Středa , 17. 08. 2022

Petra

Co dělat v karanténě? Aneb ať aktuální období netrvá dlouho!

Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
co dělat v karanténě
Zkraťte si dobu karanténní. (foto: 123rf.com)

08. 03. 2021

Stres, strach, úzkosti

Tato situace bohužel vystavuje spoustu lidí do negativních emocí. Kolektivně se šíří strach a to se promítá do nás všech. Slyšíme všude myšlenky o tom, co se ve světě děje a máme pocit, že nám z toho jednou bouchne hlava, že ano? A jelikož jsme nuceni být doma, nabízí se stále otázka, co dělat v karanténě?

První krokem tedy je odprostit se od těchto neustálých informací o tom, co se děje ve světě! Přestaňte se dívat každý den na televizi a poslouchat, co všechno se zase událo. Ano, je super vědět různé aktuality. Ale to neznamená, že musíte televizi sledovat neustále. Stačí se podívat na internet, kde najdete aktuální opatření.

Doporučujeme se také vyvarovat sociálním sítím, které z karanténní nudy plodí různé nesmyslné výzvy.

Zároveň se o tom přestaňte dokola bavit s ostatními. Nedávejte tomu pozornost a vaši energii. Tu radši věnujte do věcí, které vám v životě něco přinesou! Bavte se s lidmi o vašich snech, o vašich plánech, smějte se, radujte se!

Také se zabavte něčím, co vás bude v životě posouvat. Místo strachování, co se aktuálně děje, si vezměte do rukou nějakou krásnou knihu, která vám přinese krásnější myšlenky.

Meditujte

Věřte, že když do toho nebudete dávat tolik pozornost, tak se budete cítit mnohem klidnější. A vnitřní klid je něco, co potřebuje každý z nás. Proto takovým dalším tipem je MEDITACE. Díky meditaci zklidníte vaše myšlenky, ale nejen to.

Zároveň se přestanete zaměřovat do vnějších okolností, a naopak dáte pozornost vašemu nitru. Pocítíte větší klid, radost a také se vám bude lépe usínat.

Stačí si vyhradit hned po ránu pár minut času a najít si prostor pro krátkou meditaci, která vás do nového dne nabije pozitivní energií. Anebo si můžete na sebe najít čas večer před spaním a místo toho, abyste byli na mobilu a sledovali aktuální dění, tak si sednete či lehnete a zameditujete si.

K TÉMATUŽivot je plný překvapení! Nikdy nevíte, co vám přinese. Vaše situace se může během chvíle úplně otočit! Nevěříte?

Můžete meditovat o samotě a v klidu nebo s vedenou meditací, která vás možná ještě více zklidní díky příjemné hudbě, která je v těchto meditacích použita. Více o benefitech meditování najdete v jednom z našich článků na našem webu!

co dělat v karanténě meditujte
Jednou z možností je uklidňující meditace. (foto: 123rf.com)

Zacvičte si

Nemusíte to být jen klidná forma jako je čtení knih či meditace. Zabavte se tím, že začnete cvičit nebo vykonávat nějaký pohyb, který vám bude dodávat energii, elán a zbavovat vás stresu!

Při jakékoli fyzické aktivitě přestanete myslet na aktuální dění, protože se budete soustředit na danou aktivitu. Z toho důvodu je super si jít raději zacvičit nebo se projít do přírody, namísto sezení u mobilu či televize.

Hlavně teď, když máte tolik času, tak toho můžete využít! Využijte toho a začněte doma cvičit. Každý z nás má teď více času, když je téměř vše zavřené. Proto si vyhraďte čas na cvičení, které jste tak dlouho odkládali. Anebo na jógu, tanec či procházku v přírodě!

zacvičte si
Díky domácímu cvičení se můžete udržet fit. (foto: 123rf.com)

Zabavte se

Je něco, co jste chtěli vždy zkusit? Něco, pro co vaše srdce vždy bilo, ale vy jste to neustále odkládali? Teď je ten správný čas, kdy je super začít! Čas strávený doma využijte k tomu, že se pustíte do něčeho, co vás už dlouho lákalo. Může to být cokoliv!

Třeba jste si vždy přáli kreslit či zpívat, tak se do toho pusťte. Anebo vás lákalo něco vyrábět – například náramky z minerálů, tak to určitě zkuste. Za zkoušku nic nedáte.

Lidé zbytečně odkládají jejich sny. Nyní na to máte krásný prostor. Začít s tím, co jste si vždy tak moc přáli. A nevadí, že třeba nevíte, jak přesně s tím začít. Jen se pro to rozhodněte a intuice vás sama povede postupnými krůčky. Například najdete stránku, ze které si objednáte minerály a do tvoření náramků se pustíte.

zabavte se
Nyní máte prostor pro veškeré aktivity, na které jste doposud neměli čas. (foto: 123rf.com)

Hlavu vzhůru

Ano, aktuální období je pro nás všechny náročné. Ale vždy máme každý z nás na VÝBĚR. Buď si budeme stěžovat, jak je všechno hrozné a smutné. Anebo si budeme tvořit náš život s větší radostí. Zaměříme se na to, co nám během dne dělá radost. Budeme děkovat za maličkosti v našich životech.

K TÉMATUAť žije mlíko aneb největší trapasy čerstvých matek. Pobavte se

Opravdu to máme všichni ve svých rukou, jak se teď cítíme. Zařaďte tyto kroky do vašeho života a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe. A také pamatujte – Náš život se odvíjí od toho, jací jsme my sami. Jak myslíme, jak se cítíme a co děláme. Proto začněte sami u sebe a začne se zlepšovat i váš život!

hlavu vzhůru
A hlavně neklesejte na mysli. (foto: 123rf.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Karanténa aneb jak doma zabavit děti a nezbláznit se z toho?

Jak zabavit děti během karantény

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.

Nepřehlédněte

Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek