Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Laminace obočí vám změní život

A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
laminace obočí
Obočí definuje váš vzhled stejně jako oči nebo nos. (foto: 123RF)

30. 03. 2022

Co to je a jak laminace obočí probíhá?

Jde o velmi rychlou, bezbolestnou a hlavně účinnou metodu úpravy obočí. Laminace vám obočí nadzvedne, zahustí a zvýrazní. Probíhá tak, že se obočí a jeho jednotlivé chloupky nejprve vyčešou a narovnají, jak všechny jistě dobře víme, chloupky mají tendenci se nepříjemně kroutit. Vyčesání probíhá s pomocí speciálního keratinového krému. Tak budou chloupky držet ve správném tvaru.

V další fázi laminace se na obočí nanese výživný olejíček, který zabraňuje vysušení pokožky i jejímu podráždění. Laminace obvykle probíhá společně s barvením obočí a také jeho úpravou.

Celá procedura vůbec nebolí, naopak je velmi příjemná. Po ní ovšem musíte dbát na to, abyste alespoň dvacet čtyři hodin nepřišla do kontaktu s vodou. Proto si raději s sebou do salonu vezměte deštník, aby vás nepříjemně nepřekvapil déšť. Stejně tak byste si na obočí neměla vůbec sahat.

Proč používat olejíček?

Hlavní výhodou laminace obočí je především to, že si při proceduře odpočinete, uvolníte se a po ní budete mít krásně upravené obočí, které v následujících dnech a týdnech stačí jen vyčesávat kartáčkem na obočí. Občas si do něj také vetřete výživný olejíček, klidně olivový, aby chloupky dostaly potřebnou výživu. Olejíček ale nepoužívejte dříve než týden po laminaci.

Vedlejší účinky existují

Nevýhodou laminace obočí je ale to, že se můžete setkat i s pár nepříjemnými vedlejšími účinky. Pokožka může být podrážděná, také se vám může v oblasti obočí objevit ekzém. Kůže může svědit a pálit. To se ale stává jen ve výjimečných případech. Pokud se odhodláte na laminaci jít, pak si rozhodně vybírejte salony prověřené.

Na další laminaci byste se měla dostavit nejdříve šest týdnů po té předchozí. A na kolik vás tato kosmetická procedura vyjde? Cena se obvykle pohybuje mezi pěti sty korunami až tisícikorunou.

K TÉMATU  Jak bude vypadat vybraná rtěnka právě na vás? Můžete vyzkoušet před nákupem. Změní virtuální zrcadla způsob nakupování v e-shopech?

Jak na laminaci v pohodlí domova?

Laminaci obočí ale zvládnete i doma. Stačí vám k tomu obyčejná sada na laminaci obočí, kterou seženete na internetu i ve větších drogériích. Její cena se pohybuje od pěti set do dvou tisíc korun. V sadě najdete speciální kartáček, aplikační štěteček a také neutralizér a fixační lepidlo.

laminace obočí
Laminaci obočí zvládnete s trochou citu i doma. (foto: 123RF)

Jak na to?

  1. Nejprve si obočí dokonale odličte. Použijte odličovač očí, a poté také micelární vodu.
  2. Kartáčkem si obočí pročesejte do požadovaného tvaru.
  3. Nyní štětečkem aplikujte permanentní fixační krém, a to ve směru vyčesávání.
  4. Přebytečný krém vatovým tamponkem nebo tyčinkou odstraňte a vyčkejte pět minut, dokud nezaschne.
  5. V předposlední fázi naneste na obočí neutralizér a zase ho nechejte pět minut působit.
  6. Nakonec tamponkem přebytečný gel odstraňte.

K tomuto účelu ovšem můžete použít i obyčejné tuhé mýdlo. Vyzkoušet ovšem můžete rovněž mýdlo na obočí. Navlhčete si kartáček na obočí a párkrát s ním po mýdle přejeďte ze všech stran. Kartáčkem si všechny chloupky obočí vyčešte nahoru, do tvaru, který se vám bude nejvíc líbit. Teď už stačí jen nechat mýdlo zaschnout. Případně ho můžete zafixovat fixačním sprejem, například lakem na vlasy. Ale dejte si pozor, abyste si ho nenastříkala do očí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dejte stopku plýtvání a buďte v kuchyni maximálně praktičtí. Co tím máme na mysli? Třeba to, že přestanete vyhazovat potraviny, které vůbec vyhazovat nemusíte.
S chutí upravujete nebo měníte interiér, ale nechcete, aby vás takové změny přišly příliš draho? Tady je pár šikovných vychytávek, jak na to. Těchto 13 nápadů vám umožní jednoduše přizpůsobit domov vašim představám. Inspirujte se!
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Ano, saláty jsou lehké, plné vitamínů a osvěží. Že vás ale nezasytí a máte po nich hlad? Prozradíme vám, jak to udělat, aby vám po salátu nekručelo v žaludku a ještě patřil do dietního jídelníčku. Pak vám hubnutí půjde samo. Zkuste to!
Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.
Chcete vylepšit váš byt, ale chybí vám nápady? Pojďte se s námi podívat na tipy, díky kterým váš byt prokoukne a získá nový a svěží vzhled.
Jízda na koni je krásný a dynamický sport, který přitahuje miliony lidí po celém světě. Ať už jezdíme zábavně, rekreačně nebo soutěžně, je důležité mít správné vybavení, které nám umožní dosáhnout nejvyššího výkonu a zároveň nám poskytne pohodlí a bezpečí. Mezi jedno z nejdůležitějších vybavení patří bezpochyby rajtky, což jsou kalhoty speciálně navržené pro jezdce.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Statistiky uvádějí, že novoroční předsevzetí si dá až 72 % lidí. Z toho pouhá čtvrtina vydrží déle, než tři měsíce. Podle psychologů je lepší dávat sám sobě úkoly kdykoli jindy, než na Nový rok. Hromadná novoroční euforie z toho, že máme "to zlé" za sebou a "to dobré" před námi, svádí k tomu, že na sebe naložíte víc, než unesete.
Letos jsou tomu 2 roky, co jsem já, jako matka, přišla o svého syna. Vyrovnat se s touto ztrátou není možné. Kvůli cizí chybě přišel o život talentovaný mladý člověk. Vyzkoušela jsem už všechny možné druhy psychické pomoci, ale toto jediné mi pomáhá: otevřeně o tom mluvit.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?

Výběr článků

Ve světě dobrot je spousta potravin, které nejenže skvěle chutnají, ale zároveň jsou cenným zdrojem mnoha látek. A zatímco při jejich výběru se zpravidla zaměřujeme na nutriční hodnoty a samozřejmě chuť, někdy není od věci řešit i barvu, která u některých typů potravin hraje velkou roli. Věděli jste třeba, že některé černé potraviny jsou díky své přirozené barvě zdravější než jejich světlé verze? A právě několik takových společně prozkoumáme a mimo jiné vám prozradíme, v čem spočívá jejich výhoda.
Kočky jsou tak roztomilá a super zábavná zvířata. A dnes se zaměříme speciálně na černé kočky! Vyvolávají nám úsměv na tváři a léčí naši špatnou náladu. Stačí se podívat, jak si všechny ty chlupaté kočičky hrají, padají, vycházejí se psy a jinými zvířaty, děsí sebe i vás, dělají legrační zvuky nebo se rozzlobí... Tak vtipné a roztomilé!
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.

Nepřehlédněte

Vinný sklípek vyžaduje podzemní prostor, kde si budete moci naplno vychutnat tu pravou atmosféru posezení s přáteli nad sklenkou vína. Pokud sklepní prostory nemáte, můžete originální způsob uskladnění vína vymyslet i v kuchyni nebo obýváku.
Jednoduchý čistý design, kombinace dřeva a betonu. To je Ion Adventure Hotel na Islandu, který má vlastní termální lázně s výhledem do okolní přírody. V noci pak můžete přímo z bazénu pozorovat na obloze polární záři nebo se koukat ven proskleným výhledem z restaurace v prvním patře. Nádhera!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek