Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Pozor, vyletí ptáček! Samuel Ryde fotí momentky každý den ve stejný čas

Kadeřník Samuel Ryde má netradiční zálibu. Fotí momentky každý den ve stejný čas a to už deset let. Co ho motivovalo k jeho neobvyklému koníčku a jaký v něm vidí význam? Přečtěte si víc!
Samuel Ryde
Samuel Ryde fotí momentky každý den ve 12:34 už deset let.

12. 08. 2022

12. 08. 2022

S příchodem chytrých telefonů se stala záliba ve fotografování velmi rozšířeným koníčkem. Touha zachytit krásu okamžiku do obrázku, jenž nám uchová vzpomínky na nejrůznější životní situace, najednou byla dosažitelná pro všechny. A tím paradoxně poněkud zevšedněla. Samuel Ryde to celé zase otočil.

Proč právě 1, 2, 3, 4?

Nevšední zálibu u něj odstartovalo právě pořízení prvního chytrého mobilu. Čtyřicetiletý Samuel z Londýna se v roce 2012 rozhodl zachytit na své zařízení první momentku, vybral si pro její vyfocení i netradiční čas. Snímek vznikl ve 12:34. „Důvod, proč jsem si vybral tento čas, je jednoduchý. Jde o čísla 1, 2, 3, 4 a je to moje oblíbená část dne.

Samuel
Nejnovější momentka Samuela z jeho oblíbené části dne.

Motivace k dalšímu focení

Vzorem pro charismatického a usměvavého kadeřníka z Tower Hamlets se stal jeho jmenovec Samuel Pepys. Politik, diarista a především úředník anglického námořnictva, kterého proslavil hlavně jeho literární soukromý deník vedený v letech 1660 až 1669. Pepys psal do svého deníku každý den po dobu devíti let. Překonat svůj vzor a dosáhnout magické desítky se tak pro Samuela Rydea stalo motivací pro další focení.

momentka
Samuel Ryde fotografie

„Ať už jsou jednotlivé momentky obyčejné, nebo strhující, chtěl jsem vytvořit něco, co v sobě bude mít dlouhověkost. Můj počáteční cíl byl vydržet jeden rok, následující den mi ale ve 12:34 píplo upozornění. Vzpomínám, jak jsem se podíval na telefon a řekl si, že to buď můžu ignorovat, nebo s tím navždy pokračovat. Rozhodl jsem se pro druhou variantu,” svěřil se Ryde ve svém interview pro stanici BBC. 

fotografie
Kolem nás je plno zajímavých věcí.

Senzace versus opravdovost

V začátcích svého fotografického koníčku sdílel jako většina z nás pravidelně své snímky na sociálních sítích, a jak sám říká, byla to hlavně touha získat pozornost, mít uznání veřejnosti a nasbírat pro své umění co nejvíce lajků. Po několika letech však se sdílením svých momentek přestal. Proč? „Po zhruba sedmi letech jsem se dostal do bodu, kdy jsem si uvědomil, že už to nedělám opravdově. Aktuálně upřednostňuju všední snímky, například z cesty vlakem či přecházení cesty, před něčím senzacechtivým.”

fotografie
Samuel se kolem sebe umí dívat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Bramborový fondán. Nejčastější příloha k jídlu trochu jinak

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

7 typů pánského přirození. Který z nich máte doma?

Zdroje článku:
https://www.samuelryde.com/, https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/brit-foti-momentky-kazdy-den-ve-stejny-cas-uz-deset-let-v-kuse-prestat-nehodla-40387936
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Teepee je splněný sen malých špuntů i odrostlejších dětí. Proč si jej pořídit a jakou variantu zvládnete i doma? Těšte se na ty nejlepší tipy na teepee!
Slovenský designér Pavol Dendis představil v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku svoji kolekci již po několikáté. V minulosti jsme u něj byli zvyklí na absenci barev. Letos je tomu jinak.
Jak docílit toho, abyste měla vlasy nejen lesklé a pevné, ale také zdravé a odolné? Buď si můžete koupit vlasovou masku v drogerii, anebo si připravit vlastní, která vašim vlasům dodá všechny potřebné živiny a za mnohem nižší cenu.
Berete se z velké lásky. Vydrží možná rok, dva, tři. Pak nastane dlouholetá práce, v níž se vztah, který začal adrenalinovou reakcí, musí přerodit do fáze přátelství a spolupráce. Jestliže nezačnete na svém manželství včas tvrdě pracovat, rozpadne se vám pod rukama. Jak se z milenců stanou partneři a přátelé?
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
První rande je důležitým momentem, z něhož se může – či nemusí – vyvinout vztah, nebo dokonce láska. Jak zapůsobit a co raději nedělat?
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Máte rádi, když je každá vaše dovolená tak trochu jiná? Co kdyby vaše příští dny volna byly ve znamení luxusu a dobrodružství? Vydejte se na plavbu jachtou s kapitánem po překrásném Jaderském moři. Objevíte krásy chorvatského pobřeží a ostrovů ze zcela jiného úhlu. Takováto dovolená nemusí být ani extrémně předražená, jak si mnozí myslí. Domluvte se s přáteli a náklady za pronájem jachty si rozdělte.
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.
Dejte si pozor na krmení pejsků "od stolu". Poradíme vám, které potraviny určitě nesmíte dát svému čtyřnohému mazlíčkovi.

Výběr článků

Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Za sny - tak se jmenuje nová audiokniha, kterou načetl zpěvák Richard Krajčo společně se svou manželkou - autorkou knihy, režisérkou a scenáristkou - Karin Krajčo Babinskou. Čtyřy a půl hodiny poslechu bude stát za to. Proč zná knihu zpěvák nazpaměť a jak souvisí s jeho písní Zůstaň se mnou?

Nepřehlédněte

K získání krásné a zdravé pokožky bez nedokonalostí, silných vlasů a pěstěných nehtů nemusíte podstupovat žádné složité procedury. Tím správným receptem pro přirozenou krásu jsou vzácné přírodní oleje, které dokáží s vaším vzhledem učiněné zázraky.
Štědrý den je tady! Užijte si svátky se svými blízkými, a pamatujte, že smích léčí! Horoskop krásy a duševního zdraví vám ukáže, co vás může potkat. Připravila ho pro vás astroložka Naďa Šmídová.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek