Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

10 zajímavých nápadů, jak využít rohy ve vašem domě

Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
jak využít rohy
Jak využít rohy v domácnosti. (Zdroj foto: freepik,com)

Vytvořte si knihovnu

Také se vám doma v krabicích povalují hromady knih, které plánujete někam umístit, ale ještě stále jste nepřišli na to kam? Využijte k tomu roh ve vašem domě. Je to jedna z možností, jak využít rohy v domácnosti.

Vytvořte v něm závěsnou poličku, nebo knihovnu do tvaru písmene L a do ní vložte všechna vaše milovaná díla. Krásná mini knihovna je na světě a problém s knihami vyřešen.

Zasuňte pohovku pod schodiště

Pokud žijete v mezonetovém bytě či rodinném domě se schodištěm uvnitř, využijte rohovou část pod nimi k umístění pohovky. Velikost pohovky závisí na velikosti dostupné plochy. Tu pak můžete použít jako svou osobní útulnou zónu, kde si po těžkém dni v klidu odpočinete při čtení knížky či při posezení u šálku dobré kávy.

Prostor pro skříňky v kuchyni

Napadlo vás někdy, jak prakticky můžete využít rohy v kuchyni? Ty u kuchyňského koutu totiž bývají obvykle nevyužity, což je velká škoda. Využijte je proto tak, že do nich umístíte ručně vyrobené skříňky, jako úložiště pro kuchyňské potřeby.

Vytvořte malou šatnu

Jestliže máte dostatek prostoru v jednom z rohů ve vašem domě, vytvořte si tam malou šatnu. Můžete to provést jednoduše pomocí přimontování či přilepení tyče mezi stěny. Na tu pak již jen navěsíte ramínka na oblečení a pod ní umístíte krabice, do kterých si můžete uložit boty nebo kabelky.

Chcete-li vytvořit opravdu krásnou šatničku, nad tyč s oblečením přimontujte poličku, na kterou umístěte různé obrázky, svíčky či sochy.

Vytvořte malou kancelář

Pokud si doma potřebujete vytvořit malou kancelář a doposud jste nebyli schopni, protože vám připadá, že není kde, podívejte se znovu. Máte rohy. Využijte jeden z nich k nainstalování pracovního prostoru ve tvaru L a vytvořte si tím svou vlastní malou kancelář. Nezapomeňte si pod ní také vytvořit skříňku na ukládání různých složek a kancelářských potřeb!

K TÉMATU  Disney a oživlé pohádky z písku. Na pláži vyrostl i obrovský hrad

Váš vlastní mini bar

Proměňte roh vašeho obývací pokoje v krásný mini bar. Koutek může být velice užitečný pro skladování vašich oblíbených nápojů, ať už se jedná o víno či jiný oblíbený drink. Záleží jen na vás, jestli si zvolíte materiál ze dřeva, plastu nebo přírodního materiálu. Vršek vaší vinárničky si můžete dozdobit aroma lampou a nebo nějakou krásnou květinou.

Vytvořte si posezení

Potřebujete-li přidat více místa k sezení ve vašem pokoji, ale nemáte v něm dostatek místa pro další nábytek, použijte rohy. Můžete buď využit pohovku do tvaru písmena L, nebo použít dvě židle/sedací vaky a malý stoleček, aby se toto místo dalo využít jako prostor k sezení.

Vytvořte nástěnné police

Jak lépe využit rohy v domě než tak, že do nich nainstalujeme nástěnné poličky? Lze je použít k umístění knih, ozdobných a jiných předmětů (sochy, svíčky, fotky, modely aut, květiny) a okamžitě díky tomu rozzáří jakýkoli kout ve vašem domě.

Zavěste houpací křeslo

Dalším zajímavým nápadem, jak kouzlit s rohy v domě je zavěšení houpacího křesla/sítě. To vám nejen pomůže vhodně využít prostor, ale také přidá styl do interiéru vašeho pokoje. Houpacích křesel je na trhu celá řada, takže budete mít opravdu z čeho vybírat a ocení ho nejen děti!

Vytvořte si foto stěnu

K získání své oblíbené foto stěny nepotřebujete mít doma velkou zeď. Použijte některý z rohů jako svou osobitou galerii. Zavěste zde své nejlepší obrázky nebo umění v různě velikých rámečcích, což dodá stěně ještě větší originalitu a ojedinělost. Můžete ji také využít jako svou rodinnou zeď umístěním fotek svého rodokmenu.

Stěnu poté ještě můžete dozdobit různými nálepkami na zeď.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

K TÉMATU  Dětské pokoje pro ty nejmenší holky i kluky, od předškolních až po malé školáky

Jak opticky zvětšit byt? Pomůžou chytré vychytávky!

Jak prosvětlit domácnost. Ať světlo nechybí ve vaší domácnosti

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.
Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.
V dnešním uspěchaném a konzumním světě hledají lidé stále efektivnější způsoby, jak uspořádat svůj život. Jedním z trendů, který se v poslední době stává stále populárnějším, je koncept kapsulového šatníku. Tento minimalistický směr v oblasti módy nabízí mnoho výhod a může výrazně usnadnit život každému, kdo se rozhodne ji vyzkoušet. O co jde a jak kapsulového šatníku docílit?
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.

Nepřehlédněte

Brzy se již začne oteplovat a zimní bundy tak budou definitivně out. Pokud chcete i svůj jarní šatník svézt na vlně aktuálních trendů, měli byste se držet několika základních doporučení. Vždy samozřejmě volte kabát vyrobený z lehkého a prodyšného materiálu, jako je bavlna, plátno nebo polyester, aby se vám v kabátu pohodlně chodilo i v teplejším počasí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek