Středa , 29. 03. 2023

Soňa

Jak na balení vánočních dárků originálně a zábavně?

Jak zabalit vánoční dárek? Použít vánoční papír, nebo si ho nechat zabalit od profesionálů? Nebude pak obal dražší než vlastní dárek? Doma vyrobený obal může povýšit vánoční dárek o třídu výš. Navíc to bude jedinečný originál. Tak se do toho pusťte.
balení dárků
Balení dárků nemusí být nuda. (zdroj foto: www.123rf.com)

21. 12. 2020

Vyznáte se v ručních pracích? Využijte toho

Háčkovaný nebo ušitý obal na knihu s různými aplikacemi nebo například s kapsičkou na brýle může být zároveň dárkem, který bude čtenář používat po celý rok, nebo i déle. Pak už jen stačí knihu s obalem převázat mašlí a vyzrajete na originální balení dárků. Stejně tak můžete uháčkovat nebo ušít obal na láhev vína, domácí paštiku nebo zavařeninu.

Zahrajte si s dětmi na „výtvarku“

Dárek zabalte do běžného balicího papíru. Kupte si soubor barevných papírů a na přední část nalepte vystřiženého sněhuláka, vánoční stromeček nebo hvězdu.

Na karton ze staré krabice nakreslete jednoduché tvary, jako jsou vánoční kouličky, stromeček, kulicha, rukavici. Vystřihněte a polepte barevným papírem, zbytky textilu nebo nechte děti, ať ozdůbky vymalují pastelkami. Vzpomeňte si na dětství, kdy jste z obyčejného kancelářského papíru vystřihovali ve školní výtvarce řetěz sněhových vloček. Ty se mohou zdát další zajímavou ozdobou, kterou přilepíte na zabalený dárek.

Dekorace můžete také přilepit na stuhu nebo šňůrku, s níž dárek převážete. Spoustu parády udělá i barevný provázek nebo zbytky přízí, z nichž jednoduše spletete šňůru.

Juta, krajka, kousek záclony. To všechno lze použít při balení dárků

Nakupte v textilní galanterii jutu, šifón, organzu. Také doma můžete objevit poklady, z nichž se stanou pěkné obaly. Stačí kousek záclony, bílá krajka, nebo staré tričko. Textil je ideálním materiálem pro zabalení neforemných dárků, jako jsou helmy na kola, fotbalový míč, ale i drobností, jako kosmetika, potpourri nebo bižuterie. Stačí ustříhnout potřebnou velikost a svázat do rance širokou stuhou.

Aby bylo balení dárků ještě o něco originálnější, ke stuze přivažte keramický zvoneček, andělíčka nebo jinou ozdobu a jmenovku. V galanterii také koupíte spoustu nášivek a nažehlovacích ozdob, doma najdete třeba korálky nebo kamínky ze staré bižuterie, jimiž můžete textilní sáček dozdobit.

K TÉMATU  Rychlé skořicové cukroví. Nádherně voní i chutná

Nákupní papírové tašky a krabice od bot s vánočním překvapením

Využijte papírové tašky, v nichž jste si přinesli nákup. Některé jsou úplně čisté. Ty, které na sobě mají nápis, se ale dají také využít. Stačí nápis přelepit podle potřeby širším pásem barevného papíru nebo taftovou stuhou s vánoční tematikou. A pak popusťte uzdu své fantazii a polepte tašku papírovými vánočními motivy. Další originální obal je na světě.

Na měkké dárky, jako jsou šály, svetry, ponožky a čepice, se hodí krabice, v nichž jste něco dostali nebo koupili. Polepte je bílým nebo vánočním papírem. Na víko použijte vánoční dekorace, například drobné vánoční ozdoby, perníčky, sušená jablka, sušená kolečka citrusových plodů, skořici, kousek jmelí. Některé připevníte stuhou, jiné tavnou pistolí.

Jmenovky na dárky také nemusí být nudné

Určitě máte spoustu fotek svých blízkých – vždyť dnes máme mobil stále k dispozici a fotí se při každé příležitosti. Vytiskněte pár fotek a vystříhejte tváře těch, které budete obdarovávat. Místo jmenovek je přilepte na obal dárku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vánoce přicházejí! Prohlédněte si jednoduché dekorace, které navodí tu správnou atmosféru!

Veselý vánoční animovaný film pro pobavení. Se svíčkami raději opatrně!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Fotografie šťastných rodin, honosných oslav a dokonale zabalených dárků, které začínají plnit sociální sítě, mají velký vliv na psychiku člověka. Ta prochází v období Vánoc zatěžkávací zkouškou. Většina z nás chce mít všechno dokonalé, mít neustále uklizeno, napečeno co nejdříve, ozdobený vánoční stromek jako z časopisu, ale... ne vždy je vše podle plánu. Zkuste se během Vánoc věnovat také sobě, vyzkoušejte různá meditační cvičení, která vaší psychice výrazně uleví a nenakládejte si toho na sebe tolik.
Udržitelnost čím dál víc dostává zelenou, a je jedině dobře, že se coby lidstvo snažíme hledat cesty, jak té přírodě o něco odlehčit. Smysl pro udržitelnost se proto propsal i do vánočních svátků – pořadatelé vánočních trhů pracují s obnovitelnou energií, stánkaři prodávají více udržitelných dárků a u řady obchodníků najdete spoustu tipů na dárky, které jsou hezké, a přitom přátelské k přírodě. Vsaďte o letošních, a i těch budoucích Vánocích, na udržitelnost i vy a věnujte přírodě ten nejkrásnější dárek pod stromeček.
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?

Nepřehlédněte

Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek