Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

Domácí přírodní hnojivo: Podpořte růst svých pokojových rostlin

Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
domácí přírodní hnojivo
Pokojové rostliny mohou růst rychlostí blesku. Stačí k tomu domácí přírodní hnojivo. (zdroj foto: ezy.cz)

11. 02. 2021

Důležitým faktorem pro správný růst pokojových rostlin je nejen domácí přírodní hnojivo, ale také sluneční svit a jeho intenzita. S tím bohužel mnoho nenaděláme, jsme závislí na naší zeměpisné poloze a přírodních podmínkách.

V zimě tak řada rostlin vyloženě trpí tím, že přirozené denní světlo je v zimě jen několik hodin denně, a za celou tu dobu ani nemusí slunce vykouknout zpoza mraků. A mnoho městských bytů je vinou zimní polohy slunce a okolní zástavby beznadějně temných.

Domácí přírodní hnojivo

Oč jsou přírodní podmínky pro rostliny krušnější, o to více péče bychom jim měli věnovat. Pokud se vám nechce kupovat drahé UV lampy, které by výpadek přirozeného denního světla nahradily, můžete rostlinám pomoci alespoň vhodným hnojivem.

Skvělé domácí přírodní hnojivo, které rostliny povzbudí v tmavých zimních měsících i na jaře předtím, než by měly vykvést, si můžete připravit i doma. Budete na něj potřebovat:

  • 1 l teplé vody
  • 15 g cukru krystal
  • 10 g kultivovaného živého kvásku nebo droždí

Pokud nemáte vodu ze studně, měli byste ji nejprve převařit. Chlorovaná voda z vodovodu totiž pochopitelně rostlinám nesvědčí. Vodu si zahřejte na teplotu mezi 30 a 40 stupni a rozmíchejte v ní nejprve cukr, pak také kvásek. Cukr je pro kvásek vítanou potravou. A kvásek zase vyrobí látky, které jsou výživné pro vaše rostliny.

Toto hnojivo byste měli během zimních měsíců používat zhruba jednou za čtyři týdny, před dobou květu jednou za deset dní. Hnojivo řeďte s vodou v poměru jedna ku pěti. Nezapomínejte, že kvásek časem zemře, a tak bude třeba připravit novou dávku hnojiva.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Naučte se pěstovat pepřovník: rostlinu a zároveň populární koření

Jak na pěstování pokojového ibišku. Chce to teplo a vlhkost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Navíc opět začínají růst čísla nakažených koronavirem a na dveře klepe pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost! Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který naboostuje vaši imunitu.
Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek