Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Lze outdoorové boty nosit každý den?

Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.
boty
Oudoorové boty pro muže i ženy.

Nejsou boty jako boty

Turistické boty lze nosit pro každodenní použití. Poskytují skvělou podporu kotníku, prodyšnost, trakci a mnoho dalších skvělých funkcí, které vám umožní zvládnout jakýkoli povrch od dlaždic, koberců, asfaltu a betonu, protože oblasti, po kterých chodíte, se během dne mění.

Existují však některé věci, které byste měli zvážit, než budete požívat turistické boty jako svůj každodenní pár bot. Nejdůležitějším faktorem při rozhodování, zda byste měli své turistické boty nosit každý den, je, zda je plánujete používat také na túry. Přestože turistické boty mají v průměru vydržet více než 500 mil, materiál podrážky se bude opotřebovávat mnohem rychleji, když je budete nosit každý den. To může ovlivnit, jak velkou přilnavost a pohodlí zažijete, když jste na pěší turistice, takže na to pamatujte, než se rozhodnete.

Pokud očekáváte, akce v terénech kde víte, že potřebujete větší přilnavost a stabilitu od svých bot, možná budete chtít znovu zvážit použití turistických bot jako každodenní obuvi. Vyhrazení bot jen pro turistiku prodlouží životnost bot, zachová trakci a výrazně méně opotřebí podrážky.

Outdoorové boty pánské styly oblékání často dokáží vyšperkovat, a to zejména, pokud dáváte přednost ležérnějšímu oblečení. Nicméně klíčový je výběr. Pro inspiraci můžete navštívit eshop nebo kamennou prodejnu CCC, kde naleznete opravdu zajímavé kousky. 

Turistické boty na cvičení? 

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, zda plánujete také cvičení v turistických botách. Přestože jsou outdoorové boty navrženy pro odolnost, pohodlí a intenzivní používání, nejsou tou nejlepší volbou pro použití během aerobních a anaerobních cvičení.

Pokud plánujete běhání nebo jiné aerobní cvičení, pak je lepší pořídit si běžecké boty nebo trailové boty, protože jsou navrženy tak, aby pomohly vaší noze se stabilitou, tlumením nárazů a spotřebovaly méně energie. Pro aerobní cvičení je lepší používat běžecké boty nebo boty na crossový trénink, protože jsou mnohem lehčí, prodyšnější a jejich výměna je obvykle levnější.

K TÉMATU  Co vše se ukrývá v dámské kabelce?

Pokud plánujete zvedat závaží nebo dělat jiná anaerobní cvičení, pak možná budete chtít boty, které se více zaměřují na boty, které poskytují lepší pohyb vaší paty nebo prstů při různých intenzivních cvičeních. Pro zvedání těžkých vah je obecně preferováno mít plošší botu s větším poklesem paty, abyste mohli provádět výbušnější pohyby. 

Ať už se chystáte kupovat outdoorové boty k pokoření horských vrcholů nebo stovek kilometrů městské džungle, základem je pohodlí, které v botách budete mít. Vzhledem k tomu, že konstrukce turistických bot je mnohem tužší ve srovnání s obuví pro volný čas, běžný názor je, že turistické boty mohou být pro vaše nohy špatné, ale není to pravda. Turistické boty způsobit mírné nepohodlí, když si je poprvé obujete, protože obvykle nastává období, kdy se vaše nové boty přizpůsobí konturám vašich nohou. Jakmile skončí období záběhu, budou se vaše nohy cítit mnohem pohodlněji.

Nicméně nepodceňujte ani možnost si boty vyzkoušet. V prodejnách CCC naleznete mnoho variant outdoorové obuvi a samotný nákup můžete provést jak na místě, tak i online. 

Pokud jste se rozhodli nosit své turistické boty každý den, pravděpodobně budete neustále chodit po betonu, jak to tedy ovlivní vaše boty? Nošení turistických bot na beton není špatné a je naprosto v pořádku. Podrážky turistických bot jsou výrazně odolnější a obsahují mnohem větší trakci ve srovnání s obuví pro volný čas. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.

Nepřehlédněte

Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek