Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Valentýn a spodní prádlo. Červená barva překvapivě netáhne! Kolik jsme schopni za spodní prádlo v průměru utratit?

Jak jsou na tom Češi se spodním prádlem? Nosí ho nebo nenosí? A jaké prádlo nejčastěji nakupují v internetových obchodech právě k příležitosti svátku zamilovaných? Aktuální průzkum prozradil zajímavá data.
prádlo Victorias Secret
Zdroj: victoriassecret.com

13. 02. 2019

Červená není nejoblíbenější valentýnskou barvou

Z online dat posledního průzkumu Fashion (Re)search vyhledávače módy GLAMI, vyplynulo mnoho zajímavých dat. Třeba to, že červená barva není zrovna nejoblíbenější na tento svátek u výběru spodního prádla. Dále se zjistilo, že v průměru Češi utratí při on-line objednávce při nákupu prádla kolem 900,- korun. V kamenných obchodech je to o poznání více. Tam jako ženy neznáme bratra. Prádlo zkrátka milujeme.

Co se týká oblíbenosti barev, velkým překvapením je, že dokonce ani v období Valentýna nedominuje červená. I když tato barva patří právem mezi ty svůdné a intimní. Nákupy červeného prádla před Valentýnem sice rostou, nejoblíbenější barvou v tomto období i celoročně zůstává u obou pohlaví černá. Červená obsazuje až pomyslnou šestou příčku. U žen se na dalších příčkách oblíbenosti umístila klasicky: bílá, růžová a šedá. Muži jsou konzervativnější a kromě černé barvy sáhnou často po spodním prádle v odstínu modré, tmavě modré, šedé nebo bílé.

Sv. Valentýn a prádlo? Ano!

K období těsně před svátkem svatého Valentýna neodmyslitelně patří nákup toho správného dárku, který potěší partnera nebo naše nejbližší. K takovým valentýnským překvapením patří spodní prádlo, které stále více zákazníků nakupuje on-line. Ženy jsou ale zdrženlivější. Muži mají s nákupem spodního prádla přes internet menší problém než my ženy. Je to celkem jasné, my ženy máme mnohem větší obavy z toho, aby nám vybraný kousek prádla padnul jako ulitý. 

Kolik utratíme?

Jak bylo řečeno, za tyto intimní dárky jsme schopni utrácet stokoruny i tisíce. V průměru to na nákup činí 900,- Kč. Bereme v potaz on-line nákupy. 

V prádle nebo bez?

Výzkum také potvrdil, že Češi spodní prádlo spíše nosí než nenosí. Celých 3 239 dotazovaných spodní prádlo poctivě nosí každý den ať už jsou doma nebo venku. 351 respondentů přiznalo, že nošení spodního prádla mimo domov někdy podcení a ne vždy si je obléknou. Jenom 20 osob z dotazovaných uvedlo, že nošení prádla mimo domov  nepreferují a vždy chodí bez něj.

K TÉMATU  Jak schovat ponožky do každých bot a zbavit chodidla puchýřů i otlačených prstů. Jednoduché triky pro vás

A jak to máte s prádlem vy? S nebo bez? Jaká barva u vás vede? A kupuje vám partner k Valentýnu spodní prádlo? Pochlubte se…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 
Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
Léto je v plném proudu a častuje nás nevyzpytatelným počasím. Vyzrajte na něj s limonádami plnými ovoce. Horké dny si žádají osvěžení a během těch deštivých zase potřebujete vitaminy, abyste předešli nachlazením. Přinášíme proto tipy na limonády z exotického ovoce, které zahrnují jak osvědčené klasiky, tak netradiční kombinace. Nejenomže vám budou chutnat, ale zároveň vás – alespoň pomyslně – přenesou tropického ráje.

Nepřehlédněte

A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek