Pátek , 30. 09. 2022

Michal

Monika (48): Můj muž je závislý na chatování. Jak s tím mám žít?

Jsem vdaná už třicet let – za tu domu jsme si toho s manželem zažili hodně, ale vždy jsme byli tím spokojeným a harmonickým párem, prostě dva lidé, kteří k sobě patří. Kamarádky se mě často ptaly, jak to děláme a zda už někdy došlo i k nevěře.
závislý na chatování
Chatování může vztah pořádně zkomplikovat. (foto: 123RF)

29. 11. 2021

Já jsem vždy odpovídala, že ne, protože manžel mě ve skutečnosti nikdy nepodváděl. Nebo ano? Zjistila jsem něco, co mě hodně znepokojilo a vlastně ani nevím, s kým celou dobu žiju. Můj muž ja závislý na chatování.

Naučila jsem se být hodnou ženou

Já měla od malička tak trošku problém s autoritami, na učňáku mě dokonce vyloučili za to, že jsem neuposlechla učitelku, a nakonec jsem se pohádala i s ředitelem školy. Naši to se mnou neměli jednoduché. Pak jsem v sedmnácti letech přišla s tím, že jsem těhotná, na školu už jsem neměla ani pomyšlení a vdala jsem se.

Jenže můj manžel chtěl vedle sebe mít hodnou a poslušnou ženu a ne puberťačku, navíc s vlastním názorem. Záhy mi došlo, že budu muset být tou hodnou ženou, protože mi nic jiného nezbylo. Naši byli šťastní, že jsem se po boku partnera a s malým dítětem uklidila, a tak jsem začala žít svůj dospělý a rodinný život.

Pralo se to ve mně, ale co bych pro něj neudělala

To víte, měla jsem ze začátku problém srovnat se, ale zamilovala jsem se a opravdu jsem chtěla být ideální ženou – a také jsem jí byla a jsem dodnes. Můj muž byl vždycky hodný, pracovitý, domů nosil peníze, byl ke mně pozorný a byl i vzorným otcem.

S příchodem druhého dítěte toho bylo i na mě moc, chtěla jsem občas jít ven, ale manžel mě nechtěl pouštět za kamarády, žárlil a musela jsem být prostě doma. A já jsem doma byla. Vlastně ani on nikam nechodil. Proto by mě ani ve snu nenapadlo, že by mě někdy mohl podvádět. Vždyť měl vždycky to, co chtěl.

S tabletem i na záchod

Poslední dobou mám ale život otočený vzhůru nohama. Manžel si asi před čtyřmi lety pořídil nový tablet – a od té doby ho nedal z ruky, dokonce s ním chodil i na záchod. Navíc se začal hodně uzavírat do sebe, v noci ponocoval a stále mi tvrdil, že na tabletu pracuje.

K TÉMATU  Chlapi přes inzerát jsou legrační! Ale nakonec jsem tam i já našla svého vysněného muže

Do dvou do rána, když v šest zase vstával. To mi nešlo do hlavy. Děti už byly z domu a my zůstali, najednou jsem měla pocit, že se něco musí dít. Už jsem nebyla jistá tím, že mě manžel nepodvádí, ale nechápala jsem, kdy za milenkou asi tak chodí.

Ukájel se na online seznamkách

Moje prudká povaha ve mně vyvolala obavy – a já jsem to nemohla nechat jen tak. Pátrala jsem, kde je pravda. Počíhala jsem si na chvíli, kdy manžel usnul, a tablet jsem mu vzala. No, co jsem taky jiného měla dělat. Na jeho heslo jsem přišla docela snadno, taky už ho nějaký ten pátek znám. Proklikala jsem se na stránku, kterou měl otevřenou naposledy, a žasla jsem. Neodhlásil se, a tak jsem si pěkně početla, až mi z toho bylo zle.

Můj manžel chodit celou tu dobu na online chatovací diskuze a seznamky, kde si dopisoval s cizími a o poznání mladšími dívkami. Bavili se hlavně o sexu, navzájem se virtuálně uspokojovali, ukájeli a psali si dost intimní věci. Dokonce tam byly fotky i manželova přirození, dámy ty zase posílaly ty svoje. Došlo mi, že se muž asi zbláznil.

Co bude dál?

To, co jsem si tam přečetla, mě strašilo ve snech. Některé sexuální praktiky jsem ani neznala, zaskočilo mě, o čem všem si píšou – a někdy tam byla zmínka i o mé osobě. Hlavně jsem si našla na internetu, že tyhle chatovací platformy nejsou zadarmo. Když jsem si to spočítala, došlo mi, že tam manžel musel už utratit desetitisíce.

Samozřejmě že jsem to nevydržela a manžela s tím konfrontovala, přiznal mi, že je na chatování závislý, že s tím neumí a nechce přiznat a tvrdí mi, že mě nepodvádí. Došlo mi, že žije v tomto virtuálním světě druhý život a nevím, jak se s tím mám srovnat.

K TÉMATU  Společné bydlení s kamarádkou zničilo naše přátelství, říká Markéta (22)

Nepřestal s tím – a myslím, že ani nepřestane. Nevím, ale jestli tohle zvládnu tolerovat. Já se přece kvůli němu tolik změnila a on nedokáže přestat s chatováním!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Elena (35): Manžel se přiznal, že ho láká polyamorie. Co mám dělat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Docílit toho, aby záhony nebo okenní parapety zely všemi barvami i během zimy, je poněkud složité. Tedy, to si alespoň zahrádkáři a pěstitelé pokojových rostlin myslí. Ve skutečnosti však existují druhy rostlin, které lze pěstovat i během zimy a které dokonce i v chladných ročních obdobích pučí do všech barev duhy. A jednou z nich je brambořík.
Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.

Nepřehlédněte

V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek