Domů » Krása a móda » Jak se obléct na pohovor: Co upřednostnit a čemu se vyvarovat?
Krása a móda Životní styl

Jak se obléct na pohovor: Co upřednostnit a čemu se vyvarovat?

jak se obléct na pohovor
Co si obléknout a čemu se vyvarovat? (zdroj foto: www.123rf.com)
Blíží se pracovní pohovor a chcete na něm opravdu uspět? Zakládat byste si měli především na dobrém prvním dojmu, který je v případě pohovoru nadmíru důležitý. A ten je tvořen také tím, co máte na sobě.

Jak se obléct na pohovor? V poslední době je evidentní, že lidem je úplně jedno, jak se oblékají. Chtějí zkrátka vybočit z davu. Mnohdy je právě jejich oblečení to, co je dělá tak odlišné, a možná jim to takto vyhovuje. Jenže v případě pracovního pohovoru by svůj rádoby styl měli udržet na uzdě a měli by vsadit na klasiku. 

Pracovní pohovory zkrátka nejsou místa, kde jsou zvědaví na krátká trička nebo mini sukně. Je to jakási společenská záležitost, pomyslná business událost, na kterou by se mělo přijít ve vhodném oblečení. Abyste neměli na svém kontu další faux pas, prozraďme si, jak se na pohovor obléknout a čemu se raději vyvarovat.  

Sukně a kalhoty jsou jistota 

Ptáte se, co na sebe, když máte zamířit na pracovní pohovor? Pokud si pokládáte tuto otázku, máme pro vás jednoznačnou odpověď – vsaďte na konzervativnost. S konzervativním stylem se totiž na pohovoru ještě nikdy nešláplo vedle. Jenže co takzvaný “konzervativní styl” znamená? 

Pakliže hovoříme o konzervativním stylu, hovoříme o elegantních outfitech, které jsou často stanoveny jako dress cody v zaměstnání. Myslí se tím naprosto jednoduché, klasické a všem moc dobře známé kousky, jako jsou košile, kalhoty, delší sukně nebo šaty pod kolena. A přesně z těchto kousků vybírejte, pakliže na pohovor míříte.  

Ženy by měly ukázat trochu své ženskosti. Proto by měly vsadit ideálně na delší sukně nebo šaty, které budou délkově minimálně ke kolenům. Vypasovaná košile s kalhotami je taktéž naprosto skvělá volba, pakliže se k ní zvolí adekvátní obuv a nikoli tenisky nebo žabky či podobné pohodlné modely.  

Co se týče mužů, ti by měli vsadit na kalhoty. S otrhanými riflemi se neudělá dobrý dojem, stejně tak se dobrý dojem pokazí kvůli šortkám, jež odhalují kolena. Kalhoty a k tomu košile, případně jednobarevné tričko a sako – to je přesně to, s čím se na pohovoru zaboduje. Ovšem i v tomto případě platí, že je třeba volit adekvátní obuv.  

Hlavně žádné mini 

Na malý okamžik se pozastavme u jednoho poznatku, a sice u zmiňovaných mini modelů. V této chvíli mluvíme především k ženám. Dnes se velice aktivně nosí nejen mini sukně, ale také krátká trička zvaná crop topy. Jenže pokud mluvíme o těchto mini modelech, mluvíme o naprostém tabu v případě sestavování outfitu na pohovor.  

Žádný budoucí zaměstnavatel nestojí o to, aby ženě šlo vidět až příliš mnoho kůže. Mini sukně sahající těsně pod zadeček nebo trička sotva zakrývající prsa nejsou nic, co by práci přilákalo, naopak to nedělá zrovna dobrý dojem. Zmiňovaný konzervativní styl není tak usednutý, aby se ho ženy milující mini kousky musely obávat či se mu stranit.  

Pozor na spodní prádlo 

Ženy se dopouští ještě jednoho velkého faux pas při pracovních pohovorech. Tím je špatná volba spodního prádla, respektive špatná volba barvy spodního prádla. Pod bílou košili se zkrátka nemůže dát tmavá nebo pestrobarevná podprsenka, to zkrátka nebudí zrovna dobrý dojem. Spíše má potencionální zaměstnavatel pocit, že je žena nedůsledná a že jí na detailech absolutně nezáleží.  

I pánové ale často mají problém se spodním prádlem. Mnohdy jim trčí z nedopnutého poklopce u kalhot, jindy čouhá ve chvíli, kdy se předkloní. Problémem však bývá i absence nátělníku či stejnobarevného trička pod bílými košilemi. Tričko nebo nátělník totiž předchází vzniku koláčů od potu, jež jinak značně odpuzují a znechucují možného budoucího zaměstnavatele.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vaše práce vás nebaví? Nebojte se začít jinde znova v jakémkoli věku

Úpletové šaty jsou hitem letošních chladných dnů. Hodí se do práce i na party