Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Jitka (45): Můj muž se dostal neprávem do vězení. Co teď?

Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
vězení
(foto: 123RF)

04. 02. 2022

Manžel se dostal do vězení, já jsem si jistá, že neprávem, ale všechno ostatní je proti němu. Existují důkazy, které na jeho uvěznění stačí. Vůbec nevím, co bude dál. Co vlastně mohu dělat?

Konečně lepší práce, ale za jakou cenu

Manžel je vystudovaný účetní, jenže se mu dlouho nedařilo najít solidní práci za slušné peníze. Jelikož já jsem byla doma se třemi dětmi, potýkali jsme se často s nedostatkem financí, já jsem musela chodit po nocích na brigády do skladu a manžel se tím hodně trápil. Připadal si jako neschopný muž, který neuživí rodinu. Já jsem ale věřila, že když se bude snažit, najde lepší práci s adekvátním finančním ohodnocením. Trvalo to ale několik dlouhých let.

Pak dostal muž nabídku práce v malé firmě, dělal tam hlavního účetního, ale již od začátku jsem na něm viděla, že mu to úplně nevyhovuje. Netušila jsem ale proč, nerozumím tomu, co dělá, účetnictví je pro mě španělská vesnice. Práce to ale byla dobrá, mohl pracovat dokonce z domova, i když pracoval dlouho, byl s námi doma, nosil slušné peníze a nám se jako rodině dařilo. Až teď jsem pochopila, proč manžel ale nebyl příliš šťastný. Majitel firmy nebyl vždy úplně poctivý.

Začalo to nenápadně, skončilo katastrofou

Občas se mi muž svěřil s tím, že se mu nezdají praktiky, jaké jejich šéf využívá ve svém podnikání. Nic bližšího mi ale neřekl, jen se občas zmínil. Nepřišlo mi to zvláštní, dneska je přece poctivý málokdo a občas se prostě stane, že jsou ve firmě problémy. V tomto případě šlo ale o problémy, které mého muže dostaly až do vězení.

K TÉMATU  Antonie (28): V mém srdci sídlí kriminálník, který mě okradl

Jednoho dne si totiž manžela pozvali na výslech na policii, a ten den se už ani nedostal domů. Strašně mě to vyděsilo, snažila jsem se přijít na to, co se mohlo stát, moc mi toho totiž neřekli. Zavolala jsem právníkovi, kterého mi dohodila kamarádka, ten ale také pro mě neměl dobré zprávy. Majitel firmy měl problémy s daněmi a platbami, jenže pod vším byl vlastně podepsaný můj manžel. To značilo velkou katastrofu.

Máme důkazy

Dozvěděla jsem se, že jsou důkazy, které odkazují jen na mého muže. S penězi a celým účetnictvím totiž operoval právě on, všechno neslo jeho podpis, a navíc na účtu měl více peněz, než mohl podle všeho vydělat. O těch jsem ale ani já nevěděla. Zároveň se policie dozvěděla, že dříve jsme na tom nebyli finančně nejlépe. Což také nebyla zrovna polehčující okolnost. Motiv manžel měl, znalosti také, a tak to šlo z kopce.

Z toho, co dokázalo vyšetřování, se manžel nevyvlékl, odsoudili ho a on je teď ve vězení. Já jsem se ale nevzdala. S právníkem dále bojujeme a hledáme něco, co by jej mohlo osvobodit. Šéf dostal jen pokutu, jeho podnikání je hlídáno, ale za podvody stále oficiálně stojí můj manžel. Já ale vím, že to neudělal, věřím mu, a i náš právník to tvrdí. Prý je to docela běžné. Dokazování neviny ale není vždy snadné.

Jak to bude dál?

Co bude dál, netuším, čas se krátí a jakmile bude manžel už pravomocně odsouzený, neuděláme nic. Připouštím, že něco tušit musel, i proto byl z práce tak psychicky vyčerpaný, možná měl odejít, ale vím, že to dělal pro nás. I proto je jasné, že mu musím pomoci, ale bojím se, že už to nesvedu a manžela dalších několik let neuvidím. Jak to asi otřese naším manželstvím a jím samotným? Nedokážu si to představit. Lidé v okolí už to navíc vědí, že je můj muž ve vězení, není to příjemné a odnášejí to i naše děti.

K TÉMATU  Jste doma a už nevíte, co dělat. Čas na koníčky! Které aktivity zavést či ,,oprášit"?

Opravdu se bojím budoucnosti a nejhorší je ta bezmoc. Jak dokázat nevinu, když jsou důkazy skoro neprůstřelné? Je to nemožné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejhrůznější sérioví vrazi, kteří se zapsali do historie kriminality

Antonie (28): V mém srdci sídlí kriminálník, který mě okradl

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dejte si pozor na krmení pejsků "od stolu". Poradíme vám, které potraviny určitě nesmíte dát svému čtyřnohému mazlíčkovi.
Tvůrci nazvali tuhle povedenou reklamu bitva pohlaví. Scéna je jako vystřižená z filmu Gladiátor. Obě strany proti sobě neváhají použít všechny své zbraně! Tohle vás zaručeně rozesměje!
V pondělí večer pražská O2 arena ožila ve velkém stylu. Legendární česká zpěvačka Helena Vondráčková zde oslavila své 77. narozeniny koncertem, který se nesl v duchu oslavy jejích 60 let na hudební scéně. Tisíce fanoušků, symfonický orchestr a desítky tanečníků a stepařů – to vše doprovázelo Vondráčkovou při její velkolepé show, která přilákala diváky všech věkových kategorií.
Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
Umělecký svět znovu smutní. Ve věku 77 let po těžké nemoci zemřel Vlastimil Harapes. Tuto informaci potvrdil tiskový mluvčí Národního divadla, Tomáš Staněk.
Dnes v pátek 9.2. nás čeká fascinující astrologický úkaz – Novoluní ve Vodnáři. Toto kosmické setkání slunce a měsíce přináší nejen nový začátek, ale také osvěžující energii a nové možnosti pro všechny znamení zvěrokruhu.
Kůže je krásná na pohled, na omak, a dokonce i nádherně voní. Problém je v tom, že kvůli ní umírají zvířata. Už brzy ale může být kůže všude kolem nás, a to ve svých alternativních a ekologických podobách. Znáte je všechny?
Taky už se nemůžete dočkat, až bude léto? Pojďte se s námi podívat pod pokličku a nahlédněte do kuchyně módních trendů pro léto 2020.
Ve věku 77 let zemřela česká herečka a sexsymbol šedesátých let Hana Brejchová, sestra známé herečky Jany Brejchové. Její nezapomenutelný výkon ve filmu "Lásky jedné plavovlásky" ji trvale zapsal do paměti diváků.
Navodí příjemnou atmosféru, zahalí domov do úžasné vůně a podpoří relaxaci. Nejen taková kouzla svede aromaterapie, která se stala nedílnou součástí všech milovníků nádherných vůní. Láká aromaterapie i vás? Mrkněte se na pár podrobností, které vás zasvětí do tajů všech jejích podmanivých benefitů.
Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.

Výběr článků

Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.
Vánoční svátky má snad každý rád! Vždyť se během nich jenom odpočívá, sledují se pohádky neustále jdoucí v televizi, také se pořád jí a rozdávají se dárky. Navíc jsou Vánoce dny, během kterých trávíme svůj čas s rodinou a všemi, na kterých nám záleží. Nebo přinejmenším doufáme, že máte o svátcích přesně takovou pohodu.
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.

Nepřehlédněte

Zdena Studénková, proslulá svými rolemi v pohádkách a filmech jako "Panna a netvor" či "Anděl s ďáblem v těle", dnes slaví 70. narozeniny. Herečka, která si získala srdce diváků v Česku i na Slovensku, je symbolem ženskosti a smyslnosti. Přesně takovou ji známe i z komedie "S tebou mě baví svět"

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek