Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Jindřiška (45): Moje šéfová je příšerná. Jsme pro ni jen čísla!

Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
šéfová
Jaká je vaše šéfová? (foto: 123rf)

09. 03. 2021

Těšila jsem se na super místo

Tahle práce byla můj sen! Tolik jsem si přála pracovat v jedné z nejlepších marketingových agentur u nás. Každý den nová výzva, velké i malé projekty, a hlavně tvůrčí prostředí, ze kterého pokaždé vznikne nějaká nová pecka, co pak jede celou Českou republikou.

Prostě místo, co jsem si opravdu nějakou tu dobu přála mít. V mé původní firmě jsme dělali jen drobky, co tahle velká firma už nestíhala vzít a odmítala je. Skvělá škola, ale bylo by bezva dělat na skutečně velkých věcech.

Nábor jsem vyhrála na plné čáře a těšila jsem se na nové kolegy

Pohovor byl pro mne skutečná hračka. Sice je jasné, že mě již pomalu začíná limitovat věk a personalistům se nejvíce líbí lidé pod třicet, ale protože se stále udržuji v kolektivu tvůrčích lidí a nových technologických poznatků, do starého železa rozhodně nepatřím.

Místo bylo od začátku moje, všichni byli skutečně nadšení a já také. Už jsem se nemohla dočkat do nového pracovního prostředí. Na nové kolegy jsem se moc těšila.

Potom přišla ta hrůza – nová šéfová

S kolegy jsme si sedli bezvadně a od začátku nebyl nejmenší problém. Byli jsme zvyklí o každé nové kampani debatovat, žádný názor nezůstával bez odezvy. Každý z nás měl v rukávu vždy další a další nápady, a tak se nové projekty jen sypaly. Byli jsme bezva tým a zkušebka mi utekla jako voda!

Protože se ale vedoucí týmu rozhodl, že si přeje v životě ubrat a měl v plánu se přestěhovat, nabídl své místo někomu dalšímu. Vedení se nakonec rozhodlo přijmout jednu paní z ekonomického úseku. Nikdo to nechápal, ale pak se k nám tichou poštou dostalo, že to je blízká známá šéfa. A začalo peklo, které tato nová šéfová odstartovala.

K TÉMATUAdriana (34): Přítel se se mnou po diagnóze rakoviny rozešel, nyní se chce vrátit

Šéfová nám začala předhazovat tabulky

Naše tvůrčí práce byla někdy těžce změřitelná. Její skutečný výsledek šel vidět až když byla celá kampaň spuštěna a dané firmě přinášela nemalý zisk. Proto jsme měli fixní plat, nikoliv úkolovku. Každý v týmu věděl, co dělá. Nikdo se neflákal.

Když tam ale přišla „metelice,“ jak jsme jí přezdívali, jako první věc zanesla tabulky, do kterých si každý musel vyplňovat svou práci. To bylo dost ujeté, protože nás to zdržovalo, ale prosím. To ale nebylo všechno. Potom se snažila nám na základě těch tabulek nově vyměřovat plat.

Ztratila jsem motivaci

Do té doby bylo běžné, že jsme si brali home office a řešili tak dobu, kdy byly děti nebo my sami nemocní. Dále jsme pracovali a komunikovali na dálku a vše šlapalo, jak má. Potom se ale metelice rozhodla, že nám dá každému konkrétní úkol a tím celou tvůrčí partu zabila.

Když jsem musela s dětmi kvůli nemoci zůstat doma, šéfová mi odmítala dát práci na doma a místo toho můj úkol přehodila na někoho jiného. Cítila jsem se příšerně. Metelice se ozývala jen tehdy, když jsme udělali sebemenší chybu. Pochvala byla u ní sprosté slovo. Prostě celý tým zničila a demotivovala.

Šéf měl z ní ze začátku radost, protože ušetřil tím, jak nám stále pomalu snižovala platy. Po roce jsme vždy ve firmě dostávali zvýšení platu, to se samozřejmě taky nekonalo. Finanční motivace byla nulová, pracovní kolektiv se začal rozdělovat na „vlezdoprdelky“ a držáky.

Nebylo o co stát. Když šéfovi došlo, že celé kampaně postrádají dřívější drive a nadšení, bylo už pozdě. Pro metelici jsme byli jen čísla.

K TÉMATUJana (30): Práce erotické masérky mi zničila život. Práci si už nenajdu

Mnoho mých kolegů už odešlo, já už si také hledám jiné, klidnější místo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ivana (35): Syndrom vyhoření byl i můj problém. Co mne naučil?

Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.

Nepřehlédněte

Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek