Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Dvoří se vám milý a příjemný kolega, přesto s ním nechcete jít na rande. Jak neurazit a bezpečně odmítnout?

Rychlé odmítnutí rande je jediný způsob, jak muži na rovinu říci, že vás nezajímá. Jestliže opravdu nemáte zájem o osobní setkání, musíte mu říci své stanovisko co nejdříve a nekompromisně. Jak?
Rychlé odmítnutí rande je jediný způsob, jak muži na rovinu říci, že vás nezajímá.
zdroj: 123RF.com

14. 03. 2019

Kolega v práci je horší, než neznámý z ulice

Znáte se ze zaměstnání, pracujete spolu. Je vám příjemný a milý. Ráda s ním propovídáte pauzu na kávu nebo cestu na obchodní schůzku. Ale to je všechno. Máte svůj život a o partnerovi naprosto jiné představy. Ale on se vás už několik týdnů snaží pozvat na rande. Navíc o vás v rámci běžných kolegiálních vztahů určitě leccos ví. Těžko se mu vymluvíte, jako neznámému z ulice, že máte doma manžela a tři děti, pokud to tak není.

Někdo to pochopí, někdo se bude snažit dál

Jsou muži, kterým jedno NE postačí. Krátce říci, že si svůj soukromý život představujete jinak, eventuálně že nechcete směšovat soukromý a profesní život. Některý kolega si ale může myslet, že jen váháte. Bude se snažit vás přemlouvat. A bude to o to těžší, že vaše předcházející kolegiální vztahy byly i trochu přátelské. Začnete přemýšlet, zda jste mu k tomu poskytla svým chováním motivaci. Ale na to vůbec nemyslete! Je přece běžné chovat se ke kolegům přátelsky. Neznamená to, že si s nimi přejete být v soukromých intimních vztazích!

Odmítněte rychle a chladně. Nedávejte žádnou naději!

Lidé se často bojí, že svým odmítnutím druhému ublíží, ale na druhou stranu je pravda, že nejsme povinni chodit na rande s kdekým jen proto, že on si to přeje. Musíme v první řadě myslet na sebe a ne na to, jak se bude druhý cítit. Jestliže kolega opravdu není váš typ a neuvažujete ani na chvíli, že by vaše vztahy mohly přerůst v soukromé, souhlaste s krátkou schůzkou. Dejte mu najevo, že to není rande, ale že si o jeho pozvání chcete promluvit. Nevybírejte ale nic v blízkosti zaměstnání. Mohlo by se stát, že si k vám náhodně přisedne nějaký kolega. A bude po vysvětlování.

K TÉMATUJak (ne)být sexy. Zkoušeli jsme zaručené rady z časopisů!

Také nevybírejte – a nedejte se zlákat – na žádné romantické místo. Buďte upřímná a vysvětlete mu, proč s ním nechcete chodit. Několik minut si spolu povídejte, a potom to řekněte. Mluvte přímo. Ujistěte se, že ten druhý rozumí tomu, co se mu snažíte sdělit. Musí být naprosto jasné, že o vztah s ním nemáte zájem. Dejte si pozor, abyste neřekli, že o vztah nemáte zájem právě teď, nebo si nejste úplně jistá. Nedávejte falešnou naději, ta je nejhorší. Z úcty k tomu druhému mu jasně sdělte, že vaše rozhodnutí je finální.

Nevysvětlovat a nezacházet do detailů

Možná se kolega nesmíří s jednoduchým odmítnutím a bude chtít, abyste mu své rozhodnutí vysvětlila. Uvědomte si, že nemáte povinnost něco vysvětlovat. Když druhému řeknete, že vás nepřitahuje, nebo co vám na něm vadí, nepomůže mu to. Je lepší, když si tyto věci necháte pro sebe, abyste mu neublížila mnohem více, než je třeba. I tak je to pro něj těžké. Můžete být i trochu tajemná. Prostě nechcete. Máte jiný soukromý život. Nenechte se zahnat do kouta a do vysvětlování zbytečných detailů. Nesmíte podlehnout, i když budete mít pocit, že mu ubližujete.

Naplánujte si rychlý odchod. Půl hodina na takovou schůzku je až dost. Když bude třeba, vymluvte se na jinou schůzku, poděkujte za jeho čas, zaplaťte svůj účet a odejděte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.

Nepřehlédněte

Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek