Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Valentýn a spodní prádlo. Červená barva překvapivě netáhne! Kolik jsme schopni za spodní prádlo v průměru utratit?

Jak jsou na tom Češi se spodním prádlem? Nosí ho nebo nenosí? A jaké prádlo nejčastěji nakupují v internetových obchodech právě k příležitosti svátku zamilovaných? Aktuální průzkum prozradil zajímavá data.
prádlo Victorias Secret
Zdroj: victoriassecret.com

13. 02. 2019

Červená není nejoblíbenější valentýnskou barvou

Z online dat posledního průzkumu Fashion (Re)search vyhledávače módy GLAMI, vyplynulo mnoho zajímavých dat. Třeba to, že červená barva není zrovna nejoblíbenější na tento svátek u výběru spodního prádla. Dále se zjistilo, že v průměru Češi utratí při on-line objednávce při nákupu prádla kolem 900,- korun. V kamenných obchodech je to o poznání více. Tam jako ženy neznáme bratra. Prádlo zkrátka milujeme.

Co se týká oblíbenosti barev, velkým překvapením je, že dokonce ani v období Valentýna nedominuje červená. I když tato barva patří právem mezi ty svůdné a intimní. Nákupy červeného prádla před Valentýnem sice rostou, nejoblíbenější barvou v tomto období i celoročně zůstává u obou pohlaví černá. Červená obsazuje až pomyslnou šestou příčku. U žen se na dalších příčkách oblíbenosti umístila klasicky: bílá, růžová a šedá. Muži jsou konzervativnější a kromě černé barvy sáhnou často po spodním prádle v odstínu modré, tmavě modré, šedé nebo bílé.

Sv. Valentýn a prádlo? Ano!

K období těsně před svátkem svatého Valentýna neodmyslitelně patří nákup toho správného dárku, který potěší partnera nebo naše nejbližší. K takovým valentýnským překvapením patří spodní prádlo, které stále více zákazníků nakupuje on-line. Ženy jsou ale zdrženlivější. Muži mají s nákupem spodního prádla přes internet menší problém než my ženy. Je to celkem jasné, my ženy máme mnohem větší obavy z toho, aby nám vybraný kousek prádla padnul jako ulitý. 

Kolik utratíme?

Jak bylo řečeno, za tyto intimní dárky jsme schopni utrácet stokoruny i tisíce. V průměru to na nákup činí 900,- Kč. Bereme v potaz on-line nákupy. 

V prádle nebo bez?

Výzkum také potvrdil, že Češi spodní prádlo spíše nosí než nenosí. Celých 3 239 dotazovaných spodní prádlo poctivě nosí každý den ať už jsou doma nebo venku. 351 respondentů přiznalo, že nošení spodního prádla mimo domov někdy podcení a ne vždy si je obléknou. Jenom 20 osob z dotazovaných uvedlo, že nošení prádla mimo domov  nepreferují a vždy chodí bez něj.

K TÉMATU  Zelená káva: Vše, co jste o ní chtěli vědět

A jak to máte s prádlem vy? S nebo bez? Jaká barva u vás vede? A kupuje vám partner k Valentýnu spodní prádlo? Pochlubte se…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?
Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.

Nepřehlédněte

Pojem alternativní bydlení nemusí znamenat nepohodlí a nečistotu. Hlavní je mít k dispozici pozemek, a skutečně příjemný domov se pak dá vytvořit v přepravním kontejneru, lesní chalupě nebo mobilheimu. Záleží na způsobu provedení. Tyhle ukázky vás přesvědčí, že alespoň jako letní chalupu je co závidět. I v malém prostoru se dají vykouzlit divy. Nevěříte?
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek