Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Domácí přírodní hnojivo: Podpořte růst svých pokojových rostlin

Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
domácí přírodní hnojivo
Pokojové rostliny mohou růst rychlostí blesku. Stačí k tomu domácí přírodní hnojivo. (zdroj foto: ezy.cz)

11. 02. 2021

Důležitým faktorem pro správný růst pokojových rostlin je nejen domácí přírodní hnojivo, ale také sluneční svit a jeho intenzita. S tím bohužel mnoho nenaděláme, jsme závislí na naší zeměpisné poloze a přírodních podmínkách.

V zimě tak řada rostlin vyloženě trpí tím, že přirozené denní světlo je v zimě jen několik hodin denně, a za celou tu dobu ani nemusí slunce vykouknout zpoza mraků. A mnoho městských bytů je vinou zimní polohy slunce a okolní zástavby beznadějně temných.

Domácí přírodní hnojivo

Oč jsou přírodní podmínky pro rostliny krušnější, o to více péče bychom jim měli věnovat. Pokud se vám nechce kupovat drahé UV lampy, které by výpadek přirozeného denního světla nahradily, můžete rostlinám pomoci alespoň vhodným hnojivem.

Skvělé domácí přírodní hnojivo, které rostliny povzbudí v tmavých zimních měsících i na jaře předtím, než by měly vykvést, si můžete připravit i doma. Budete na něj potřebovat:

  • 1 l teplé vody
  • 15 g cukru krystal
  • 10 g kultivovaného živého kvásku nebo droždí

Pokud nemáte vodu ze studně, měli byste ji nejprve převařit. Chlorovaná voda z vodovodu totiž pochopitelně rostlinám nesvědčí. Vodu si zahřejte na teplotu mezi 30 a 40 stupni a rozmíchejte v ní nejprve cukr, pak také kvásek. Cukr je pro kvásek vítanou potravou. A kvásek zase vyrobí látky, které jsou výživné pro vaše rostliny.

Toto hnojivo byste měli během zimních měsíců používat zhruba jednou za čtyři týdny, před dobou květu jednou za deset dní. Hnojivo řeďte s vodou v poměru jedna ku pěti. Nezapomínejte, že kvásek časem zemře, a tak bude třeba připravit novou dávku hnojiva.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Naučte se pěstovat pepřovník: rostlinu a zároveň populární koření

Jak na pěstování pokojového ibišku. Chce to teplo a vlhkost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.

Nepřehlédněte

Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek