Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Pozor, vyletí ptáček! Samuel Ryde fotí momentky každý den ve stejný čas

Kadeřník Samuel Ryde má netradiční zálibu. Fotí momentky každý den ve stejný čas a to už deset let. Co ho motivovalo k jeho neobvyklému koníčku a jaký v něm vidí význam? Přečtěte si víc!
Samuel Ryde
Samuel Ryde fotí momentky každý den ve 12:34 už deset let.

12. 08. 2022

12. 08. 2022

S příchodem chytrých telefonů se stala záliba ve fotografování velmi rozšířeným koníčkem. Touha zachytit krásu okamžiku do obrázku, jenž nám uchová vzpomínky na nejrůznější životní situace, najednou byla dosažitelná pro všechny. A tím paradoxně poněkud zevšedněla. Samuel Ryde to celé zase otočil.

Proč právě 1, 2, 3, 4?

Nevšední zálibu u něj odstartovalo právě pořízení prvního chytrého mobilu. Čtyřicetiletý Samuel z Londýna se v roce 2012 rozhodl zachytit na své zařízení první momentku, vybral si pro její vyfocení i netradiční čas. Snímek vznikl ve 12:34. „Důvod, proč jsem si vybral tento čas, je jednoduchý. Jde o čísla 1, 2, 3, 4 a je to moje oblíbená část dne.

Samuel
Nejnovější momentka Samuela z jeho oblíbené části dne.

Motivace k dalšímu focení

Vzorem pro charismatického a usměvavého kadeřníka z Tower Hamlets se stal jeho jmenovec Samuel Pepys. Politik, diarista a především úředník anglického námořnictva, kterého proslavil hlavně jeho literární soukromý deník vedený v letech 1660 až 1669. Pepys psal do svého deníku každý den po dobu devíti let. Překonat svůj vzor a dosáhnout magické desítky se tak pro Samuela Rydea stalo motivací pro další focení.

momentka
Samuel Ryde fotografie

„Ať už jsou jednotlivé momentky obyčejné, nebo strhující, chtěl jsem vytvořit něco, co v sobě bude mít dlouhověkost. Můj počáteční cíl byl vydržet jeden rok, následující den mi ale ve 12:34 píplo upozornění. Vzpomínám, jak jsem se podíval na telefon a řekl si, že to buď můžu ignorovat, nebo s tím navždy pokračovat. Rozhodl jsem se pro druhou variantu,” svěřil se Ryde ve svém interview pro stanici BBC. 

fotografie
Kolem nás je plno zajímavých věcí.

Senzace versus opravdovost

V začátcích svého fotografického koníčku sdílel jako většina z nás pravidelně své snímky na sociálních sítích, a jak sám říká, byla to hlavně touha získat pozornost, mít uznání veřejnosti a nasbírat pro své umění co nejvíce lajků. Po několika letech však se sdílením svých momentek přestal. Proč? „Po zhruba sedmi letech jsem se dostal do bodu, kdy jsem si uvědomil, že už to nedělám opravdově. Aktuálně upřednostňuju všední snímky, například z cesty vlakem či přecházení cesty, před něčím senzacechtivým.”

fotografie
Samuel se kolem sebe umí dívat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  S Peterem Nagym o jeho novém albu PIANKO, které právě přichází na trh. Co zpěvák ještě letos chystá?

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

7 typů pánského přirození. Který z nich máte doma?

Zdroje článku:
https://www.samuelryde.com/, https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/brit-foti-momentky-kazdy-den-ve-stejny-cas-uz-deset-let-v-kuse-prestat-nehodla-40387936
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.

Nepřehlédněte

Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek