Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Jindřiška (45): Moje šéfová je příšerná. Jsme pro ni jen čísla!

Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
šéfová
Jaká je vaše šéfová? (foto: 123rf)

09. 03. 2021

Těšila jsem se na super místo

Tahle práce byla můj sen! Tolik jsem si přála pracovat v jedné z nejlepších marketingových agentur u nás. Každý den nová výzva, velké i malé projekty, a hlavně tvůrčí prostředí, ze kterého pokaždé vznikne nějaká nová pecka, co pak jede celou Českou republikou.

Prostě místo, co jsem si opravdu nějakou tu dobu přála mít. V mé původní firmě jsme dělali jen drobky, co tahle velká firma už nestíhala vzít a odmítala je. Skvělá škola, ale bylo by bezva dělat na skutečně velkých věcech.

Nábor jsem vyhrála na plné čáře a těšila jsem se na nové kolegy

Pohovor byl pro mne skutečná hračka. Sice je jasné, že mě již pomalu začíná limitovat věk a personalistům se nejvíce líbí lidé pod třicet, ale protože se stále udržuji v kolektivu tvůrčích lidí a nových technologických poznatků, do starého železa rozhodně nepatřím.

Místo bylo od začátku moje, všichni byli skutečně nadšení a já také. Už jsem se nemohla dočkat do nového pracovního prostředí. Na nové kolegy jsem se moc těšila.

Potom přišla ta hrůza – nová šéfová

S kolegy jsme si sedli bezvadně a od začátku nebyl nejmenší problém. Byli jsme zvyklí o každé nové kampani debatovat, žádný názor nezůstával bez odezvy. Každý z nás měl v rukávu vždy další a další nápady, a tak se nové projekty jen sypaly. Byli jsme bezva tým a zkušebka mi utekla jako voda!

Protože se ale vedoucí týmu rozhodl, že si přeje v životě ubrat a měl v plánu se přestěhovat, nabídl své místo někomu dalšímu. Vedení se nakonec rozhodlo přijmout jednu paní z ekonomického úseku. Nikdo to nechápal, ale pak se k nám tichou poštou dostalo, že to je blízká známá šéfa. A začalo peklo, které tato nová šéfová odstartovala.

K TÉMATU  Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Šéfová nám začala předhazovat tabulky

Naše tvůrčí práce byla někdy těžce změřitelná. Její skutečný výsledek šel vidět až když byla celá kampaň spuštěna a dané firmě přinášela nemalý zisk. Proto jsme měli fixní plat, nikoliv úkolovku. Každý v týmu věděl, co dělá. Nikdo se neflákal.

Když tam ale přišla „metelice,“ jak jsme jí přezdívali, jako první věc zanesla tabulky, do kterých si každý musel vyplňovat svou práci. To bylo dost ujeté, protože nás to zdržovalo, ale prosím. To ale nebylo všechno. Potom se snažila nám na základě těch tabulek nově vyměřovat plat.

Ztratila jsem motivaci

Do té doby bylo běžné, že jsme si brali home office a řešili tak dobu, kdy byly děti nebo my sami nemocní. Dále jsme pracovali a komunikovali na dálku a vše šlapalo, jak má. Potom se ale metelice rozhodla, že nám dá každému konkrétní úkol a tím celou tvůrčí partu zabila.

Když jsem musela s dětmi kvůli nemoci zůstat doma, šéfová mi odmítala dát práci na doma a místo toho můj úkol přehodila na někoho jiného. Cítila jsem se příšerně. Metelice se ozývala jen tehdy, když jsme udělali sebemenší chybu. Pochvala byla u ní sprosté slovo. Prostě celý tým zničila a demotivovala.

Šéf měl z ní ze začátku radost, protože ušetřil tím, jak nám stále pomalu snižovala platy. Po roce jsme vždy ve firmě dostávali zvýšení platu, to se samozřejmě taky nekonalo. Finanční motivace byla nulová, pracovní kolektiv se začal rozdělovat na „vlezdoprdelky“ a držáky.

Nebylo o co stát. Když šéfovi došlo, že celé kampaně postrádají dřívější drive a nadšení, bylo už pozdě. Pro metelici jsme byli jen čísla.

K TÉMATU  Radka (28): online casino bylo mou zkázou. Jsem na léčení a na dně

Mnoho mých kolegů už odešlo, já už si také hledám jiné, klidnější místo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ivana (35): Syndrom vyhoření byl i můj problém. Co mne naučil?

Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...

Nepřehlédněte

Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek