Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Jak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

Je kabelka vaší nepostradatelnou společnicí, bez které málokdy vyjdete z domu? Přesně pro vás jsme sepsali průvodce, jak si takovou dokonalou kabelku vybrat, aby byla nejen elegantní, ale i praktická. A hlavně ladila k vaší postavě!
kabelku
Jak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

Než si začnete vybírat z rozmanitých materiálů, barev, střihů i značek, je třeba si pro začátek ujasnit základní parametry, na které se zaměřit. Jaký styl je vám nejbližší? K čemu plánujete kabelku nosit? Co v ní chcete nosit? A kolik peněz do ní chcete investovat? 

Co v kabelce plánujete nosit? 

Zvolit správnou velikost kabelky je asi to nejdůležitější. Nejlépe uděláte, pokud si shrnete věci, které v kabelce nejčastěji nosíte. Celkový seznam vám dá lepší představu ohledně velikosti vaší budoucí tašky. Na základní věci jako je mobil, peněženka a klíče, vám postačí menší kabelky. Pokud ale plánujete nosit notebook, případně složky s dokumenty, tam už si taška žádá daleko větší rozměry, ideálně i s přihrádkami, abyste měla přehledně rozdělené jednotlivé zóny a v kabelce se vám dobře hledalo. 

Ať už je ale kabelka větší nebo menší, nikdy ji nepřetěžujte, ať ji nezničíte dřív, než si ji vůbec stihnete užít. Menší kabelky unesou zhruba půl kila věcí, větší a prostornější kolem tří kil. 

kabelku
Dámské kabelky

Do práce nebo za zábavou? 

Dámské kabelky jsou vhodné pro různé příležitosti. Právě podle události je ale dobré volit i konkrétní střih a velikost kabelky. Nejčastěji kabelku budete nosit nejspíš do práce. Pro takové případy jsou skvělé větší vrstvené kabelky, které obsahují spoustu kapes a úložného prostoru, který pojme vše od svačiny po notebook a pomůcky na psaní. Vypadají také velmi elegantně.

Pro ležérnější styl můžete vsadit na trochu jiný typ kabelky – zapomenout můžete na třpytky nebo korálky. Chce to něco minimalistického, jednoduchého a zároveň elegantního. Kabelky s řetízkem všechny tyhle požadavky dokonale splňují. Navíc se dají kombinovat s mnoha outfity a nikdy nezapadne, bez ohledu na to, jaké oblečení budete mít zrovna na sobě. 

K TÉMATU  Módní manuál: Vybíráme sukni. Jak si zvolit správně střih a vzor látky k vaší postavě? Objevte s námi žhavé trendy!

Kabelka tvoří s botami nerozlučný pár 

S botami tvoří kabelky nerozlučnou dvojici. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak boty a tašky kombinovat. Na prvním místě je celistvost – měly by totiž zapadnout do stejného stylu. Také je důležité vědět, pro jakou příležitost se oblékáte. Věnujte pozornost detailům. Stejně vkusně můžete sladit kabelku s botami jako se sáčkem nebo sukní. Možností je celá řada a už dávno neplatí, že kabelka musí být ve stejném odstínu jako boty. 

Jak vybrat kabelku s ohledem na vaši postavu? 

Možná můžete namítnout, že kabelka přece nejsou kalhoty nebo jiný kus oblečení a že ji vybírat k typu postavy není třeba. Opak je ale pravdou. I kabelka umí zamávat s nedostatky a přednostmi. Zvýrazňuje totiž partie, kterých se dotýká. Máte-li kupříkladu větší poprsí, pak vám jej kabelky do pasu ještě více pomohou zvýraznit. Nebývá proto na škodu typ kabelky zvolit tak, abyste se v celkovém outfitu cítila zkrátka dobře.

  • Kabelka pro postavy typu “hruška” – Typická postava “hrušky” má širší boky a stehna, menší poprsí a zadek. Pokud chcete zdůraznit své přednosti, pak vybírejte kabelku, která odvede pozornost od spodní části těla. Pro každodenní nošení se vyhněte křiklavým jasným barvám nebo třpytivým detailům. Ideální je dobře strukturovaná kabelka s kratšími uchy. 
  • Kabelky pro postavy typu “obrácený trojúhelník” – Máte sportovní typ postavy se širšími rameny a naopak užším pasem a menšími boky? Zdůrazněte spodní část těla vhodnou kabelkou. Skvělou volbou je delší crossbody kabelka, která bude dosahovat k vašim bokům.
  • Kabelky pro obdélníkový tvar těla – Máte-li boky stejně široké jako ramena, doplňte svůj outfit netradičně tvarovanou kabelku. Ideální jsou kulaté tvary. Vyhněte se nošení čtvercových kabelek, na obdélníkovém typu postavy zkrátka nemusí vždycky působit lichotivě. 
  • Kabelky pro typ postavy “jablko” – Máte-li nejširší právě střed těla, pak volte ideálně velkou strukturovanou kabelku, do které můžete uložit spoustu věcí. Hodí se vám tak na všechno, co během dne budete potřebovat. 
Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Umíte si představit, že by někdo nenápadně sledoval všechny vaše denní aktivity?
V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Jsou muži a ženy z různých planet? Ano, mezi námi je velký rozdíl! Jak vypadá vaše ranní rutina, postoj k životu nebo jak reagujete na různé situace? A jak na stejné situace reaguje váš mužský protějšek? Podívejte se na hlavní rozdíly mezi námi a muži. Tyhle úsměvné příhody ze života vám budou povědomé!
Hlavní rozdíl, kterým se vířivky liší od bazénu? Užíváte si je celoročně! Odhalit vyhřátou kouřící hladinu je paráda, třeba uprostřed noci, kdy můžete pozorovat hvězdy. Stejně tak skvělý zážitek je koupání v zimním období, kdy horká koupel kontrastuje s chladným vzduchem.
Setkáváme se s ní velmi intimně, ovlivní naši pohodu, vezme nám sílu i náladu, nutí nás se o ni starat a ani na minutu na ni nezapomenout. Obtěžuje muže, ženy i děti a každý ji nazývá jinak – viróza, nachlazení, chřipka. Je mezi nimi rozdíl? A jaký?
Už je to pár týdnů, co se v naší domácnosti zabydlela nádherná kudlanka. Velký zelený brouk, který je v Česku stále běžnější. I my ho na konci léta na své zahradě našli a jelikož děti byly naprosto nadšené, umístili jsme kudlanku do velkého akvária. Dodnes nás nepřestává fascinovat.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Závěť má podle platného občanského zákoníku větší moc, než dědictví ze zákona. Tak můžete určit, komu připadne konkrétní majetek. Pokud žijete v druhém či třetím manželství, či dokonce jen v partnerství, můžete mít dostatek důvodů, proč svůj majetek tímto způsobem rozdělit. Závěť rozhodně nepodceňujte.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.

Výběr článků

Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Madonna, nejslavnější popová ikona od začátku 80. let až do současnosti plní sociální sítě fotografiemi, nad nimiž v poslední době zdravý rozum skutečně žasne. Zpěvačka se zřejmě nehodlá smířit s přirozeným procesem stárnutí a chce si i nadále zachovat svou dokonalou image. Má tohle ale být ještě náš vzor hodný následování?
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.

Nepřehlédněte

Každý relaxuje po svém - někdo s rodinou, jiný s přáteli a mnozí si nejlépe odpočinou tehdy, když jsou sami. Někdo ve volném čase upřednostňuje čtení, druhý poslech hudby, další sleduje filmy nebo sportuje. Dopřát si čas a relax jen pro sebe - je důležité.
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek