Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Jak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

Je kabelka vaší nepostradatelnou společnicí, bez které málokdy vyjdete z domu? Přesně pro vás jsme sepsali průvodce, jak si takovou dokonalou kabelku vybrat, aby byla nejen elegantní, ale i praktická. A hlavně ladila k vaší postavě!
kabelku
Jak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

Než si začnete vybírat z rozmanitých materiálů, barev, střihů i značek, je třeba si pro začátek ujasnit základní parametry, na které se zaměřit. Jaký styl je vám nejbližší? K čemu plánujete kabelku nosit? Co v ní chcete nosit? A kolik peněz do ní chcete investovat? 

Co v kabelce plánujete nosit? 

Zvolit správnou velikost kabelky je asi to nejdůležitější. Nejlépe uděláte, pokud si shrnete věci, které v kabelce nejčastěji nosíte. Celkový seznam vám dá lepší představu ohledně velikosti vaší budoucí tašky. Na základní věci jako je mobil, peněženka a klíče, vám postačí menší kabelky. Pokud ale plánujete nosit notebook, případně složky s dokumenty, tam už si taška žádá daleko větší rozměry, ideálně i s přihrádkami, abyste měla přehledně rozdělené jednotlivé zóny a v kabelce se vám dobře hledalo. 

Ať už je ale kabelka větší nebo menší, nikdy ji nepřetěžujte, ať ji nezničíte dřív, než si ji vůbec stihnete užít. Menší kabelky unesou zhruba půl kila věcí, větší a prostornější kolem tří kil. 

kabelku
Dámské kabelky

Do práce nebo za zábavou? 

Dámské kabelky jsou vhodné pro různé příležitosti. Právě podle události je ale dobré volit i konkrétní střih a velikost kabelky. Nejčastěji kabelku budete nosit nejspíš do práce. Pro takové případy jsou skvělé větší vrstvené kabelky, které obsahují spoustu kapes a úložného prostoru, který pojme vše od svačiny po notebook a pomůcky na psaní. Vypadají také velmi elegantně.

Pro ležérnější styl můžete vsadit na trochu jiný typ kabelky – zapomenout můžete na třpytky nebo korálky. Chce to něco minimalistického, jednoduchého a zároveň elegantního. Kabelky s řetízkem všechny tyhle požadavky dokonale splňují. Navíc se dají kombinovat s mnoha outfity a nikdy nezapadne, bez ohledu na to, jaké oblečení budete mít zrovna na sobě. 

K TÉMATU4 nadčasové kousky do vašeho šatníku, které nikdy nevyjdou z módy

Kabelka tvoří s botami nerozlučný pár 

S botami tvoří kabelky nerozlučnou dvojici. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak boty a tašky kombinovat. Na prvním místě je celistvost – měly by totiž zapadnout do stejného stylu. Také je důležité vědět, pro jakou příležitost se oblékáte. Věnujte pozornost detailům. Stejně vkusně můžete sladit kabelku s botami jako se sáčkem nebo sukní. Možností je celá řada a už dávno neplatí, že kabelka musí být ve stejném odstínu jako boty. 

Jak vybrat kabelku s ohledem na vaši postavu? 

Možná můžete namítnout, že kabelka přece nejsou kalhoty nebo jiný kus oblečení a že ji vybírat k typu postavy není třeba. Opak je ale pravdou. I kabelka umí zamávat s nedostatky a přednostmi. Zvýrazňuje totiž partie, kterých se dotýká. Máte-li kupříkladu větší poprsí, pak vám jej kabelky do pasu ještě více pomohou zvýraznit. Nebývá proto na škodu typ kabelky zvolit tak, abyste se v celkovém outfitu cítila zkrátka dobře.

  • Kabelka pro postavy typu „hruška“ – Typická postava „hrušky“ má širší boky a stehna, menší poprsí a zadek. Pokud chcete zdůraznit své přednosti, pak vybírejte kabelku, která odvede pozornost od spodní části těla. Pro každodenní nošení se vyhněte křiklavým jasným barvám nebo třpytivým detailům. Ideální je dobře strukturovaná kabelka s kratšími uchy. 
  • Kabelky pro postavy typu „obrácený trojúhelník“ – Máte sportovní typ postavy se širšími rameny a naopak užším pasem a menšími boky? Zdůrazněte spodní část těla vhodnou kabelkou. Skvělou volbou je delší crossbody kabelka, která bude dosahovat k vašim bokům.
  • Kabelky pro obdélníkový tvar těla – Máte-li boky stejně široké jako ramena, doplňte svůj outfit netradičně tvarovanou kabelku. Ideální jsou kulaté tvary. Vyhněte se nošení čtvercových kabelek, na obdélníkovém typu postavy zkrátka nemusí vždycky působit lichotivě. 
  • Kabelky pro typ postavy „jablko“ – Máte-li nejširší právě střed těla, pak volte ideálně velkou strukturovanou kabelku, do které můžete uložit spoustu věcí. Hodí se vám tak na všechno, co během dne budete potřebovat. 
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.

Nepřehlédněte

Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek