenže to je velká chyba. Pití sladkostí stojí za rychlým ztloustnutím. V ideálním případě si s sebou do kina vezměte jenom vodu, která vám stejně dobře zažene žízeň jako sladká limonáda.  

Kromě sladké limonády se však vyhněte i sirupům, bublinkovým nápojům a samozřejmě také džusům, jelikož v těch se ukrývá nejvíce cukru. A pozor také na sladká cappuccina a ledové kávy, kam se přidává řada sladkých vylepšováků.  

Stop neustálému povalování 

Před nedávnem jsme se všichni uchýlili do pohodlí domovů, jelikož venku se rychlostí blesku šířila nová choroba, která dostala název COVID-19. Drtivá většina lidí se snažila zůstávat o víkendech doma, taktéž se z domu pracovalo a ve volném čase se sledovaly seriály.

Jenže tato karanténa z mnoha lidí udělala pecivaly, kteří ani v době, kdy už mohou zamířit do parku nebo na hřiště, raději preferují povalování.  

Jenže povalování a nedostatek pohybu hezké figuře zrovna neprospívá, spíše naopak. Metabolismus se při neustálém ležení začíná zpomalovat, čímž se zpomaluje i spalování tuků. Tělo se začíná tukem obalovat a viditelně začínáte tloustnout. A veškerá snaha za poslední měsíce se rázem rozplyne, ani nestihnete mrknout okem.  

K TÉMATU  Kam na dovolenou? Místa, kde COVID-19 nenajdete

Neustále držíte nějakou dietu 

Stále se mezi námi najdou ženy, které cvičení v posledních měsících moc nedaly a které se snaží nahnat ztracené týdny nejrůznějšími dietami. Jenže s dietami by si nikdo neměl zahrávat, zejména ne s těmi extrémními, které dodržují mnohé celebrity.

Diety nejsou dlouhotrvající řešení a většinou natropí daleko víc škody než užitku. Sice se mnohdy podaří během pár dní zhubnout několik kilogramů, ale v následujících týdnech žena přibere dvojnásobek své shozené váhy. Říká se tomu jojo efekt, který je tou hlavní nevýhodou veškerých diet.  

Daleko lepší je vsadit na úpravu jídelníčku, ze kterého vyhodíte především sladkosti, bílou mouku a také sladké limonády a šťávy. Naopak do něj zakomponujete více potravin plných bílkovin, zeleninu a samozřejmě i jistou míru ovoce.  

Přeháníte to se solí 

Sůl nad zlato! Tak se praví v jedné známé české pohádce. A ono na tom něco bude. Sůl je v gastronomii nepostradatelná, dává jednotlivým jídlům chuť. Bohužel i sůl, bez které si vaření nedokážeme představit, může za rychlé tloustnutí.

Se solí by se to zkrátka nemělo přehánět. V tomto případě platí pravidlo – se solí s mírou. Pokud budete jíst hodně slaná jídla, brzy budete na své váze, na které jste začínali. Vrátí se vám pracně nabrané kilogramy, navíc i nafouknuté břicho a oteklost.  

Jíte až příliš zdravých potravin 

Sice se odborníci shodují na tom, že člověk by měl jíst především zdravé potraviny, na druhou stranu se nikde nepíše, že zdravé potraviny jsou zároveň dietní potraviny. I když možná milujete jídlo, pamatujte na to, že ani v případě zdravého stravování se nedoporučuje jíst toho příliš.

Všeho s mírou. Dodržujte pravidelnost, jezte 3x-5x denně a zbytečně se nepřecpávejte, i když vám jídlo nadmíru chutná. Vyplatí se jíst po menších porcích zdravé, pestré a vyvážené pokrmy.  

K TÉMATU  Nejčastější ženské problémy, které muže absolutně nezajímají

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč se mi nedaří zhubnout? Důvod může být hned několik

Ranní zázračné skleničky. Které sníží cholesterol, nastartují hubnutí, zbaví vás infekce či nachlazení

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Navodí příjemnou atmosféru, zahalí domov do úžasné vůně a podpoří relaxaci. Nejen taková kouzla svede aromaterapie, která se stala nedílnou součástí všech milovníků nádherných vůní. Láká aromaterapie i vás? Mrkněte se na pár podrobností, které vás zasvětí do tajů všech jejích podmanivých benefitů.
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.

Nepřehlédněte

Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek