Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Nevíte, jak uspokojit partnera? Naučte se správně komunikovat na téma sex

Zatímco o jiných záležitostech se dokážete bavit dlouhé hodiny, na téma sex ještě jaksi nepřišla řada? Proč je dobré spolu otevřeně mluvit na téma sex, a co získáte, když to zvládnete? Na závěr pro vás máme peprný tip, který rozhodně vyzkoušejte!
Klíčem k sexuálnímu uspokojení partnera je správná komunikace

28. 02. 2020

Nepokazím něco?

To je první otázka, která napadne každého z nás. Co když otevřeným hovorem o sexu zablokuji náš milostný život a ocitneme se na mrtvém bodě? Pokud i vy patříte mezi stydlivé jedince, kteří neví, jak na to, zkuste téma otevírat postupně. Například při obyčejné masáži chodidel, kterou partnerovi dopřejete, můžete zmínit, že se vám líbilo, když vás při společné intimní chvilce chytnul za zadek, jemně zatahal za vlasy, a podobně. V tomto případě jde jen o prolomení ledů. Nemůžete nic pokazit.

Peprnější detaily

Zbožňujete, když vás partner uspokojuje orálně? Nemůžete se dočkat, kdy se vám zase podaří spontánní rychlovka? Poloha na koníčka u vás vede k rychlému orgasmu, nebo dokonce díky ní prožíváte s partnerem vyvrcholení hned několik za sebou? To vše byste nejraději napsaly rtěnkou na zrcadlo, ale v reálu ze sebe nevypravíte ani slovo? Peprnější detaily se nejlépe sdělují při nevinném sledování erotického filmu. Nemusíte přitom hned navštívit porno stránky, Padesát odstínů klidně postačí. Seberte odvahu a vyslovte své přání!

Zdroj foto: pixabay.com

Když není co chválit

Když vás partner neumí uspokojit, je potřeba promluvit si o to palčivější, a rozhodně tuto chvíli neodkládejte. Sexuální frustrace vede k nepohodě ve vztahu. Dlouhodobě potlačovaná touha se samozřejmě dříve či později projeví, a vztah zaručeně ukončí. Opět můžete téma navléknout na společnou chvilku při filmu. Jemně požádejte o změnu. Upřímně přiznejte, co si přejete. Samozřejmě můžete partnera navést i při samotném sexu – názorná ukázka je skvělá volba!

Obraťte sex k lepšímu

V anonymních průzkumech lidé uvádějí, že když začali s partnerem otevřeně hovořit o svých sexuálních potřebách, jejich vztah se naprosto změnil. „Konečně jsem se dozvěděl, co Emma potřebuje, a bylo tak pro mne mnohem snazší najít cestu, jak ji uspokojit,“ říká Alex. „Náš vztah a sex dostal úplně nový rozměr. Díky její upřímnosti jsem se přestal bát hovořit o svých potřebách i já.“

Zdroj foto: pixabay.com

Na co myslet?

Hlavní, co v hlavě před touto konverzací musíte mít, je, abyste na vašeho partnera nic nehráli. Prostě buďte otevřená nejenom tomu, co vše se osmělíte říci, ale také připravena na co, co všechno uslyšíte. A připravte se na to, že to nemusí být vždy příjemné. Je možné, že váš partner přistoupí na tuto konverzaci a prozradí vám, že něco děláte špatně. A nebo že děláte špatně třeba úplně vše! I tohle musíte akceptovat a nevyletět hned z kůže. Pokud byste dala průchod svým negativním emocím, počítejte s tím, že už nikdy v budoucnu by se tato konverzace nemusela opakovat. A pokud mezi vámi není v posteli vše dokonalé, věřte, že toto “ticho” povede pomalu, ale jistě, ke konci vztahu.

K TÉMATU  Je mi 35, ale chlap pořád nikde. Co je dobré vědět?

Sex pro radost

Jak jste na tom se sdělováním svých prožitků během sexuálního aktu? Pokud mlčíte jako hrob a sem tam ze sebe vydáte nějaký tlumený zvuk, zkuste popřemýšlet, jak to vylepšit. Většina párů je spokojenějších, když se navzájem i v intimní chvilce chválí nebo spolu komunikují. „Pojď na kuchyňskou linku.“ „Ty máš tak krásně tvrdé péro.“ „Líbí se mi, když mě jemně koušeš na uchu.“ I to patří k otevřené komunikaci.

Už se těšíte na malé i velké změny, které přinese otevřená komunikace o sexu do vaší ložnice?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.

Nepřehlédněte

Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek