Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Monika (48): Můj muž je závislý na chatování. Jak s tím mám žít?

Jsem vdaná už třicet let – za tu domu jsme si toho s manželem zažili hodně, ale vždy jsme byli tím spokojeným a harmonickým párem, prostě dva lidé, kteří k sobě patří. Kamarádky se mě často ptaly, jak to děláme a zda už někdy došlo i k nevěře.
závislý na chatování
Chatování může vztah pořádně zkomplikovat. (foto: 123RF)

29. 11. 2021

Já jsem vždy odpovídala, že ne, protože manžel mě ve skutečnosti nikdy nepodváděl. Nebo ano? Zjistila jsem něco, co mě hodně znepokojilo a vlastně ani nevím, s kým celou dobu žiju. Můj muž ja závislý na chatování.

Naučila jsem se být hodnou ženou

Já měla od malička tak trošku problém s autoritami, na učňáku mě dokonce vyloučili za to, že jsem neuposlechla učitelku, a nakonec jsem se pohádala i s ředitelem školy. Naši to se mnou neměli jednoduché. Pak jsem v sedmnácti letech přišla s tím, že jsem těhotná, na školu už jsem neměla ani pomyšlení a vdala jsem se.

Jenže můj manžel chtěl vedle sebe mít hodnou a poslušnou ženu a ne puberťačku, navíc s vlastním názorem. Záhy mi došlo, že budu muset být tou hodnou ženou, protože mi nic jiného nezbylo. Naši byli šťastní, že jsem se po boku partnera a s malým dítětem uklidila, a tak jsem začala žít svůj dospělý a rodinný život.

Pralo se to ve mně, ale co bych pro něj neudělala

To víte, měla jsem ze začátku problém srovnat se, ale zamilovala jsem se a opravdu jsem chtěla být ideální ženou – a také jsem jí byla a jsem dodnes. Můj muž byl vždycky hodný, pracovitý, domů nosil peníze, byl ke mně pozorný a byl i vzorným otcem.

S příchodem druhého dítěte toho bylo i na mě moc, chtěla jsem občas jít ven, ale manžel mě nechtěl pouštět za kamarády, žárlil a musela jsem být prostě doma. A já jsem doma byla. Vlastně ani on nikam nechodil. Proto by mě ani ve snu nenapadlo, že by mě někdy mohl podvádět. Vždyť měl vždycky to, co chtěl.

S tabletem i na záchod

Poslední dobou mám ale život otočený vzhůru nohama. Manžel si asi před čtyřmi lety pořídil nový tablet – a od té doby ho nedal z ruky, dokonce s ním chodil i na záchod. Navíc se začal hodně uzavírat do sebe, v noci ponocoval a stále mi tvrdil, že na tabletu pracuje.

K TÉMATU  Alkohol jako náhražka manželské poradny? Podle odborníků upevňuje vztahy a snižuje riziko nevěry! Co je na tom pravdy?

Do dvou do rána, když v šest zase vstával. To mi nešlo do hlavy. Děti už byly z domu a my zůstali, najednou jsem měla pocit, že se něco musí dít. Už jsem nebyla jistá tím, že mě manžel nepodvádí, ale nechápala jsem, kdy za milenkou asi tak chodí.

Ukájel se na online seznamkách

Moje prudká povaha ve mně vyvolala obavy – a já jsem to nemohla nechat jen tak. Pátrala jsem, kde je pravda. Počíhala jsem si na chvíli, kdy manžel usnul, a tablet jsem mu vzala. No, co jsem taky jiného měla dělat. Na jeho heslo jsem přišla docela snadno, taky už ho nějaký ten pátek znám. Proklikala jsem se na stránku, kterou měl otevřenou naposledy, a žasla jsem. Neodhlásil se, a tak jsem si pěkně početla, až mi z toho bylo zle.

Můj manžel chodit celou tu dobu na online chatovací diskuze a seznamky, kde si dopisoval s cizími a o poznání mladšími dívkami. Bavili se hlavně o sexu, navzájem se virtuálně uspokojovali, ukájeli a psali si dost intimní věci. Dokonce tam byly fotky i manželova přirození, dámy ty zase posílaly ty svoje. Došlo mi, že se muž asi zbláznil.

Co bude dál?

To, co jsem si tam přečetla, mě strašilo ve snech. Některé sexuální praktiky jsem ani neznala, zaskočilo mě, o čem všem si píšou – a někdy tam byla zmínka i o mé osobě. Hlavně jsem si našla na internetu, že tyhle chatovací platformy nejsou zadarmo. Když jsem si to spočítala, došlo mi, že tam manžel musel už utratit desetitisíce.

Samozřejmě že jsem to nevydržela a manžela s tím konfrontovala, přiznal mi, že je na chatování závislý, že s tím neumí a nechce přiznat a tvrdí mi, že mě nepodvádí. Došlo mi, že žije v tomto virtuálním světě druhý život a nevím, jak se s tím mám srovnat.

K TÉMATU  Radka (22): Úchylný soused mi nedá spát. Kdy už bude konečně klid?

Nepřestal s tím – a myslím, že ani nepřestane. Nevím, ale jestli tohle zvládnu tolerovat. Já se přece kvůli němu tolik změnila a on nedokáže přestat s chatováním!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Elena (35): Manžel se přiznal, že ho láká polyamorie. Co mám dělat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!
Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.

Nepřehlédněte

Zimní dny přímo vybízejí naši fantazii, aby si tak trochu popustila uzdu a koukla se po nádherných a charismatických mužích, kteří se okolo nás vyskytují. Teď se podíváme na ty, kteří jsou nejen slavní, ale také naprosto nedostupní. Dali totiž přednost jiným mužům! Gayové, a přitom takoví krasavci! Fňuk!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek