Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Jak prosvětlit domácnost. Ať světlo nechybí ve vaší domácnosti

Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
jak prosvětlit domácnost
Jak prosvětlit domácnost? Přinášíme tipy a rady. (zdroj foto: pixabay.com)

19. 10. 2020

Budiž světlo

Víte o tom, že člověk bydlící ve městě tráví naprostou většinu svého času v budovách? Je jedno, zda se jedná o práci, domov nebo třeba fitness, většina našich aktivit se zkrátka soustřeďuje do interiéru. Aby náš metabolismus a imunita fungovaly správně, potřebujeme ale denní světlo. Proto bychom se měli zabývat otázkou, jak prosvětlit domácnost a nejen ji.

Když máte v práci prostor, kde ho příliš není, a ještě k tomu přítmí v bytě, možná budete obzvláště během zimních měsíců pociťovat častější melancholii. S tím ale zatočíme a uděláme si v bytě světelnou párty. Pojďme si tedy zodpovědět otázku, jak prosvětlit domácnost.

S touhle barvou zvětšíte prostor

Milujete barvy a váš příbytek jimi přímo hýří? Možná ale ruku v ruce s barevností interiéru někdy pociťujete doslova stísněný prostor a místo nápaditosti jste spíš v útlumu. Aby bylo i ve vaší domácnosti více světla a opticky také prostoru, je vhodné ponechat všechny zdi v základní bílé výmalbě.

Bílá barva v sobě obsahuje všechny odstíny barevného spektra, je tedy i z pohledu energie vhodnou volbou. Nijak váš domov nezatíží a dokonale ho prosvětlí.

Velký okenní úklid aneb pusťte si světlo domů

Před nástupem sychravého počasí si dejte tu práci a dokonale umyjte vaše okna. I tím, že smyjete nečistoty z vnějšího prostředí, se váš příbytek krásně prosvětlí. Nezapomeňte ani na sítě proti hmyzu – pokud je možno je sundat, dopřejte jim očistu ve sprchovém koutě s pořádnou dávkou mycího prostředku a desinfekčního octu.

Když už budete v ráži, zamyslete se nad systémem stínění vašich oken. Skutečně potřebujete těžký závěs, na kterém se usazuje prach a ubírá místnosti na prostoru i na světle? Nechcete popřemýšlet o jiné zácloně či roletách? Máte severní okno, kterým denní světlo příliš neproudí? Je opravdu nutné na něm mít vůbec nějakou záclonu?

K TÉMATU  Trendy povlečení. Nejde ani tak o vzory, jako o materiál

Zkrácením záclon nebo změnou jejich hustoty tkaní dosáhnete výrazného prosvětlení celé místnosti. Najednou prokoukne velká část bytu! Udělejte si radost a pořiďte vašemu oknu záclonu kratšího a modernějšího střihu, nebo jej nechte v minimalistické čistotě, bez zákrytu.

Žrouti denního světla

Také si přejete, ať je váš bytový prostor plný světla a přímo na vás dýchá pozitivním naladěním? Rozhlédněte se po místnosti, ve které se nacházíte. Není už čas vyměnit nábytek a sjednotit jeho styl v jiném odstínu? Obývák i ostatní pokoje vám poděkují, když je vybavíte stylově čistým bílým nábytkem.

Extra tip: Nechce se vám za nábytek utrácet? Vytvořte si vlastní obývák nebo ložnici, a to za pomocí jednoduchého nábytku z palet. Stačí, když k sobě přišroubujete několik palet, a poté je natřete na bílo. Celý interiér prokoukne a zazáří světlem. Domov ještě dolaďte pohodlnými polštáři a molitanovými čtverci, na kterých se vám bude skvěle lebedit.

Další požírač světla je přeplácaný interiér. Stylově čisté linie, kdy máte své skvosty uložené v šuplících a skříňkách vám opět přidají na jasu vašeho domova.

Sklo je skvělý pomocník

V jedné místnosti máte příjemné světlo, ale v další je již jen nepříjemné přítmí? Pořiďte si hypermoderní skleněné dveře. Designový prvek se postará o příliv světla i do jinak potemnělé místnosti a váš domov zajásá nad novým pojetím prostoru.

Podobnou službu vám dokáží prokázat i vhodně umístěná zrcadla, například v chodbě. Zvětší prostor a dovolí i dennímu světlu, aby se kouklo i na druhou stranu místnosti.

Světlo dokáže do bytu přidat i jednotná světlá podlaha pro celý byt. Světlé odstíny jsou navíc pro údržbu velmi praktické.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Omrzely vás všechny ty stále dokola opakující se jídla, která si připravujete? Máte občas chuť odměnit vaše chuťové pohárky něčím netradičním – nebo něčím, co jste třeba ještě nikdy předtím neochutnali? V tom případě vám určitě uděláme chutě hned několika tipy na božská italská jídla, která zkrátka musíte ochutnat!
Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Řada lidí se klidně i léta odhodlává k tomu, aby přestali kouřit. Mnohdy následuje několik neúspěšných pokusů, u některých nakonec dojde opravdu k tomu, že se zvládnou této závislosti zbavit. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí s kouřením rozloučit, můžete si vzít za pomocníka třeba také bylinky. Jaké konkrétně se vám budou hodit?
Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  

Nepřehlédněte

Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek