Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Laminace obočí vám změní život

A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
laminace obočí
Obočí definuje váš vzhled stejně jako oči nebo nos. (foto: 123RF)

30. 03. 2022

Co to je a jak laminace obočí probíhá?

Jde o velmi rychlou, bezbolestnou a hlavně účinnou metodu úpravy obočí. Laminace vám obočí nadzvedne, zahustí a zvýrazní. Probíhá tak, že se obočí a jeho jednotlivé chloupky nejprve vyčešou a narovnají, jak všechny jistě dobře víme, chloupky mají tendenci se nepříjemně kroutit. Vyčesání probíhá s pomocí speciálního keratinového krému. Tak budou chloupky držet ve správném tvaru.

V další fázi laminace se na obočí nanese výživný olejíček, který zabraňuje vysušení pokožky i jejímu podráždění. Laminace obvykle probíhá společně s barvením obočí a také jeho úpravou.

Celá procedura vůbec nebolí, naopak je velmi příjemná. Po ní ovšem musíte dbát na to, abyste alespoň dvacet čtyři hodin nepřišla do kontaktu s vodou. Proto si raději s sebou do salonu vezměte deštník, aby vás nepříjemně nepřekvapil déšť. Stejně tak byste si na obočí neměla vůbec sahat.

Proč používat olejíček?

Hlavní výhodou laminace obočí je především to, že si při proceduře odpočinete, uvolníte se a po ní budete mít krásně upravené obočí, které v následujících dnech a týdnech stačí jen vyčesávat kartáčkem na obočí. Občas si do něj také vetřete výživný olejíček, klidně olivový, aby chloupky dostaly potřebnou výživu. Olejíček ale nepoužívejte dříve než týden po laminaci.

Vedlejší účinky existují

Nevýhodou laminace obočí je ale to, že se můžete setkat i s pár nepříjemnými vedlejšími účinky. Pokožka může být podrážděná, také se vám může v oblasti obočí objevit ekzém. Kůže může svědit a pálit. To se ale stává jen ve výjimečných případech. Pokud se odhodláte na laminaci jít, pak si rozhodně vybírejte salony prověřené.

Na další laminaci byste se měla dostavit nejdříve šest týdnů po té předchozí. A na kolik vás tato kosmetická procedura vyjde? Cena se obvykle pohybuje mezi pěti sty korunami až tisícikorunou.

K TÉMATU  Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Jak na laminaci v pohodlí domova?

Laminaci obočí ale zvládnete i doma. Stačí vám k tomu obyčejná sada na laminaci obočí, kterou seženete na internetu i ve větších drogériích. Její cena se pohybuje od pěti set do dvou tisíc korun. V sadě najdete speciální kartáček, aplikační štěteček a také neutralizér a fixační lepidlo.

laminace obočí
Laminaci obočí zvládnete s trochou citu i doma. (foto: 123RF)

Jak na to?

  1. Nejprve si obočí dokonale odličte. Použijte odličovač očí, a poté také micelární vodu.
  2. Kartáčkem si obočí pročesejte do požadovaného tvaru.
  3. Nyní štětečkem aplikujte permanentní fixační krém, a to ve směru vyčesávání.
  4. Přebytečný krém vatovým tamponkem nebo tyčinkou odstraňte a vyčkejte pět minut, dokud nezaschne.
  5. V předposlední fázi naneste na obočí neutralizér a zase ho nechejte pět minut působit.
  6. Nakonec tamponkem přebytečný gel odstraňte.

K tomuto účelu ovšem můžete použít i obyčejné tuhé mýdlo. Vyzkoušet ovšem můžete rovněž mýdlo na obočí. Navlhčete si kartáček na obočí a párkrát s ním po mýdle přejeďte ze všech stran. Kartáčkem si všechny chloupky obočí vyčešte nahoru, do tvaru, který se vám bude nejvíc líbit. Teď už stačí jen nechat mýdlo zaschnout. Případně ho můžete zafixovat fixačním sprejem, například lakem na vlasy. Ale dejte si pozor, abyste si ho nenastříkala do očí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Seznamování je samo o sobě poměrně náročnou činností, pokud chcete zanechat opravdu dobrý dojem. Ještě horší je, pokud se do této odvážné činnosti vrhnete v zimním období. V zimě totiž mnoho okolností vůbec nepřidává vaší snaze ohromit daného člověka. Je však škoda v těchto chladných měsících zahodit šanci poznat toho pravého nebo tu pravou.
Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.

Nepřehlédněte

Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek