Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Jak na balení vánočních dárků originálně a zábavně?

Jak zabalit vánoční dárek? Použít vánoční papír, nebo si ho nechat zabalit od profesionálů? Nebude pak obal dražší než vlastní dárek? Doma vyrobený obal může povýšit vánoční dárek o třídu výš. Navíc to bude jedinečný originál. Tak se do toho pusťte.
balení dárků
Balení dárků nemusí být nuda. (zdroj foto: www.123rf.com)

21. 12. 2020

Vyznáte se v ručních pracích? Využijte toho

Háčkovaný nebo ušitý obal na knihu s různými aplikacemi nebo například s kapsičkou na brýle může být zároveň dárkem, který bude čtenář používat po celý rok, nebo i déle. Pak už jen stačí knihu s obalem převázat mašlí a vyzrajete na originální balení dárků. Stejně tak můžete uháčkovat nebo ušít obal na láhev vína, domácí paštiku nebo zavařeninu.

Zahrajte si s dětmi na „výtvarku“

Dárek zabalte do běžného balicího papíru. Kupte si soubor barevných papírů a na přední část nalepte vystřiženého sněhuláka, vánoční stromeček nebo hvězdu.

Na karton ze staré krabice nakreslete jednoduché tvary, jako jsou vánoční kouličky, stromeček, kulicha, rukavici. Vystřihněte a polepte barevným papírem, zbytky textilu nebo nechte děti, ať ozdůbky vymalují pastelkami. Vzpomeňte si na dětství, kdy jste z obyčejného kancelářského papíru vystřihovali ve školní výtvarce řetěz sněhových vloček. Ty se mohou zdát další zajímavou ozdobou, kterou přilepíte na zabalený dárek.

Dekorace můžete také přilepit na stuhu nebo šňůrku, s níž dárek převážete. Spoustu parády udělá i barevný provázek nebo zbytky přízí, z nichž jednoduše spletete šňůru.

Juta, krajka, kousek záclony. To všechno lze použít při balení dárků

Nakupte v textilní galanterii jutu, šifón, organzu. Také doma můžete objevit poklady, z nichž se stanou pěkné obaly. Stačí kousek záclony, bílá krajka, nebo staré tričko. Textil je ideálním materiálem pro zabalení neforemných dárků, jako jsou helmy na kola, fotbalový míč, ale i drobností, jako kosmetika, potpourri nebo bižuterie. Stačí ustříhnout potřebnou velikost a svázat do rance širokou stuhou.

Aby bylo balení dárků ještě o něco originálnější, ke stuze přivažte keramický zvoneček, andělíčka nebo jinou ozdobu a jmenovku. V galanterii také koupíte spoustu nášivek a nažehlovacích ozdob, doma najdete třeba korálky nebo kamínky ze staré bižuterie, jimiž můžete textilní sáček dozdobit.

K TÉMATU  Skleněné hvězdičky a žitné perníčky. Recepty na cukroví, kterým můžete ozdobit stůl i vánoční stromeček

Nákupní papírové tašky a krabice od bot s vánočním překvapením

Využijte papírové tašky, v nichž jste si přinesli nákup. Některé jsou úplně čisté. Ty, které na sobě mají nápis, se ale dají také využít. Stačí nápis přelepit podle potřeby širším pásem barevného papíru nebo taftovou stuhou s vánoční tematikou. A pak popusťte uzdu své fantazii a polepte tašku papírovými vánočními motivy. Další originální obal je na světě.

Na měkké dárky, jako jsou šály, svetry, ponožky a čepice, se hodí krabice, v nichž jste něco dostali nebo koupili. Polepte je bílým nebo vánočním papírem. Na víko použijte vánoční dekorace, například drobné vánoční ozdoby, perníčky, sušená jablka, sušená kolečka citrusových plodů, skořici, kousek jmelí. Některé připevníte stuhou, jiné tavnou pistolí.

Jmenovky na dárky také nemusí být nudné

Určitě máte spoustu fotek svých blízkých – vždyť dnes máme mobil stále k dispozici a fotí se při každé příležitosti. Vytiskněte pár fotek a vystříhejte tváře těch, které budete obdarovávat. Místo jmenovek je přilepte na obal dárku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vánoce přicházejí! Prohlédněte si jednoduché dekorace, které navodí tu správnou atmosféru!

Veselý vánoční animovaný film pro pobavení. Se svíčkami raději opatrně!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Věděli jste, že je docela snadné vyrobit si chutný a zdravý sirup z květů černého bezu nebo třeba šeříku? Bezový sirup se používá na limonády, koktejly a dezerty. Nebo můžete jednoduše nalít palačinky nebo zmrzlin. Takový sirup patří i do ovocného čaje. Možností je nepřeberné množství, stačí si vybrat a vychutnat si výbornou sladkost a nádhernou vůni! Že už na takový zdravý sirup máte chuť? Tak neváhejte a pusťte se do toho!
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek