Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.
jak překonat žárlivost
Žárlivost ve velké míře může vztahu uškodit. (foto: 123RF)

11. 06. 2021

Uvědomte si svoji hodnotu

Jak překonat žárlivost? Ve většině případů vychází žárlivost z nízkého sebevědomí. Člověk má potřebu se neustále porovnávat s ostatními a hledat na sobě chyby. Stop. Každý jsme jiný. To je přeci skvělé, ne? Nemůžete se porovnávat se svou sousedkou, kolegyní nebo třeba kamarádkou. Každá má jiný životní příběh. Každá vyniká v jiných věcech.

Pokud vás přepadnou pocity méněcennosti, sepište si seznam věcí, které se vám povedly. Tento seznam úspěchů může obsahovat úplně cokoli. Vaší představivosti se meze nekladou. A počítají se i maličkosti. Uběhla jste o kilometr víc než obvykle? Povedla se vám výborná bábovka? Vaše hodnota vychází i z maličkostí, na to nezapomínejte.

Budujte vztah na důvěře

Posílat každou minutu zprávy svému partnerovi a kontrolovat, co dělá, není ta správná cesta. Od začátku je potřeba stavět vztah na vzájemné důvěře. Za žádných okolností se nesnažte svého partnera ovládat a nedovolte ani, aby tomu bylo naopak. Ve vztahu by měli být dva rovnocenní partneři. Jestliže nechcete, aby vám váš partner zavdával důvody k žárlivosti, začněte u sebe.

Chovejte se tak, jak byste si přála, aby se choval váš partner. Tím budete mít nejenom čistý štít, ale navíc ve vás bude mít partner důvěru. Malá tajemství mít samozřejmě můžete. Nežeňte důvěru ale zase do extrémů. Váš partner například nemusí znát všechny detaily z vašeho předešlého milostného vztahu.

Mluvte o svých pocitech

Žárlíte na partnerovu kolegyni v práci? Nebo na nějakou jeho kamarádku? Víte, že by vám s ní nezahnul, ale nemůžete si zkrátka pomoci? Hlavním stavebním kamenem partnerství je kromě důvěry a lásky také komunikace. Buďte upřímná. Nepředstírejte, že se nic neděje a že jste v pohodě. Na rovinu si s partnerem promluvte. Vysvětlete mu své obavy a pocity.

K TÉMATUPartnerská krize po porodu aneb, když s dítětem přichází problémy

On vám na oplátku sdělí, zda prožívá podobné emoce. A třeba i ocení, že je pro vás stále žádoucí a bude si toho o to více vážit. Společně tuto situaci určitě vyřešíte.

Jak překonat žárlivost? Odevzdejte se

Někdy může žárlivost spouštět předchozí špatná zkušenost. Pokud vám zahnul některý z předešlých partnerů, je pochopitelné, že si tuto křivdu nesete s sebou. Bylo by praktické a skvělé, kdyby na to existovala nějaká pilulka. Člověk by si vzal pilulku důvěry a hned by mu bylo zase krásně. Ale bohužel, nic takového neexistuje. Některé vztahy vás zraní. Někteří partneři vás zklamou. Jediným řešením je, že půjdete dál. Rozhodně tím není myšleno, že se máte do vztahů pouštět po hlavě!

Ale pokud cítíte, že je váš partner spolehlivý, hodný, starostlivý a vyspělý jedinec, o kterého se můžete opřít, jděte do toho. Nestavte na špatné zkušenosti svou budoucnost. To, že vám jeden partner by nevěrný, neznamená, že vám bude nevěrný každý. Ve vztahu je potřeba odevzdat se. I za cenu toho, že se dáte všanc zklamání.

Láska a partnerský vztah je založený na vzájemné podpoře, důvěře a komunikaci. Pokud budete tyto zásady ctít a dodržovat, budete mít zdravý a prosperující vztah. To neznamená, že nepřijdou špatné dny nebo situace, které bude potřeba řešit. Díky správným základům bude překonávání nesnází něčím, co vás společně posílí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Vztah na pracovišti aneb jeho klady a zápory

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Přemýšlíte o zajímavém prvku do ložnice nebo obývacího pokoje? Stoličky a taburety nejen, že dobře vypadají, ale jsou také naprosto univerzální. Slouží jak k samotnému sezení, tak i jako opěrka pro vaše unavené nohy při posezení v sedačce nebo křesle u televize. Využití najdou také v předsíni jako sedátko při obouvání. Stoličky i taburety lze dnes koupit téměř v jakékoli designové podobě.
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.

Nepřehlédněte

Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek