Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Jana (38): Švagrová proti mně poštvala celou rodinu. Záviděla mi

Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.
žena
Švagrová proti mne poštvala celou rodinu. Snad je ještě někdy získám zpět. (zdroj foto: pixabay.com)

23. 07. 2020

Šťastná rodina

Janina rodina byla jako z časopisu. V neděli odpoledne se scházeli u babičky a trávili spolu čas. Udržovali jí zahradu, hráli hry nebo jen tak posedávali a povídali si u dobrot, které společně donesli. Jana se tak naučila, že rodina je vždy na prvním místě. Vystudovala psychologii s vědomím, že bude pomáhat dětem, které takové štěstí neměly, a vyrůstají v neúplných rodinách. Jana věřila, že pozitivním přístupem se jí podaří vykouzlit opět úsměv a sebevědomí u dětí vyrůstajících v dětských domovech. Rodina byla pro ni tou nejlepší motivací, dokud nepřišla nová švagrová.

Brácha si našel novou paní

Vše se začalo měnit, když si brácha dovedl novou paní. Vztah s bývalou přítelkyní mu nevyšel, a Nina byla jeho kolegyně z práce, která čekala, až bude sám. Moc se jí líbil. Brácha ji začal brávat s sebou na nedělní rodinné sešlosti u babičky. A Jana si začala všímat, že celá atmosféra se začala pomalu proměňovat. Dřív si všichni povídali, a i když se našla situace, kdy si nerozuměli, pokaždé se další týden sešli a podívali se na tu situaci s nadhledem a úsměvem. Ale od té doby, co začala jezdit Nina, to bylo jiné.

Ze začátku vypadala fajn, ale mělo to jeden háček

Ze začátku se přitom švagrová zdála fajn. Byla přátelská a milá. Ale jedné věci si Jana všímala – Nině vyloženě vadil jejich krásný vztah, jaký spolu s bratrem měla. Šlo vidět, že jí není příjemné, když spolu s bratrem probírají některá témata sami, a nechtějí být rušeni. Dokonce si všimla, že se Nina snaží o to, aby je od sebe oddělila.

dívka
Některé lidi prostě nedokážeme na první pohled odhadnout. (zdroj foto: pixabay.com)

Brácha často říkal, jak je super mít ségru, se kterou si i v dospělosti rozumí. Šlo vidět, jak to v Nině bublá. Najednou začali jezdit na víkendy pryč, i když tohle nikdy nedělali. Vypadalo to, že se jej snaží oddělit od rodiny. A když už se objevili, Nina měla nemístné poznámky k Janině práci. Postupně se přidával i bratr. Bohužel Nině tohle nestačilo.

K TÉMATU  "Nadpřirozené schopnosti mám už od malička. Dnes je využívám k pomoci dalším lidem," říká Marie

Pozvánka na svatbu nepřišla

Nina si bratra natolik získala, že ji brzy požádal o ruku. Všichni se začali těšit na krásnou svatbu. Neshody stranou, pro Janu je přeci důležité, že je brácha šťastný. Těšila se ale zbytečně. Pozvání na svatbu nedostala. Když se na to bráchy ptala, neodpověděl jí. Ostatní členové rodiny však najednou k Janě měli úplně jiný přístup. Šlo vidět, že je švagrová poštvala proti ní. Začali se k ní chovat odtažitě, nebo měli nemístné poznámky typu: „určitě nás zkoumáš, abys to mohla využít pro tu tvoji cvokařskou práci.“ Nina jí dříve prozradila, že chtěla studovat psychologii, ale že jí nepřijali na vysokou, tak teď prodává v kiosku.

Hádky a ztráta rodiny

Situace se nezlepšovala. Místo nedělní pohody u babičky se tam všichni začali hádat. Jana nechápala, že to Nině může takto procházet. Moc dobře ze své psychologické praxe věděla, jak moc dokáže silný jedinec narušit celý kolektiv. Jednou už to nevydržela a řekla všem, že jí je líto, jak se vše takhle změnilo. Že nechápe, proč všichni najednou poslouchají Ninu a proč nejsou tak soudržní jako dříve. Vysmáli se jí. Jana věděla, že ztrácí bratra i zbytek rodiny. A to všechno proto, že jí Nina záviděla její krásný vztah s bratrem. Brácha s ní přerušil veškerou komunikaci.

