Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Jak prosvětlit domácnost. Ať světlo nechybí ve vaší domácnosti

Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
jak prosvětlit domácnost
Jak prosvětlit domácnost? Přinášíme tipy a rady. (zdroj foto: pixabay.com)

19. 10. 2020

Budiž světlo

Víte o tom, že člověk bydlící ve městě tráví naprostou většinu svého času v budovách? Je jedno, zda se jedná o práci, domov nebo třeba fitness, většina našich aktivit se zkrátka soustřeďuje do interiéru. Aby náš metabolismus a imunita fungovaly správně, potřebujeme ale denní světlo. Proto bychom se měli zabývat otázkou, jak prosvětlit domácnost a nejen ji.

Když máte v práci prostor, kde ho příliš není, a ještě k tomu přítmí v bytě, možná budete obzvláště během zimních měsíců pociťovat častější melancholii. S tím ale zatočíme a uděláme si v bytě světelnou párty. Pojďme si tedy zodpovědět otázku, jak prosvětlit domácnost.

S touhle barvou zvětšíte prostor

Milujete barvy a váš příbytek jimi přímo hýří? Možná ale ruku v ruce s barevností interiéru někdy pociťujete doslova stísněný prostor a místo nápaditosti jste spíš v útlumu. Aby bylo i ve vaší domácnosti více světla a opticky také prostoru, je vhodné ponechat všechny zdi v základní bílé výmalbě.

Bílá barva v sobě obsahuje všechny odstíny barevného spektra, je tedy i z pohledu energie vhodnou volbou. Nijak váš domov nezatíží a dokonale ho prosvětlí.

Velký okenní úklid aneb pusťte si světlo domů

Před nástupem sychravého počasí si dejte tu práci a dokonale umyjte vaše okna. I tím, že smyjete nečistoty z vnějšího prostředí, se váš příbytek krásně prosvětlí. Nezapomeňte ani na sítě proti hmyzu – pokud je možno je sundat, dopřejte jim očistu ve sprchovém koutě s pořádnou dávkou mycího prostředku a desinfekčního octu.

Když už budete v ráži, zamyslete se nad systémem stínění vašich oken. Skutečně potřebujete těžký závěs, na kterém se usazuje prach a ubírá místnosti na prostoru i na světle? Nechcete popřemýšlet o jiné zácloně či roletách? Máte severní okno, kterým denní světlo příliš neproudí? Je opravdu nutné na něm mít vůbec nějakou záclonu?

K TÉMATU  Jednoduché a originální nápady na krásné vánoční dekorace. Vyrobte si doma vlastní výzdobu

Zkrácením záclon nebo změnou jejich hustoty tkaní dosáhnete výrazného prosvětlení celé místnosti. Najednou prokoukne velká část bytu! Udělejte si radost a pořiďte vašemu oknu záclonu kratšího a modernějšího střihu, nebo jej nechte v minimalistické čistotě, bez zákrytu.

Žrouti denního světla

Také si přejete, ať je váš bytový prostor plný světla a přímo na vás dýchá pozitivním naladěním? Rozhlédněte se po místnosti, ve které se nacházíte. Není už čas vyměnit nábytek a sjednotit jeho styl v jiném odstínu? Obývák i ostatní pokoje vám poděkují, když je vybavíte stylově čistým bílým nábytkem.

Extra tip: Nechce se vám za nábytek utrácet? Vytvořte si vlastní obývák nebo ložnici, a to za pomocí jednoduchého nábytku z palet. Stačí, když k sobě přišroubujete několik palet, a poté je natřete na bílo. Celý interiér prokoukne a zazáří světlem. Domov ještě dolaďte pohodlnými polštáři a molitanovými čtverci, na kterých se vám bude skvěle lebedit.

Další požírač světla je přeplácaný interiér. Stylově čisté linie, kdy máte své skvosty uložené v šuplících a skříňkách vám opět přidají na jasu vašeho domova.

Sklo je skvělý pomocník

V jedné místnosti máte příjemné světlo, ale v další je již jen nepříjemné přítmí? Pořiďte si hypermoderní skleněné dveře. Designový prvek se postará o příliv světla i do jinak potemnělé místnosti a váš domov zajásá nad novým pojetím prostoru.

Podobnou službu vám dokáží prokázat i vhodně umístěná zrcadla, například v chodbě. Zvětší prostor a dovolí i dennímu světlu, aby se kouklo i na druhou stranu místnosti.

Světlo dokáže do bytu přidat i jednotná světlá podlaha pro celý byt. Světlé odstíny jsou navíc pro údržbu velmi praktické.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Přítomnost a pohlazení chlupatého přítele je více než povzbudivé. Tyto němé tváře dokážou povědět více, než by se zdálo. Tak jak pes pomáhá člověku, děje se samozřejmě i naopak. Zodpovědní pánové psů se o svá zvířata pečlivě starají, a dokonce v některých případech i pomáhají rodit štěňátka.

Nepřehlédněte

S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek