Domů » Životní styl » Jak na balení vánočních dárků originálně a zábavně?
Životní styl

Jak na balení vánočních dárků originálně a zábavně?

balení dárků
Balení dárků nemusí být nuda. (zdroj foto: www.123rf.com)
Jak zabalit vánoční dárek? Použít vánoční papír, nebo si ho nechat zabalit od profesionálů? Nebude pak obal dražší než vlastní dárek? Doma vyrobený obal může povýšit vánoční dárek o třídu výš. Navíc to bude jedinečný originál. Tak se do toho pusťte.

Vyznáte se v ručních pracích? Využijte toho

Háčkovaný nebo ušitý obal na knihu s různými aplikacemi nebo například s kapsičkou na brýle může být zároveň dárkem, který bude čtenář používat po celý rok, nebo i déle. Pak už jen stačí knihu s obalem převázat mašlí a vyzrajete na originální balení dárků. Stejně tak můžete uháčkovat nebo ušít obal na láhev vína, domácí paštiku nebo zavařeninu.

Zahrajte si s dětmi na „výtvarku“

Dárek zabalte do běžného balicího papíru. Kupte si soubor barevných papírů a na přední část nalepte vystřiženého sněhuláka, vánoční stromeček nebo hvězdu.

Na karton ze staré krabice nakreslete jednoduché tvary, jako jsou vánoční kouličky, stromeček, kulicha, rukavici. Vystřihněte a polepte barevným papírem, zbytky textilu nebo nechte děti, ať ozdůbky vymalují pastelkami. Vzpomeňte si na dětství, kdy jste z obyčejného kancelářského papíru vystřihovali ve školní výtvarce řetěz sněhových vloček. Ty se mohou zdát další zajímavou ozdobou, kterou přilepíte na zabalený dárek.

Dekorace můžete také přilepit na stuhu nebo šňůrku, s níž dárek převážete. Spoustu parády udělá i barevný provázek nebo zbytky přízí, z nichž jednoduše spletete šňůru.

Juta, krajka, kousek záclony. To všechno lze použít při balení dárků

Nakupte v textilní galanterii jutu, šifón, organzu. Také doma můžete objevit poklady, z nichž se stanou pěkné obaly. Stačí kousek záclony, bílá krajka, nebo staré tričko. Textil je ideálním materiálem pro zabalení neforemných dárků, jako jsou helmy na kola, fotbalový míč, ale i drobností, jako kosmetika, potpourri nebo bižuterie. Stačí ustříhnout potřebnou velikost a svázat do rance širokou stuhou.

Aby bylo balení dárků ještě o něco originálnější, ke stuze přivažte keramický zvoneček, andělíčka nebo jinou ozdobu a jmenovku. V galanterii také koupíte spoustu nášivek a nažehlovacích ozdob, doma najdete třeba korálky nebo kamínky ze staré bižuterie, jimiž můžete textilní sáček dozdobit.

Nákupní papírové tašky a krabice od bot s vánočním překvapením

Využijte papírové tašky, v nichž jste si přinesli nákup. Některé jsou úplně čisté. Ty, které na sobě mají nápis, se ale dají také využít. Stačí nápis přelepit podle potřeby širším pásem barevného papíru nebo taftovou stuhou s vánoční tematikou. A pak popusťte uzdu své fantazii a polepte tašku papírovými vánočními motivy. Další originální obal je na světě.

Na měkké dárky, jako jsou šály, svetry, ponožky a čepice, se hodí krabice, v nichž jste něco dostali nebo koupili. Polepte je bílým nebo vánočním papírem. Na víko použijte vánoční dekorace, například drobné vánoční ozdoby, perníčky, sušená jablka, sušená kolečka citrusových plodů, skořici, kousek jmelí. Některé připevníte stuhou, jiné tavnou pistolí.

Jmenovky na dárky také nemusí být nudné

Určitě máte spoustu fotek svých blízkých – vždyť dnes máme mobil stále k dispozici a fotí se při každé příležitosti. Vytiskněte pár fotek a vystříhejte tváře těch, které budete obdarovávat. Místo jmenovek je přilepte na obal dárku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vánoce přicházejí! Prohlédněte si jednoduché dekorace, které navodí tu správnou atmosféru!

Veselý vánoční animovaný film pro pobavení. Se svíčkami raději opatrně!

Jindra Svitáková

Redaktorka, spisovatelka. Zajímá se o literaturu, film a českou historii. Ráda píše o vaření, domácí kosmetice, rodinném životě, vztazích a vícegeneračním soužití. Je autorkou několika výstav na téma české historie a knih z oblasti literatury faktu. Publikuje také v oblasti dětské literatury.

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře