Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Přírodní prostředky na kruhy pod očima? Zabere citron, brambora nebo okurka!

V případě nechtěných kruhů pod očima platí jedno zásadní pravidlo – kde nepomůže make-up, tam přicházejí na řadu spolehliví zachránci z kuchyně. A že jich k dispozici není zrovna málo! Vsadíte na ně i vy?
S kruhy pod očima si poradí citron
zdroj: 123RF.com

10. 05. 2018

10. 05. 2018

Kruhy pod očima? Tahle „ozdoba“ nemusí být jen neklamným důkazem toho, že jste ponocovala do pozdních ranních hodin. Strůjcem mohou být klidně i zdravotní problémy, zadržování vody v těle, nadměrná konzumace alkoholu, dědičnost nebo alergie. Ať už za vznikem tmavých „pytlů“ ale stojí cokoli, měly byste vědět, že jejich kamufláž za pomocí korektoru není jediným řešením situace. Skvěle totiž zafungují i zbraně, které máte v domácích zásobách! Například?

Citron. Pomocník, který se nezdá

Kyselý plod – tedy respektive jeho šťáva, dokáže učiněné zázraky. Stačí v ní namočit dva vatové tampony, přiložit si je na oči a nechat několik minut působit. Nutno podotknout, že oči byste měly mít po celou dobu zavřené – to aby nedošlo k nepříjemně štiplavému nadělení. Ve finále si obličej opláchněte vlažnou vodou a použijte hydratační krém.

Brambora, příloha s bonusem

Dva tenké plátky syrové brambory se také jeví jako báječná první pomoc. Ještě jste to nikdy nezkoušely? Žádná věda, stačí si je jednoduše položit na „místo činu“, ideálně tak na 15 až 20 minut. Kromě toho, že se kruhy zneviditelní, se také zlepší pružnost a elasticita pokožky v celé oční oblasti. Je to proto, že podceňovaná brambora obsahuje měď, která podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Ovšem nechybí v ní ani vápník, zpomalující biologické stárnutí, nebo fosfor, urychlující regeneraci kožních buněk. O hloubkovou výživu a hydrataci se postará zase vitamin C, který zároveň zabraňuje poškození pleti volnými radikály.

Čajové pytlíky? Ty si nechte v zásobě

Děláte si po ránu čaj? To se vám teď náramně hodí. Pokud jste navíc fanouškem toho zeleného nebo heřmánkového, sáčků po vylouhování se určitě nezbavujte. Místo do koše je umístěte raději na chvíli do mrazáku. Když si je následně „posadíte“ na oči a budete čtvrt hodinky relaxovat, dočkáte se výrazného zlepšení. Málokdo tuší, že tato čajová kúra je skvělou prevencí i proti samotnému vzniku tmavých kruhů. Vyšetřete si na ni tedy čas pravidelně, možná budete mít po starosti.

K TÉMATU  Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Okurka, stará dobrá klasika

Každý ví, že plátky okurky jsou perfektní nápravou kruhů pod očima. Jenže stejně fenomenálně fungují i o kousek výš. Šťavnatá zelenina má vysoký podíl vitaminu C, což je antioxidant, který napomáhá zpomalování stárnutí. Odkrojte si dva tenké plátky a nechte je na chvíli vychladit v lednici. Poté si jednotlivé kousky přiložte na víčka, a poskytněte jim několikaminutový prostor na to, aby mohly dělat svou práci.

Máte nějaké vlastní tipy? Napište nám je do diskuze pod článek.:)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.
Vztahy s tchyní jsou kapitolou partnerského života samy o sobě. I když v mnoha případech jde o vztahy skvělé, v jiných to může značně skřípat. Zatímco někdy dělá tchyně naschvály, jindy si žena nenastaví jisté hranice, které se poté neustále překračují.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Fotografie šťastných rodin, honosných oslav a dokonale zabalených dárků, které začínají plnit sociální sítě, mají velký vliv na psychiku člověka. Ta prochází v období Vánoc zatěžkávací zkouškou. Většina z nás chce mít všechno dokonalé, mít neustále uklizeno, napečeno co nejdříve, ozdobený vánoční stromek jako z časopisu, ale... ne vždy je vše podle plánu. Zkuste se během Vánoc věnovat také sobě, vyzkoušejte různá meditační cvičení, která vaší psychice výrazně uleví a nenakládejte si toho na sebe tolik.
Když je hezky, chcete se posadit ven na zahrádku. K obědu o víkendu, s návštěvou nebo na večerní grilování, krytý přístřešek je skvělá věc. Můžete v něm i jen tak lenošit, číst knížku nebo trávit čas s rodinou. Zahradní altány mohou mít mnoho podob, a dají se koupit jako skládačka nebo postavit přímo na míru. Prohlédněte si galerii.

Nepřehlédněte

Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek