Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Monika (48): Můj muž je závislý na chatování. Jak s tím mám žít?

Jsem vdaná už třicet let – za tu domu jsme si toho s manželem zažili hodně, ale vždy jsme byli tím spokojeným a harmonickým párem, prostě dva lidé, kteří k sobě patří. Kamarádky se mě často ptaly, jak to děláme a zda už někdy došlo i k nevěře.
závislý na chatování
Chatování může vztah pořádně zkomplikovat. (foto: 123RF)

29. 11. 2021

Já jsem vždy odpovídala, že ne, protože manžel mě ve skutečnosti nikdy nepodváděl. Nebo ano? Zjistila jsem něco, co mě hodně znepokojilo a vlastně ani nevím, s kým celou dobu žiju. Můj muž ja závislý na chatování.

Naučila jsem se být hodnou ženou

Já měla od malička tak trošku problém s autoritami, na učňáku mě dokonce vyloučili za to, že jsem neuposlechla učitelku, a nakonec jsem se pohádala i s ředitelem školy. Naši to se mnou neměli jednoduché. Pak jsem v sedmnácti letech přišla s tím, že jsem těhotná, na školu už jsem neměla ani pomyšlení a vdala jsem se.

Jenže můj manžel chtěl vedle sebe mít hodnou a poslušnou ženu a ne puberťačku, navíc s vlastním názorem. Záhy mi došlo, že budu muset být tou hodnou ženou, protože mi nic jiného nezbylo. Naši byli šťastní, že jsem se po boku partnera a s malým dítětem uklidila, a tak jsem začala žít svůj dospělý a rodinný život.

Pralo se to ve mně, ale co bych pro něj neudělala

To víte, měla jsem ze začátku problém srovnat se, ale zamilovala jsem se a opravdu jsem chtěla být ideální ženou – a také jsem jí byla a jsem dodnes. Můj muž byl vždycky hodný, pracovitý, domů nosil peníze, byl ke mně pozorný a byl i vzorným otcem.

S příchodem druhého dítěte toho bylo i na mě moc, chtěla jsem občas jít ven, ale manžel mě nechtěl pouštět za kamarády, žárlil a musela jsem být prostě doma. A já jsem doma byla. Vlastně ani on nikam nechodil. Proto by mě ani ve snu nenapadlo, že by mě někdy mohl podvádět. Vždyť měl vždycky to, co chtěl.

S tabletem i na záchod

Poslední dobou mám ale život otočený vzhůru nohama. Manžel si asi před čtyřmi lety pořídil nový tablet – a od té doby ho nedal z ruky, dokonce s ním chodil i na záchod. Navíc se začal hodně uzavírat do sebe, v noci ponocoval a stále mi tvrdil, že na tabletu pracuje.

K TÉMATULenka (32): Jsem závislá na přejídání se. Můj problém mě dohnal skoro k sebevraždě

Do dvou do rána, když v šest zase vstával. To mi nešlo do hlavy. Děti už byly z domu a my zůstali, najednou jsem měla pocit, že se něco musí dít. Už jsem nebyla jistá tím, že mě manžel nepodvádí, ale nechápala jsem, kdy za milenkou asi tak chodí.

Ukájel se na online seznamkách

Moje prudká povaha ve mně vyvolala obavy – a já jsem to nemohla nechat jen tak. Pátrala jsem, kde je pravda. Počíhala jsem si na chvíli, kdy manžel usnul, a tablet jsem mu vzala. No, co jsem taky jiného měla dělat. Na jeho heslo jsem přišla docela snadno, taky už ho nějaký ten pátek znám. Proklikala jsem se na stránku, kterou měl otevřenou naposledy, a žasla jsem. Neodhlásil se, a tak jsem si pěkně početla, až mi z toho bylo zle.

Můj manžel chodit celou tu dobu na online chatovací diskuze a seznamky, kde si dopisoval s cizími a o poznání mladšími dívkami. Bavili se hlavně o sexu, navzájem se virtuálně uspokojovali, ukájeli a psali si dost intimní věci. Dokonce tam byly fotky i manželova přirození, dámy ty zase posílaly ty svoje. Došlo mi, že se muž asi zbláznil.

Co bude dál?

To, co jsem si tam přečetla, mě strašilo ve snech. Některé sexuální praktiky jsem ani neznala, zaskočilo mě, o čem všem si píšou – a někdy tam byla zmínka i o mé osobě. Hlavně jsem si našla na internetu, že tyhle chatovací platformy nejsou zadarmo. Když jsem si to spočítala, došlo mi, že tam manžel musel už utratit desetitisíce.

Samozřejmě že jsem to nevydržela a manžela s tím konfrontovala, přiznal mi, že je na chatování závislý, že s tím neumí a nechce přiznat a tvrdí mi, že mě nepodvádí. Došlo mi, že žije v tomto virtuálním světě druhý život a nevím, jak se s tím mám srovnat.

K TÉMATUPetra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

Nepřestal s tím – a myslím, že ani nepřestane. Nevím, ale jestli tohle zvládnu tolerovat. Já se přece kvůli němu tolik změnila a on nedokáže přestat s chatováním!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Elena (35): Manžel se přiznal, že ho láká polyamorie. Co mám dělat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek