Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Jindřiška (45): Moje šéfová je příšerná. Jsme pro ni jen čísla!

Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
šéfová
Jaká je vaše šéfová? (foto: 123rf)

09. 03. 2021

Těšila jsem se na super místo

Tahle práce byla můj sen! Tolik jsem si přála pracovat v jedné z nejlepších marketingových agentur u nás. Každý den nová výzva, velké i malé projekty, a hlavně tvůrčí prostředí, ze kterého pokaždé vznikne nějaká nová pecka, co pak jede celou Českou republikou.

Prostě místo, co jsem si opravdu nějakou tu dobu přála mít. V mé původní firmě jsme dělali jen drobky, co tahle velká firma už nestíhala vzít a odmítala je. Skvělá škola, ale bylo by bezva dělat na skutečně velkých věcech.

Nábor jsem vyhrála na plné čáře a těšila jsem se na nové kolegy

Pohovor byl pro mne skutečná hračka. Sice je jasné, že mě již pomalu začíná limitovat věk a personalistům se nejvíce líbí lidé pod třicet, ale protože se stále udržuji v kolektivu tvůrčích lidí a nových technologických poznatků, do starého železa rozhodně nepatřím.

Místo bylo od začátku moje, všichni byli skutečně nadšení a já také. Už jsem se nemohla dočkat do nového pracovního prostředí. Na nové kolegy jsem se moc těšila.

Potom přišla ta hrůza – nová šéfová

S kolegy jsme si sedli bezvadně a od začátku nebyl nejmenší problém. Byli jsme zvyklí o každé nové kampani debatovat, žádný názor nezůstával bez odezvy. Každý z nás měl v rukávu vždy další a další nápady, a tak se nové projekty jen sypaly. Byli jsme bezva tým a zkušebka mi utekla jako voda!

Protože se ale vedoucí týmu rozhodl, že si přeje v životě ubrat a měl v plánu se přestěhovat, nabídl své místo někomu dalšímu. Vedení se nakonec rozhodlo přijmout jednu paní z ekonomického úseku. Nikdo to nechápal, ale pak se k nám tichou poštou dostalo, že to je blízká známá šéfa. A začalo peklo, které tato nová šéfová odstartovala.

K TÉMATU  Jitka (45): Můj muž se dostal neprávem do vězení. Co teď?

Šéfová nám začala předhazovat tabulky

Naše tvůrčí práce byla někdy těžce změřitelná. Její skutečný výsledek šel vidět až když byla celá kampaň spuštěna a dané firmě přinášela nemalý zisk. Proto jsme měli fixní plat, nikoliv úkolovku. Každý v týmu věděl, co dělá. Nikdo se neflákal.

Když tam ale přišla „metelice,“ jak jsme jí přezdívali, jako první věc zanesla tabulky, do kterých si každý musel vyplňovat svou práci. To bylo dost ujeté, protože nás to zdržovalo, ale prosím. To ale nebylo všechno. Potom se snažila nám na základě těch tabulek nově vyměřovat plat.

Ztratila jsem motivaci

Do té doby bylo běžné, že jsme si brali home office a řešili tak dobu, kdy byly děti nebo my sami nemocní. Dále jsme pracovali a komunikovali na dálku a vše šlapalo, jak má. Potom se ale metelice rozhodla, že nám dá každému konkrétní úkol a tím celou tvůrčí partu zabila.

Když jsem musela s dětmi kvůli nemoci zůstat doma, šéfová mi odmítala dát práci na doma a místo toho můj úkol přehodila na někoho jiného. Cítila jsem se příšerně. Metelice se ozývala jen tehdy, když jsme udělali sebemenší chybu. Pochvala byla u ní sprosté slovo. Prostě celý tým zničila a demotivovala.

Šéf měl z ní ze začátku radost, protože ušetřil tím, jak nám stále pomalu snižovala platy. Po roce jsme vždy ve firmě dostávali zvýšení platu, to se samozřejmě taky nekonalo. Finanční motivace byla nulová, pracovní kolektiv se začal rozdělovat na „vlezdoprdelky“ a držáky.

Nebylo o co stát. Když šéfovi došlo, že celé kampaně postrádají dřívější drive a nadšení, bylo už pozdě. Pro metelici jsme byli jen čísla.

K TÉMATU  Kariéra je pro vás důležitá. Jaké předsudky musíte překonat a jak se s nimi vypořádat

Mnoho mých kolegů už odešlo, já už si také hledám jiné, klidnější místo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ivana (35): Syndrom vyhoření byl i můj problém. Co mne naučil?

Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
V okamžiku, kdy vyšla světoznámá hra Last of Us a podle ní byl natočený i seriál, který teď každé pondělí vysílá stanice HBO, mnoho lidí propadlo panice, zda je možné, aby houba známá pod jménem cordyceps (ta, co bytosti proměňuje v nemrtvé stvůry), mohla skutečně napadnout i lidi. Co je nad různými spekulacemi pravdy?
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Někdy se to stává a máte pocit, že vás pošle partner brzy k šípku. Položila jste si však otázku, co všechno ho k tomu vede? I my ženy jsme mnohdy nevyzpytatelné. Milé dámy, představte si, že ani muž s vámi nechce někdy mluvit, protože má svou náladičku a mnohokrát je naštvaný či přepracovaný. Když na něj tlačíte, tak celou situaci leda zhoršíte. Bude-li se to opakovat pokaždé, vás nakonec opustí.

Nepřehlédněte

Drtivá většina z nás si nedovede představit své ráno bez hrnku pořádně silného kafe. Pokud do této skupiny patříte, jistě víte, že je důležité, jak si tu první kávu dne připravíte. Přece se neodbudete jen tak nějakou kávou. Objevte tu, která vám chutná nejvíce. Hlavní otázka tedy zní – mletá, nebo zrnková káva? Jaký je v nich vůbec rozdíl?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek