Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Čím se řídit, pokud plánujete dítě a co předtím promyslet?

Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.
plánujete dítě
Jste připraveni a konečně spolu plánujete dítě? Je dobré si pár věcí předem promyslet.

19. 10. 2022

Komunikace je klíčem ke spokojenému vztahu

Určitě jste už někdy slyšeli o tom, že problém bývá v komunikaci. A to nejen v případě, kdy plánujete dítě nebo že se k tomuto kroku ve vašem případě začíná schylovat. Když máte vážný vztah, je obecně vhodné začít řešit téma rodiny spíš brzy než později. Proč? Protože si hned zkraje vyjasníte, jestli jsou vaše touhy ohledně zakládání rodiny na jedné vlně.

I když se názory samozřejmě mohou změnit, pokud se odlišují vaše postoje radikálně už na začátku, je pouze otázkou spekulací, zdali takový vztah má budoucnost.

láska
Jste oba na stejné vlně?

V každém případě komunikace jako taková je klíčem ke spokojenému vztahu a následně také k bezproblémové rodině. Než tedy začnete plánovat dítě a řešit rodinu, musíte si být jistí tím, že v tomto ohledu vztah nestojí na jednom místě, že se naopak nebojíte svému partnerovi cokoliv říct a že se o svých pocitech nebojíte mluvit.

Stopněte alkohol

Zejména poté, co začnete plánovat dítě, ještě než se o něj vůbec začnete pokoušet, měli byste dát stopku alkoholu. Možná máte pocit, že musíte do zásoby nahnat večírky a party, protože až se z vás stane novopečená matka, můžete na podobné akce nějaký čas jen vzpomínat.

Legální to samozřejmě je, dokud nejste těhotná, ale přesto tím výrazně snižujete šanci na otěhotnění. Výzkumy prokazují, že zejména velká spousta alkoholu narušuje plodnost a může tak být důvodem, proč se vám obecně nedaří počít. Nemluvě o tom, že čím lepší kondici bude vaše tělo před početím mít, tím lépe pro vaše budoucí dítě.

alkohol
Když plánujete dítě, alkohol byste měli oba ze svého života vyloučit.

Alkohol jako takový je vysoce rizikový. Není to jen o tom, že snižuje pravděpodobnost početí, ale také mluvíme o zvyšující se pravděpodobnosti vrozených vad, potratů nebo předčasných porodů.

K TÉMATU  Jak zvládnout podzimní stres. Končící léto, děti se vracejí a všechno začíná nanovo

Dokážete to ustát po všech stránkách?

Když už plánujete dítě, uvědomte si, že tohle je na celém procesu zatím ta nejsnazší věc, která vás v rámci těhotenství (a stádia potom) čeká. Jak se ale říká, že nemůžete slíznout smetanu ihned. Využijte toho, že vás otázka rodičovství nezaskočila nepřipravené. Jste na takový celoživotní závazek připravení? Samozřejmě nic vás předem nepřipraví na vše, co doopravdy přijde. I tak se děti nedají vrátit, nedají se reklamovat a člověk musí počítat se vším. Takže, zvládnete to po všech stránkách?

A tím se nemyslí pouze stránka psychická nebo fyzická, ale také ta finanční a profesní. Máte skutečně dostatek financí na to, abyste dítěti dokázali dát to, co si zaslouží? Je to velká investice, která se však formou peněz na účtu nevrátí. Počítejte s tím, že výdaje za dítě budou velmi vysoké, a žádné výhodné úroky zpět nedostanete.

Stejně tak si buďte jistí tím, že pokud plánujete dítě, máte pro něj dostatečné a pevné zázemí. Ano, je možné vychovávat dítě třeba v nájmu. Musíte mít však jistotu, že s dítětem za měsíc nebo dva neskončíte „na dlažbě”. Samotné zázemí je skutečně klíčové nejen pro spokojenost dítěte, ale také pro spokojenost jeho rodičů. 

Co nejvíc odbourejte stres

Není to však jen o poskytnutém zázemí nebo o finanční jistotě, kterou v ideálním případě mějte za zády. Je to také o odhodlání vyhnat stres ze svého života. Stres je totiž ničitelem všeho – vašeho zdraví, vašeho vztahu, vašeho těhotenství. Zatímco na počátku vám může překazit schopnost otěhotnět, během těhotenství se může podepsat na vašem zdraví a později také na tom, jak se k dítěti budete chovat.

K TÉMATU  Letošní rok přeje rodokmenům. Zkuste dohledat své předky. Proč? K čemu všemu vám může rodokmen posloužit?

Než se tedy rozhodnete snažit se o dítě, zodpovězte si, zdali se stresu ve vašem životě nenachází příliš mnoho a pokud ano, jestli s ním dokážete pracovat a reálně ho vyhnat ze svých dnů. Do takového světa plného napětí dítě nepřinášejte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Levandule proti stresu i na uklidnění. Už ji máte na zahradě?

Na jaké nepříjemné změny v těhotenství se musíte připravit?

Zdroje článku:
https://www.jenprotehotne.cz/10-veci-ktere-by-mel-udelat-kazdy-par-jeste-pred-tim-nez-prijde-dite/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.
Podzim je tady, proto je čas obout se do teplejší a pevnější obuvi. Trendy pro podzim 2022 vás nadchnou. In je pohodlí a funkčnost. Mrkněte, jaké se letos budou nosit kozačky, kotníkové boty a boty na sníh. Pro každou ženu máme spoustu tipů, ze kterých si vyberete. Využijte podzimního Black Friday a nakupte nejlepší boty za zlevněné ceny. Boty si můžete pořídit i na další sezóny, proto volte kvalitní materiály a prověřené značky.
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  
Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.

Nepřehlédněte

Dnešní hektický způsob života si často vybírá svou daň prostřednictvím bolesti zad, krční páteře, šíje a nepříjemného tlaku v ramenou. Dobrá masáž je v tomto případě více než žádoucí. Nemusíte však nutně do masážního salonu, dobrou masáž se můžete naučit i sami. Poradíme vám hned několik triků, díky nimž se stanete mistrem domácích masáží.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek