Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Tipy, jak si dokonale oholit nohy. Pozor na základní chyby

Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
jak si oholit nohy
Holení nohou má svá pravidla. (foto: 123RF)

12. 05. 2021

Jak již bylo zmíněno, pro mnohé ženy je naprosto nereálné oholit si nohy tak, aby nedošlo k žádnému pořezání, zarudnutí, suché kůži nebo k zarůstajícím chloupkům. Navíc na mnoha místech i po důkladném oholení chloupky zbydou. Ženy si tak pokládají otázku, jak si dokonale oholit nohy, abychom se jimi chlubili a pyšnili před celým světem? 

Je to hlavně o kvalitní žiletce 

Je třeba si uvědomit, že krásně a hladce oholené nohy, to je otázka jenom kvalitní žiletky, respektive především kvalitní žiletky. Jen málokterá žena si pořizuje speciální strojky, za to se jim nechce moc utrácet. Obyčejné žiletky však nejsou ničím špatným, právě naopak – jsou dobrou volbou, pokud si je zakoupíme v dostatečné kvalitě.  

Na žiletkách se podobně jako na elektronice nevyplatí šetřit. Ženy by se měly vyhnout hlavně těm jednorázovým žiletkám, které mají tendenci způsobovat podráždění pokožky nebo které ji většinou vysušují.  

Nohy se holí až po “odmočení” 

Jak dosáhnout toho, aby na nohách nezbyl ani jediný chloupek? Důležitá je jedna věc, a sice odmočení nohou. Zní to možná nelíbivě, ale je to jenom o delším “rochnění se” ve vaně nebo o delším pobytu ve sprše. Nohy by se měly holit až po deseti či patnácti minutách, co se umýváme. Chloupky totiž během té doby změknou a snadněji se oholí u samotného kořínku, čehož ostatně chcete dosáhnout.  

Po zmiňovaném „odmočení se“ je třeba chytit žiletku do rukou a holit po směru růstu chloupků. Většina žen se holí proti směru, čemuž se nelze divit, přece jenom to vypadá účinněji, ale je to chyba. Daleko efektivnější je holení po směru růstu chloupků, a to za pomocí pěny nebo gelu na holení. Holení nohou na sucho se nedoporučuje, protože to vede k podráždění pokožky. k jejímu vysušení.  

K TÉMATU  Vypadat skvěle jde v každém věku i váhové kategorii. Existuje spousta triků a tipů, jak toho dosáhnout. Tady jsou ty zásadní

Chyby, kterých se ženy dopouští při holení nohou 

Holení nohou je trochu věda, ale díky dodržování výše uvedených zásad na ni vyzrajete. Společně s nimi byste se neměli dopouštět několika chyb, a to konkrétně těchto: 

Absence pěny 

Jak již bylo zmíněno, pěna nebo gel na holení je váš nepostradatelný pomocník. Pokud se chcete vyvarovat podrážděné kůži nebo vyrážce, nezapomínejte na něj. Bohužel řada žen na něj zapomíná a potom toho velmi lituje.  

Nevyměňujeme žiletku 

Stejně velkou chybou, jako je používání holítek na jedno použití, je nevyměňování žiletek v nástroji. Pokud se holíte tupou žiletkou, nejen, že nedojde k dokonalému oholení, ale kromě jiného si opět podráždíte pokožku.  

Nepoužívání peelingu 

Co také řada žen nedělá, je používání peelingu. Na peeling se zkrátka zapomíná, a to je opět velká chyba. S jeho pomocí totiž můžete bojovat proti zarůstání chloupků, navíc se zbavíte odumřelých buněk a vaše nohy budou hladší, krásnější a bez celulitidy.  

Jak jinak si oholit nohy než s pomocí žiletky 

Abyste dosáhli hladkých nohou bez jediného chloupku, nemusíte nutně používat žiletku. Způsobů, jak si oholit nohy, je vícero. Oblíbená se stala hlavně cukrová pasta, která zaručuje dlouhodobé odstranění chloupků. Také se stále používají voskové pásky nebo depilační krémy, ovšem u těch chvilku trvá, než si najdeme produkt, který pokožce stoprocentně vyhovuje.

U výběru voskových pásků klaďte důraz hlavně na takové, které obsahují zjemňující a zklidňující látky, díky čemuž se vyvarujete podráždění nebo nepříjemné svědivosti pokožky. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pleťové masky zajistí nejlepší letní péči o pokožku. Máme pro vás pár tipů

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?

Nepřehlédněte

Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek