Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Jak prosvětlit domácnost. Ať světlo nechybí ve vaší domácnosti

Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
jak prosvětlit domácnost
Jak prosvětlit domácnost? Přinášíme tipy a rady. (zdroj foto: pixabay.com)

19. 10. 2020

Budiž světlo

Víte o tom, že člověk bydlící ve městě tráví naprostou většinu svého času v budovách? Je jedno, zda se jedná o práci, domov nebo třeba fitness, většina našich aktivit se zkrátka soustřeďuje do interiéru. Aby náš metabolismus a imunita fungovaly správně, potřebujeme ale denní světlo. Proto bychom se měli zabývat otázkou, jak prosvětlit domácnost a nejen ji.

Když máte v práci prostor, kde ho příliš není, a ještě k tomu přítmí v bytě, možná budete obzvláště během zimních měsíců pociťovat častější melancholii. S tím ale zatočíme a uděláme si v bytě světelnou párty. Pojďme si tedy zodpovědět otázku, jak prosvětlit domácnost.

S touhle barvou zvětšíte prostor

Milujete barvy a váš příbytek jimi přímo hýří? Možná ale ruku v ruce s barevností interiéru někdy pociťujete doslova stísněný prostor a místo nápaditosti jste spíš v útlumu. Aby bylo i ve vaší domácnosti více světla a opticky také prostoru, je vhodné ponechat všechny zdi v základní bílé výmalbě.

Bílá barva v sobě obsahuje všechny odstíny barevného spektra, je tedy i z pohledu energie vhodnou volbou. Nijak váš domov nezatíží a dokonale ho prosvětlí.

Velký okenní úklid aneb pusťte si světlo domů

Před nástupem sychravého počasí si dejte tu práci a dokonale umyjte vaše okna. I tím, že smyjete nečistoty z vnějšího prostředí, se váš příbytek krásně prosvětlí. Nezapomeňte ani na sítě proti hmyzu – pokud je možno je sundat, dopřejte jim očistu ve sprchovém koutě s pořádnou dávkou mycího prostředku a desinfekčního octu.

Když už budete v ráži, zamyslete se nad systémem stínění vašich oken. Skutečně potřebujete těžký závěs, na kterém se usazuje prach a ubírá místnosti na prostoru i na světle? Nechcete popřemýšlet o jiné zácloně či roletách? Máte severní okno, kterým denní světlo příliš neproudí? Je opravdu nutné na něm mít vůbec nějakou záclonu?

K TÉMATUZaschlá trouba, mastná digestoř nebo zápach. Známe triky i fungující babské rady, které vám pomohou rychle se zbavit skvrn i špíny!

Zkrácením záclon nebo změnou jejich hustoty tkaní dosáhnete výrazného prosvětlení celé místnosti. Najednou prokoukne velká část bytu! Udělejte si radost a pořiďte vašemu oknu záclonu kratšího a modernějšího střihu, nebo jej nechte v minimalistické čistotě, bez zákrytu.

Žrouti denního světla

Také si přejete, ať je váš bytový prostor plný světla a přímo na vás dýchá pozitivním naladěním? Rozhlédněte se po místnosti, ve které se nacházíte. Není už čas vyměnit nábytek a sjednotit jeho styl v jiném odstínu? Obývák i ostatní pokoje vám poděkují, když je vybavíte stylově čistým bílým nábytkem.

Extra tip: Nechce se vám za nábytek utrácet? Vytvořte si vlastní obývák nebo ložnici, a to za pomocí jednoduchého nábytku z palet. Stačí, když k sobě přišroubujete několik palet, a poté je natřete na bílo. Celý interiér prokoukne a zazáří světlem. Domov ještě dolaďte pohodlnými polštáři a molitanovými čtverci, na kterých se vám bude skvěle lebedit.

Další požírač světla je přeplácaný interiér. Stylově čisté linie, kdy máte své skvosty uložené v šuplících a skříňkách vám opět přidají na jasu vašeho domova.

Sklo je skvělý pomocník

V jedné místnosti máte příjemné světlo, ale v další je již jen nepříjemné přítmí? Pořiďte si hypermoderní skleněné dveře. Designový prvek se postará o příliv světla i do jinak potemnělé místnosti a váš domov zajásá nad novým pojetím prostoru.

Podobnou službu vám dokáží prokázat i vhodně umístěná zrcadla, například v chodbě. Zvětší prostor a dovolí i dennímu světlu, aby se kouklo i na druhou stranu místnosti.

Světlo dokáže do bytu přidat i jednotná světlá podlaha pro celý byt. Světlé odstíny jsou navíc pro údržbu velmi praktické.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek