Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Lze outdoorové boty nosit každý den?

Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.
boty
Oudoorové boty pro muže i ženy.

Nejsou boty jako boty

Turistické boty lze nosit pro každodenní použití. Poskytují skvělou podporu kotníku, prodyšnost, trakci a mnoho dalších skvělých funkcí, které vám umožní zvládnout jakýkoli povrch od dlaždic, koberců, asfaltu a betonu, protože oblasti, po kterých chodíte, se během dne mění.

Existují však některé věci, které byste měli zvážit, než budete požívat turistické boty jako svůj každodenní pár bot. Nejdůležitějším faktorem při rozhodování, zda byste měli své turistické boty nosit každý den, je, zda je plánujete používat také na túry. Přestože turistické boty mají v průměru vydržet více než 500 mil, materiál podrážky se bude opotřebovávat mnohem rychleji, když je budete nosit každý den. To může ovlivnit, jak velkou přilnavost a pohodlí zažijete, když jste na pěší turistice, takže na to pamatujte, než se rozhodnete.

Pokud očekáváte, akce v terénech kde víte, že potřebujete větší přilnavost a stabilitu od svých bot, možná budete chtít znovu zvážit použití turistických bot jako každodenní obuvi. Vyhrazení bot jen pro turistiku prodlouží životnost bot, zachová trakci a výrazně méně opotřebí podrážky.

Outdoorové boty pánské styly oblékání často dokáží vyšperkovat, a to zejména, pokud dáváte přednost ležérnějšímu oblečení. Nicméně klíčový je výběr. Pro inspiraci můžete navštívit eshop nebo kamennou prodejnu CCC, kde naleznete opravdu zajímavé kousky. 

Turistické boty na cvičení? 

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, zda plánujete také cvičení v turistických botách. Přestože jsou outdoorové boty navrženy pro odolnost, pohodlí a intenzivní používání, nejsou tou nejlepší volbou pro použití během aerobních a anaerobních cvičení.

Pokud plánujete běhání nebo jiné aerobní cvičení, pak je lepší pořídit si běžecké boty nebo trailové boty, protože jsou navrženy tak, aby pomohly vaší noze se stabilitou, tlumením nárazů a spotřebovaly méně energie. Pro aerobní cvičení je lepší používat běžecké boty nebo boty na crossový trénink, protože jsou mnohem lehčí, prodyšnější a jejich výměna je obvykle levnější.

K TÉMATU  Co vše se ukrývá v dámské kabelce?

Pokud plánujete zvedat závaží nebo dělat jiná anaerobní cvičení, pak možná budete chtít boty, které se více zaměřují na boty, které poskytují lepší pohyb vaší paty nebo prstů při různých intenzivních cvičeních. Pro zvedání těžkých vah je obecně preferováno mít plošší botu s větším poklesem paty, abyste mohli provádět výbušnější pohyby. 

Ať už se chystáte kupovat outdoorové boty k pokoření horských vrcholů nebo stovek kilometrů městské džungle, základem je pohodlí, které v botách budete mít. Vzhledem k tomu, že konstrukce turistických bot je mnohem tužší ve srovnání s obuví pro volný čas, běžný názor je, že turistické boty mohou být pro vaše nohy špatné, ale není to pravda. Turistické boty způsobit mírné nepohodlí, když si je poprvé obujete, protože obvykle nastává období, kdy se vaše nové boty přizpůsobí konturám vašich nohou. Jakmile skončí období záběhu, budou se vaše nohy cítit mnohem pohodlněji.

Nicméně nepodceňujte ani možnost si boty vyzkoušet. V prodejnách CCC naleznete mnoho variant outdoorové obuvi a samotný nákup můžete provést jak na místě, tak i online. 

Pokud jste se rozhodli nosit své turistické boty každý den, pravděpodobně budete neustále chodit po betonu, jak to tedy ovlivní vaše boty? Nošení turistických bot na beton není špatné a je naprosto v pořádku. Podrážky turistických bot jsou výrazně odolnější a obsahují mnohem větší trakci ve srovnání s obuví pro volný čas. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!

Nepřehlédněte

Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek