Domů » Krása a móda » Přírodní prostředky na kruhy pod očima? Zabere citron, brambora nebo okurka!
S kruhy pod očima si poradí citron
zdroj: 123RF.com
Krása a móda

Přírodní prostředky na kruhy pod očima? Zabere citron, brambora nebo okurka!

V případě nechtěných kruhů pod očima platí jedno zásadní pravidlo – kde nepomůže make-up, tam přicházejí na řadu spolehliví zachránci z kuchyně. A že jich k dispozici není zrovna málo! Vsadíte na ně i vy?

Kruhy pod očima? Tahle „ozdoba“ nemusí být jen neklamným důkazem toho, že jste ponocovala do pozdních ranních hodin. Strůjcem mohou být klidně i zdravotní problémy, zadržování vody v těle, nadměrná konzumace alkoholu, dědičnost nebo alergie. Ať už za vznikem tmavých „pytlů“ ale stojí cokoli, měly byste vědět, že jejich kamufláž za pomocí korektoru není jediným řešením situace. Skvěle totiž zafungují i zbraně, které máte v domácích zásobách! Například?

Citron. Pomocník, který se nezdá

Kyselý plod – tedy respektive jeho šťáva, dokáže učiněné zázraky. Stačí v ní namočit dva vatové tampony, přiložit si je na oči a nechat několik minut působit. Nutno podotknout, že oči byste měly mít po celou dobu zavřené – to aby nedošlo k nepříjemně štiplavému nadělení. Ve finále si obličej opláchněte vlažnou vodou a použijte hydratační krém.

Brambora, příloha s bonusem

Dva tenké plátky syrové brambory se také jeví jako báječná první pomoc. Ještě jste to nikdy nezkoušely? Žádná věda, stačí si je jednoduše položit na „místo činu“, ideálně tak na 15 až 20 minut. Kromě toho, že se kruhy zneviditelní, se také zlepší pružnost a elasticita pokožky v celé oční oblasti. Je to proto, že podceňovaná brambora obsahuje měď, která podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Ovšem nechybí v ní ani vápník, zpomalující biologické stárnutí, nebo fosfor, urychlující regeneraci kožních buněk. O hloubkovou výživu a hydrataci se postará zase vitamin C, který zároveň zabraňuje poškození pleti volnými radikály.

Čajové pytlíky? Ty si nechte v zásobě

Děláte si po ránu čaj? To se vám teď náramně hodí. Pokud jste navíc fanouškem toho zeleného nebo heřmánkového, sáčků po vylouhování se určitě nezbavujte. Místo do koše je umístěte raději na chvíli do mrazáku. Když si je následně „posadíte“ na oči a budete čtvrt hodinky relaxovat, dočkáte se výrazného zlepšení. Málokdo tuší, že tato čajová kúra je skvělou prevencí i proti samotnému vzniku tmavých kruhů. Vyšetřete si na ni tedy čas pravidelně, možná budete mít po starosti.

Okurka, stará dobrá klasika

Každý ví, že plátky okurky jsou perfektní nápravou kruhů pod očima. Jenže stejně fenomenálně fungují i o kousek výš. Šťavnatá zelenina má vysoký podíl vitaminu C, což je antioxidant, který napomáhá zpomalování stárnutí. Odkrojte si dva tenké plátky a nechte je na chvíli vychladit v lednici. Poté si jednotlivé kousky přiložte na víčka, a poskytněte jim několikaminutový prostor na to, aby mohly dělat svou práci.

Máte nějaké vlastní tipy? Napište nám je do diskuze pod článek.:)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">