Zlomená Jana přestala na víkendová setkání jezdit. Ztratila nejen bratra, ale i zbytek rodiny. A to všechno kvůli závistivé švagrové. Nakonec se rozhodla, že se přestěhuje, a začne svůj život jinde a znovu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Judita (24): Mám krásné tělo, ale šťastná nejsem. Z malíře i fotografa se vyklubali úchylové

Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mohou být regálové, výklopné nebo jako lavice, na kterou se posadíte u nazouvání. Botníky ale vypadají dobře i z palet nebo přepravek. Můžete mít tak doma svůj vlastní originální kousek nábytku. Který si vyberete?
Při zařizování interiéru je důležité stanovit si styl, do kterého budete nábytek i doplňky ladit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že váš domov bude působit chaoticky a přeplácaně. Stále tápete, který styl se k vám nejvíce hodí?
Snad každé dítě se v předvánočním období těší na adventní kalendář s roztomilými obrázky, pod jehož okénky najdou sladkou čokoládku pro každý den. A protože radost si zasloužíme i my větší, postupně vznikly také kalendáře pro dospěláky, vždy tematicky laděné. Nutno ale uznat, že čím více takových hračiček, tím větší množství nadbytečného odpadu, který na planetě prostě nechceme. A právě proto se pomalu rozšiřuje trend udržitelných adventních kalendářů, které vás budou těšit po dlouhou dobu a příroda vám za to od srdce poděkuje.
Koupelnové skříňky schovají všechna holítka, ušní vatičky, ručníky a další nezbytnosti, které nepotřebujeme mít vystavené na umyvadle. Inspirujte se v galerii krásného nábytku do koupelny!
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
Tak trochu se stydíte za své podpaží? Buďte v klidu, vždyť jeho tmavší zbarvení se dá poměrně snadno napravit. K takovému účelu se přímo nabízí brambora, mléko, kokosový olej nebo stará dobrá jedlá soda. Jakých postupů se držet?
Sociální sítě jsou dnes mocné marketingové nástroje, které nutně nemusí být určeny jen k propagaci byznysu nebo nějakého produktu. Mohou to být zrcadla nás samotných a lze si z nich vytvořit i pasivní příjem. Stačí, aby byl instagramový profil dostatečně atraktivní, získal určitý počet sledujících a byl hojně navštěvovaný. K tomu všemu mohou přispět instagramové šablony a dalších několik tipů.
V okamžiku, kdy vyšla světoznámá hra Last of Us a podle ní byl natočený i seriál, který teď každé pondělí vysílá stanice HBO, mnoho lidí propadlo panice, zda je možné, aby houba známá pod jménem cordyceps (ta, co bytosti proměňuje v nemrtvé stvůry), mohla skutečně napadnout i lidi. Co je nad různými spekulacemi pravdy?
Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u žen. Přitom velká část Češek podceňuje nezbytnou prevenci, která by případný zárodek včas odhalila. Nepodceňujte své zdraví a seznamte se s následujícími znaky, které mohou rakovinu prsu odhalit.
Sportovní tenisky jsou extrémně pohodlné a univerzální. V dnešní době je velmi oblíbená kombinace tenisek a šatů, která rovněž může vypadat stylově a žensky. Jaké modely šatů odpovídají ikonickým teniskám?
Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!

Výběr článků

Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Dceru jsem vychovávala od jejích devíti let sama, možná i proto jsme měly vždy krásný vztah. Byla jsem spíše kamarádka než matka, nebylo nutné ji nějak držet zkrátka, vždy se mi zdála rozumná a vyspělá, měla zodpovědnost a byla trošku jiná než její vrstevníci. I přesto všechno jsme se ale dostaly nyní do bodu, kdy mi nemůže přijít na jméno, přitom jsem jednala jen tak, jak jsem musela. Snad to jednou pochopí.
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.

Nepřehlédněte

Syndrom zlomeného srdce označuje onemocnění, které je zcela vzácné, nicméně objevující se u jinak naprosto zdravých a v některých případech i mladých osob. Tento syndrom se vztahuje k psychice a jinak bývá nazýván také jako Takotsubo kardiomyopatie.
Tyhle luxusní zahrady slouží hlavně k odpočinku, nikoliv za účelem pěstování. Pokud má člověk dostatek prostředků, může si nechat vytvořit designérský skvost. Atmosféru udělá osvětlení nebo tekoucí voda. Co takhle skleněný stůl s vodopádem?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek