Domů » Příběhy » Jana (38): Švagrová proti mně poštvala celou rodinu. Záviděla mi
žena
Švagrová proti mne poštvala celou rodinu. Snad je ještě někdy získám zpět. (zdroj foto: pixabay.com)
Příběhy

Jana (38): Švagrová proti mně poštvala celou rodinu. Záviděla mi

Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.

Šťastná rodina

Janina rodina byla jako z časopisu. V neděli odpoledne se scházeli u babičky a trávili spolu čas. Udržovali jí zahradu, hráli hry nebo jen tak posedávali a povídali si u dobrot, které společně donesli. Jana se tak naučila, že rodina je vždy na prvním místě. Vystudovala psychologii s vědomím, že bude pomáhat dětem, které takové štěstí neměly, a vyrůstají v neúplných rodinách. Jana věřila, že pozitivním přístupem se jí podaří vykouzlit opět úsměv a sebevědomí u dětí vyrůstajících v dětských domovech. Rodina byla pro ni tou nejlepší motivací, dokud nepřišla nová švagrová.

Brácha si našel novou paní

Vše se začalo měnit, když si brácha dovedl novou paní. Vztah s bývalou přítelkyní mu nevyšel, a Nina byla jeho kolegyně z práce, která čekala, až bude sám. Moc se jí líbil. Brácha ji začal brávat s sebou na nedělní rodinné sešlosti u babičky. A Jana si začala všímat, že celá atmosféra se začala pomalu proměňovat. Dřív si všichni povídali, a i když se našla situace, kdy si nerozuměli, pokaždé se další týden sešli a podívali se na tu situaci s nadhledem a úsměvem. Ale od té doby, co začala jezdit Nina, to bylo jiné.

Ze začátku vypadala fajn, ale mělo to jeden háček

Ze začátku se přitom švagrová zdála fajn. Byla přátelská a milá. Ale jedné věci si Jana všímala – Nině vyloženě vadil jejich krásný vztah, jaký spolu s bratrem měla. Šlo vidět, že jí není příjemné, když spolu s bratrem probírají některá témata sami, a nechtějí být rušeni. Dokonce si všimla, že se Nina snaží o to, aby je od sebe oddělila.

dívka
Některé lidi prostě nedokážeme na první pohled odhadnout. (zdroj foto: pixabay.com)

Brácha často říkal, jak je super mít ségru, se kterou si i v dospělosti rozumí. Šlo vidět, jak to v Nině bublá. Najednou začali jezdit na víkendy pryč, i když tohle nikdy nedělali. Vypadalo to, že se jej snaží oddělit od rodiny. A když už se objevili, Nina měla nemístné poznámky k Janině práci. Postupně se přidával i bratr. Bohužel Nině tohle nestačilo.

Pozvánka na svatbu nepřišla

Nina si bratra natolik získala, že ji brzy požádal o ruku. Všichni se začali těšit na krásnou svatbu. Neshody stranou, pro Janu je přeci důležité, že je brácha šťastný. Těšila se ale zbytečně. Pozvání na svatbu nedostala. Když se na to bráchy ptala, neodpověděl jí. Ostatní členové rodiny však najednou k Janě měli úplně jiný přístup. Šlo vidět, že je švagrová poštvala proti ní. Začali se k ní chovat odtažitě, nebo měli nemístné poznámky typu: „určitě nás zkoumáš, abys to mohla využít pro tu tvoji cvokařskou práci.“ Nina jí dříve prozradila, že chtěla studovat psychologii, ale že jí nepřijali na vysokou, tak teď prodává v kiosku.

Hádky a ztráta rodiny

Situace se nezlepšovala. Místo nedělní pohody u babičky se tam všichni začali hádat. Jana nechápala, že to Nině může takto procházet. Moc dobře ze své psychologické praxe věděla, jak moc dokáže silný jedinec narušit celý kolektiv. Jednou už to nevydržela a řekla všem, že jí je líto, jak se vše takhle změnilo. Že nechápe, proč všichni najednou poslouchají Ninu a proč nejsou tak soudržní jako dříve. Vysmáli se jí. Jana věděla, že ztrácí bratra i zbytek rodiny. A to všechno proto, že jí Nina záviděla její krásný vztah s bratrem. Brácha s ní přerušil veškerou komunikaci.

Zlomená Jana přestala na víkendová setkání jezdit. Ztratila nejen bratra, ale i zbytek rodiny. A to všechno kvůli závistivé švagrové. Nakonec se rozhodla, že se přestěhuje, a začne svůj život jinde a znovu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Judita (24): Mám krásné tělo, ale šťastná nejsem. Z malíře i fotografa se vyklubali úchylové

Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest