Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Jitka (45): Můj muž se dostal neprávem do vězení. Co teď?

Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
vězení
(foto: 123RF)

04. 02. 2022

Manžel se dostal do vězení, já jsem si jistá, že neprávem, ale všechno ostatní je proti němu. Existují důkazy, které na jeho uvěznění stačí. Vůbec nevím, co bude dál. Co vlastně mohu dělat?

Konečně lepší práce, ale za jakou cenu

Manžel je vystudovaný účetní, jenže se mu dlouho nedařilo najít solidní práci za slušné peníze. Jelikož já jsem byla doma se třemi dětmi, potýkali jsme se často s nedostatkem financí, já jsem musela chodit po nocích na brigády do skladu a manžel se tím hodně trápil. Připadal si jako neschopný muž, který neuživí rodinu. Já jsem ale věřila, že když se bude snažit, najde lepší práci s adekvátním finančním ohodnocením. Trvalo to ale několik dlouhých let.

Pak dostal muž nabídku práce v malé firmě, dělal tam hlavního účetního, ale již od začátku jsem na něm viděla, že mu to úplně nevyhovuje. Netušila jsem ale proč, nerozumím tomu, co dělá, účetnictví je pro mě španělská vesnice. Práce to ale byla dobrá, mohl pracovat dokonce z domova, i když pracoval dlouho, byl s námi doma, nosil slušné peníze a nám se jako rodině dařilo. Až teď jsem pochopila, proč manžel ale nebyl příliš šťastný. Majitel firmy nebyl vždy úplně poctivý.

Začalo to nenápadně, skončilo katastrofou

Občas se mi muž svěřil s tím, že se mu nezdají praktiky, jaké jejich šéf využívá ve svém podnikání. Nic bližšího mi ale neřekl, jen se občas zmínil. Nepřišlo mi to zvláštní, dneska je přece poctivý málokdo a občas se prostě stane, že jsou ve firmě problémy. V tomto případě šlo ale o problémy, které mého muže dostaly až do vězení.

K TÉMATUPetr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Jednoho dne si totiž manžela pozvali na výslech na policii, a ten den se už ani nedostal domů. Strašně mě to vyděsilo, snažila jsem se přijít na to, co se mohlo stát, moc mi toho totiž neřekli. Zavolala jsem právníkovi, kterého mi dohodila kamarádka, ten ale také pro mě neměl dobré zprávy. Majitel firmy měl problémy s daněmi a platbami, jenže pod vším byl vlastně podepsaný můj manžel. To značilo velkou katastrofu.

Máme důkazy

Dozvěděla jsem se, že jsou důkazy, které odkazují jen na mého muže. S penězi a celým účetnictvím totiž operoval právě on, všechno neslo jeho podpis, a navíc na účtu měl více peněz, než mohl podle všeho vydělat. O těch jsem ale ani já nevěděla. Zároveň se policie dozvěděla, že dříve jsme na tom nebyli finančně nejlépe. Což také nebyla zrovna polehčující okolnost. Motiv manžel měl, znalosti také, a tak to šlo z kopce.

Z toho, co dokázalo vyšetřování, se manžel nevyvlékl, odsoudili ho a on je teď ve vězení. Já jsem se ale nevzdala. S právníkem dále bojujeme a hledáme něco, co by jej mohlo osvobodit. Šéf dostal jen pokutu, jeho podnikání je hlídáno, ale za podvody stále oficiálně stojí můj manžel. Já ale vím, že to neudělal, věřím mu, a i náš právník to tvrdí. Prý je to docela běžné. Dokazování neviny ale není vždy snadné.

Jak to bude dál?

Co bude dál, netuším, čas se krátí a jakmile bude manžel už pravomocně odsouzený, neuděláme nic. Připouštím, že něco tušit musel, i proto byl z práce tak psychicky vyčerpaný, možná měl odejít, ale vím, že to dělal pro nás. I proto je jasné, že mu musím pomoci, ale bojím se, že už to nesvedu a manžela dalších několik let neuvidím. Jak to asi otřese naším manželstvím a jím samotným? Nedokážu si to představit. Lidé v okolí už to navíc vědí, že je můj muž ve vězení, není to příjemné a odnášejí to i naše děti.

K TÉMATUEva (25): Představila jsem doma svého kluka. Matka ho dobře znala

Opravdu se bojím budoucnosti a nejhorší je ta bezmoc. Jak dokázat nevinu, když jsou důkazy skoro neprůstřelné? Je to nemožné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejhrůznější sérioví vrazi, kteří se zapsali do historie kriminality

Antonie (28): V mém srdci sídlí kriminálník, který mě okradl

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.

Nepřehlédněte

Crop top mikiny se těší nejen v této sezóně nesmírné popularitě. I když jsou samy o sobě extrémně módní, potřebujeme vědět, jak je kombinovat, abychom dosáhli požadovaného efektu. Proč je musíte mít?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek