Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Jak prosvětlit domácnost. Ať světlo nechybí ve vaší domácnosti

Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
jak prosvětlit domácnost
Jak prosvětlit domácnost? Přinášíme tipy a rady. (zdroj foto: pixabay.com)

19. 10. 2020

Budiž světlo

Víte o tom, že člověk bydlící ve městě tráví naprostou většinu svého času v budovách? Je jedno, zda se jedná o práci, domov nebo třeba fitness, většina našich aktivit se zkrátka soustřeďuje do interiéru. Aby náš metabolismus a imunita fungovaly správně, potřebujeme ale denní světlo. Proto bychom se měli zabývat otázkou, jak prosvětlit domácnost a nejen ji.

Když máte v práci prostor, kde ho příliš není, a ještě k tomu přítmí v bytě, možná budete obzvláště během zimních měsíců pociťovat častější melancholii. S tím ale zatočíme a uděláme si v bytě světelnou párty. Pojďme si tedy zodpovědět otázku, jak prosvětlit domácnost.

S touhle barvou zvětšíte prostor

Milujete barvy a váš příbytek jimi přímo hýří? Možná ale ruku v ruce s barevností interiéru někdy pociťujete doslova stísněný prostor a místo nápaditosti jste spíš v útlumu. Aby bylo i ve vaší domácnosti více světla a opticky také prostoru, je vhodné ponechat všechny zdi v základní bílé výmalbě.

Bílá barva v sobě obsahuje všechny odstíny barevného spektra, je tedy i z pohledu energie vhodnou volbou. Nijak váš domov nezatíží a dokonale ho prosvětlí.

Velký okenní úklid aneb pusťte si světlo domů

Před nástupem sychravého počasí si dejte tu práci a dokonale umyjte vaše okna. I tím, že smyjete nečistoty z vnějšího prostředí, se váš příbytek krásně prosvětlí. Nezapomeňte ani na sítě proti hmyzu – pokud je možno je sundat, dopřejte jim očistu ve sprchovém koutě s pořádnou dávkou mycího prostředku a desinfekčního octu.

Když už budete v ráži, zamyslete se nad systémem stínění vašich oken. Skutečně potřebujete těžký závěs, na kterém se usazuje prach a ubírá místnosti na prostoru i na světle? Nechcete popřemýšlet o jiné zácloně či roletách? Máte severní okno, kterým denní světlo příliš neproudí? Je opravdu nutné na něm mít vůbec nějakou záclonu?

K TÉMATU  Jak vybrat ten správný regál do domácnosti?

Zkrácením záclon nebo změnou jejich hustoty tkaní dosáhnete výrazného prosvětlení celé místnosti. Najednou prokoukne velká část bytu! Udělejte si radost a pořiďte vašemu oknu záclonu kratšího a modernějšího střihu, nebo jej nechte v minimalistické čistotě, bez zákrytu.

Žrouti denního světla

Také si přejete, ať je váš bytový prostor plný světla a přímo na vás dýchá pozitivním naladěním? Rozhlédněte se po místnosti, ve které se nacházíte. Není už čas vyměnit nábytek a sjednotit jeho styl v jiném odstínu? Obývák i ostatní pokoje vám poděkují, když je vybavíte stylově čistým bílým nábytkem.

Extra tip: Nechce se vám za nábytek utrácet? Vytvořte si vlastní obývák nebo ložnici, a to za pomocí jednoduchého nábytku z palet. Stačí, když k sobě přišroubujete několik palet, a poté je natřete na bílo. Celý interiér prokoukne a zazáří světlem. Domov ještě dolaďte pohodlnými polštáři a molitanovými čtverci, na kterých se vám bude skvěle lebedit.

Další požírač světla je přeplácaný interiér. Stylově čisté linie, kdy máte své skvosty uložené v šuplících a skříňkách vám opět přidají na jasu vašeho domova.

Sklo je skvělý pomocník

V jedné místnosti máte příjemné světlo, ale v další je již jen nepříjemné přítmí? Pořiďte si hypermoderní skleněné dveře. Designový prvek se postará o příliv světla i do jinak potemnělé místnosti a váš domov zajásá nad novým pojetím prostoru.

Podobnou službu vám dokáží prokázat i vhodně umístěná zrcadla, například v chodbě. Zvětší prostor a dovolí i dennímu světlu, aby se kouklo i na druhou stranu místnosti.

Světlo dokáže do bytu přidat i jednotná světlá podlaha pro celý byt. Světlé odstíny jsou navíc pro údržbu velmi praktické.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?
Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.
Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!
Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
Muži po ní šíleli, ona ale vždycky působila, jako by ji to vůbec nezajímalo. Její okolí ji považovalo za přerostlé dítě, které touží jen po samé zábavě a žádných povinnostech. Ve skutečnosti byla Marilyn Monroe anděl s ďáblem v těle. V tom nejlepším smyslu slova.
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.

Nepřehlédněte

Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek