Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Máte suché a popraskané rty? Zima je prevít! Uleví vám 3 základní potraviny

I když už se za okny kolikrát "rýsuje" jaro, ještě si nějaký ten pátek počkáme, než se dá zima definitivně na ústup. Počasí je nevyzpytatelné a po ránu umí i nepříjemně překvapit. Studený vítr a teploty okolo nuly rtům příliš nesvědčí.
rty
Nejhorší co můžete udělat je olizovat popraskané rty. (foto: 123RF)

09. 03. 2022

Také vás trápí suché a popraskané rty? Nejenže nevypadají dobře a zejména pod vrstvou rtěnky prasklinky ještě více vyniknou, ale zároveň mohou i bolet. Každé slovo i sebemenší úsměv pak doprovází nepříjemné pocity, pnutí a následné štípání. Většina z nás má pak tendence rty olizovat, abychom jim od vysušení ulevili, ale způsobujeme tím pravý opak a rtům o to více škodíme.

Přírodní pomoc přímo z lednice nebo ze spíže

Pro záchranu na popraskané rty nemusíte chodit daleko. Stačí se podívat do lednice nebo do spíže, kde se to pomocníky jen hemží. Určitě jich máte po ruce hned několik, jen možná nevíte, jak s nimi svým rtům ulevit nebo že je to s nimi vlastně možné. A s tím vám poradíme!

Salátová okurka

Skrývá se ve vaší lednici salátová okurka? Nejspíš ano, jedná se o jeden z nejoblíbenějších druhů zeleniny. Je výborná nejen jako příloha, ale i jako pomoc pro vysušené a popraskané rty. Z velké části ji tvoří voda, mimo to obsahuje prospěšné antioxidanty, které rty vyživí. Stačí proto, když si plátkem okurky budete chvíli přejíždět přes rty, případně jej na rty na pár minut položit.

Tekuté zlato

Přesně tak se často přezdívá medu. Tenhle poklad má doma také většina z nás, milujeme ho na mazaný na chleba, přidáváme si jej do čaje v případě nachlazení a odteď budete vědět, že s pomocí medu můžete ošetřit popraskané rty, které sužuje zima, mráz a nepříjemný vítr. Několikrát si medem v průběhu dne rty lehce potřete. Nechte alespoň pár minut působit, a pak ho s chutí slízejte.

Často zatracovaný cukr

Krystalový cukr je jed, nezdravý, škodí… To slýcháme v posledních letech často. Přinejmenším k jedné věci je ale velmi užitečný. Dá se totiž využít jako základ na domácí peeling pro zničené a popraskané rty. Stačí trochu krupicového cukru smíchat s kapkou medu a směsí poté lehce masírovat rty. Následně směs opláchněte vlažnou vodou, ať z toho nemáte glykemický šok.

K TÉMATUDress code. Co odhalil Český lev a co Bílý dům? Ctíte etiketu nebo nedodržujete pravidla oblékání?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?
Vaše dítě odmaturovalo a na vysokou školu ho nevzali. Mělo by si najít zaměstnání. Jenže by rádo mělo ještě poslední prázdniny. Jste rozvedená a jeho otec mu řekl, že od června přestává platit výživné. Je to správné? Jak dlouho má rodič vyživovací povinnost k dospělému dítěti? A má dítě právo na poslední prázdniny?
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 

Nepřehlédněte

Každá z nás touží po zdravých a dokonalých vlasech. Získat je však mnohem snazší, než se na první pohled může zdát. Stačí jen vsadit na metodu No poo, která se nejen ve světě blogerek stala trendem. V čem spočívá a jak vám pomůže s vitalitou vašich vlasů?
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek