Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Karolína (21): Táta mě uplácí, na oplátku ho kryju. Už z toho ale nemám dobrý pocit

Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
táta
ilustrační obrázek

25. 10. 2022

Myslela jsem si, že chci jednou to, co mají oni

Jsem jedináček, vím, že jsem asi trošku rozmazlená, vždycky jsem měla všechno, a hlavně rodinu. Kamarádky většinou pochází z rozpadlých rodin. Dvě blízké kamarádky měly jako malé neustále nějaké nové strýčky – a já jsem byla pyšná na své rodiče, že pořád drží při sobě. Přála jsem jim to a říkala jsem si, že jednou chci to samé. Rodinu, kterou nic nerozdělí a taky tak dokonalý vztah.

Jak jsem ale rostla, začala jsem postupně chápat, že nic není tak růžové. Že sice se máme dobře, ale že i naši se za zavřenými dveřmi ložnice často hádají. Myslela jsem si, že to je normální, že to k tomu patří, a tak jsem to vždycky přešla. Ráno po hádce bylo zase všechno jako předtím, a tak jsem se tím prostě netrápila.

Na čí straně mám být?

Jakmile jsem došla na střední školu, máma začala mít pocit, že jsem až moc rozmazlená, myslela si, že bych neměla mít všechno, co chci, a snažila se mi dávat různé lekce. Domlouvala mi brigády, abych si peníze zasloužila a nedostávala je jen tak. Za špatné známky mě trestala, chtěla, abych doma pomáhala a podobně. Musím uznat, že v tu chvíli mi to vadilo, byla jsem naštvaná, a když domů přijel táta z práce, vždycky se mě zastal. To jsem si samozřejmě pamatovala, když se pak hádali, byla jsem často na jeho straně, což mámu zraňovalo.

Nechtěla jsem se ale stavět na něčí stranu, rozhodla jsem se tedy ve třeťáku, že odejdu na internát a domů ze školy nebudu každý den dojíždět. Chtěla jsem mít odstup a nechtěla jsem jim do toho zasahovat, což ale zase vyvolalo další hádku. Máma byla proti a otec mě na internát pustil. O tři roky později jsem se zase musela rozhodnout, na čí stranu se přidám, ale to už bylo horší.

K TÉMATU  Babička na hlídání. Je to radost nebo povinnost a co když hlídat zrovna nechcete

Měla bych být více jako máma

Až když jsem byla plnoletá, si se mnou máma začala více povídat, asi mi to chtěla všechno vysvětlit, proč se hádají s tátou a tak, ale asi jsem ji nechtěla poslouchat. Na škole jsem si chtěla hlavně užívat a neřešit, co se doma děje a podobně. V té době mi máma začala vyčítat, že jsem celý otec, že mě špatně vychovali, a to mě hrozně naštvalo.

Po maturitě jsem se zase vrátila domů, našla jsem si brigádu a chtěla si chvíli jen tak užívat, ale zase zasáhla máma a chtěla, abych si našla práci stálou nebo šla ještě dál na vysokou školu. Doma bylo hodně dusno, už ani tátovi se nelíbilo moje rozhodnutí. A v té době jsem náhodou přišla na to, že otec má velké tajemství.

Nechtěla jsem to vědět

Vlastně jsem nikdy pořádně nevěděla, proč se naši hádají, až jsem je zaslechla, jak na sebe křičí, že táta byl zase u nějaké ženy. Že má milenku mě popravdě nikdy nenapadlo, ale hodně by to vysvětlovalo. Samozřejmě jsem chtěla vědět, zda to je, nebo není pravda. Máma si trvala na svém, že to ví, táta zase říkal, že je máma paranoidní a nevděčná a jen vyhledává problémy. V tu chvíli mi došlo, že to vědět ani nechci. Už jsem začínala mít svůj život a mezi ně jsem se plést nechtěla.

Jenže jsem jednou šla za kamarádkou a otce jsem na vlastní oči viděla. Šel bok po boku s nějakou cizí ženou a za ruku vedl malé dítě. Dostalo mě to, pořád jsem si kladla otázku, proč s ní šel a proč vedl za ruku její dítě. Asi týden jsem mlčela a pak se ho na to zeptala, i když se vymlouval, nakonec přiznal, že s tou ženou skutečně poměr má.

K TÉMATU  Zpět do práce s miminkem. Je to normální nebo jste špatná matka? Nenechte se stresovat svým okolím a jděte do toho. Jak začít?

To dítě je jeho

Byla jsem naštvaná a tátovi nedala pokoj, dál jsem ho sledovala. Viděla jsem třeba i to, že to dítě vyzvedává ze školky, pak nasedli do auta a odjeli. Jindy jsem ho zase potkala s tou ženou a taky jsem mu přečetla nějaké emaily, což jsem taky neměla. Začala jsem se do toho plést, a nakonec mi došlo, že to není jen tak. Můj táta s tou milenkou má dítě. To malé dítě je jeho a on to tají. Mámě to neřekl, tak jsem to chtěla udělat já.

Když otec pochopil, že to všechno vím, že už není cesty zpět, snažil se mě zastavit. Nejdříve začal s tím, že by to mámě ublížilo, že to nechtěl, že s tou ženou spal jen jednou a podobně. Ale lhal. Všemožně na mě tlačil a pak mě začal uplácet. Koupil mi auto, doma prosadil, že na školu jít nemusím, dokonce lhal mámě o tom, že mám práci a začal mi peníze dávat tajně.

Najednou jsem měla všechno, co jsem jen chtěla, a to mi prostě vyhovovalo. Já nic neřekla a všechno jsem přijala. Vždyť dřív se mě tolikrát táta zastal. Postupem času ale zjišťuji, že mě to sžírá a mámě se nemůžu už ani podívat do očí. Všechno doma táta dokonale přikryl, už se ani nehádají – a o to je to možná horší.

Nedělám to jen kvůli těm věcem a kvůli tomu, že nemusím pracovat, spíš si nedokážu představit, co by pravda s mámou udělala. A co by to udělalo se mnou a s námi všemi. Vím ale, že jí nemůžu dlouho takto ubližovat, protože si zaslouží víc. Snad to dojde i tátovi a vyřeší to sám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lež aneb 6 příběhů, které potvrzují, že lhát se opravdu nemá

Jak moc poznamená rozvod vaše děti? Na celý život

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Napadlo vás někdy, že když partnerovi řeknete, jak roztomile vypadá třeba při opravě sekačky, že mu vlastně nelichotíte? Ba naopak, že mu to může velmi vadit? Prozradíme vám 10 komplimentů, po kterých váš partner opravdu netouží.
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Kocour Haburu je velkým fanouškem hry na piano. Rád na něm usíná, když se z něj line melodie ukolébavky. Ponořte se do klidu spolu s ním!
Teplo domova, domácnost, ze které čiší pohoda, plápolající oheň v krbu, pohodová hudba, tlumené osvětlení, a především přírodní materiály. Vítejte ve vašem novém domově, kde díky dánskému hygge trendu konečně zavládl klid, mír a dokonalá pohodička.
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
Laformela je duo, které před lety založil český designér Antonín Soukup a slovenská návrhářka Miroslava Kohutiarová. A s každou svojí novou kolekcí jsou důkazem, že pracovat se svým životním partnerem může fungovat.
Nástěnné hodiny by neměly chybět v každém obýváku. Sice sledujete čas na mobilu nebo ho ukazuje televize, originální hodiny jsou ale hlavně dekorací, která dokresluje atmosféru domova. A co takhle zvolit ukazatel času opravdu velkých rozměrů? Prohlédněte si galerii.
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!
Přemýšlíte o pořízení AKU nářadí? Třeba taková AKU sekačka na baterie. To není jen zodpovědný ekologický plán. Je to dobrá volba ve všech směrech. Už jen využití moderních technologií, kdy se potkávají výhody elektrických a benzínových strojů, je toho důkazem. Žádné kabely, maximální pohodlí, perfektní výkon, spolehlivost. Jedna baterie pro všechno. Není to sen?
8. listopadu oslavil herec Alain Delon své 87. narozeniny. Pro všechny je hercem překypujícím charismatem a přitažlivostí, o čemž by mohlo vyprávět mnoho a mnoho žen. Jaký byl a jaký je Alain Delon dnes?

Výběr článků

Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Také si spolu vaši domácí mazlíčci dobře rozumí? Podívejte se, jak si kočky a psi hrají s ptačími kamarády všeho druhu, jako jsou papoušci, kuřátka, slepice nebo kachny. Zvířátka umí být opravdu rozpustilá!
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.

Nepřehlédněte

Věčná krása, která žena by po ní neprahla? Proto se dennodenně snažíme našemu přání přiblížit a stojí nás to nejen velké úsilí, ale především peníze.
Plánujete si domů pořídit domácího mazlíčka? Psa, kočku či snad křečka? Raději si pořiďte sladkovodní akvárium s rybkami. Proč? Je to skvělá relaxační záležitost a navíc krásná dekorace do bytu. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek