Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonín

Tipy pro maminky: Jak zahnat osamělost během rodičovské dovolené a kde se socializovat

Že narození nového člena rodiny zamíchá dosavadním denním harmonogramem je asi samozřejmé. Nicméně někdy může miminko naplno zasáhnout i takové aspekty života, ve kterých by to žena neočekávala. Nebo alespoň ne tak razantně.
osamělost
Zkuste zahnat osamělost na místech, kde se socializovat s dalšími maminkami.

15. 06. 2023

15. 06. 2023

Čerstvé, několikaměsíční i několikanásobné maminky si často na mateřské i rodičovské dovolené mohou připadat osamělé. Ačkoliv si nemohou o samotě dojít ani na záchod, mohou zakoušet pocit odcizení od jiných dospělých osob, které jsou převážně v pracovním procesu. A pocit to může být někdy natolik intenzivní, že maminky zapomenou, že v tom nikdy, nikdy nejsou samy. Vždycky jsou tu i jiné maminky, které osamělost pociťují a touží po socializaci. Jenomže, kde takové spřízněné duše najít?

Dětská hřiště jako místa setkávání

S krásnými dny a sluníčkem přichází ideální příležitost pro trávení času na dětských hřištích. Nejlepším zákoutím, kde na nich najít maminky na podobné vlně, je na pískovišti. Pískoviště totiž dokáže děti zaměstnat na velmi dlouhou dobu, aniž by byla nutná příliš velká pozornost jejich maminek.

maminky
Dětské hřiště je skvělá příležitost, jak vyzrát na osamělost.

Menší děti si hrají především vedle sebe, čímž se eliminuje riziko přebírání hraček. Velkou výhodou je také, když dítě ještě není běžec a než by vám odbíhalo na jiné atrakce, raději si kecne do písku a půl hodiny se zabaví tím, že ho bude nechávat proklouzávat mezi prsty.

Zatímco houpačky, klouzačky, kolotoče, hopsadla a další hrací prvky nutí maminky hlavně menších dětí se aktivně na hře podílet, pískoviště je bezpečným prostorem, kde mají příležitost si alespoň na pár minut nerušeně popovídat.

Zpříjemněte si čekání u pediatra

Když se řekne čekárna u doktora, většina maminek si představí usoplené dětičky, horká čelíčka, infikované hračky a dlouhé čekání v uzavřeném prostoru. Za takových podmínek jen těžko hledat někoho, kdo má náladu si povídat.

Nicméně s velmi malými dětmi, se kterými se ještě často dochází na preventivní prohlídky, to možné je. Pediatr obvykle mívá na takové děti vymezené návštěvní hodiny, maminky se tedy v čekárně potkají víceméně pouze s maminkami podobně starých robátek. A pokud děti ještě k tomu už chodí nebo lezou, není nouze o situace, kdy se zatoulají k jiné mamince a té své tak najdou kamarádku jedna dvě.

K TÉMATU  Jak na odpočinek s malým nespavcem

Cvičení a plavání pro maminky s dětmi

Jakmile dítě odroste novorozeneckým dupačkám, obzvlášť ve větších městech máte možnost chodit se pravidelně socializovat na různá cvičení, pohybové aktivity nebo plavání s kojenci. Velkou výhodou je, že pomůžete nejen své pocuchané psychice a oprášíte slovní zásobu, budete také dělat něco pro své děťátko. To během takovýchto setkání přijde do kontaktu s dalšími dětmi, může mu to také pomoci se zdoláváním různých motorických milníků a vy rovněž budete vědět, jak si s dítětem efektivně hrát.

A přítomnost dalších dospělých osob, které se nacházejí ve stejném nebo alespoň podobném stádiu života je příjemný bonus. I za předpokladu, že vám nikdo nepadne do oka, uvidíte, že nekřoupou zuby jenom vám, že ty podivné zvuky umí vydávat i někdo jiný, že ty vzteklé výjevy nejsou jenom vaším denním chlebem…

maminky
Na společné procházce se dá probrat věcí.

Sociální sítě jako záchranná síť maminek

Síla sociálních sítí funguje – to už bylo prokázáno mnohokrát. Zkusit je tedy mohou i maminky, které už si neví rady, jak se s někým seznámit. Většina měst má svůj vlastní prostor, kde lze sdílet inzeráty, dotazy a podobné příspěvky.

Není tedy nic snadnějšího, než do takového prostoru napsat a poptat se po nějaké mamince, která by vás doprovodila na vaše pravidelné vycházky. Kočárkování, jak se takové aktivitě říká, má na svém denním pořádku dozajista každá maminka, jistě se tedy brzy najde taková, která by při nich rovněž přivítala společnost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obavy a problémy každé mámy. Osamělost, panika, vyhoření, nedostatečnost

Partnerská krize po porodu aneb, když s dítětem přichází problémy

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Slyšet za dveřmi ložnice „dneska ne, miláčku“ je pro mnohé muže doslova noční můra. Není tajemstvím, že jsou muži náruživější a mohli by „to“ mít klidně každý den. I několikrát. Ženy v tomto zájmu a potřebách mnohdy pokulhávají. A jsou situace, kdy i zadaná žena, která by mohla mít sex denně, začne intimní radovánky odmítat. Proč?
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.
V době koronavirové daleko více lidí pracuje formou home office, a tak si může přece jen více řídit svůj pracovní čas. Jestliže máte takovou možnost, zdřímněte si po obědě.
Připoutejte se a připravte se na divokou jízdu, protože přichází čtvrtý díl našeho napínavého příběhu, který vás zavede hlouběji do labyrintu tajemství, vášní a rozhodnutí s dalekosáhlými důsledky. Ve světě, kde se osobní a profesionální životy nebezpečně proplétají, se naše hrdinka ocitá na prahu osudového setkání, které může změnit vše. Co se stane, když se vaše nejtajnější touhy střetnou s nečekanou realitou? V tomto čtvrtém dílu se ponoříme ještě hlouběji do příběhu plného napětí, nečekaných zvratů a odhalení, která mají moc otřást vaším vnímáním pravdy. Otevřete dveře do světa, kde každý výběr může navždy změnit vaši budoucnost. Nechte se pohltit příběhem, který je stejně provokativní, jako je neodolatelný.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Přejí si vaše děti pod stromeček chlupatého mazlíčka? Než to definitivně zavrhnete, vezměte v potaz, že "psí terapie" může příznivě ovlivnit jejich zdraví, konkrétně případné alergie i obezitu dětí. Jak je to možné?
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Designové trendy v kuchyni upřednostňují praktičnost. Kuchyňské baterie i dřezy jsou jednoduché a čisté, a objevuje se matná barva, třeba přímo černá.
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
V době koronavirové daleko více lidí pracuje formou home office, a tak si může přece jen více řídit svůj pracovní čas. Jestliže máte takovou možnost, zdřímněte si po obědě.
Design stodoly využívá délku domu a umožňuje naplno maximalozovat výhledy ven a přirozené osvětlení uvnitř domu. Stealth Farmhouse je prostě úžasný. Chlubí se bezúdržbovými obklady, a uvnitř naleznete mimo jiné i čtyři ložnice a tři koupelny. Okna jsou orientována na sever

Výběr článků

Nejvyšší čas promyslet letní dovolenou. Přinášíme vám tipy na ty nejkrásnější evropské ostrovy, kde prožijete nejenom chvíle klidu a relaxace, ale hlavně poznáte nová a neotřelá místa. Ke všemu se na většinu ostrovů dostanete z České republiky i po vlastní ose, tedy autem a trajektem.
Zítra se bude rozhodovat o vaší budoucnosti. V práci i v soukromí. V neděli se Luna přiblíží hvězdě Albaldach. Co to znamená pro vás? Astroložka Naďa Šmídová přináší další horoskop krásy a duševního zdraví na tento víkend. Co všechno se dá očekávat?
Už jste někdy přemýšleli nad tím, že své průmyslově vyráběné prací prášky vyměníte za něco více ekologického? My rozhodně ano.

Nepřehlédněte

Dnes dáváme přednost sedací soupravě, ale pokud nám to prostor dovolí, proč si nedopřát klasiku? Křeslo v obývacím pokoji je pohodlné a zamilujete si ho! Ušáky, relaxační, rozkládací, moderní i elegantní nebo kožená klasika, vyberte si podle stylu vašeho interiéru.
Zdravá a svěží pleť, to je bezpochyby priorita Francouzek. Chcete se naučit pár jejich jednoduchých triků a mít pleť krásnou a svěží?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek