Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Laminace obočí vám změní život

A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
laminace obočí
Obočí definuje váš vzhled stejně jako oči nebo nos. (foto: 123RF)

30. 03. 2022

Co to je a jak laminace obočí probíhá?

Jde o velmi rychlou, bezbolestnou a hlavně účinnou metodu úpravy obočí. Laminace vám obočí nadzvedne, zahustí a zvýrazní. Probíhá tak, že se obočí a jeho jednotlivé chloupky nejprve vyčešou a narovnají, jak všechny jistě dobře víme, chloupky mají tendenci se nepříjemně kroutit. Vyčesání probíhá s pomocí speciálního keratinového krému. Tak budou chloupky držet ve správném tvaru.

V další fázi laminace se na obočí nanese výživný olejíček, který zabraňuje vysušení pokožky i jejímu podráždění. Laminace obvykle probíhá společně s barvením obočí a také jeho úpravou.

Celá procedura vůbec nebolí, naopak je velmi příjemná. Po ní ovšem musíte dbát na to, abyste alespoň dvacet čtyři hodin nepřišla do kontaktu s vodou. Proto si raději s sebou do salonu vezměte deštník, aby vás nepříjemně nepřekvapil déšť. Stejně tak byste si na obočí neměla vůbec sahat.

Proč používat olejíček?

Hlavní výhodou laminace obočí je především to, že si při proceduře odpočinete, uvolníte se a po ní budete mít krásně upravené obočí, které v následujících dnech a týdnech stačí jen vyčesávat kartáčkem na obočí. Občas si do něj také vetřete výživný olejíček, klidně olivový, aby chloupky dostaly potřebnou výživu. Olejíček ale nepoužívejte dříve než týden po laminaci.

Vedlejší účinky existují

Nevýhodou laminace obočí je ale to, že se můžete setkat i s pár nepříjemnými vedlejšími účinky. Pokožka může být podrážděná, také se vám může v oblasti obočí objevit ekzém. Kůže může svědit a pálit. To se ale stává jen ve výjimečných případech. Pokud se odhodláte na laminaci jít, pak si rozhodně vybírejte salony prověřené.

Na další laminaci byste se měla dostavit nejdříve šest týdnů po té předchozí. A na kolik vás tato kosmetická procedura vyjde? Cena se obvykle pohybuje mezi pěti sty korunami až tisícikorunou.

K TÉMATUNapařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Jak na laminaci v pohodlí domova?

Laminaci obočí ale zvládnete i doma. Stačí vám k tomu obyčejná sada na laminaci obočí, kterou seženete na internetu i ve větších drogériích. Její cena se pohybuje od pěti set do dvou tisíc korun. V sadě najdete speciální kartáček, aplikační štěteček a také neutralizér a fixační lepidlo.

laminace obočí
Laminaci obočí zvládnete s trochou citu i doma. (foto: 123RF)

Jak na to?

  1. Nejprve si obočí dokonale odličte. Použijte odličovač očí, a poté také micelární vodu.
  2. Kartáčkem si obočí pročesejte do požadovaného tvaru.
  3. Nyní štětečkem aplikujte permanentní fixační krém, a to ve směru vyčesávání.
  4. Přebytečný krém vatovým tamponkem nebo tyčinkou odstraňte a vyčkejte pět minut, dokud nezaschne.
  5. V předposlední fázi naneste na obočí neutralizér a zase ho nechejte pět minut působit.
  6. Nakonec tamponkem přebytečný gel odstraňte.

K tomuto účelu ovšem můžete použít i obyčejné tuhé mýdlo. Vyzkoušet ovšem můžete rovněž mýdlo na obočí. Navlhčete si kartáček na obočí a párkrát s ním po mýdle přejeďte ze všech stran. Kartáčkem si všechny chloupky obočí vyčešte nahoru, do tvaru, který se vám bude nejvíc líbit. Teď už stačí jen nechat mýdlo zaschnout. Případně ho můžete zafixovat fixačním sprejem, například lakem na vlasy. Ale dejte si pozor, abyste si ho nenastříkala do očí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?

Nepřehlédněte

Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek