Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Proč začít doplňovat kolagen, když se z těla začne ztrácet?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která se po třicátém roce života začne z těla vytrácet. V tomto okamžiku nastupujeme my - naším úkolem je kolagen opětovaně do těla dodat, protože jinak to první, co půjde vidět při setkání s námi, budou vrásky a ochablá pleť.
proč doplňovat kolagen
Kolagen je nutné doplňovat v okamžiku, kdy se z těla začne vytrácet. (foto: 123rf.com)

12. 03. 2021

Proč doplňovat kolagen? Právě kolagen má vliv na pružnost a elasticitu naší pokožky. Nemyslete si však, že je součástí jenom naší pleti a pokožky – není to tak. Je obsažen prakticky ve všech částech našeho těla. Ukrývá se ve svalech, také v kloubech a v neposlední řadě také v zubech.

Jelikož stojí za fungováním životně důležitých procesů v lidském těle, je důležité ho doplnit, a to s pomocí doplňků stravy nebo s pomocí potravin, které kolagen obsahují.  

I když asi chápete, že kolagen je takovým strojem času a s jeho dostatkem můžete vypadat i o patnáct let mladší, přesto se ptáte, jak konkrétně nám přísun kolagenu prospívá. Například pokud je vám čerstvě třicet, vrásek se kolem očí mnoho nevyskytuje. Proto se ptáte, proč byste právě vy měli kolagen konzumovat buď ve formě doplňků, nebo ve formě potravin.  

Pro kvalitní spánek 

Již bylo zmíněno, že kolagen je klíčovou součástí našeho těla, která se podílí na bezproblémovém fungování různých procesů v těle. Nachází se v kloubech, svalech i zubech, mimo to však zkvalitňuje spánek.  

Spánek je pro člověka nadmíru důležitý. Nejen, že se během něj regenerují veškeré orgány a třídí se myšlenky a poznatky získané během dne, ale také to ovlivňuje naši soustředěnost, schopnost komunikovat a podobně. Zejména v pozdějším věku máme problémy se spánkem a dostatek kolagenu v těle to může vyřešit.  

kvalitní spánek
Kolagen zkvalitní náš spánek. (foto: 123rf.com)

Pro zdravé klouby, šlachy i chrupavky 

S přibývajícím věkem přichází také nesnesitelná bolest kloubů, šlach i chrupavek. Důvodem toho je těžké zaměstnání nebo jenom celková životní vyčerpanost. Opět lze i tomuto problému předejít pravidelným doplňováním kolagenu. Kolagen uleví jak těžce pracujícím, tak sportovcům, kteří taktéž namáhají klouby víc, než je zdrávo.  

Mimochodem, věděli jste, že z kolagenu se skládá až třicet procent bílkovin v lidském těle? Nedivte se proto tomu, že jeho postupné vytrácení se má tak šílený dopad na lidský organismus a jeho fungování.  

K TÉMATU  Termální voda v kosmetice: Reklamní tah, nebo nedoceněný dar přírody?

Proč doplňovat kolagen? Pro lepší trávení 

Máte pocit, že se s trávicím ústrojím něco děje? Necítíte se delší dobu dobře, bolí vás žaludek a myslíte si, že potraviny, které jste snědli, nebyly zrovna dobře stráveny? Problémy s trávením přichází také s postupem věku. Leckterá potravina trávicí trakt podráždí. Znovu však apelujeme na doplňování kolagenu, protože i tomuto problému může předcházet.  

Kolagen je obsažen i ve střevech. Umí zklidnit trávicí trakt, konkrétně pomáhá s opravou sliznic v trávicím traktu. Díky němu se jednotlivé pokrmy během dne lépe stravují a bolesti žaludku se nedostavují. 

Pro mladistvou pokožku 

Chcete si i v padesáti připadat jako ve třiceti? Chcete se tak nejen cítit, ale také tak vypadat? Jak již bylo zmíněno, kolagen stojí za pružností a elasticitou pokožky. S přibývajícím věkem se začíná z těla vytrácet (ztrácí se přibližně jedno procent ročně – u kuřáků je ztráta daleko vyšší a viditelnější). Proto kolagen začněte doplňovat.  

Díky pravidelné konzumaci kolagenu dojde k opětovanému navrácení mladistvé pokožky. Vrátí se elasticita i pružnost a najednou tak k i v padesáti budete vypadat jako ve dvaceti nebo třiceti. Kolagen umí snížit výskyt vrásek a také napíná pokožku v oblastí stehen. Zbavuje tak i celulitidy, která je nevítaným hostem v životě nejedné ženy. 

Další účinky kolagenu a proč ho doplňovat do těla: 

  • Zrychluje hojení po úrazech 
  • Umí léčit ekzémy i lupénku 
  • Léčí problémy s křečovými žilami 
  • Stimuluje růst svalů a obecně je šetří 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší pleťové masky pro suchou pleť. Hydratujte ji

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
Je spousta úžasných přípravků, které nám během pár vteřin pomohou zdokonalit naše vlasy. Jenže... Pokud jste majitelkou bohémských vlnek nebo roztomilých kudrlinek, pak víte, jaký je to s nimi občas kříž, aby vypadaly opravdu zdravě. Oproti jiným vlasům totiž mají větší tendenci k lámaní, třepivosti a suchosti. Naštěstí jsou ale k mání různé přípravky pro podporu vln, z nichž některé jsme za vás otestovali.
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.

Nepřehlédněte

Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
LED neon je moderní alternativou k tradičním neonovým trubicím. Jedná se o flexibilní světelné pásky, které jsou navrženy tak, aby napodobovaly vzhled a efekt neonu. Ovšem oproti těm tradičním, jak je známe, nabízejí mnoho výhod. A to jak z ekonomického, tak i ekologického hlediska.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek