Domů » Vztahy » Dvoří se vám milý a příjemný kolega, přesto s ním nechcete jít na rande. Jak neurazit a bezpečně odmítnout?
Rychlé odmítnutí rande je jediný způsob, jak muži na rovinu říci, že vás nezajímá.
zdroj: 123RF.com
Vztahy

Dvoří se vám milý a příjemný kolega, přesto s ním nechcete jít na rande. Jak neurazit a bezpečně odmítnout?

Rychlé odmítnutí rande je jediný způsob, jak muži na rovinu říci, že vás nezajímá. Jestliže opravdu nemáte zájem o osobní setkání, musíte mu říci své stanovisko co nejdříve a nekompromisně. Jak?

Kolega v práci je horší, než neznámý z ulice

Znáte se ze zaměstnání, pracujete spolu. Je vám příjemný a milý. Ráda s ním propovídáte pauzu na kávu nebo cestu na obchodní schůzku. Ale to je všechno. Máte svůj život a o partnerovi naprosto jiné představy. Ale on se vás už několik týdnů snaží pozvat na rande. Navíc o vás v rámci běžných kolegiálních vztahů určitě leccos ví. Těžko se mu vymluvíte, jako neznámému z ulice, že máte doma manžela a tři děti, pokud to tak není.

Někdo to pochopí, někdo se bude snažit dál

Jsou muži, kterým jedno NE postačí. Krátce říci, že si svůj soukromý život představujete jinak, eventuálně že nechcete směšovat soukromý a profesní život. Některý kolega si ale může myslet, že jen váháte. Bude se snažit vás přemlouvat. A bude to o to těžší, že vaše předcházející kolegiální vztahy byly i trochu přátelské. Začnete přemýšlet, zda jste mu k tomu poskytla svým chováním motivaci. Ale na to vůbec nemyslete! Je přece běžné chovat se ke kolegům přátelsky. Neznamená to, že si s nimi přejete být v soukromých intimních vztazích!

Odmítněte rychle a chladně. Nedávejte žádnou naději!

Lidé se často bojí, že svým odmítnutím druhému ublíží, ale na druhou stranu je pravda, že nejsme povinni chodit na rande s kdekým jen proto, že on si to přeje. Musíme v první řadě myslet na sebe a ne na to, jak se bude druhý cítit. Jestliže kolega opravdu není váš typ a neuvažujete ani na chvíli, že by vaše vztahy mohly přerůst v soukromé, souhlaste s krátkou schůzkou. Dejte mu najevo, že to není rande, ale že si o jeho pozvání chcete promluvit. Nevybírejte ale nic v blízkosti zaměstnání. Mohlo by se stát, že si k vám náhodně přisedne nějaký kolega. A bude po vysvětlování.

Také nevybírejte – a nedejte se zlákat – na žádné romantické místo. Buďte upřímná a vysvětlete mu, proč s ním nechcete chodit. Několik minut si spolu povídejte, a potom to řekněte. Mluvte přímo. Ujistěte se, že ten druhý rozumí tomu, co se mu snažíte sdělit. Musí být naprosto jasné, že o vztah s ním nemáte zájem. Dejte si pozor, abyste neřekli, že o vztah nemáte zájem právě teď, nebo si nejste úplně jistá. Nedávejte falešnou naději, ta je nejhorší. Z úcty k tomu druhému mu jasně sdělte, že vaše rozhodnutí je finální.

Nevysvětlovat a nezacházet do detailů

Možná se kolega nesmíří s jednoduchým odmítnutím a bude chtít, abyste mu své rozhodnutí vysvětlila. Uvědomte si, že nemáte povinnost něco vysvětlovat. Když druhému řeknete, že vás nepřitahuje, nebo co vám na něm vadí, nepomůže mu to. Je lepší, když si tyto věci necháte pro sebe, abyste mu neublížila mnohem více, než je třeba. I tak je to pro něj těžké. Můžete být i trochu tajemná. Prostě nechcete. Máte jiný soukromý život. Nenechte se zahnat do kouta a do vysvětlování zbytečných detailů. Nesmíte podlehnout, i když budete mít pocit, že mu ubližujete.

Naplánujte si rychlý odchod. Půl hodina na takovou schůzku je až dost. Když bude třeba, vymluvte se na jinou schůzku, poděkujte za jeho čas, zaplaťte svůj účet a odejděte.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

komentáře

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář

  • Jo, tak tohle jsem zažila… Zamiloval se do mě kolega, a nesnesl odmítnutí (jsem vdaná, a on rozhodně nebyl můj typ – obtloustlý, arogantní, nevyspělý…). Začal stalking – začal mi psát zamilované básničky, začal chodit do stejného fitka (ač nikdy nesportoval), začal mě náhodou potkávat na chodbách, čekal před mojí kanceláří a dělal, jako že tam náhodou telefonuje, zjistil si mojí adresu a čekal na mě před domem, roznášel pomluvy, že jsme spolu spali – tomu naštěstí nikdo nevěřil 🙂 Teprve až pod pohrůžkou policie a oznámení vedení mi dal pokoj.
    Zhrzený chlap je horší, než stádo rozzuřených býků…

  • Buď chladná a zraň ho chlapi přece city nemají že… Dámy což takhle se naučit říkat “děkuji za tvůj zájem, moc mě to těší ale.. ” a po tomto začátku věty už je jedno jaký důvod udáte.. Důležité je že jste vytvořily ten emoční polštář takže vaše odmítnutí nebude tak nepříjemné..

  • Rozhodne je lepsi rict chlapovi narovinu nepritahujes me nez mu lhat s imaginarnim pritelem…. Odmitnouti imaginarnim pritelem je potupa…

%d blogerům se to líbí: