Středa , 19. 06. 2024

Leoš

10 zajímavých nápadů, jak využít rohy ve vašem domě

Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
jak využít rohy
Jak využít rohy v domácnosti. (Zdroj foto: freepik,com)

Vytvořte si knihovnu

Také se vám doma v krabicích povalují hromady knih, které plánujete někam umístit, ale ještě stále jste nepřišli na to kam? Využijte k tomu roh ve vašem domě. Je to jedna z možností, jak využít rohy v domácnosti.

Vytvořte v něm závěsnou poličku, nebo knihovnu do tvaru písmene L a do ní vložte všechna vaše milovaná díla. Krásná mini knihovna je na světě a problém s knihami vyřešen.

Zasuňte pohovku pod schodiště

Pokud žijete v mezonetovém bytě či rodinném domě se schodištěm uvnitř, využijte rohovou část pod nimi k umístění pohovky. Velikost pohovky závisí na velikosti dostupné plochy. Tu pak můžete použít jako svou osobní útulnou zónu, kde si po těžkém dni v klidu odpočinete při čtení knížky či při posezení u šálku dobré kávy.

Prostor pro skříňky v kuchyni

Napadlo vás někdy, jak prakticky můžete využít rohy v kuchyni? Ty u kuchyňského koutu totiž bývají obvykle nevyužity, což je velká škoda. Využijte je proto tak, že do nich umístíte ručně vyrobené skříňky, jako úložiště pro kuchyňské potřeby.

Vytvořte malou šatnu

Jestliže máte dostatek prostoru v jednom z rohů ve vašem domě, vytvořte si tam malou šatnu. Můžete to provést jednoduše pomocí přimontování či přilepení tyče mezi stěny. Na tu pak již jen navěsíte ramínka na oblečení a pod ní umístíte krabice, do kterých si můžete uložit boty nebo kabelky.

Chcete-li vytvořit opravdu krásnou šatničku, nad tyč s oblečením přimontujte poličku, na kterou umístěte různé obrázky, svíčky či sochy.

Vytvořte malou kancelář

Pokud si doma potřebujete vytvořit malou kancelář a doposud jste nebyli schopni, protože vám připadá, že není kde, podívejte se znovu. Máte rohy. Využijte jeden z nich k nainstalování pracovního prostoru ve tvaru L a vytvořte si tím svou vlastní malou kancelář. Nezapomeňte si pod ní také vytvořit skříňku na ukládání různých složek a kancelářských potřeb!

K TÉMATU  Znáte název značky riflí, které sednou na každou dámskou postavu?

Váš vlastní mini bar

Proměňte roh vašeho obývací pokoje v krásný mini bar. Koutek může být velice užitečný pro skladování vašich oblíbených nápojů, ať už se jedná o víno či jiný oblíbený drink. Záleží jen na vás, jestli si zvolíte materiál ze dřeva, plastu nebo přírodního materiálu. Vršek vaší vinárničky si můžete dozdobit aroma lampou a nebo nějakou krásnou květinou.

Vytvořte si posezení

Potřebujete-li přidat více místa k sezení ve vašem pokoji, ale nemáte v něm dostatek místa pro další nábytek, použijte rohy. Můžete buď využit pohovku do tvaru písmena L, nebo použít dvě židle/sedací vaky a malý stoleček, aby se toto místo dalo využít jako prostor k sezení.

Vytvořte nástěnné police

Jak lépe využit rohy v domě než tak, že do nich nainstalujeme nástěnné poličky? Lze je použít k umístění knih, ozdobných a jiných předmětů (sochy, svíčky, fotky, modely aut, květiny) a okamžitě díky tomu rozzáří jakýkoli kout ve vašem domě.

Zavěste houpací křeslo

Dalším zajímavým nápadem, jak kouzlit s rohy v domě je zavěšení houpacího křesla/sítě. To vám nejen pomůže vhodně využít prostor, ale také přidá styl do interiéru vašeho pokoje. Houpacích křesel je na trhu celá řada, takže budete mít opravdu z čeho vybírat a ocení ho nejen děti!

Vytvořte si foto stěnu

K získání své oblíbené foto stěny nepotřebujete mít doma velkou zeď. Použijte některý z rohů jako svou osobitou galerii. Zavěste zde své nejlepší obrázky nebo umění v různě velikých rámečcích, což dodá stěně ještě větší originalitu a ojedinělost. Můžete ji také využít jako svou rodinnou zeď umístěním fotek svého rodokmenu.

Stěnu poté ještě můžete dozdobit různými nálepkami na zeď.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

K TÉMATU  Sociální sítě ničí, i budují zároveň. Ale proč už to bez nich nejde?

Jak opticky zvětšit byt? Pomůžou chytré vychytávky!

Jak prosvětlit domácnost. Ať světlo nechybí ve vaší domácnosti

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 
Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.
Svou kamarádku Pavlínu znám už deset let. Seznámily jsme se na letním táboře, kam jsme obě jako děti jezdily. Od té doby jsme se staly nerozlučnou dvojicí. Chvíli jsme společně i bydlely, jenže loni v létě si Pája našla přítele a zanedlouho se přestěhovala k němu.
Bolesti zad mají mnoho podob. Mohou se lišit intenzitou a dobou trvání, a zejména příčinou. Vždy se jedná o problém, který je souborem individuálních, psychosomatických a pracovních stereotypů. Jednou z psychosomatických a častých příčin bolesti je stres.
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Začala jste na jaře trénink v přírodě a chcete pokračovat? Běháte nebo chodíte? Dá se to zvládnout i na podzim. Podzim sice přináší nižší teploty, mlhu a občasný déšť. Na takové počasí se však můžete připravit a má dokonce i své výhody. Jak sportovat na podzim a využít potenciálu počasi?
Také vám někdy připadá, že se všechny každodenní povinnosti nedají skloubit dohromady? Chodíte spát pozdě a ráno brzy vstáváte, a přesto jste každý den ve skluzu? Nejspíš něco děláte špatně.
Ulpívající mastnota na troubě i uvnitř, s kterou je boj celkem urputný a někdy až nekonečný. I s tím se mohou některé hospodyňky ve své domácnosti setkat. Jak ušetřit nějakou tu korunu a zbavit se oleje a nečistot ulpívajících na povrchu trouby co nejsnadněji? Máme pro vás pár skvělých a praktických tipů.
Bouchnete si šáňo nebo šampáňo? Ve skutečnosti se rozlišují na sekt, šumivá vína a šampaňské. Co mají tato vína společného? Hlavně bublinky!
Dětská postýlka by nebyla kompletní bez dětské matrace. Jak ale matraci pro dítě vybrat a dopřát mu tak během spánku co nejlepší podmínky a bezpečí? S výběrem nejlepší dětské matrace se pojí celá řada tipů a doporučení, kterými byste se měli řídit.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!

Výběr článků

Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
My ženy jsme kolikrát jedno tajemství vedle druhého. Navenek spořádané a rozumné, ale když se zrovna nikdo nedívá, zpíváme si před zrcadlem s hřebenem v ruce. A děláme toho mnohem více, ale nikomu bychom to nepřiznaly. Často ani nejlepší kamarádce.
Vztahy jsou velmi křehká záležitost. Mohou být snadno otřeseny drobnými nedorozuměními či menšími problémy. Jakmile jsou jednou něčím takovým narušeny, je pak velmi těžké do nich vrátit ztracenou důvěru. Záleží-li nám na druhém člověku, snažíme se, aby se vztah zachránil. Pokud je toto i váš případ, tak si přečtěte, jak toho lze docílit.

Nepřehlédněte

Slovenský designér Pavol Dendis představil v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku svoji kolekci již po několikáté. V minulosti jsme u něj byli zvyklí na absenci barev. Letos je tomu jinak.
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek