Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Eva (23): Je to ten pravý? Den před svatbou si nejsem jistá

Když jsem potkala Petra, strašně se mi líbil a učaroval mi jeho úsměv, nadhled i smysl pro humor. Nikdy jsem ale necítila ty pověstné motýlky v břiše. Všem v okolí se ale líbil, dostal i mé rodiče a všichni si mysleli, že pro mě nemůže být vhodnější partner.
je to ten pravý
Je to opravdu ten pravý? (foto: 123RF)

12. 11. 2021

A tak jsem se tomu snažila věřit. Užívala jsem si náš vztah. Hodně jsme cestovali a jednou na dovolené v Karibiku přede mnou Petr pokleknul. Souhlasila jsem, že si ho vezmu. Jenže teď, když vidím ty nádherné svatební šaty, si nejsem jistá, že dělám správnou věc a jestli je to vážně ten pravý.

Nikdo lepší už nepřijde

Pracuji v kavárně, kam Petr chodil vždy ráno před prací na kafé do kelímku. Já běžně potkávám hodně kluků, co mě balí, když k nám do kavárny přijdou, ale musím uznat, že Petr byl jiný. Nebalil mě okatě a ani nebyl dotěrný. Naopak byl vtipný a neskutečně mě přitahoval fyzicky.

Když mě pozval na rande, přijala jsem nabídku jít s ním do kina, ale už tehdy mě nějaký vnitřní hlas varoval. Já jsem nikdy nebyla ve vážném vztahu, abych pravdu řekla, byla to má vina, já před každý vztahem vždy uteču. Obávám se, že teď to chci udělat zase.

Jenže, co když měli všichni kolem pravdu, že nikdo lepší už nepřijde? Ale co když přeci jen přijde? Náš vztah trvá dva roky, my se za tu dobu nikdy nepohádali, nikdy mi Petr nic neodmítl. Shodneme se na všem, a tak mi to celé přijde až moc dokonalé. On je hrozně hodný a snesl by mi modré z nebe. A já si přesto stále nejsem jistá, jestli je to vážně ten pravý.

Můžu mu to udělat?

Když se ohlédnu zpět, přijde mi, že jsem se přinutila myslet si, že ho miluji. Znáte to. Stále dokola slyšíte, jak je něco úžasné a chcete to mít. Chcete to vyzkoušet. A vlastně vám přijde skvělé, že zrovna to, co chtějí ostatní, máte právě vy. Jenže v hloubi duše vím, že jsem mnohdy lhala že mám moc práce. Jen abych s ním nemusela být. Že jsem si hledala záminky, abych nemusela na večeři s jeho rodiči a vyhýbala jsem se všemu, co naznačovalo, že tohle je skutečně vážné, že je to láska.

K TÉMATU  Jak se připravit na anální sex? Jednoduchý návod, díky kterému si TO užijete

Ráda ho mám, to ano. Možná ho ale spíše beru jako parťáka, kamaráda, co mi nikdy neřekne ne. Já ale vždycky toužila po lásce jako z románu, takové lásce, kdy člověk bez druhého nemůže ani dýchat. Jenže mám obavy, že tohle není ono.

Bojím se, že jsem na nabídku sňatku kývla jen proto, že mě požádal na pláži pod palmami a při západu slunce. Přesně tak, jak to bývá v romantických příbězích. Jenže jsem začala mít pochyby docela pozdě. Přemýšlím nad tím ve zlé době. Vše je zařízené, hosté jsou pozvaní, jídlo objednané, šaty ušité. Můžu mu to ještě udělat?

Můžu mu utéct den před svatbou? Už vím, jaké to je, když se v člověku pere rozum – a cit a není to snadný boj.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Marcela (42): Přeji si adoptovat dítě, ale manžel a děti s tím nesouhlasí

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.
Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek