Úterý , 07. 02. 2023

Vanda

Domácí přírodní hnojivo: Podpořte růst svých pokojových rostlin

Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
domácí přírodní hnojivo
Pokojové rostliny mohou růst rychlostí blesku. Stačí k tomu domácí přírodní hnojivo. (zdroj foto: ezy.cz)

11. 02. 2021

Důležitým faktorem pro správný růst pokojových rostlin je nejen domácí přírodní hnojivo, ale také sluneční svit a jeho intenzita. S tím bohužel mnoho nenaděláme, jsme závislí na naší zeměpisné poloze a přírodních podmínkách.

V zimě tak řada rostlin vyloženě trpí tím, že přirozené denní světlo je v zimě jen několik hodin denně, a za celou tu dobu ani nemusí slunce vykouknout zpoza mraků. A mnoho městských bytů je vinou zimní polohy slunce a okolní zástavby beznadějně temných.

Domácí přírodní hnojivo

Oč jsou přírodní podmínky pro rostliny krušnější, o to více péče bychom jim měli věnovat. Pokud se vám nechce kupovat drahé UV lampy, které by výpadek přirozeného denního světla nahradily, můžete rostlinám pomoci alespoň vhodným hnojivem.

Skvělé domácí přírodní hnojivo, které rostliny povzbudí v tmavých zimních měsících i na jaře předtím, než by měly vykvést, si můžete připravit i doma. Budete na něj potřebovat:

  • 1 l teplé vody
  • 15 g cukru krystal
  • 10 g kultivovaného živého kvásku nebo droždí

Pokud nemáte vodu ze studně, měli byste ji nejprve převařit. Chlorovaná voda z vodovodu totiž pochopitelně rostlinám nesvědčí. Vodu si zahřejte na teplotu mezi 30 a 40 stupni a rozmíchejte v ní nejprve cukr, pak také kvásek. Cukr je pro kvásek vítanou potravou. A kvásek zase vyrobí látky, které jsou výživné pro vaše rostliny.

Toto hnojivo byste měli během zimních měsíců používat zhruba jednou za čtyři týdny, před dobou květu jednou za deset dní. Hnojivo řeďte s vodou v poměru jedna ku pěti. Nezapomínejte, že kvásek časem zemře, a tak bude třeba připravit novou dávku hnojiva.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Naučte se pěstovat pepřovník: rostlinu a zároveň populární koření

Jak na pěstování pokojového ibišku. Chce to teplo a vlhkost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.
Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.

Nepřehlédněte

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Máte v plánu zahradní párty? Léto je tady a nejlepší místo pro posezení s přáteli je venku. Grilování, oslava narozenin nebo jen tak, připravte stůl snů! Pokud máte zahradu, je hlavní problém vyřešený. Nemusíte nutně sedět pod vaším přístřeškem, zkuste netradičně posadit hosty uprostřed pozemku na trávníku. A pokud zahradu nemáte, můžete udělat to samé někde za domem. Dny jsou dlouhé a večery teplé, takže vám nic nebrání posedět, jak dlouho jen budete chtít. Důležitá je ale příprava, aby bylo po ruce všechno!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek