Domů » Rodina » Co dělat v karanténě? Aneb ať aktuální období netrvá dlouho!
Rodina Vztahy Životní styl

Co dělat v karanténě? Aneb ať aktuální období netrvá dlouho!

co dělat v karanténě
Zkraťte si dobu karanténní. (foto: 123rf.com)
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!

Stres, strach, úzkosti

Tato situace bohužel vystavuje spoustu lidí do negativních emocí. Kolektivně se šíří strach a to se promítá do nás všech. Slyšíme všude myšlenky o tom, co se ve světě děje a máme pocit, že nám z toho jednou bouchne hlava, že ano? A jelikož jsme nuceni být doma, nabízí se stále otázka, co dělat v karanténě?

První krokem tedy je odprostit se od těchto neustálých informací o tom, co se děje ve světě! Přestaňte se dívat každý den na televizi a poslouchat, co všechno se zase událo. Ano, je super vědět různé aktuality. Ale to neznamená, že musíte televizi sledovat neustále. Stačí se podívat na internet, kde najdete aktuální opatření.

Zároveň se o tom přestaňte dokola bavit s ostatními. Nedávejte tomu pozornost a vaši energii. Tu radši věnujte do věcí, které vám v životě něco přinesou! Bavte se s lidmi o vašich snech, o vašich plánech, smějte se, radujte se!

Také se zabavte něčím, co vás bude v životě posouvat. Místo strachování, co se aktuálně děje, si vezměte do rukou nějakou krásnou knihu, která vám přinese krásnější myšlenky.

Meditujte

Věřte, že když do toho nebudete dávat tolik pozornost, tak se budete cítit mnohem klidnější. A vnitřní klid je něco, co potřebuje každý z nás. Proto takovým dalším tipem je MEDITACE. Díky meditaci zklidníte vaše myšlenky, ale nejen to.

Zároveň se přestanete zaměřovat do vnějších okolností, a naopak dáte pozornost vašemu nitru. Pocítíte větší klid, radost a také se vám bude lépe usínat.

Stačí si vyhradit hned po ránu pár minut času a najít si prostor pro krátkou meditaci, která vás do nového dne nabije pozitivní energií. Anebo si můžete na sebe najít čas večer před spaním a místo toho, abyste byli na mobilu a sledovali aktuální dění, tak si sednete či lehnete a zameditujete si.

Můžete meditovat o samotě a v klidu nebo s vedenou meditací, která vás možná ještě více zklidní díky příjemné hudbě, která je v těchto meditacích použita. Více o benefitech meditování najdete v jednom z našich článků na našem webu!

co dělat v karanténě meditujte
Jednou z možností je uklidňující meditace. (foto: 123rf.com)

Zacvičte si

Nemusíte to být jen klidná forma jako je čtení knih či meditace. Zabavte se tím, že začnete cvičit nebo vykonávat nějaký pohyb, který vám bude dodávat energii, elán a zbavovat vás stresu!

Při jakékoli fyzické aktivitě přestanete myslet na aktuální dění, protože se budete soustředit na danou aktivitu. Z toho důvodu je super si jít raději zacvičit nebo se projít do přírody, namísto sezení u mobilu či televize.

Hlavně teď, když máte tolik času, tak toho můžete využít! Využijte toho a začněte doma cvičit. Každý z nás má teď více času, když je téměř vše zavřené. Proto si vyhraďte čas na cvičení, které jste tak dlouho odkládali. Anebo na jógu, tanec či procházku v přírodě!

zacvičte si
Díky domácímu cvičení se můžete udržet fit. (foto: 123rf.com)

Zabavte se

Je něco, co jste chtěli vždy zkusit? Něco, pro co vaše srdce vždy bilo, ale vy jste to neustále odkládali? Teď je ten správný čas, kdy je super začít! Čas strávený doma využijte k tomu, že se pustíte do něčeho, co vás už dlouho lákalo. Může to být cokoliv!

Třeba jste si vždy přáli kreslit či zpívat, tak se do toho pusťte. Anebo vás lákalo něco vyrábět – například náramky z minerálů, tak to určitě zkuste. Za zkoušku nic nedáte.

Lidé zbytečně odkládají jejich sny. Nyní na to máte krásný prostor. Začít s tím, co jste si vždy tak moc přáli. A nevadí, že třeba nevíte, jak přesně s tím začít. Jen se pro to rozhodněte a intuice vás sama povede postupnými krůčky. Například najdete stránku, ze které si objednáte minerály a do tvoření náramků se pustíte.

zabavte se
Nyní máte prostor pro veškeré aktivity, na které jste doposud neměli čas. (foto: 123rf.com)

Hlavu vzhůru

Ano, aktuální období je pro nás všechny náročné. Ale vždy máme každý z nás na VÝBĚR. Buď si budeme stěžovat, jak je všechno hrozné a smutné. Anebo si budeme tvořit náš život s větší radostí. Zaměříme se na to, co nám během dne dělá radost. Budeme děkovat za maličkosti v našich životech.

Opravdu to máme všichni ve svých rukou, jak se teď cítíme. Zařaďte tyto kroky do vašeho života a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe. A také pamatujte – Náš život se odvíjí od toho, jací jsme my sami. Jak myslíme, jak se cítíme a co děláme. Proto začněte sami u sebe a začne se zlepšovat i váš život!

hlavu vzhůru
A hlavně neklesejte na mysli. (foto: 123rf.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Karanténa aneb jak doma zabavit děti a nezbláznit se z toho?

Jak zabavit děti během karantény

Adéla Třetinová

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Je pro mě důležité rozvíjet své tělo, pracovat se svou myslí a naslouchat své duši. Inspiruji a motivuji lidi ke zdravému a vědomému životu.

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře