Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Pozor, vyletí ptáček! Samuel Ryde fotí momentky každý den ve stejný čas

Kadeřník Samuel Ryde má netradiční zálibu. Fotí momentky každý den ve stejný čas a to už deset let. Co ho motivovalo k jeho neobvyklému koníčku a jaký v něm vidí význam? Přečtěte si víc!
Samuel Ryde
Samuel Ryde fotí momentky každý den ve 12:34 už deset let.

12. 08. 2022

12. 08. 2022

S příchodem chytrých telefonů se stala záliba ve fotografování velmi rozšířeným koníčkem. Touha zachytit krásu okamžiku do obrázku, jenž nám uchová vzpomínky na nejrůznější životní situace, najednou byla dosažitelná pro všechny. A tím paradoxně poněkud zevšedněla. Samuel Ryde to celé zase otočil.

Proč právě 1, 2, 3, 4?

Nevšední zálibu u něj odstartovalo právě pořízení prvního chytrého mobilu. Čtyřicetiletý Samuel z Londýna se v roce 2012 rozhodl zachytit na své zařízení první momentku, vybral si pro její vyfocení i netradiční čas. Snímek vznikl ve 12:34. „Důvod, proč jsem si vybral tento čas, je jednoduchý. Jde o čísla 1, 2, 3, 4 a je to moje oblíbená část dne.

Samuel
Nejnovější momentka Samuela z jeho oblíbené části dne.

Motivace k dalšímu focení

Vzorem pro charismatického a usměvavého kadeřníka z Tower Hamlets se stal jeho jmenovec Samuel Pepys. Politik, diarista a především úředník anglického námořnictva, kterého proslavil hlavně jeho literární soukromý deník vedený v letech 1660 až 1669. Pepys psal do svého deníku každý den po dobu devíti let. Překonat svůj vzor a dosáhnout magické desítky se tak pro Samuela Rydea stalo motivací pro další focení.

momentka
Samuel Ryde fotografie

„Ať už jsou jednotlivé momentky obyčejné, nebo strhující, chtěl jsem vytvořit něco, co v sobě bude mít dlouhověkost. Můj počáteční cíl byl vydržet jeden rok, následující den mi ale ve 12:34 píplo upozornění. Vzpomínám, jak jsem se podíval na telefon a řekl si, že to buď můžu ignorovat, nebo s tím navždy pokračovat. Rozhodl jsem se pro druhou variantu,” svěřil se Ryde ve svém interview pro stanici BBC. 

fotografie
Kolem nás je plno zajímavých věcí.

Senzace versus opravdovost

V začátcích svého fotografického koníčku sdílel jako většina z nás pravidelně své snímky na sociálních sítích, a jak sám říká, byla to hlavně touha získat pozornost, mít uznání veřejnosti a nasbírat pro své umění co nejvíce lajků. Po několika letech však se sdílením svých momentek přestal. Proč? „Po zhruba sedmi letech jsem se dostal do bodu, kdy jsem si uvědomil, že už to nedělám opravdově. Aktuálně upřednostňuju všední snímky, například z cesty vlakem či přecházení cesty, před něčím senzacechtivým.”

fotografie
Samuel se kolem sebe umí dívat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  DIY: Ratanový květináč s lucernou. Vyrobte a naaranžujte si krásnou vánoční dekoraci

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

7 typů pánského přirození. Který z nich máte doma?

Zdroje článku:
https://www.samuelryde.com/, https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/brit-foti-momentky-kazdy-den-ve-stejny-cas-uz-deset-let-v-kuse-prestat-nehodla-40387936
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.
Lidé dávají na první dojem. Pokud není zrovna dobrý, automaticky člověka přesouvají do škatulky - s ním se bavit nechci. Velkou měrou se na dobrém prvním dojmu podílí i náš úsměv. Pokud jsou zuby plné kazů, druhého to spíše jenom odpudí. Ano, stáváme se možná trochu povrchními, ale většinou za zkaženými zuby stojí nedostatečná dentální hygiena a to o člověku něco naznačuje.
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.

Nepřehlédněte

Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek