Středa , 26. 06. 2024

Ivan

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.
jak překonat žárlivost
Žárlivost ve velké míře může vztahu uškodit. (foto: 123RF)

11. 06. 2021

Uvědomte si svoji hodnotu

Jak překonat žárlivost? Ve většině případů vychází žárlivost z nízkého sebevědomí. Člověk má potřebu se neustále porovnávat s ostatními a hledat na sobě chyby. Stop. Každý jsme jiný. To je přeci skvělé, ne? Nemůžete se porovnávat se svou sousedkou, kolegyní nebo třeba kamarádkou. Každá má jiný životní příběh. Každá vyniká v jiných věcech.

Pokud vás přepadnou pocity méněcennosti, sepište si seznam věcí, které se vám povedly. Tento seznam úspěchů může obsahovat úplně cokoli. Vaší představivosti se meze nekladou. A počítají se i maličkosti. Uběhla jste o kilometr víc než obvykle? Povedla se vám výborná bábovka? Vaše hodnota vychází i z maličkostí, na to nezapomínejte.

Budujte vztah na důvěře

Posílat každou minutu zprávy svému partnerovi a kontrolovat, co dělá, není ta správná cesta. Od začátku je potřeba stavět vztah na vzájemné důvěře. Za žádných okolností se nesnažte svého partnera ovládat a nedovolte ani, aby tomu bylo naopak. Ve vztahu by měli být dva rovnocenní partneři. Jestliže nechcete, aby vám váš partner zavdával důvody k žárlivosti, začněte u sebe.

Chovejte se tak, jak byste si přála, aby se choval váš partner. Tím budete mít nejenom čistý štít, ale navíc ve vás bude mít partner důvěru. Malá tajemství mít samozřejmě můžete. Nežeňte důvěru ale zase do extrémů. Váš partner například nemusí znát všechny detaily z vašeho předešlého milostného vztahu.

Mluvte o svých pocitech

Žárlíte na partnerovu kolegyni v práci? Nebo na nějakou jeho kamarádku? Víte, že by vám s ní nezahnul, ale nemůžete si zkrátka pomoci? Hlavním stavebním kamenem partnerství je kromě důvěry a lásky také komunikace. Buďte upřímná. Nepředstírejte, že se nic neděje a že jste v pohodě. Na rovinu si s partnerem promluvte. Vysvětlete mu své obavy a pocity.

K TÉMATU  Stud při sexu. Jak ho překonat a naplno si tak užít vášeň

On vám na oplátku sdělí, zda prožívá podobné emoce. A třeba i ocení, že je pro vás stále žádoucí a bude si toho o to více vážit. Společně tuto situaci určitě vyřešíte.

Jak překonat žárlivost? Odevzdejte se

Někdy může žárlivost spouštět předchozí špatná zkušenost. Pokud vám zahnul některý z předešlých partnerů, je pochopitelné, že si tuto křivdu nesete s sebou. Bylo by praktické a skvělé, kdyby na to existovala nějaká pilulka. Člověk by si vzal pilulku důvěry a hned by mu bylo zase krásně. Ale bohužel, nic takového neexistuje. Některé vztahy vás zraní. Někteří partneři vás zklamou. Jediným řešením je, že půjdete dál. Rozhodně tím není myšleno, že se máte do vztahů pouštět po hlavě!

Ale pokud cítíte, že je váš partner spolehlivý, hodný, starostlivý a vyspělý jedinec, o kterého se můžete opřít, jděte do toho. Nestavte na špatné zkušenosti svou budoucnost. To, že vám jeden partner by nevěrný, neznamená, že vám bude nevěrný každý. Ve vztahu je potřeba odevzdat se. I za cenu toho, že se dáte všanc zklamání.

Láska a partnerský vztah je založený na vzájemné podpoře, důvěře a komunikaci. Pokud budete tyto zásady ctít a dodržovat, budete mít zdravý a prosperující vztah. To neznamená, že nepřijdou špatné dny nebo situace, které bude potřeba řešit. Díky správným základům bude překonávání nesnází něčím, co vás společně posílí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Vztah na pracovišti aneb jeho klady a zápory

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.
Kdy si zajít na prodloužení řas? Kdy se naopak vyhnout operacím? Tento týden přinese opět spoustu zvratů. Zajímá vás, co vám hvězdy předpověděly? Přečtěte si horoskop krásy a duševního zdraví podle astroložky Nadi Šmídové.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Na slavnostním večeru v pražském O2 universu se rozdávaly prestižní Ceny Anděl, přičemž sobotní gala byla svědkem ocenění nejlepších z nejlepších na české hudební scéně. Středem pozornosti se stala kapela November 2nd, která si odnesla ocenění za Nejlepší album, ale světla reflektorů se soustředila i na umělce jako Anna K, David Koller a Viktor Sheen, kteří rovněž zaznamenali významná vítězství.
Miminka a domácí mazlíčci mají něco společného. Rádi o ně pečujeme a jsou roztomilí. Podívejte se na kočky, které se mazlí a hrají si s malinkými dětmi.
Ráda si dopřáváte relaxační koupel, kdy máte čas jenom sama pro sebe a nikdo vás neruší? Napustíte si vanu plnou horké vody, přidáte pěnu, ponoříte se do spousty bublin a zavřete oči. Tento prožitek si ale můžete ještě zpříjemnit. Navíc se krásně prohřejete a i v pošmourném počasí neztratíte dobrou náladu.
Ráda se vydáváte na pěší výlety do lesů, na horské hřebeny nebo podél řek? Milujete ten den, kdy máte čas jen sama pro sebe a věnujete ho pohybu a dlouhému rozjímání v přírodě? Nebo raději chodíte na procházky ve dvou? Poznejte ty nekrásnější pěší trasy, které tu máme.
Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.
Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Zajímá vás, co právě teď vaše dítě v děloze dělá? To se podle jeho stáří dá snadno zjistit. Kdy začíná vnímat hlasy i sladkosti, na kterých si pochutnáte? A jaký měsíc je pro něj velmi zásadní, protože poprvé otevře oči?
Sportovní tenisky jsou extrémně pohodlné a univerzální. V dnešní době je velmi oblíbená kombinace tenisek a šatů, která rovněž může vypadat stylově a žensky. Jaké modely šatů odpovídají ikonickým teniskám?
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.

Výběr článků

Žena a kariéra? Ve vedení státních firem v Česku bylo podle údajů z roku 2018 pouze patnáct vrcholových manažerek. Manažerů oproti tomu ve stejném období pracovalo v těchto firmách 174. Má to několik důvodů. Jedním z nich jsou i předsudky, které musíte jako top manažerka překonávat.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Eva Urbaníková představuje nový film podle své knihy. Příliš osobní známost je o životní houpačce. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Co se dělo při natáčení a co dalšího autorka veleúspěšné knihy ještě prozradila?

Nepřehlédněte

Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Make-up a líčení dokáží zázraky, o tom už jsme se přesvědčily několikrát. Tahle proměna ale sebere "modelce" několik let a dokonale změní její vzhled!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek