Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Co dělat v karanténě? Aneb ať aktuální období netrvá dlouho!

Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
co dělat v karanténě
Zkraťte si dobu karanténní. (foto: 123rf.com)

08. 03. 2021

Stres, strach, úzkosti

Tato situace bohužel vystavuje spoustu lidí do negativních emocí. Kolektivně se šíří strach a to se promítá do nás všech. Slyšíme všude myšlenky o tom, co se ve světě děje a máme pocit, že nám z toho jednou bouchne hlava, že ano? A jelikož jsme nuceni být doma, nabízí se stále otázka, co dělat v karanténě?

První krokem tedy je odprostit se od těchto neustálých informací o tom, co se děje ve světě! Přestaňte se dívat každý den na televizi a poslouchat, co všechno se zase událo. Ano, je super vědět různé aktuality. Ale to neznamená, že musíte televizi sledovat neustále. Stačí se podívat na internet, kde najdete aktuální opatření.

Doporučujeme se také vyvarovat sociálním sítím, které z karanténní nudy plodí různé nesmyslné výzvy.

Zároveň se o tom přestaňte dokola bavit s ostatními. Nedávejte tomu pozornost a vaši energii. Tu radši věnujte do věcí, které vám v životě něco přinesou! Bavte se s lidmi o vašich snech, o vašich plánech, smějte se, radujte se!

Také se zabavte něčím, co vás bude v životě posouvat. Místo strachování, co se aktuálně děje, si vezměte do rukou nějakou krásnou knihu, která vám přinese krásnější myšlenky.

Meditujte

Věřte, že když do toho nebudete dávat tolik pozornost, tak se budete cítit mnohem klidnější. A vnitřní klid je něco, co potřebuje každý z nás. Proto takovým dalším tipem je MEDITACE. Díky meditaci zklidníte vaše myšlenky, ale nejen to.

Zároveň se přestanete zaměřovat do vnějších okolností, a naopak dáte pozornost vašemu nitru. Pocítíte větší klid, radost a také se vám bude lépe usínat.

Stačí si vyhradit hned po ránu pár minut času a najít si prostor pro krátkou meditaci, která vás do nového dne nabije pozitivní energií. Anebo si můžete na sebe najít čas večer před spaním a místo toho, abyste byli na mobilu a sledovali aktuální dění, tak si sednete či lehnete a zameditujete si.

K TÉMATU  Muž se promění v ženu přímo před zraky udivených cestujících u výdeje zavazadel na letišti

Můžete meditovat o samotě a v klidu nebo s vedenou meditací, která vás možná ještě více zklidní díky příjemné hudbě, která je v těchto meditacích použita. Více o benefitech meditování najdete v jednom z našich článků na našem webu!

co dělat v karanténě meditujte
Jednou z možností je uklidňující meditace. (foto: 123rf.com)

Zacvičte si

Nemusíte to být jen klidná forma jako je čtení knih či meditace. Zabavte se tím, že začnete cvičit nebo vykonávat nějaký pohyb, který vám bude dodávat energii, elán a zbavovat vás stresu!

Při jakékoli fyzické aktivitě přestanete myslet na aktuální dění, protože se budete soustředit na danou aktivitu. Z toho důvodu je super si jít raději zacvičit nebo se projít do přírody, namísto sezení u mobilu či televize.

Hlavně teď, když máte tolik času, tak toho můžete využít! Využijte toho a začněte doma cvičit. Každý z nás má teď více času, když je téměř vše zavřené. Proto si vyhraďte čas na cvičení, které jste tak dlouho odkládali. Anebo na jógu, tanec či procházku v přírodě!

zacvičte si
Díky domácímu cvičení se můžete udržet fit. (foto: 123rf.com)

Zabavte se

Je něco, co jste chtěli vždy zkusit? Něco, pro co vaše srdce vždy bilo, ale vy jste to neustále odkládali? Teď je ten správný čas, kdy je super začít! Čas strávený doma využijte k tomu, že se pustíte do něčeho, co vás už dlouho lákalo. Může to být cokoliv!

Třeba jste si vždy přáli kreslit či zpívat, tak se do toho pusťte. Anebo vás lákalo něco vyrábět – například náramky z minerálů, tak to určitě zkuste. Za zkoušku nic nedáte.

Lidé zbytečně odkládají jejich sny. Nyní na to máte krásný prostor. Začít s tím, co jste si vždy tak moc přáli. A nevadí, že třeba nevíte, jak přesně s tím začít. Jen se pro to rozhodněte a intuice vás sama povede postupnými krůčky. Například najdete stránku, ze které si objednáte minerály a do tvoření náramků se pustíte.

zabavte se
Nyní máte prostor pro veškeré aktivity, na které jste doposud neměli čas. (foto: 123rf.com)

Hlavu vzhůru

Ano, aktuální období je pro nás všechny náročné. Ale vždy máme každý z nás na VÝBĚR. Buď si budeme stěžovat, jak je všechno hrozné a smutné. Anebo si budeme tvořit náš život s větší radostí. Zaměříme se na to, co nám během dne dělá radost. Budeme děkovat za maličkosti v našich životech.

K TÉMATU  Tyto 3 chytré fitness náramky se v 2021 vyplatí koupit

Opravdu to máme všichni ve svých rukou, jak se teď cítíme. Zařaďte tyto kroky do vašeho života a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe. A také pamatujte – Náš život se odvíjí od toho, jací jsme my sami. Jak myslíme, jak se cítíme a co děláme. Proto začněte sami u sebe a začne se zlepšovat i váš život!

hlavu vzhůru
A hlavně neklesejte na mysli. (foto: 123rf.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Karanténa aneb jak doma zabavit děti a nezbláznit se z toho?

Jak zabavit děti během karantény

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rozhodli jste se vystoupit ze své komfortní zóny a rozjet podnikání? Nechcete se přímo stát osobou samostatně výdělečně činnou, vaše vize jsou hodny společnosti?
První rande je důležitým momentem, z něhož se může – či nemusí – vyvinout vztah, nebo dokonce láska. Jak zapůsobit a co raději nedělat?
V Čechách je systém pro matky s dětmi nastaven víc než příznivě. I přesto se mnoho matek rozhodne začít pracovat dříve, než jejich děti dosáhnou 3 let, tzv. školkového věku. Není to nic neobvyklého a dá se to velice dobře zvládat, jen se na to musíte připravit.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Kristýna (33) nepatří mezi lidi, kteří dávají na odiv své bolesti. Když onemocněla a její stav jí nedovolil se hýbat, prožívala těžké chvíle.
Dnes je ten správný den se rozhodnout, s kým chcete trávit svůj drahocenný čas, a komu ho naopak nedávat! Dejte na svůj vnitřní hlas.
Sedmý den Karlovarského filmového festivalu (KVIFF) přinesl setkání s hereckými hvězdami, premiéry očekávaných filmů i večerní hudební akce. Daniel Brühl převzal Cenu prezidenta KVIFF a Ivan Trojan uvedl snímek "Karamazovi". Večer patřil Campari Red Night s vystoupeními známých DJů.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Ještě jste neměli příležitost vyzkoušet arganový olej na vlastní kůži, respektive vlasy? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Právě teď, když slunce svítí ostošest, vám hřívu ochrání před jeho škodlivými paprsky. Poklad s oříškovou vůní toho ale umí mnohem víc!
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.

Výběr článků

TikTok je v dnešní době nejrychleji rostoucí platforma sociálních médií na světě. Má více než 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně ve 155 zemích.
Fitness trenérky na Instagramu jsou skvělým zdrojem inspirace a motivace pro všechny ženy, které chtějí zlepšit svou fyzickou kondici. Níže uvádíme seznam těch nejzajímavějších trenérek, které svými příspěvky zaujmou každou ženu.
Čas od času takové jednání musí absolvovat každý z nás. Někdy je to vyřešení rodinného nebo partnerského problému, ale daleko častěji se týká pracovních záležitostí. Chce s vámi mluvit nadřízený nebo máte vy pokárat svého podřízeného. Potřebujete se připravit tak, aby rozhovor proběhl bez zbytečných konfliktů a hádek.

Nepřehlédněte

Chlapík se promění v ženu poté, co si u výdeje zavazadel na letišti otevře svůj kufr. Zřejmě má opravdu na spěch, protože na nic nečeká a začne se svlékat přímo v hale. Ostatní lidé kolem nevěřícně koukají! Tohle se může stát jen v Las Vegas.
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek