Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Proč začít doplňovat kolagen, když se z těla začne ztrácet?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která se po třicátém roce života začne z těla vytrácet. V tomto okamžiku nastupujeme my - naším úkolem je kolagen opětovaně do těla dodat, protože jinak to první, co půjde vidět při setkání s námi, budou vrásky a ochablá pleť.
proč doplňovat kolagen
Kolagen je nutné doplňovat v okamžiku, kdy se z těla začne vytrácet. (foto: 123rf.com)

12. 03. 2021

Proč doplňovat kolagen? Právě kolagen má vliv na pružnost a elasticitu naší pokožky. Nemyslete si však, že je součástí jenom naší pleti a pokožky – není to tak. Je obsažen prakticky ve všech částech našeho těla. Ukrývá se ve svalech, také v kloubech a v neposlední řadě také v zubech.

Jelikož stojí za fungováním životně důležitých procesů v lidském těle, je důležité ho doplnit, a to s pomocí doplňků stravy nebo s pomocí potravin, které kolagen obsahují.  

I když asi chápete, že kolagen je takovým strojem času a s jeho dostatkem můžete vypadat i o patnáct let mladší, přesto se ptáte, jak konkrétně nám přísun kolagenu prospívá. Například pokud je vám čerstvě třicet, vrásek se kolem očí mnoho nevyskytuje. Proto se ptáte, proč byste právě vy měli kolagen konzumovat buď ve formě doplňků, nebo ve formě potravin.  

Pro kvalitní spánek 

Již bylo zmíněno, že kolagen je klíčovou součástí našeho těla, která se podílí na bezproblémovém fungování různých procesů v těle. Nachází se v kloubech, svalech i zubech, mimo to však zkvalitňuje spánek.  

Spánek je pro člověka nadmíru důležitý. Nejen, že se během něj regenerují veškeré orgány a třídí se myšlenky a poznatky získané během dne, ale také to ovlivňuje naši soustředěnost, schopnost komunikovat a podobně. Zejména v pozdějším věku máme problémy se spánkem a dostatek kolagenu v těle to může vyřešit.  

kvalitní spánek
Kolagen zkvalitní náš spánek. (foto: 123rf.com)

Pro zdravé klouby, šlachy i chrupavky 

S přibývajícím věkem přichází také nesnesitelná bolest kloubů, šlach i chrupavek. Důvodem toho je těžké zaměstnání nebo jenom celková životní vyčerpanost. Opět lze i tomuto problému předejít pravidelným doplňováním kolagenu. Kolagen uleví jak těžce pracujícím, tak sportovcům, kteří taktéž namáhají klouby víc, než je zdrávo.  

Mimochodem, věděli jste, že z kolagenu se skládá až třicet procent bílkovin v lidském těle? Nedivte se proto tomu, že jeho postupné vytrácení se má tak šílený dopad na lidský organismus a jeho fungování.  

K TÉMATU  Podzimní móda 2019. Vedou úplety, pláštěnky i květinové vzory

Proč doplňovat kolagen? Pro lepší trávení 

Máte pocit, že se s trávicím ústrojím něco děje? Necítíte se delší dobu dobře, bolí vás žaludek a myslíte si, že potraviny, které jste snědli, nebyly zrovna dobře stráveny? Problémy s trávením přichází také s postupem věku. Leckterá potravina trávicí trakt podráždí. Znovu však apelujeme na doplňování kolagenu, protože i tomuto problému může předcházet.  

Kolagen je obsažen i ve střevech. Umí zklidnit trávicí trakt, konkrétně pomáhá s opravou sliznic v trávicím traktu. Díky němu se jednotlivé pokrmy během dne lépe stravují a bolesti žaludku se nedostavují. 

Pro mladistvou pokožku 

Chcete si i v padesáti připadat jako ve třiceti? Chcete se tak nejen cítit, ale také tak vypadat? Jak již bylo zmíněno, kolagen stojí za pružností a elasticitou pokožky. S přibývajícím věkem se začíná z těla vytrácet (ztrácí se přibližně jedno procent ročně – u kuřáků je ztráta daleko vyšší a viditelnější). Proto kolagen začněte doplňovat.  

Díky pravidelné konzumaci kolagenu dojde k opětovanému navrácení mladistvé pokožky. Vrátí se elasticita i pružnost a najednou tak k i v padesáti budete vypadat jako ve dvaceti nebo třiceti. Kolagen umí snížit výskyt vrásek a také napíná pokožku v oblastí stehen. Zbavuje tak i celulitidy, která je nevítaným hostem v životě nejedné ženy. 

Další účinky kolagenu a proč ho doplňovat do těla: 

  • Zrychluje hojení po úrazech 
  • Umí léčit ekzémy i lupénku 
  • Léčí problémy s křečovými žilami 
  • Stimuluje růst svalů a obecně je šetří 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší pleťové masky pro suchou pleť. Hydratujte ji

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Stačila vteřina navíc nebo kousek vedle a dopadlo by to špatně. Dechberoucí momenty, při kterých zrovna někdo natáčel. Možná na něj nevěříte, ale jak se říká - tihle lidé měli z pekla štěstí.
Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?
Svět kolem nás se hemží barvami a jejich miliony odstínů. Barvy dokážou ovlivnit naše emoce, chování, a dokonce určit povahu. Proto bychom je, tam kde můžeme, měli volit s rozvahou.
Pouliční umělci mají nekonečně mnoho zaměření, a jedním z nich je i u nás málo viděná sprejomalba. Mistři tohoto oboru dokážou pomocí plechovek s barvou vytvořit neuvěřitelné skvosty doslova během minut. Svůj potencionální suvenýr tak vidíte přímo během jeho vzniku.
Kdysi se mi do dovolené nečekaně vetřel adrenalin, aniž bych ho objednala. Čerstvý partnerský vztah dokonale prověřilo ztroskotání s lodí!
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
TikTok, sociální síť, která zažívá velký boom. Možná jste tady noví, nebo chcete najít nějaké další, zajímavé účty.
Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Ženy i muži často mateřská znaménka podceňují, ale to se nevyplácí. Nikdy nemůžete vědět, jestli v sobě náhodou neskrývají strašáka v podobě rakoviny. Proto si nechávejte znaménka nejenom pravidelně kontrolovat, ale také se o ně správně starejte.
Módní trendy na nás útočí ze všech stran. Ne vždy je ale tak jednoduché si s nimi poradit. Víte, jak je uchopit?
Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?

Výběr článků

Léto přeje drobnému přivýdělku. Přemýšlíte, zda je to vhodné i pro vašeho potomka? Pojďte se podívat na to, jak letní brigády zvládly naše děti. Poradíme nejoblíbenější brigády i to, co si musíte ohlídat.
Když mi kamarád Milan, co vlastní autoškolu, dával vědět, že se sejdeme na kafe, byla jsem nadšená. Přeci jen se konečně začínají uvolňovat pomalu koronavirová opatření, a proto jsme se sešli na zahrádce jedné příjemné kavárny. To ještě netušil, že nadhodím téma motorka!
Každá hospodyňka potřebuje troubu, na kterou se může spolehnout. A každá hospodyňka ví, že každá trouba peče jinak, takže je třeba se s ní seznámit. Podle toho je nutné upravit dobu pečení a kolikrát i stupně.

Nepřehlédněte

Petra má dnes tříletého chlapečka, který již chodí do školky. Žije se synem sama v bytě, většinu dne tráví u své matky a babičky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek