Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Eva (23): Je to ten pravý? Den před svatbou si nejsem jistá

Když jsem potkala Petra, strašně se mi líbil a učaroval mi jeho úsměv, nadhled i smysl pro humor. Nikdy jsem ale necítila ty pověstné motýlky v břiše. Všem v okolí se ale líbil, dostal i mé rodiče a všichni si mysleli, že pro mě nemůže být vhodnější partner.
je to ten pravý
Je to opravdu ten pravý? (foto: 123RF)

12. 11. 2021

A tak jsem se tomu snažila věřit. Užívala jsem si náš vztah. Hodně jsme cestovali a jednou na dovolené v Karibiku přede mnou Petr pokleknul. Souhlasila jsem, že si ho vezmu. Jenže teď, když vidím ty nádherné svatební šaty, si nejsem jistá, že dělám správnou věc a jestli je to vážně ten pravý.

Nikdo lepší už nepřijde

Pracuji v kavárně, kam Petr chodil vždy ráno před prací na kafé do kelímku. Já běžně potkávám hodně kluků, co mě balí, když k nám do kavárny přijdou, ale musím uznat, že Petr byl jiný. Nebalil mě okatě a ani nebyl dotěrný. Naopak byl vtipný a neskutečně mě přitahoval fyzicky.

Když mě pozval na rande, přijala jsem nabídku jít s ním do kina, ale už tehdy mě nějaký vnitřní hlas varoval. Já jsem nikdy nebyla ve vážném vztahu, abych pravdu řekla, byla to má vina, já před každý vztahem vždy uteču. Obávám se, že teď to chci udělat zase.

Jenže, co když měli všichni kolem pravdu, že nikdo lepší už nepřijde? Ale co když přeci jen přijde? Náš vztah trvá dva roky, my se za tu dobu nikdy nepohádali, nikdy mi Petr nic neodmítl. Shodneme se na všem, a tak mi to celé přijde až moc dokonalé. On je hrozně hodný a snesl by mi modré z nebe. A já si přesto stále nejsem jistá, jestli je to vážně ten pravý.

Můžu mu to udělat?

Když se ohlédnu zpět, přijde mi, že jsem se přinutila myslet si, že ho miluji. Znáte to. Stále dokola slyšíte, jak je něco úžasné a chcete to mít. Chcete to vyzkoušet. A vlastně vám přijde skvělé, že zrovna to, co chtějí ostatní, máte právě vy. Jenže v hloubi duše vím, že jsem mnohdy lhala že mám moc práce. Jen abych s ním nemusela být. Že jsem si hledala záminky, abych nemusela na večeři s jeho rodiči a vyhýbala jsem se všemu, co naznačovalo, že tohle je skutečně vážné, že je to láska.

K TÉMATUJana (38): Švagrová proti mně poštvala celou rodinu. Záviděla mi

Ráda ho mám, to ano. Možná ho ale spíše beru jako parťáka, kamaráda, co mi nikdy neřekne ne. Já ale vždycky toužila po lásce jako z románu, takové lásce, kdy člověk bez druhého nemůže ani dýchat. Jenže mám obavy, že tohle není ono.

Bojím se, že jsem na nabídku sňatku kývla jen proto, že mě požádal na pláži pod palmami a při západu slunce. Přesně tak, jak to bývá v romantických příbězích. Jenže jsem začala mít pochyby docela pozdě. Přemýšlím nad tím ve zlé době. Vše je zařízené, hosté jsou pozvaní, jídlo objednané, šaty ušité. Můžu mu to ještě udělat?

Můžu mu utéct den před svatbou? Už vím, jaké to je, když se v člověku pere rozum – a cit a není to snadný boj.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Marcela (42): Přeji si adoptovat dítě, ale manžel a děti s tím nesouhlasí

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podzim je tradiční období v roce, kdy bilancujeme. Dny se zkracují, počasí zhoršuje, nálada prostě není. Odtud je už jen krůček k nepříjemným pocitům a sešupu nálady směrem strmě dolů. Když se to stane jednou, je to v pořádku. Podzimní deprese by se ale neměly opakovat často.
Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. Zatímco některým z nás nepůsobí výraznější potíže, jiné ji doslova protrpí. Ať už jsou však projevy menstruace poměrně rozdílné, jedno mají všechny ženy společné - neustále hledají cesty jak tyto dny přečkat co nejkomfortněji.
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!

Nepřehlédněte

Překrásná stavba se nachází na útesech v Cliftonu, bohatém předměstí Kapského města. Černé mramorové stěny, dřevěné podlahy a neuvěřitelné instalace modrého nasvíceného skla. Nettleton 198 nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán a spoustu dokonalých architektonických řešení. Jen se podívejte!
V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek