Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Monika (48): Můj muž je závislý na chatování. Jak s tím mám žít?

Jsem vdaná už třicet let – za tu domu jsme si toho s manželem zažili hodně, ale vždy jsme byli tím spokojeným a harmonickým párem, prostě dva lidé, kteří k sobě patří. Kamarádky se mě často ptaly, jak to děláme a zda už někdy došlo i k nevěře.
závislý na chatování
Chatování může vztah pořádně zkomplikovat. (foto: 123RF)

29. 11. 2021

Já jsem vždy odpovídala, že ne, protože manžel mě ve skutečnosti nikdy nepodváděl. Nebo ano? Zjistila jsem něco, co mě hodně znepokojilo a vlastně ani nevím, s kým celou dobu žiju. Můj muž ja závislý na chatování.

Naučila jsem se být hodnou ženou

Já měla od malička tak trošku problém s autoritami, na učňáku mě dokonce vyloučili za to, že jsem neuposlechla učitelku, a nakonec jsem se pohádala i s ředitelem školy. Naši to se mnou neměli jednoduché. Pak jsem v sedmnácti letech přišla s tím, že jsem těhotná, na školu už jsem neměla ani pomyšlení a vdala jsem se.

Jenže můj manžel chtěl vedle sebe mít hodnou a poslušnou ženu a ne puberťačku, navíc s vlastním názorem. Záhy mi došlo, že budu muset být tou hodnou ženou, protože mi nic jiného nezbylo. Naši byli šťastní, že jsem se po boku partnera a s malým dítětem uklidila, a tak jsem začala žít svůj dospělý a rodinný život.

Pralo se to ve mně, ale co bych pro něj neudělala

To víte, měla jsem ze začátku problém srovnat se, ale zamilovala jsem se a opravdu jsem chtěla být ideální ženou – a také jsem jí byla a jsem dodnes. Můj muž byl vždycky hodný, pracovitý, domů nosil peníze, byl ke mně pozorný a byl i vzorným otcem.

S příchodem druhého dítěte toho bylo i na mě moc, chtěla jsem občas jít ven, ale manžel mě nechtěl pouštět za kamarády, žárlil a musela jsem být prostě doma. A já jsem doma byla. Vlastně ani on nikam nechodil. Proto by mě ani ve snu nenapadlo, že by mě někdy mohl podvádět. Vždyť měl vždycky to, co chtěl.

S tabletem i na záchod

Poslední dobou mám ale život otočený vzhůru nohama. Manžel si asi před čtyřmi lety pořídil nový tablet – a od té doby ho nedal z ruky, dokonce s ním chodil i na záchod. Navíc se začal hodně uzavírat do sebe, v noci ponocoval a stále mi tvrdil, že na tabletu pracuje.

K TÉMATU  Elena (35): Manžel se přiznal, že ho láká polyamorie. Co mám dělat?

Do dvou do rána, když v šest zase vstával. To mi nešlo do hlavy. Děti už byly z domu a my zůstali, najednou jsem měla pocit, že se něco musí dít. Už jsem nebyla jistá tím, že mě manžel nepodvádí, ale nechápala jsem, kdy za milenkou asi tak chodí.

Ukájel se na online seznamkách

Moje prudká povaha ve mně vyvolala obavy – a já jsem to nemohla nechat jen tak. Pátrala jsem, kde je pravda. Počíhala jsem si na chvíli, kdy manžel usnul, a tablet jsem mu vzala. No, co jsem taky jiného měla dělat. Na jeho heslo jsem přišla docela snadno, taky už ho nějaký ten pátek znám. Proklikala jsem se na stránku, kterou měl otevřenou naposledy, a žasla jsem. Neodhlásil se, a tak jsem si pěkně početla, až mi z toho bylo zle.

Můj manžel chodit celou tu dobu na online chatovací diskuze a seznamky, kde si dopisoval s cizími a o poznání mladšími dívkami. Bavili se hlavně o sexu, navzájem se virtuálně uspokojovali, ukájeli a psali si dost intimní věci. Dokonce tam byly fotky i manželova přirození, dámy ty zase posílaly ty svoje. Došlo mi, že se muž asi zbláznil.

Co bude dál?

To, co jsem si tam přečetla, mě strašilo ve snech. Některé sexuální praktiky jsem ani neznala, zaskočilo mě, o čem všem si píšou – a někdy tam byla zmínka i o mé osobě. Hlavně jsem si našla na internetu, že tyhle chatovací platformy nejsou zadarmo. Když jsem si to spočítala, došlo mi, že tam manžel musel už utratit desetitisíce.

Samozřejmě že jsem to nevydržela a manžela s tím konfrontovala, přiznal mi, že je na chatování závislý, že s tím neumí a nechce přiznat a tvrdí mi, že mě nepodvádí. Došlo mi, že žije v tomto virtuálním světě druhý život a nevím, jak se s tím mám srovnat.

K TÉMATU  Kateřina (32): Po letech mě našla má biologická matka. Radost vystřídalo obrovské zklamání

Nepřestal s tím – a myslím, že ani nepřestane. Nevím, ale jestli tohle zvládnu tolerovat. Já se přece kvůli němu tolik změnila a on nedokáže přestat s chatováním!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Elena (35): Manžel se přiznal, že ho láká polyamorie. Co mám dělat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Bouchnete si šáňo nebo šampáňo? Ve skutečnosti se rozlišují na sekt, šumivá vína a šampaňské. Co mají tato vína společného? Hlavně bublinky!
V průběhu letních měsíců se častěji vydáváme mimo domov. Tím se ovšem dostáváme do hledáčku klíšťat. Co nám tito roztoči mohou způsobit, jak se jim bránit a co dělat, když už se zakousne? Zapomeňte na staré rady, dnes už je vše jinak. Žádné krémy, aby se pustilo apod.
Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Když na to přijde, dokáží zvířecí kamarádi projevit lásku tím nejmilejším způsobem. Tahle zvířata jsou naprosto šťastná se svými páníčky i ošetřovately. A zdaleka vše nejsou jen domácí zvířata, jako kočky nebo psy. Pouto si vytvoříte i s medvědem!
Za málo peněz hodně muziky? Tak nějak by se dala okomentovat situace kolem vajec. Už jste někdy slyšely o tom, že svými schopnostmi strčí do kapsy mnohé kosmetické produkty? Návod, jak s nimi naložit, máte přímo tady!
V každodenním kolotoči práce a rodiny se objeví neočekávaný zvrat, když hlavní hrdinka narazí na dohodu, kterou uzavřela s tajemným mužem. Tato dohoda nezahrnuje pouze vášnivý románek, ale také odměny a výzvy, které otřesou jejím každodenním životem. S dilematem mezi láskou a povinnostmi se musí rozhodnout, co je pro ni skutečně důležité. Román "Každodenní kolotoč" od Teri Kerot slibuje napínavý příběh o lásce, vášni a životních rozhodnutích, které nás provázejí každým dnem
Co navodí Štědrovečerní náladu více než vánoční dekorace? Tyhle překrásné kousky si jednoduše vyrobíte doma a výsledek je úžasný. Hodí se i jako dárek!
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Svícen z proutí vyrobíte za chviličku a pak už stačí jen zapálit svíčku a užívat si atmosféru. Poradíme vám ale i jak sestavit dekoraci z elektrických světýlek. V obou případech by se dalo použít řčení "za málo peněz, hodně muziky", protože na přípravu nepotřebujete nic nedostupného. Jako nástroj postačí tavná pistole. Výsledek je ale úchvatný. Vyzdobte si domov vlastnoručními kouzelnými detaily!
Když jsem četla na internetu nebo v časopisech o ženách, co je muž bil a léta týral, říkala jsem si, jak je možné, že ty ženy dávno neutekly. Jak si mohly všechno nechat líbit? Myslela jsem si, že to není normální, že je jasné, že každá týraná žena by měla od partnera odejít a žít sama.
Rozhodli jste se, že do vašeho života zařadíte pohyb a budete tak dbát na celkové zdraví? Nebo se zkrátka jen chcete vrátit do formy či vyrýsovat svaly? Vedle zdravého jídelníčku je třeba začít i cvičit, ale už dávno neplatí, že musíte docházet jen do posilovny. Vytvořte si vlastní soukromé fitko u sebe doma.

Výběr článků

Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Mezi příjemné okamžiky dne může patřit i úlevná relaxace ve vaně. Aby byl zážitek opravdu důkladný, je třeba zvolit nejen vhodnou vanu, ale také vanovou baterii, případně další koupelnové doplňky, jež proces uvolnění podpoří.

Nepřehlédněte

Svatební obřad je sice hlavní program, uteče ale poměrně rychle. Pak přijde na řadu hostina. Právě ke svatební párty se upíná nejvíce pozornosti i plánování. Prohlédněte si honosné slavnostní stolování
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek