Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Tipy, jak si dokonale oholit nohy. Pozor na základní chyby

Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
jak si oholit nohy
Holení nohou má svá pravidla. (foto: 123RF)

12. 05. 2021

Jak již bylo zmíněno, pro mnohé ženy je naprosto nereálné oholit si nohy tak, aby nedošlo k žádnému pořezání, zarudnutí, suché kůži nebo k zarůstajícím chloupkům. Navíc na mnoha místech i po důkladném oholení chloupky zbydou. Ženy si tak pokládají otázku, jak si dokonale oholit nohy, abychom se jimi chlubili a pyšnili před celým světem? 

Je to hlavně o kvalitní žiletce 

Je třeba si uvědomit, že krásně a hladce oholené nohy, to je otázka jenom kvalitní žiletky, respektive především kvalitní žiletky. Jen málokterá žena si pořizuje speciální strojky, za to se jim nechce moc utrácet. Obyčejné žiletky však nejsou ničím špatným, právě naopak – jsou dobrou volbou, pokud si je zakoupíme v dostatečné kvalitě.  

Na žiletkách se podobně jako na elektronice nevyplatí šetřit. Ženy by se měly vyhnout hlavně těm jednorázovým žiletkám, které mají tendenci způsobovat podráždění pokožky nebo které ji většinou vysušují.  

Nohy se holí až po “odmočení” 

Jak dosáhnout toho, aby na nohách nezbyl ani jediný chloupek? Důležitá je jedna věc, a sice odmočení nohou. Zní to možná nelíbivě, ale je to jenom o delším “rochnění se” ve vaně nebo o delším pobytu ve sprše. Nohy by se měly holit až po deseti či patnácti minutách, co se umýváme. Chloupky totiž během té doby změknou a snadněji se oholí u samotného kořínku, čehož ostatně chcete dosáhnout.  

Po zmiňovaném “odmočení se” je třeba chytit žiletku do rukou a holit po směru růstu chloupků. Většina žen se holí proti směru, čemuž se nelze divit, přece jenom to vypadá účinněji, ale je to chyba. Daleko efektivnější je holení po směru růstu chloupků, a to za pomocí pěny nebo gelu na holení. Holení nohou na sucho se nedoporučuje, protože to vede k podráždění pokožky. k jejímu vysušení.  

K TÉMATU  Prostředky na zesvětlení tmavého podpaží? Ty nejlepší máte v kuchyni!

Chyby, kterých se ženy dopouští při holení nohou 

Holení nohou je trochu věda, ale díky dodržování výše uvedených zásad na ni vyzrajete. Společně s nimi byste se neměli dopouštět několika chyb, a to konkrétně těchto: 

Absence pěny 

Jak již bylo zmíněno, pěna nebo gel na holení je váš nepostradatelný pomocník. Pokud se chcete vyvarovat podrážděné kůži nebo vyrážce, nezapomínejte na něj. Bohužel řada žen na něj zapomíná a potom toho velmi lituje.  

Nevyměňujeme žiletku 

Stejně velkou chybou, jako je používání holítek na jedno použití, je nevyměňování žiletek v nástroji. Pokud se holíte tupou žiletkou, nejen, že nedojde k dokonalému oholení, ale kromě jiného si opět podráždíte pokožku.  

Nepoužívání peelingu 

Co také řada žen nedělá, je používání peelingu. Na peeling se zkrátka zapomíná, a to je opět velká chyba. S jeho pomocí totiž můžete bojovat proti zarůstání chloupků, navíc se zbavíte odumřelých buněk a vaše nohy budou hladší, krásnější a bez celulitidy.  

Jak jinak si oholit nohy než s pomocí žiletky 

Abyste dosáhli hladkých nohou bez jediného chloupku, nemusíte nutně používat žiletku. Způsobů, jak si oholit nohy, je vícero. Oblíbená se stala hlavně cukrová pasta, která zaručuje dlouhodobé odstranění chloupků. Také se stále používají voskové pásky nebo depilační krémy, ovšem u těch chvilku trvá, než si najdeme produkt, který pokožce stoprocentně vyhovuje.

U výběru voskových pásků klaďte důraz hlavně na takové, které obsahují zjemňující a zklidňující látky, díky čemuž se vyvarujete podráždění nebo nepříjemné svědivosti pokožky. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pleťové masky zajistí nejlepší letní péči o pokožku. Máme pro vás pár tipů

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.
Prakticky v každé moderní domácnosti se nachází myčka a pračka. Tyto spotřebiče nám dokážou ušetřit neskutečné množství času a práce. Z toho důvodu je třeba se o ně pořádně starat, aby z ničeho nic nevypověděly svou službu a nenechaly vás na holičkách. Jak na to?
Zajímá vás, jak udělat ze svého rande nezapomenutelný zážitek? V našem článku "Originální rande! Tipy na skvělé rande" vám přinášíme jednoduché a praktické rady, jak osvěžit vaše romantické setkání. Od netradičních míst po kreativní aktivity – pojďte s námi objevit nápady, které oživí vaše rande a vytvoří nezapomenutelné vzpomínky. Přečtěte si naše tipy a udělejte z každého rande jedinečný zážitek pro vás oba. Co tedy říkáte na to, abyste se společně vydali na nové dobrodružství lásky?
Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!
Být na dítě sama není bůhví jaký med, to nám jistě potvrdí každá žena, která si tím prošla. Ať už se jedná a sociální, finanční nebo časovou nesvobodu. Jak si s tím vším poradit?
Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.
Napadlo vás někdy, že když partnerovi řeknete, jak roztomile vypadá třeba při opravě sekačky, že mu vlastně nelichotíte? Ba naopak, že mu to může velmi vadit? Prozradíme vám 10 komplimentů, po kterých váš partner opravdu netouží.
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Kočky se řídí jednoduchým heslem. Pokud se do toho vejdu, můžu si tam zdřímnout. Spící kočky někdy zaujímají polohy, které přímo vybízí natáhnout se s nimi a odpočívat podle jejich vzoru. Milují krabice, ale klidně se napasují i do umyvadla. Některé kočky si pak hoví na zádech tak, že vypadají jako mrtvé. To když jsou naprosto spokojené!
Jméno Sofie Švejdová si dobře zapamatujte, protože o ní ještě hodně uslyšíte. Kdo to je, čemu se věnuje a co byste o ní měli vědět?

Výběr článků

Jak poznáte, že nemáte v břiše úplnou harmonii? Stačí se podívat do zrcadla. Akné nebo ekzém může způsobit i špatné prostředí ve střevech. Přemnožení nepřátelských bakterií je zdrojem dermatitidy, psoriázy nebo trudovitosti. Co s tím?
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
Britney Spears, dnes již 40letá popová princezna, vyjádřila přání, mít se svým snoubencem Samem Asgharim svého třetího potomka. Dočkají se 16letý Sean a 15letý Jayden dalšího sourozence?

Nepřehlédněte

Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.
Intimní zápach není rozhodně téma, které by se probíralo buď s kamarádkami, nebo s partnerem. V mnoha případech je tak žena nucena si hledat pomoc sama.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek