Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Dvoří se vám milý a příjemný kolega, přesto s ním nechcete jít na rande. Jak neurazit a bezpečně odmítnout?

Rychlé odmítnutí rande je jediný způsob, jak muži na rovinu říci, že vás nezajímá. Jestliže opravdu nemáte zájem o osobní setkání, musíte mu říci své stanovisko co nejdříve a nekompromisně. Jak?
Rychlé odmítnutí rande je jediný způsob, jak muži na rovinu říci, že vás nezajímá.
zdroj: 123RF.com

14. 03. 2019

Kolega v práci je horší, než neznámý z ulice

Znáte se ze zaměstnání, pracujete spolu. Je vám příjemný a milý. Ráda s ním propovídáte pauzu na kávu nebo cestu na obchodní schůzku. Ale to je všechno. Máte svůj život a o partnerovi naprosto jiné představy. Ale on se vás už několik týdnů snaží pozvat na rande. Navíc o vás v rámci běžných kolegiálních vztahů určitě leccos ví. Těžko se mu vymluvíte, jako neznámému z ulice, že máte doma manžela a tři děti, pokud to tak není.

Někdo to pochopí, někdo se bude snažit dál

Jsou muži, kterým jedno NE postačí. Krátce říci, že si svůj soukromý život představujete jinak, eventuálně že nechcete směšovat soukromý a profesní život. Některý kolega si ale může myslet, že jen váháte. Bude se snažit vás přemlouvat. A bude to o to těžší, že vaše předcházející kolegiální vztahy byly i trochu přátelské. Začnete přemýšlet, zda jste mu k tomu poskytla svým chováním motivaci. Ale na to vůbec nemyslete! Je přece běžné chovat se ke kolegům přátelsky. Neznamená to, že si s nimi přejete být v soukromých intimních vztazích!

Odmítněte rychle a chladně. Nedávejte žádnou naději!

Lidé se často bojí, že svým odmítnutím druhému ublíží, ale na druhou stranu je pravda, že nejsme povinni chodit na rande s kdekým jen proto, že on si to přeje. Musíme v první řadě myslet na sebe a ne na to, jak se bude druhý cítit. Jestliže kolega opravdu není váš typ a neuvažujete ani na chvíli, že by vaše vztahy mohly přerůst v soukromé, souhlaste s krátkou schůzkou. Dejte mu najevo, že to není rande, ale že si o jeho pozvání chcete promluvit. Nevybírejte ale nic v blízkosti zaměstnání. Mohlo by se stát, že si k vám náhodně přisedne nějaký kolega. A bude po vysvětlování.

K TÉMATU  Je mi 35, ale chlap pořád nikde. Co je dobré vědět?

Také nevybírejte – a nedejte se zlákat – na žádné romantické místo. Buďte upřímná a vysvětlete mu, proč s ním nechcete chodit. Několik minut si spolu povídejte, a potom to řekněte. Mluvte přímo. Ujistěte se, že ten druhý rozumí tomu, co se mu snažíte sdělit. Musí být naprosto jasné, že o vztah s ním nemáte zájem. Dejte si pozor, abyste neřekli, že o vztah nemáte zájem právě teď, nebo si nejste úplně jistá. Nedávejte falešnou naději, ta je nejhorší. Z úcty k tomu druhému mu jasně sdělte, že vaše rozhodnutí je finální.

Nevysvětlovat a nezacházet do detailů

Možná se kolega nesmíří s jednoduchým odmítnutím a bude chtít, abyste mu své rozhodnutí vysvětlila. Uvědomte si, že nemáte povinnost něco vysvětlovat. Když druhému řeknete, že vás nepřitahuje, nebo co vám na něm vadí, nepomůže mu to. Je lepší, když si tyto věci necháte pro sebe, abyste mu neublížila mnohem více, než je třeba. I tak je to pro něj těžké. Můžete být i trochu tajemná. Prostě nechcete. Máte jiný soukromý život. Nenechte se zahnat do kouta a do vysvětlování zbytečných detailů. Nesmíte podlehnout, i když budete mít pocit, že mu ubližujete.

Naplánujte si rychlý odchod. Půl hodina na takovou schůzku je až dost. Když bude třeba, vymluvte se na jinou schůzku, poděkujte za jeho čas, zaplaťte svůj účet a odejděte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?

Nepřehlédněte

Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek