Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Jak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

Je kabelka vaší nepostradatelnou společnicí, bez které málokdy vyjdete z domu? Přesně pro vás jsme sepsali průvodce, jak si takovou dokonalou kabelku vybrat, aby byla nejen elegantní, ale i praktická. A hlavně ladila k vaší postavě!
kabelku
Jak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

Než si začnete vybírat z rozmanitých materiálů, barev, střihů i značek, je třeba si pro začátek ujasnit základní parametry, na které se zaměřit. Jaký styl je vám nejbližší? K čemu plánujete kabelku nosit? Co v ní chcete nosit? A kolik peněz do ní chcete investovat? 

Co v kabelce plánujete nosit? 

Zvolit správnou velikost kabelky je asi to nejdůležitější. Nejlépe uděláte, pokud si shrnete věci, které v kabelce nejčastěji nosíte. Celkový seznam vám dá lepší představu ohledně velikosti vaší budoucí tašky. Na základní věci jako je mobil, peněženka a klíče, vám postačí menší kabelky. Pokud ale plánujete nosit notebook, případně složky s dokumenty, tam už si taška žádá daleko větší rozměry, ideálně i s přihrádkami, abyste měla přehledně rozdělené jednotlivé zóny a v kabelce se vám dobře hledalo. 

Ať už je ale kabelka větší nebo menší, nikdy ji nepřetěžujte, ať ji nezničíte dřív, než si ji vůbec stihnete užít. Menší kabelky unesou zhruba půl kila věcí, větší a prostornější kolem tří kil. 

kabelku
Dámské kabelky

Do práce nebo za zábavou? 

Dámské kabelky jsou vhodné pro různé příležitosti. Právě podle události je ale dobré volit i konkrétní střih a velikost kabelky. Nejčastěji kabelku budete nosit nejspíš do práce. Pro takové případy jsou skvělé větší vrstvené kabelky, které obsahují spoustu kapes a úložného prostoru, který pojme vše od svačiny po notebook a pomůcky na psaní. Vypadají také velmi elegantně.

Pro ležérnější styl můžete vsadit na trochu jiný typ kabelky – zapomenout můžete na třpytky nebo korálky. Chce to něco minimalistického, jednoduchého a zároveň elegantního. Kabelky s řetízkem všechny tyhle požadavky dokonale splňují. Navíc se dají kombinovat s mnoha outfity a nikdy nezapadne, bez ohledu na to, jaké oblečení budete mít zrovna na sobě. 

K TÉMATU  Christian Dior: Nesmírně pověrčivý a geniální tvůrce ikonického "New looku"

Kabelka tvoří s botami nerozlučný pár 

S botami tvoří kabelky nerozlučnou dvojici. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak boty a tašky kombinovat. Na prvním místě je celistvost – měly by totiž zapadnout do stejného stylu. Také je důležité vědět, pro jakou příležitost se oblékáte. Věnujte pozornost detailům. Stejně vkusně můžete sladit kabelku s botami jako se sáčkem nebo sukní. Možností je celá řada a už dávno neplatí, že kabelka musí být ve stejném odstínu jako boty. 

Jak vybrat kabelku s ohledem na vaši postavu? 

Možná můžete namítnout, že kabelka přece nejsou kalhoty nebo jiný kus oblečení a že ji vybírat k typu postavy není třeba. Opak je ale pravdou. I kabelka umí zamávat s nedostatky a přednostmi. Zvýrazňuje totiž partie, kterých se dotýká. Máte-li kupříkladu větší poprsí, pak vám jej kabelky do pasu ještě více pomohou zvýraznit. Nebývá proto na škodu typ kabelky zvolit tak, abyste se v celkovém outfitu cítila zkrátka dobře.

  • Kabelka pro postavy typu „hruška“ – Typická postava „hrušky“ má širší boky a stehna, menší poprsí a zadek. Pokud chcete zdůraznit své přednosti, pak vybírejte kabelku, která odvede pozornost od spodní části těla. Pro každodenní nošení se vyhněte křiklavým jasným barvám nebo třpytivým detailům. Ideální je dobře strukturovaná kabelka s kratšími uchy. 
  • Kabelky pro postavy typu „obrácený trojúhelník“ – Máte sportovní typ postavy se širšími rameny a naopak užším pasem a menšími boky? Zdůrazněte spodní část těla vhodnou kabelkou. Skvělou volbou je delší crossbody kabelka, která bude dosahovat k vašim bokům.
  • Kabelky pro obdélníkový tvar těla – Máte-li boky stejně široké jako ramena, doplňte svůj outfit netradičně tvarovanou kabelku. Ideální jsou kulaté tvary. Vyhněte se nošení čtvercových kabelek, na obdélníkovém typu postavy zkrátka nemusí vždycky působit lichotivě. 
  • Kabelky pro typ postavy „jablko“ – Máte-li nejširší právě střed těla, pak volte ideálně velkou strukturovanou kabelku, do které můžete uložit spoustu věcí. Hodí se vám tak na všechno, co během dne budete potřebovat. 
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?
Muži po ní šíleli, ona ale vždycky působila, jako by ji to vůbec nezajímalo. Její okolí ji považovalo za přerostlé dítě, které touží jen po samé zábavě a žádných povinnostech. Ve skutečnosti byla Marilyn Monroe anděl s ďáblem v těle. V tom nejlepším smyslu slova.
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek