Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Jitka (45): Můj muž se dostal neprávem do vězení. Co teď?

Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
vězení
(foto: 123RF)

04. 02. 2022

Manžel se dostal do vězení, já jsem si jistá, že neprávem, ale všechno ostatní je proti němu. Existují důkazy, které na jeho uvěznění stačí. Vůbec nevím, co bude dál. Co vlastně mohu dělat?

Konečně lepší práce, ale za jakou cenu

Manžel je vystudovaný účetní, jenže se mu dlouho nedařilo najít solidní práci za slušné peníze. Jelikož já jsem byla doma se třemi dětmi, potýkali jsme se často s nedostatkem financí, já jsem musela chodit po nocích na brigády do skladu a manžel se tím hodně trápil. Připadal si jako neschopný muž, který neuživí rodinu. Já jsem ale věřila, že když se bude snažit, najde lepší práci s adekvátním finančním ohodnocením. Trvalo to ale několik dlouhých let.

Pak dostal muž nabídku práce v malé firmě, dělal tam hlavního účetního, ale již od začátku jsem na něm viděla, že mu to úplně nevyhovuje. Netušila jsem ale proč, nerozumím tomu, co dělá, účetnictví je pro mě španělská vesnice. Práce to ale byla dobrá, mohl pracovat dokonce z domova, i když pracoval dlouho, byl s námi doma, nosil slušné peníze a nám se jako rodině dařilo. Až teď jsem pochopila, proč manžel ale nebyl příliš šťastný. Majitel firmy nebyl vždy úplně poctivý.

Začalo to nenápadně, skončilo katastrofou

Občas se mi muž svěřil s tím, že se mu nezdají praktiky, jaké jejich šéf využívá ve svém podnikání. Nic bližšího mi ale neřekl, jen se občas zmínil. Nepřišlo mi to zvláštní, dneska je přece poctivý málokdo a občas se prostě stane, že jsou ve firmě problémy. V tomto případě šlo ale o problémy, které mého muže dostaly až do vězení.

K TÉMATU  Jana (38): Švagrová proti mně poštvala celou rodinu. Záviděla mi

Jednoho dne si totiž manžela pozvali na výslech na policii, a ten den se už ani nedostal domů. Strašně mě to vyděsilo, snažila jsem se přijít na to, co se mohlo stát, moc mi toho totiž neřekli. Zavolala jsem právníkovi, kterého mi dohodila kamarádka, ten ale také pro mě neměl dobré zprávy. Majitel firmy měl problémy s daněmi a platbami, jenže pod vším byl vlastně podepsaný můj manžel. To značilo velkou katastrofu.

Máme důkazy

Dozvěděla jsem se, že jsou důkazy, které odkazují jen na mého muže. S penězi a celým účetnictvím totiž operoval právě on, všechno neslo jeho podpis, a navíc na účtu měl více peněz, než mohl podle všeho vydělat. O těch jsem ale ani já nevěděla. Zároveň se policie dozvěděla, že dříve jsme na tom nebyli finančně nejlépe. Což také nebyla zrovna polehčující okolnost. Motiv manžel měl, znalosti také, a tak to šlo z kopce.

Z toho, co dokázalo vyšetřování, se manžel nevyvlékl, odsoudili ho a on je teď ve vězení. Já jsem se ale nevzdala. S právníkem dále bojujeme a hledáme něco, co by jej mohlo osvobodit. Šéf dostal jen pokutu, jeho podnikání je hlídáno, ale za podvody stále oficiálně stojí můj manžel. Já ale vím, že to neudělal, věřím mu, a i náš právník to tvrdí. Prý je to docela běžné. Dokazování neviny ale není vždy snadné.

Jak to bude dál?

Co bude dál, netuším, čas se krátí a jakmile bude manžel už pravomocně odsouzený, neuděláme nic. Připouštím, že něco tušit musel, i proto byl z práce tak psychicky vyčerpaný, možná měl odejít, ale vím, že to dělal pro nás. I proto je jasné, že mu musím pomoci, ale bojím se, že už to nesvedu a manžela dalších několik let neuvidím. Jak to asi otřese naším manželstvím a jím samotným? Nedokážu si to představit. Lidé v okolí už to navíc vědí, že je můj muž ve vězení, není to příjemné a odnášejí to i naše děti.

K TÉMATU  Miley Cyrus aneb zábavná fakta, díky nimž ji budete milovat ještě více

Opravdu se bojím budoucnosti a nejhorší je ta bezmoc. Jak dokázat nevinu, když jsou důkazy skoro neprůstřelné? Je to nemožné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejhrůznější sérioví vrazi, kteří se zapsali do historie kriminality

Antonie (28): V mém srdci sídlí kriminálník, který mě okradl

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte doma předškolní dítě a obáváte se, zda zvládne zápis na základní školu? Nestrachujte se, připravili jsme pro vás menší tahák, jak vaše dítko na tuto událost nachystat. Vašemu malému prvňáčkovi to jistě pomůže. Ale neotálejte, zápisy jsou již za dveřmi.
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Čtení je v dnešní době stále vzácnějším koníčkem, zejména u dětí. Ty totiž mnohem raději tráví čas nad displejem chytrých mobilních telefonů, s tabletem v ruce nebo třeba před televizí. Kéž by existoval nějaký způsob, jak lásku ke čtení u dětí probudit. Naštěstí ale jeden způsob skutečně existuje. Vyzkoušíte ho?
Ať už před sebou tlačíte vozík s potravinami nebo si obouváte boty, střed svého těla využíváte v rámci každodenních činností. Ovlivňuje také naši rovnováhu, správné držení těla, ale i celkovou stabilitu. A všeobecně platí, že s pevnějším corem získáte nejen na pohled hezké tělo, ale i zdraví. Bolestem zad a dalším neduhům tak můžete dát sbohem.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek