Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Jitka (45): Můj muž se dostal neprávem do vězení. Co teď?

Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
vězení
(foto: 123RF)

04. 02. 2022

Manžel se dostal do vězení, já jsem si jistá, že neprávem, ale všechno ostatní je proti němu. Existují důkazy, které na jeho uvěznění stačí. Vůbec nevím, co bude dál. Co vlastně mohu dělat?

Konečně lepší práce, ale za jakou cenu

Manžel je vystudovaný účetní, jenže se mu dlouho nedařilo najít solidní práci za slušné peníze. Jelikož já jsem byla doma se třemi dětmi, potýkali jsme se často s nedostatkem financí, já jsem musela chodit po nocích na brigády do skladu a manžel se tím hodně trápil. Připadal si jako neschopný muž, který neuživí rodinu. Já jsem ale věřila, že když se bude snažit, najde lepší práci s adekvátním finančním ohodnocením. Trvalo to ale několik dlouhých let.

Pak dostal muž nabídku práce v malé firmě, dělal tam hlavního účetního, ale již od začátku jsem na něm viděla, že mu to úplně nevyhovuje. Netušila jsem ale proč, nerozumím tomu, co dělá, účetnictví je pro mě španělská vesnice. Práce to ale byla dobrá, mohl pracovat dokonce z domova, i když pracoval dlouho, byl s námi doma, nosil slušné peníze a nám se jako rodině dařilo. Až teď jsem pochopila, proč manžel ale nebyl příliš šťastný. Majitel firmy nebyl vždy úplně poctivý.

Začalo to nenápadně, skončilo katastrofou

Občas se mi muž svěřil s tím, že se mu nezdají praktiky, jaké jejich šéf využívá ve svém podnikání. Nic bližšího mi ale neřekl, jen se občas zmínil. Nepřišlo mi to zvláštní, dneska je přece poctivý málokdo a občas se prostě stane, že jsou ve firmě problémy. V tomto případě šlo ale o problémy, které mého muže dostaly až do vězení.

K TÉMATU  Pravidla her a úklidu. Dejte svým dětem jasný režim

Jednoho dne si totiž manžela pozvali na výslech na policii, a ten den se už ani nedostal domů. Strašně mě to vyděsilo, snažila jsem se přijít na to, co se mohlo stát, moc mi toho totiž neřekli. Zavolala jsem právníkovi, kterého mi dohodila kamarádka, ten ale také pro mě neměl dobré zprávy. Majitel firmy měl problémy s daněmi a platbami, jenže pod vším byl vlastně podepsaný můj manžel. To značilo velkou katastrofu.

Máme důkazy

Dozvěděla jsem se, že jsou důkazy, které odkazují jen na mého muže. S penězi a celým účetnictvím totiž operoval právě on, všechno neslo jeho podpis, a navíc na účtu měl více peněz, než mohl podle všeho vydělat. O těch jsem ale ani já nevěděla. Zároveň se policie dozvěděla, že dříve jsme na tom nebyli finančně nejlépe. Což také nebyla zrovna polehčující okolnost. Motiv manžel měl, znalosti také, a tak to šlo z kopce.

Z toho, co dokázalo vyšetřování, se manžel nevyvlékl, odsoudili ho a on je teď ve vězení. Já jsem se ale nevzdala. S právníkem dále bojujeme a hledáme něco, co by jej mohlo osvobodit. Šéf dostal jen pokutu, jeho podnikání je hlídáno, ale za podvody stále oficiálně stojí můj manžel. Já ale vím, že to neudělal, věřím mu, a i náš právník to tvrdí. Prý je to docela běžné. Dokazování neviny ale není vždy snadné.

Jak to bude dál?

Co bude dál, netuším, čas se krátí a jakmile bude manžel už pravomocně odsouzený, neuděláme nic. Připouštím, že něco tušit musel, i proto byl z práce tak psychicky vyčerpaný, možná měl odejít, ale vím, že to dělal pro nás. I proto je jasné, že mu musím pomoci, ale bojím se, že už to nesvedu a manžela dalších několik let neuvidím. Jak to asi otřese naším manželstvím a jím samotným? Nedokážu si to představit. Lidé v okolí už to navíc vědí, že je můj muž ve vězení, není to příjemné a odnášejí to i naše děti.

K TÉMATU  Animované filmy v kinech. Na co vyrazit s dětmi nebo rodinou o víkendu do kina

Opravdu se bojím budoucnosti a nejhorší je ta bezmoc. Jak dokázat nevinu, když jsou důkazy skoro neprůstřelné? Je to nemožné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejhrůznější sérioví vrazi, kteří se zapsali do historie kriminality

Antonie (28): V mém srdci sídlí kriminálník, který mě okradl

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.

Nepřehlédněte

O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek