Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Tipy, jak si dokonale oholit nohy. Pozor na základní chyby

Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
jak si oholit nohy
Holení nohou má svá pravidla. (foto: 123RF)

12. 05. 2021

Jak již bylo zmíněno, pro mnohé ženy je naprosto nereálné oholit si nohy tak, aby nedošlo k žádnému pořezání, zarudnutí, suché kůži nebo k zarůstajícím chloupkům. Navíc na mnoha místech i po důkladném oholení chloupky zbydou. Ženy si tak pokládají otázku, jak si dokonale oholit nohy, abychom se jimi chlubili a pyšnili před celým světem? 

Je to hlavně o kvalitní žiletce 

Je třeba si uvědomit, že krásně a hladce oholené nohy, to je otázka jenom kvalitní žiletky, respektive především kvalitní žiletky. Jen málokterá žena si pořizuje speciální strojky, za to se jim nechce moc utrácet. Obyčejné žiletky však nejsou ničím špatným, právě naopak – jsou dobrou volbou, pokud si je zakoupíme v dostatečné kvalitě.  

Na žiletkách se podobně jako na elektronice nevyplatí šetřit. Ženy by se měly vyhnout hlavně těm jednorázovým žiletkám, které mají tendenci způsobovat podráždění pokožky nebo které ji většinou vysušují.  

Nohy se holí až po “odmočení” 

Jak dosáhnout toho, aby na nohách nezbyl ani jediný chloupek? Důležitá je jedna věc, a sice odmočení nohou. Zní to možná nelíbivě, ale je to jenom o delším “rochnění se” ve vaně nebo o delším pobytu ve sprše. Nohy by se měly holit až po deseti či patnácti minutách, co se umýváme. Chloupky totiž během té doby změknou a snadněji se oholí u samotného kořínku, čehož ostatně chcete dosáhnout.  

Po zmiňovaném “odmočení se” je třeba chytit žiletku do rukou a holit po směru růstu chloupků. Většina žen se holí proti směru, čemuž se nelze divit, přece jenom to vypadá účinněji, ale je to chyba. Daleko efektivnější je holení po směru růstu chloupků, a to za pomocí pěny nebo gelu na holení. Holení nohou na sucho se nedoporučuje, protože to vede k podráždění pokožky. k jejímu vysušení.  

K TÉMATU  6 zásad, jak mít ještě krásnější pleť než doposud

Chyby, kterých se ženy dopouští při holení nohou 

Holení nohou je trochu věda, ale díky dodržování výše uvedených zásad na ni vyzrajete. Společně s nimi byste se neměli dopouštět několika chyb, a to konkrétně těchto: 

Absence pěny 

Jak již bylo zmíněno, pěna nebo gel na holení je váš nepostradatelný pomocník. Pokud se chcete vyvarovat podrážděné kůži nebo vyrážce, nezapomínejte na něj. Bohužel řada žen na něj zapomíná a potom toho velmi lituje.  

Nevyměňujeme žiletku 

Stejně velkou chybou, jako je používání holítek na jedno použití, je nevyměňování žiletek v nástroji. Pokud se holíte tupou žiletkou, nejen, že nedojde k dokonalému oholení, ale kromě jiného si opět podráždíte pokožku.  

Nepoužívání peelingu 

Co také řada žen nedělá, je používání peelingu. Na peeling se zkrátka zapomíná, a to je opět velká chyba. S jeho pomocí totiž můžete bojovat proti zarůstání chloupků, navíc se zbavíte odumřelých buněk a vaše nohy budou hladší, krásnější a bez celulitidy.  

Jak jinak si oholit nohy než s pomocí žiletky 

Abyste dosáhli hladkých nohou bez jediného chloupku, nemusíte nutně používat žiletku. Způsobů, jak si oholit nohy, je vícero. Oblíbená se stala hlavně cukrová pasta, která zaručuje dlouhodobé odstranění chloupků. Také se stále používají voskové pásky nebo depilační krémy, ovšem u těch chvilku trvá, než si najdeme produkt, který pokožce stoprocentně vyhovuje.

U výběru voskových pásků klaďte důraz hlavně na takové, které obsahují zjemňující a zklidňující látky, díky čemuž se vyvarujete podráždění nebo nepříjemné svědivosti pokožky. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pleťové masky zajistí nejlepší letní péči o pokožku. Máme pro vás pár tipů

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Brzy se již začne oteplovat a zimní bundy tak budou definitivně out. Pokud chcete i svůj jarní šatník svézt na vlně aktuálních trendů, měli byste se držet několika základních doporučení. Vždy samozřejmě volte kabát vyrobený z lehkého a prodyšného materiálu, jako je bavlna, plátno nebo polyester, aby se vám v kabátu pohodlně chodilo i v teplejším počasí.
Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
Jsou lidé, kteří ho prostě nemohou vystát a nemohou se dočkat, až rychle pomine, a ti, kteří ho naopak zbožňují, navzdory chladu, mlze a všemu, co k němu patří. Zima je pro nás obdobím, které má kouzelný nádech, možná kvůli Vánocům, možná proto, že mráz v určitých obdobích jako by všechno zmrazil a zastavil čas. A když sněží? Rozhodně to neusnadňuje pohyb, ale bílý plášť jako by všechno zkrášloval a tlumil, zkrátka kouzelný svět! Zima je však také synonymem pro méně času stráveného venku, a to z pochopitelných důvodů souvisejících s nižšími teplotami, a pro děti se nuda může stát krutou realitou. Když se nad tím ale zamyslíte, s trochou fantazie a organizace se dá s dětmi podnikat spousta aktivit, a to jak uvnitř, tak venku.

Nepřehlédněte

Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek