Domů » Životní styl » Valentýn a spodní prádlo. Červená barva překvapivě netáhne! Kolik jsme schopni za spodní prádlo v průměru utratit?
prádlo Victorias Secret
Zdroj: victoriassecret.com
Krása a móda Životní styl

Valentýn a spodní prádlo. Červená barva překvapivě netáhne! Kolik jsme schopni za spodní prádlo v průměru utratit?

Jak jsou na tom Češi se spodním prádlem? Nosí ho nebo nenosí? A jaké prádlo nejčastěji nakupují v internetových obchodech právě k příležitosti svátku zamilovaných? Aktuální průzkum prozradil zajímavá data.

Červená není nejoblíbenější valentýnskou barvou

Z online dat posledního průzkumu Fashion (Re)search vyhledávače módy GLAMI, vyplynulo mnoho zajímavých dat. Třeba to, že červená barva není zrovna nejoblíbenější na tento svátek u výběru spodního prádla. Dále se zjistilo, že v průměru Češi utratí při on-line objednávce při nákupu prádla kolem 900,- korun. V kamenných obchodech je to o poznání více. Tam jako ženy neznáme bratra. Prádlo zkrátka milujeme.

Co se týká oblíbenosti barev, velkým překvapením je, že dokonce ani v období Valentýna nedominuje červená. I když tato barva patří právem mezi ty svůdné a intimní. Nákupy červeného prádla před Valentýnem sice rostou, nejoblíbenější barvou v tomto období i celoročně zůstává u obou pohlaví černá. Červená obsazuje až pomyslnou šestou příčku. U žen se na dalších příčkách oblíbenosti umístila klasicky: bílá, růžová a šedá. Muži jsou konzervativnější a kromě černé barvy sáhnou často po spodním prádle v odstínu modré, tmavě modré, šedé nebo bílé.

Sv. Valentýn a prádlo? Ano!

K období těsně před svátkem svatého Valentýna neodmyslitelně patří nákup toho správného dárku, který potěší partnera nebo naše nejbližší. K takovým valentýnským překvapením patří spodní prádlo, které stále více zákazníků nakupuje on-line. Ženy jsou ale zdrženlivější. Muži mají s nákupem spodního prádla přes internet menší problém než my ženy. Je to celkem jasné, my ženy máme mnohem větší obavy z toho, aby nám vybraný kousek prádla padnul jako ulitý. 

Kolik utratíme?

Jak bylo řečeno, za tyto intimní dárky jsme schopni utrácet stokoruny i tisíce. V průměru to na nákup činí 900,- Kč. Bereme v potaz on-line nákupy. 

V prádle nebo bez?

Výzkum také potvrdil, že Češi spodní prádlo spíše nosí než nenosí. Celých 3 239 dotazovaných spodní prádlo poctivě nosí každý den ať už jsou doma nebo venku. 351 respondentů přiznalo, že nošení spodního prádla mimo domov někdy podcení a ne vždy si je obléknou. Jenom 20 osob z dotazovaných uvedlo, že nošení prádla mimo domov  nepreferují a vždy chodí bez něj.

A jak to máte s prádlem vy? S nebo bez? Jaká barva u vás vede? A kupuje vám partner k Valentýnu spodní prádlo? Pochlubte se…

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">