Domů » Bydlení » 10 zajímavých nápadů, jak využít rohy ve vašem domě
Bydlení Životní styl

10 zajímavých nápadů, jak využít rohy ve vašem domě

jak využít rohy
Jak využít rohy v domácnosti. (Zdroj foto: freepik,com)
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.

Vytvořte si knihovnu

Také se vám doma v krabicích povalují hromady knih, které plánujete někam umístit, ale ještě stále jste nepřišli na to kam? Využijte k tomu roh ve vašem domě. Je to jedna z možností, jak využít rohy v domácnosti.

Vytvořte v něm závěsnou poličku, nebo knihovnu do tvaru písmene L a do ní vložte všechna vaše milovaná díla. Krásná mini knihovna je na světě a problém s knihami vyřešen.

Zasuňte pohovku pod schodiště

Pokud žijete v mezonetovém bytě či rodinném domě se schodištěm uvnitř, využijte rohovou část pod nimi k umístění pohovky. Velikost pohovky závisí na velikosti dostupné plochy. Tu pak můžete použít jako svou osobní útulnou zónu, kde si po těžkém dni v klidu odpočinete při čtení knížky či při posezení u šálku dobré kávy.

Prostor pro skříňky v kuchyni

Napadlo vás někdy, jak prakticky můžete využít rohy v kuchyni? Ty u kuchyňského koutu totiž bývají obvykle nevyužity, což je velká škoda. Využijte je proto tak, že do nich umístíte ručně vyrobené skříňky, jako úložiště pro kuchyňské potřeby.

Vytvořte malou šatnu

Jestliže máte dostatek prostoru v jednom z rohů ve vašem domě, vytvořte si tam malou šatnu. Můžete to provést jednoduše pomocí přimontování či přilepení tyče mezi stěny. Na tu pak již jen navěsíte ramínka na oblečení a pod ní umístíte krabice, do kterých si můžete uložit boty nebo kabelky.

Chcete-li vytvořit opravdu krásnou šatničku, nad tyč s oblečením přimontujte poličku, na kterou umístěte různé obrázky, svíčky či sochy.

Vytvořte malou kancelář

Pokud si doma potřebujete vytvořit malou kancelář a doposud jste nebyli schopni, protože vám připadá, že není kde, podívejte se znovu. Máte rohy. Využijte jeden z nich k nainstalování pracovního prostoru ve tvaru L a vytvořte si tím svou vlastní malou kancelář. Nezapomeňte si pod ní také vytvořit skříňku na ukládání různých složek a kancelářských potřeb!

Váš vlastní mini bar

Proměňte roh vašeho obývací pokoje v krásný mini bar. Koutek může být velice užitečný pro skladování vašich oblíbených nápojů, ať už se jedná o víno či jiný oblíbený drink. Záleží jen na vás, jestli si zvolíte materiál ze dřeva, plastu nebo přírodního materiálu. Vršek vaší vinárničky si můžete dozdobit aroma lampou a nebo nějakou krásnou květinou.

Vytvořte si posezení

Potřebujete-li přidat více místa k sezení ve vašem pokoji, ale nemáte v něm dostatek místa pro další nábytek, použijte rohy. Můžete buď využit pohovku do tvaru písmena L, nebo použít dvě židle/sedací vaky a malý stoleček, aby se toto místo dalo využít jako prostor k sezení.

Vytvořte nástěnné police

Jak lépe využit rohy v domě než tak, že do nich nainstalujeme nástěnné poličky? Lze je použít k umístění knih, ozdobných a jiných předmětů (sochy, svíčky, fotky, modely aut, květiny) a okamžitě díky tomu rozzáří jakýkoli kout ve vašem domě.

Zavěste houpací křeslo

Dalším zajímavým nápadem, jak kouzlit s rohy v domě je zavěšení houpacího křesla/sítě. To vám nejen pomůže vhodně využít prostor, ale také přidá styl do interiéru vašeho pokoje. Houpacích křesel je na trhu celá řada, takže budete mít opravdu z čeho vybírat a ocení ho nejen děti!

Vytvořte si foto stěnu

K získání své oblíbené foto stěny nepotřebujete mít doma velkou zeď. Použijte některý z rohů jako svou osobitou galerii. Zavěste zde své nejlepší obrázky nebo umění v různě velikých rámečcích, což dodá stěně ještě větší originalitu a ojedinělost. Můžete ji také využít jako svou rodinnou zeď umístěním fotek svého rodokmenu.

Stěnu poté ještě můžete dozdobit různými nálepkami na zeď.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak opticky zvětšit byt? Pomůžou chytré vychytávky!

Jak prosvětlit domácnost. Ať světlo nechybí ve vaší domácnosti

Redakce DámskáLiga.cz

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře