Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Lze outdoorové boty nosit každý den?

Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.
boty
Oudoorové boty pro muže i ženy.

Nejsou boty jako boty

Turistické boty lze nosit pro každodenní použití. Poskytují skvělou podporu kotníku, prodyšnost, trakci a mnoho dalších skvělých funkcí, které vám umožní zvládnout jakýkoli povrch od dlaždic, koberců, asfaltu a betonu, protože oblasti, po kterých chodíte, se během dne mění.

Existují však některé věci, které byste měli zvážit, než budete požívat turistické boty jako svůj každodenní pár bot. Nejdůležitějším faktorem při rozhodování, zda byste měli své turistické boty nosit každý den, je, zda je plánujete používat také na túry. Přestože turistické boty mají v průměru vydržet více než 500 mil, materiál podrážky se bude opotřebovávat mnohem rychleji, když je budete nosit každý den. To může ovlivnit, jak velkou přilnavost a pohodlí zažijete, když jste na pěší turistice, takže na to pamatujte, než se rozhodnete.

Pokud očekáváte, akce v terénech kde víte, že potřebujete větší přilnavost a stabilitu od svých bot, možná budete chtít znovu zvážit použití turistických bot jako každodenní obuvi. Vyhrazení bot jen pro turistiku prodlouží životnost bot, zachová trakci a výrazně méně opotřebí podrážky.

Outdoorové boty pánské styly oblékání často dokáží vyšperkovat, a to zejména, pokud dáváte přednost ležérnějšímu oblečení. Nicméně klíčový je výběr. Pro inspiraci můžete navštívit eshop nebo kamennou prodejnu CCC, kde naleznete opravdu zajímavé kousky. 

Turistické boty na cvičení? 

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, zda plánujete také cvičení v turistických botách. Přestože jsou outdoorové boty navrženy pro odolnost, pohodlí a intenzivní používání, nejsou tou nejlepší volbou pro použití během aerobních a anaerobních cvičení.

Pokud plánujete běhání nebo jiné aerobní cvičení, pak je lepší pořídit si běžecké boty nebo trailové boty, protože jsou navrženy tak, aby pomohly vaší noze se stabilitou, tlumením nárazů a spotřebovaly méně energie. Pro aerobní cvičení je lepší používat běžecké boty nebo boty na crossový trénink, protože jsou mnohem lehčí, prodyšnější a jejich výměna je obvykle levnější.

K TÉMATU  Mýty v péči o pleť, kterým dodnes ženy věří. Možná mezi ně patříte i vy

Pokud plánujete zvedat závaží nebo dělat jiná anaerobní cvičení, pak možná budete chtít boty, které se více zaměřují na boty, které poskytují lepší pohyb vaší paty nebo prstů při různých intenzivních cvičeních. Pro zvedání těžkých vah je obecně preferováno mít plošší botu s větším poklesem paty, abyste mohli provádět výbušnější pohyby. 

Ať už se chystáte kupovat outdoorové boty k pokoření horských vrcholů nebo stovek kilometrů městské džungle, základem je pohodlí, které v botách budete mít. Vzhledem k tomu, že konstrukce turistických bot je mnohem tužší ve srovnání s obuví pro volný čas, běžný názor je, že turistické boty mohou být pro vaše nohy špatné, ale není to pravda. Turistické boty způsobit mírné nepohodlí, když si je poprvé obujete, protože obvykle nastává období, kdy se vaše nové boty přizpůsobí konturám vašich nohou. Jakmile skončí období záběhu, budou se vaše nohy cítit mnohem pohodlněji.

Nicméně nepodceňujte ani možnost si boty vyzkoušet. V prodejnách CCC naleznete mnoho variant outdoorové obuvi a samotný nákup můžete provést jak na místě, tak i online. 

Pokud jste se rozhodli nosit své turistické boty každý den, pravděpodobně budete neustále chodit po betonu, jak to tedy ovlivní vaše boty? Nošení turistických bot na beton není špatné a je naprosto v pořádku. Podrážky turistických bot jsou výrazně odolnější a obsahují mnohem větší trakci ve srovnání s obuví pro volný čas. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Představa, že v davu lidí zahlédneme člověka, do kterého se zamilujeme na první pohled je krásná a šílená zároveň. Lásku na první pohled známe především z romantických filmů, jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Opravdu se jedná o lásku na první pohled, nebo jen o přitažlivost, kterou snadno zaměníme s hlubokým citem? Pojďme se tomuto vzácnému jevu podívat na kloub.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek