Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Proč začít doplňovat kolagen, když se z těla začne ztrácet?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která se po třicátém roce života začne z těla vytrácet. V tomto okamžiku nastupujeme my - naším úkolem je kolagen opětovaně do těla dodat, protože jinak to první, co půjde vidět při setkání s námi, budou vrásky a ochablá pleť.
proč doplňovat kolagen
Kolagen je nutné doplňovat v okamžiku, kdy se z těla začne vytrácet. (foto: 123rf.com)

12. 03. 2021

Proč doplňovat kolagen? Právě kolagen má vliv na pružnost a elasticitu naší pokožky. Nemyslete si však, že je součástí jenom naší pleti a pokožky – není to tak. Je obsažen prakticky ve všech částech našeho těla. Ukrývá se ve svalech, také v kloubech a v neposlední řadě také v zubech.

Jelikož stojí za fungováním životně důležitých procesů v lidském těle, je důležité ho doplnit, a to s pomocí doplňků stravy nebo s pomocí potravin, které kolagen obsahují.  

I když asi chápete, že kolagen je takovým strojem času a s jeho dostatkem můžete vypadat i o patnáct let mladší, přesto se ptáte, jak konkrétně nám přísun kolagenu prospívá. Například pokud je vám čerstvě třicet, vrásek se kolem očí mnoho nevyskytuje. Proto se ptáte, proč byste právě vy měli kolagen konzumovat buď ve formě doplňků, nebo ve formě potravin.  

Pro kvalitní spánek 

Již bylo zmíněno, že kolagen je klíčovou součástí našeho těla, která se podílí na bezproblémovém fungování různých procesů v těle. Nachází se v kloubech, svalech i zubech, mimo to však zkvalitňuje spánek.  

Spánek je pro člověka nadmíru důležitý. Nejen, že se během něj regenerují veškeré orgány a třídí se myšlenky a poznatky získané během dne, ale také to ovlivňuje naši soustředěnost, schopnost komunikovat a podobně. Zejména v pozdějším věku máme problémy se spánkem a dostatek kolagenu v těle to může vyřešit.  

kvalitní spánek
Kolagen zkvalitní náš spánek. (foto: 123rf.com)

Pro zdravé klouby, šlachy i chrupavky 

S přibývajícím věkem přichází také nesnesitelná bolest kloubů, šlach i chrupavek. Důvodem toho je těžké zaměstnání nebo jenom celková životní vyčerpanost. Opět lze i tomuto problému předejít pravidelným doplňováním kolagenu. Kolagen uleví jak těžce pracujícím, tak sportovcům, kteří taktéž namáhají klouby víc, než je zdrávo.  

Mimochodem, věděli jste, že z kolagenu se skládá až třicet procent bílkovin v lidském těle? Nedivte se proto tomu, že jeho postupné vytrácení se má tak šílený dopad na lidský organismus a jeho fungování.  

K TÉMATU  Jak se starat o jizvy po akné a mít zase krásnou pleť?

Proč doplňovat kolagen? Pro lepší trávení 

Máte pocit, že se s trávicím ústrojím něco děje? Necítíte se delší dobu dobře, bolí vás žaludek a myslíte si, že potraviny, které jste snědli, nebyly zrovna dobře stráveny? Problémy s trávením přichází také s postupem věku. Leckterá potravina trávicí trakt podráždí. Znovu však apelujeme na doplňování kolagenu, protože i tomuto problému může předcházet.  

Kolagen je obsažen i ve střevech. Umí zklidnit trávicí trakt, konkrétně pomáhá s opravou sliznic v trávicím traktu. Díky němu se jednotlivé pokrmy během dne lépe stravují a bolesti žaludku se nedostavují. 

Pro mladistvou pokožku 

Chcete si i v padesáti připadat jako ve třiceti? Chcete se tak nejen cítit, ale také tak vypadat? Jak již bylo zmíněno, kolagen stojí za pružností a elasticitou pokožky. S přibývajícím věkem se začíná z těla vytrácet (ztrácí se přibližně jedno procent ročně – u kuřáků je ztráta daleko vyšší a viditelnější). Proto kolagen začněte doplňovat.  

Díky pravidelné konzumaci kolagenu dojde k opětovanému navrácení mladistvé pokožky. Vrátí se elasticita i pružnost a najednou tak k i v padesáti budete vypadat jako ve dvaceti nebo třiceti. Kolagen umí snížit výskyt vrásek a také napíná pokožku v oblastí stehen. Zbavuje tak i celulitidy, která je nevítaným hostem v životě nejedné ženy. 

Další účinky kolagenu a proč ho doplňovat do těla: 

  • Zrychluje hojení po úrazech 
  • Umí léčit ekzémy i lupénku 
  • Léčí problémy s křečovými žilami 
  • Stimuluje růst svalů a obecně je šetří 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší pleťové masky pro suchou pleť. Hydratujte ji

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Liběna Rochová, přední česká módní návrhářka, zakladatelka Studia LR, ale také vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Svoji tvorbu představila celému světu. V Paříži, Lyonu, Vídni, Düsseldorfu, New Yorku, Los Angeles, Bombaji, Dillí a v mnoha dalších destinacích. Jak se k módní tvorbě dostala a jaké překážky musela překonat?
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Navíc opět začínají růst čísla nakažených koronavirem a na dveře klepe pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost! Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který naboostuje vaši imunitu.
Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.

Nepřehlédněte

Chcete-li vaší ratolesti pořídit pohodlné a zároveň vysoce módní boty, zkuste se porozhlédnout po dětských teniskách. Na následujících řádcích vám prozradíme, podle jakých kritérií vybírat tenisky pro chlapce, abychom nešláply vedle. Čtěte a nechte se inspirovat s námi!
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek