Středa , 29. 11. 2023

Zina

Karolína (21): Táta mě uplácí, na oplátku ho kryju. Už z toho ale nemám dobrý pocit

Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
táta
ilustrační obrázek

25. 10. 2022

Myslela jsem si, že chci jednou to, co mají oni

Jsem jedináček, vím, že jsem asi trošku rozmazlená, vždycky jsem měla všechno, a hlavně rodinu. Kamarádky většinou pochází z rozpadlých rodin. Dvě blízké kamarádky měly jako malé neustále nějaké nové strýčky – a já jsem byla pyšná na své rodiče, že pořád drží při sobě. Přála jsem jim to a říkala jsem si, že jednou chci to samé. Rodinu, kterou nic nerozdělí a taky tak dokonalý vztah.

Jak jsem ale rostla, začala jsem postupně chápat, že nic není tak růžové. Že sice se máme dobře, ale že i naši se za zavřenými dveřmi ložnice často hádají. Myslela jsem si, že to je normální, že to k tomu patří, a tak jsem to vždycky přešla. Ráno po hádce bylo zase všechno jako předtím, a tak jsem se tím prostě netrápila.

Na čí straně mám být?

Jakmile jsem došla na střední školu, máma začala mít pocit, že jsem až moc rozmazlená, myslela si, že bych neměla mít všechno, co chci, a snažila se mi dávat různé lekce. Domlouvala mi brigády, abych si peníze zasloužila a nedostávala je jen tak. Za špatné známky mě trestala, chtěla, abych doma pomáhala a podobně. Musím uznat, že v tu chvíli mi to vadilo, byla jsem naštvaná, a když domů přijel táta z práce, vždycky se mě zastal. To jsem si samozřejmě pamatovala, když se pak hádali, byla jsem často na jeho straně, což mámu zraňovalo.

Nechtěla jsem se ale stavět na něčí stranu, rozhodla jsem se tedy ve třeťáku, že odejdu na internát a domů ze školy nebudu každý den dojíždět. Chtěla jsem mít odstup a nechtěla jsem jim do toho zasahovat, což ale zase vyvolalo další hádku. Máma byla proti a otec mě na internát pustil. O tři roky později jsem se zase musela rozhodnout, na čí stranu se přidám, ale to už bylo horší.

K TÉMATU  "Nadpřirozené schopnosti mám už od malička. Dnes je využívám k pomoci dalším lidem," říká Marie

Měla bych být více jako máma

Až když jsem byla plnoletá, si se mnou máma začala více povídat, asi mi to chtěla všechno vysvětlit, proč se hádají s tátou a tak, ale asi jsem ji nechtěla poslouchat. Na škole jsem si chtěla hlavně užívat a neřešit, co se doma děje a podobně. V té době mi máma začala vyčítat, že jsem celý otec, že mě špatně vychovali, a to mě hrozně naštvalo.

Po maturitě jsem se zase vrátila domů, našla jsem si brigádu a chtěla si chvíli jen tak užívat, ale zase zasáhla máma a chtěla, abych si našla práci stálou nebo šla ještě dál na vysokou školu. Doma bylo hodně dusno, už ani tátovi se nelíbilo moje rozhodnutí. A v té době jsem náhodou přišla na to, že otec má velké tajemství.

Nechtěla jsem to vědět

Vlastně jsem nikdy pořádně nevěděla, proč se naši hádají, až jsem je zaslechla, jak na sebe křičí, že táta byl zase u nějaké ženy. Že má milenku mě popravdě nikdy nenapadlo, ale hodně by to vysvětlovalo. Samozřejmě jsem chtěla vědět, zda to je, nebo není pravda. Máma si trvala na svém, že to ví, táta zase říkal, že je máma paranoidní a nevděčná a jen vyhledává problémy. V tu chvíli mi došlo, že to vědět ani nechci. Už jsem začínala mít svůj život a mezi ně jsem se plést nechtěla.

Jenže jsem jednou šla za kamarádkou a otce jsem na vlastní oči viděla. Šel bok po boku s nějakou cizí ženou a za ruku vedl malé dítě. Dostalo mě to, pořád jsem si kladla otázku, proč s ní šel a proč vedl za ruku její dítě. Asi týden jsem mlčela a pak se ho na to zeptala, i když se vymlouval, nakonec přiznal, že s tou ženou skutečně poměr má.

K TÉMATU  Eva (19): Neudělala jsem maturitu a teď na místo vysněné výšky stojím za kasou

To dítě je jeho

Byla jsem naštvaná a tátovi nedala pokoj, dál jsem ho sledovala. Viděla jsem třeba i to, že to dítě vyzvedává ze školky, pak nasedli do auta a odjeli. Jindy jsem ho zase potkala s tou ženou a taky jsem mu přečetla nějaké emaily, což jsem taky neměla. Začala jsem se do toho plést, a nakonec mi došlo, že to není jen tak. Můj táta s tou milenkou má dítě. To malé dítě je jeho a on to tají. Mámě to neřekl, tak jsem to chtěla udělat já.

Když otec pochopil, že to všechno vím, že už není cesty zpět, snažil se mě zastavit. Nejdříve začal s tím, že by to mámě ublížilo, že to nechtěl, že s tou ženou spal jen jednou a podobně. Ale lhal. Všemožně na mě tlačil a pak mě začal uplácet. Koupil mi auto, doma prosadil, že na školu jít nemusím, dokonce lhal mámě o tom, že mám práci a začal mi peníze dávat tajně.

Najednou jsem měla všechno, co jsem jen chtěla, a to mi prostě vyhovovalo. Já nic neřekla a všechno jsem přijala. Vždyť dřív se mě tolikrát táta zastal. Postupem času ale zjišťuji, že mě to sžírá a mámě se nemůžu už ani podívat do očí. Všechno doma táta dokonale přikryl, už se ani nehádají – a o to je to možná horší.

Nedělám to jen kvůli těm věcem a kvůli tomu, že nemusím pracovat, spíš si nedokážu představit, co by pravda s mámou udělala. A co by to udělalo se mnou a s námi všemi. Vím ale, že jí nemůžu dlouho takto ubližovat, protože si zaslouží víc. Snad to dojde i tátovi a vyřeší to sám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lež aneb 6 příběhů, které potvrzují, že lhát se opravdu nemá

Jak moc poznamená rozvod vaše děti? Na celý život

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Několikrát denně slýcháme že tent o či onen šampón pomůže našim vlasům od kořínků až po konečky. Dámy, která z vás trpí na roztřepané konečky vlasů dáte nám zapravdu, že jediné, co jim zaručeně pomůže je kadeřník. Ale ještě, než půjdete opět ke kadeřníkovi, vsaďte na účinnou prevenci.
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Nakupování na internetu se stalo pomyslným trendem. Zejména v době panující pandemie a karantény se i ti, kteří nakupování v e-shopech zatracovali, k tomuto kroku svolili. Neměli najednou na výběr, ostatně nakonec nově nabytou zkušenost dál používali v praxi. To poté vedlo k trhání rekordů v tržbách internetových prodejen, což je trend, který i nadále pokračuje. Pokud i vy patříte mezi vášnivé on-line kupující, pozor si dejte na podvodné e-shopy.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Je sobota dopoledne, venku prší, zrušil se vám program a vy nevíte, co s volným dnem. Přesně pro takové situace jsme pro vás sepsali tento článek. Najdete v něm pár tipů na to, jak strávit den smysluplně a bez výčitek.
Nestíháte sníst banány včas a pak vám doma zčernají? Myslíte si, že přezrálé a již na první pohled nehezké banány už se nedají jíst? Možná už vám nebudou chutnat jen tak, ale můžete si z nich připravit dezert nebo třeba zmrzlinu. Jak můžete zužitkovat přezrálé banány? Určitě na mnoho způsobů, vyzkoušejte tyto recepty. A využít pak můžete i samotné slupky, které byste za normálních okolností vyhodili.
Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Někdo jich má málo, jiný zase až moc. Pihy jsou nedílnou součástí pokožky každého z nás. Drobné pihy krásy jsou víceméně neškodné, ovšem to neznamená, že by znaménka nebyla riziková. Naopak. I ony se v budoucnu mohou proměnit v zákeřný melanom, kterému jde předejít jedině poctivou prevencí u dermatologa. A my známe jednu moderní metodu, před kterou neuteče žádné znaménko.
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.

Nepřehlédněte

Zima není váš kamarád? Nejraději byste se proto na Vánoce sebrali a odjeli do teplých krajů a Štědrý den si užívali s koktejlem v ruce, v bikinách a na pláži s výhledem u moře? Není nic jednoduššího než si koupit letenku a odpočítávat dny. Které destinace jsou na zimní dovolenou v tropech jako stvořené?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek