Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

Jak na balení vánočních dárků originálně a zábavně?

Jak zabalit vánoční dárek? Použít vánoční papír, nebo si ho nechat zabalit od profesionálů? Nebude pak obal dražší než vlastní dárek? Doma vyrobený obal může povýšit vánoční dárek o třídu výš. Navíc to bude jedinečný originál. Tak se do toho pusťte.
balení dárků
Balení dárků nemusí být nuda. (zdroj foto: www.123rf.com)

21. 12. 2020

Vyznáte se v ručních pracích? Využijte toho

Háčkovaný nebo ušitý obal na knihu s různými aplikacemi nebo například s kapsičkou na brýle může být zároveň dárkem, který bude čtenář používat po celý rok, nebo i déle. Pak už jen stačí knihu s obalem převázat mašlí a vyzrajete na originální balení dárků. Stejně tak můžete uháčkovat nebo ušít obal na láhev vína, domácí paštiku nebo zavařeninu.

Zahrajte si s dětmi na „výtvarku“

Dárek zabalte do běžného balicího papíru. Kupte si soubor barevných papírů a na přední část nalepte vystřiženého sněhuláka, vánoční stromeček nebo hvězdu.

Na karton ze staré krabice nakreslete jednoduché tvary, jako jsou vánoční kouličky, stromeček, kulicha, rukavici. Vystřihněte a polepte barevným papírem, zbytky textilu nebo nechte děti, ať ozdůbky vymalují pastelkami. Vzpomeňte si na dětství, kdy jste z obyčejného kancelářského papíru vystřihovali ve školní výtvarce řetěz sněhových vloček. Ty se mohou zdát další zajímavou ozdobou, kterou přilepíte na zabalený dárek.

Dekorace můžete také přilepit na stuhu nebo šňůrku, s níž dárek převážete. Spoustu parády udělá i barevný provázek nebo zbytky přízí, z nichž jednoduše spletete šňůru.

Juta, krajka, kousek záclony. To všechno lze použít při balení dárků

Nakupte v textilní galanterii jutu, šifón, organzu. Také doma můžete objevit poklady, z nichž se stanou pěkné obaly. Stačí kousek záclony, bílá krajka, nebo staré tričko. Textil je ideálním materiálem pro zabalení neforemných dárků, jako jsou helmy na kola, fotbalový míč, ale i drobností, jako kosmetika, potpourri nebo bižuterie. Stačí ustříhnout potřebnou velikost a svázat do rance širokou stuhou.

Aby bylo balení dárků ještě o něco originálnější, ke stuze přivažte keramický zvoneček, andělíčka nebo jinou ozdobu a jmenovku. V galanterii také koupíte spoustu nášivek a nažehlovacích ozdob, doma najdete třeba korálky nebo kamínky ze staré bižuterie, jimiž můžete textilní sáček dozdobit.

K TÉMATUVánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Nákupní papírové tašky a krabice od bot s vánočním překvapením

Využijte papírové tašky, v nichž jste si přinesli nákup. Některé jsou úplně čisté. Ty, které na sobě mají nápis, se ale dají také využít. Stačí nápis přelepit podle potřeby širším pásem barevného papíru nebo taftovou stuhou s vánoční tematikou. A pak popusťte uzdu své fantazii a polepte tašku papírovými vánočními motivy. Další originální obal je na světě.

Na měkké dárky, jako jsou šály, svetry, ponožky a čepice, se hodí krabice, v nichž jste něco dostali nebo koupili. Polepte je bílým nebo vánočním papírem. Na víko použijte vánoční dekorace, například drobné vánoční ozdoby, perníčky, sušená jablka, sušená kolečka citrusových plodů, skořici, kousek jmelí. Některé připevníte stuhou, jiné tavnou pistolí.

Jmenovky na dárky také nemusí být nudné

Určitě máte spoustu fotek svých blízkých – vždyť dnes máme mobil stále k dispozici a fotí se při každé příležitosti. Vytiskněte pár fotek a vystříhejte tváře těch, které budete obdarovávat. Místo jmenovek je přilepte na obal dárku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vánoce přicházejí! Prohlédněte si jednoduché dekorace, které navodí tu správnou atmosféru!

Veselý vánoční animovaný film pro pobavení. Se svíčkami raději opatrně!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.

Nepřehlédněte

Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek