Pátek , 11. 10. 2024

Andrej

Tipy, jak si dokonale oholit nohy. Pozor na základní chyby

Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
jak si oholit nohy
Holení nohou má svá pravidla. (foto: 123RF)

12. 05. 2021

Jak již bylo zmíněno, pro mnohé ženy je naprosto nereálné oholit si nohy tak, aby nedošlo k žádnému pořezání, zarudnutí, suché kůži nebo k zarůstajícím chloupkům. Navíc na mnoha místech i po důkladném oholení chloupky zbydou. Ženy si tak pokládají otázku, jak si dokonale oholit nohy, abychom se jimi chlubili a pyšnili před celým světem? 

Je to hlavně o kvalitní žiletce 

Je třeba si uvědomit, že krásně a hladce oholené nohy, to je otázka jenom kvalitní žiletky, respektive především kvalitní žiletky. Jen málokterá žena si pořizuje speciální strojky, za to se jim nechce moc utrácet. Obyčejné žiletky však nejsou ničím špatným, právě naopak – jsou dobrou volbou, pokud si je zakoupíme v dostatečné kvalitě.  

Na žiletkách se podobně jako na elektronice nevyplatí šetřit. Ženy by se měly vyhnout hlavně těm jednorázovým žiletkám, které mají tendenci způsobovat podráždění pokožky nebo které ji většinou vysušují.  

Nohy se holí až po “odmočení” 

Jak dosáhnout toho, aby na nohách nezbyl ani jediný chloupek? Důležitá je jedna věc, a sice odmočení nohou. Zní to možná nelíbivě, ale je to jenom o delším “rochnění se” ve vaně nebo o delším pobytu ve sprše. Nohy by se měly holit až po deseti či patnácti minutách, co se umýváme. Chloupky totiž během té doby změknou a snadněji se oholí u samotného kořínku, čehož ostatně chcete dosáhnout.  

Po zmiňovaném “odmočení se” je třeba chytit žiletku do rukou a holit po směru růstu chloupků. Většina žen se holí proti směru, čemuž se nelze divit, přece jenom to vypadá účinněji, ale je to chyba. Daleko efektivnější je holení po směru růstu chloupků, a to za pomocí pěny nebo gelu na holení. Holení nohou na sucho se nedoporučuje, protože to vede k podráždění pokožky. k jejímu vysušení.  

K TÉMATU  Jaké vitamíny a doplňky pomáhají v boji proti suché pokožce?

Chyby, kterých se ženy dopouští při holení nohou 

Holení nohou je trochu věda, ale díky dodržování výše uvedených zásad na ni vyzrajete. Společně s nimi byste se neměli dopouštět několika chyb, a to konkrétně těchto: 

Absence pěny 

Jak již bylo zmíněno, pěna nebo gel na holení je váš nepostradatelný pomocník. Pokud se chcete vyvarovat podrážděné kůži nebo vyrážce, nezapomínejte na něj. Bohužel řada žen na něj zapomíná a potom toho velmi lituje.  

Nevyměňujeme žiletku 

Stejně velkou chybou, jako je používání holítek na jedno použití, je nevyměňování žiletek v nástroji. Pokud se holíte tupou žiletkou, nejen, že nedojde k dokonalému oholení, ale kromě jiného si opět podráždíte pokožku.  

Nepoužívání peelingu 

Co také řada žen nedělá, je používání peelingu. Na peeling se zkrátka zapomíná, a to je opět velká chyba. S jeho pomocí totiž můžete bojovat proti zarůstání chloupků, navíc se zbavíte odumřelých buněk a vaše nohy budou hladší, krásnější a bez celulitidy.  

Jak jinak si oholit nohy než s pomocí žiletky 

Abyste dosáhli hladkých nohou bez jediného chloupku, nemusíte nutně používat žiletku. Způsobů, jak si oholit nohy, je vícero. Oblíbená se stala hlavně cukrová pasta, která zaručuje dlouhodobé odstranění chloupků. Také se stále používají voskové pásky nebo depilační krémy, ovšem u těch chvilku trvá, než si najdeme produkt, který pokožce stoprocentně vyhovuje.

U výběru voskových pásků klaďte důraz hlavně na takové, které obsahují zjemňující a zklidňující látky, díky čemuž se vyvarujete podráždění nebo nepříjemné svědivosti pokožky. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pleťové masky zajistí nejlepší letní péči o pokožku. Máme pro vás pár tipů

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Petr Hapka, významný český skladatel, by oslavil 13. května 2024 své osmdesáté narozeniny. Své umělecké kořeny má v hudební rodině a vzdělání z pražské konzervatoře. Jeho rozsáhlé dílo zahrnuje hudbu k filmům, televizním seriálům, divadelním představením a také vlastní hudební projekty. Hapka je známý svým jedinečným skladebným stylem, který ovlivnil mnohé generace.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.
Muž s velkým přirozením je snem mnoha žen. Co když je ale až "moc" velké?
V minulých dnech panovalo i na horách teplé, až jarní počasí. V nižších polohách a na jižních svazích taje sníh. Na sjezdovkách je ráno přimrzlý, odpoledne měkne nebo se mění v krupici. Kam tedy vyrazit lyžovat? Zde jsou tipy na některá zimní střediska.
Ano, i když se to může zdát neuvěřitelné, také na cukru vznikají závislosti. Po konzumaci cukru se v našem mozku spustí centrum odměn stejně, jako když si závislý člověk dá heroin. A člověk se logicky chce odměňovat. Proto je velmi důležité omezit příjem cukru a sledovat své tělo.
Šnečí sliz můžeme stále častěji vidět jako součást drahých kosmetických přípravků. Než se stal trendem pro podporu krásy, byl ve starověkém Řecku lékem na záněty. Mnoho žen o něm ještě neslyšelo a některé na něj jen nevěřícně koukají v obchodních regálech. Představíme si, co to šnečí sliz je a jaké má potenciální přínosy.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Najednou zasvítí sluníčko do oken, venku rozkvetou keře a hned vám svět připadá mnohem veselejší. Jaro už je tady, a to nejen teplotami venku. Velikonoce jsou za necelý měsíc, a tak je ten správný čas vnést jarní náladu také do vašeho domova.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.

Výběr článků

Skalka je ta část zahrady, se kterou si vyhrajete nejvíc. Tento prvek zahradní architektury napodobuje přirozenou skalní kompozici. Je na vás, kolik prostoru skalce dáte a jak velké kameny zvolíte. Stejně tak, jaké rostliny nebo přímo stromky zde zasadíte. Udělejte si ji podle svého!
Zdravotní stav princezny Kate je předmětem každodenního zájmu. Již několik měsíců statečně bojuje s rakovinou, což vyvolává obavy nejen mezi jejími blízkými, ale i veřejností. Nedávno se ukázalo, že léčba nepokračuje podle očekávání a princezna Kate trpí závažnými vedlejšími účinky chemoterapie.
Když na to přijde, dokáží zvířecí kamarádi projevit lásku tím nejmilejším způsobem. Tahle zvířata jsou naprosto šťastná se svými páníčky i ošetřovately. A zdaleka vše nejsou jen domácí zvířata, jako kočky nebo psy. Pouto si vytvoříte i s medvědem!

Nepřehlédněte

Umělecký svět znovu smutní. Ve věku 77 let po těžké nemoci zemřel Vlastimil Harapes. Tuto informaci potvrdil tiskový mluvčí Národního divadla, Tomáš Staněk.
Samoopalovací krémy, pěny nebo oleje jsou šikovnou věcičkou, kterou si nejedna z nás zamilovala. Důvod je prostý – jedná se o zdravější alternativu opalování, zajistí bronzový nádech mimo letní sezónu, a navíc dokážou dodat barvičku i těm, kterým není shůry dáno a poměrně složitě se opalují.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek