Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Monika (48): Můj muž je závislý na chatování. Jak s tím mám žít?

Jsem vdaná už třicet let – za tu domu jsme si toho s manželem zažili hodně, ale vždy jsme byli tím spokojeným a harmonickým párem, prostě dva lidé, kteří k sobě patří. Kamarádky se mě často ptaly, jak to děláme a zda už někdy došlo i k nevěře.
závislý na chatování
Chatování může vztah pořádně zkomplikovat. (foto: 123RF)

29. 11. 2021

Já jsem vždy odpovídala, že ne, protože manžel mě ve skutečnosti nikdy nepodváděl. Nebo ano? Zjistila jsem něco, co mě hodně znepokojilo a vlastně ani nevím, s kým celou dobu žiju. Můj muž ja závislý na chatování.

Naučila jsem se být hodnou ženou

Já měla od malička tak trošku problém s autoritami, na učňáku mě dokonce vyloučili za to, že jsem neuposlechla učitelku, a nakonec jsem se pohádala i s ředitelem školy. Naši to se mnou neměli jednoduché. Pak jsem v sedmnácti letech přišla s tím, že jsem těhotná, na školu už jsem neměla ani pomyšlení a vdala jsem se.

Jenže můj manžel chtěl vedle sebe mít hodnou a poslušnou ženu a ne puberťačku, navíc s vlastním názorem. Záhy mi došlo, že budu muset být tou hodnou ženou, protože mi nic jiného nezbylo. Naši byli šťastní, že jsem se po boku partnera a s malým dítětem uklidila, a tak jsem začala žít svůj dospělý a rodinný život.

Pralo se to ve mně, ale co bych pro něj neudělala

To víte, měla jsem ze začátku problém srovnat se, ale zamilovala jsem se a opravdu jsem chtěla být ideální ženou – a také jsem jí byla a jsem dodnes. Můj muž byl vždycky hodný, pracovitý, domů nosil peníze, byl ke mně pozorný a byl i vzorným otcem.

S příchodem druhého dítěte toho bylo i na mě moc, chtěla jsem občas jít ven, ale manžel mě nechtěl pouštět za kamarády, žárlil a musela jsem být prostě doma. A já jsem doma byla. Vlastně ani on nikam nechodil. Proto by mě ani ve snu nenapadlo, že by mě někdy mohl podvádět. Vždyť měl vždycky to, co chtěl.

S tabletem i na záchod

Poslední dobou mám ale život otočený vzhůru nohama. Manžel si asi před čtyřmi lety pořídil nový tablet – a od té doby ho nedal z ruky, dokonce s ním chodil i na záchod. Navíc se začal hodně uzavírat do sebe, v noci ponocoval a stále mi tvrdil, že na tabletu pracuje.

K TÉMATU  Intimní chvíle s partnerem se proměnily v humornou situaci. Příběhy čtenářek

Do dvou do rána, když v šest zase vstával. To mi nešlo do hlavy. Děti už byly z domu a my zůstali, najednou jsem měla pocit, že se něco musí dít. Už jsem nebyla jistá tím, že mě manžel nepodvádí, ale nechápala jsem, kdy za milenkou asi tak chodí.

Ukájel se na online seznamkách

Moje prudká povaha ve mně vyvolala obavy – a já jsem to nemohla nechat jen tak. Pátrala jsem, kde je pravda. Počíhala jsem si na chvíli, kdy manžel usnul, a tablet jsem mu vzala. No, co jsem taky jiného měla dělat. Na jeho heslo jsem přišla docela snadno, taky už ho nějaký ten pátek znám. Proklikala jsem se na stránku, kterou měl otevřenou naposledy, a žasla jsem. Neodhlásil se, a tak jsem si pěkně početla, až mi z toho bylo zle.

Můj manžel chodit celou tu dobu na online chatovací diskuze a seznamky, kde si dopisoval s cizími a o poznání mladšími dívkami. Bavili se hlavně o sexu, navzájem se virtuálně uspokojovali, ukájeli a psali si dost intimní věci. Dokonce tam byly fotky i manželova přirození, dámy ty zase posílaly ty svoje. Došlo mi, že se muž asi zbláznil.

Co bude dál?

To, co jsem si tam přečetla, mě strašilo ve snech. Některé sexuální praktiky jsem ani neznala, zaskočilo mě, o čem všem si píšou – a někdy tam byla zmínka i o mé osobě. Hlavně jsem si našla na internetu, že tyhle chatovací platformy nejsou zadarmo. Když jsem si to spočítala, došlo mi, že tam manžel musel už utratit desetitisíce.

Samozřejmě že jsem to nevydržela a manžela s tím konfrontovala, přiznal mi, že je na chatování závislý, že s tím neumí a nechce přiznat a tvrdí mi, že mě nepodvádí. Došlo mi, že žije v tomto virtuálním světě druhý život a nevím, jak se s tím mám srovnat.

K TÉMATU  Návrat do školy po prázdninách: Jak podporovat děti v návratu do škol?

Nepřestal s tím – a myslím, že ani nepřestane. Nevím, ale jestli tohle zvládnu tolerovat. Já se přece kvůli němu tolik změnila a on nedokáže přestat s chatováním!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Elena (35): Manžel se přiznal, že ho láká polyamorie. Co mám dělat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Že ocet se hodí tak akorát do salátu a tím to hasne? Ale jděte. Zbaví vás škytavky a bradavice. Také odpudí otravné komáry, kteří vás nenechají na pokoji. Dá se s ním i žehlit, což vám ušetří spoustu času!
Někteří zástupci zvířecí říše umí skutečně překvapit svojí šikovností. Kočka, pes, křeček, ale i medvěd, opice nebo veverka. Mezi všemi pak vyniká vychytralý pták, který využívá návnadu od lidí k lovení ryb. Podívejte se, jaký předvádí inteligentní zvířata talent a schopnost se učit.
Léto se pomalu přetáčí v podzim. Sluníčka ubývá, začíná školní rok a hrozí nám podzimní stres. Jak se mu vyhnout, zůstat v klidu a udržet si letní náladu?
Kanadský herec Donald Sutherland zemřel ve věku 88 let po dlouhé nemoci. Známý svou rolí ve filmu "MASH" a oscarovém snímku "Obyčejní lidé", zanechal za sebou bohatou filmovou kariéru trvající šedesát let. Informaci o jeho úmrtí oznámil jeho syn Kiefer Sutherland na sociální síti X. Během své kariéry Sutherland účinkoval ve více než 170 filmech a seriálech a obdržel dva Zlaté glóby a čestného Oscara.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Velkoplošné topení se sice rozmáhá, ale radiátory jsou klasika, kterou známe všichni. Dnes ale mohou vypadat i velice netradičně a ladit s interiérem. Říká se jim sálavé panely, mohou být součástí topného systému nebo fungovat samostatně na elektřinu a můžete je nechat hrdě viditelné v prostoru. Inspirujte se v galerii.
Důvodem, proč máte svou zahrádku, je to, abyste mohli jíst zdravě. Proto je třeba vyhnout se chemii i v souvislosti s hnojením.
Pokrok medicíny je neskutečný a těžko bychom si kdysi mohli představit, že i z malých prsou se dají vykouzlit vysněné trojky, a to vše pomocí silikonových implantátů. Ovšem věděli jste, že zvětšit prsa se dají i pomocí vlastního tuku, který většině z nás přebývá na jistých partiích? To zní jako výhra po všech stránkách!

Výběr článků

Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?
Přichází období, kdy vystavujeme mnohé, v zimě skryté, části těla světu na odiv. Pokud jste zvyklé se holit, pak vám jistě přijde vhod jeden domácí recept na krémové mýdlo na depilaci. Zamilujete si ho. Výborně se roztírá a dobře pění. Navíc působí antibakteriálně a protizánětlivě. Jdeme na to?

Nepřehlédněte

Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek