Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Čím se řídit, pokud plánujete dítě a co předtím promyslet?

Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.
plánujete dítě
Jste připraveni a konečně spolu plánujete dítě? Je dobré si pár věcí předem promyslet.

19. 10. 2022

Komunikace je klíčem ke spokojenému vztahu

Určitě jste už někdy slyšeli o tom, že problém bývá v komunikaci. A to nejen v případě, kdy plánujete dítě nebo že se k tomuto kroku ve vašem případě začíná schylovat. Když máte vážný vztah, je obecně vhodné začít řešit téma rodiny spíš brzy než později. Proč? Protože si hned zkraje vyjasníte, jestli jsou vaše touhy ohledně zakládání rodiny na jedné vlně.

I když se názory samozřejmě mohou změnit, pokud se odlišují vaše postoje radikálně už na začátku, je pouze otázkou spekulací, zdali takový vztah má budoucnost.

láska
Jste oba na stejné vlně?

V každém případě komunikace jako taková je klíčem ke spokojenému vztahu a následně také k bezproblémové rodině. Než tedy začnete plánovat dítě a řešit rodinu, musíte si být jistí tím, že v tomto ohledu vztah nestojí na jednom místě, že se naopak nebojíte svému partnerovi cokoliv říct a že se o svých pocitech nebojíte mluvit.

Stopněte alkohol

Zejména poté, co začnete plánovat dítě, ještě než se o něj vůbec začnete pokoušet, měli byste dát stopku alkoholu. Možná máte pocit, že musíte do zásoby nahnat večírky a party, protože až se z vás stane novopečená matka, můžete na podobné akce nějaký čas jen vzpomínat.

Legální to samozřejmě je, dokud nejste těhotná, ale přesto tím výrazně snižujete šanci na otěhotnění. Výzkumy prokazují, že zejména velká spousta alkoholu narušuje plodnost a může tak být důvodem, proč se vám obecně nedaří počít. Nemluvě o tom, že čím lepší kondici bude vaše tělo před početím mít, tím lépe pro vaše budoucí dítě.

alkohol
Když plánujete dítě, alkohol byste měli oba ze svého života vyloučit.

Alkohol jako takový je vysoce rizikový. Není to jen o tom, že snižuje pravděpodobnost početí, ale také mluvíme o zvyšující se pravděpodobnosti vrozených vad, potratů nebo předčasných porodů.

K TÉMATU  9 způsobů, jak naučit dítě poslušnosti

Dokážete to ustát po všech stránkách?

Když už plánujete dítě, uvědomte si, že tohle je na celém procesu zatím ta nejsnazší věc, která vás v rámci těhotenství (a stádia potom) čeká. Jak se ale říká, že nemůžete slíznout smetanu ihned. Využijte toho, že vás otázka rodičovství nezaskočila nepřipravené. Jste na takový celoživotní závazek připravení? Samozřejmě nic vás předem nepřipraví na vše, co doopravdy přijde. I tak se děti nedají vrátit, nedají se reklamovat a člověk musí počítat se vším. Takže, zvládnete to po všech stránkách?

A tím se nemyslí pouze stránka psychická nebo fyzická, ale také ta finanční a profesní. Máte skutečně dostatek financí na to, abyste dítěti dokázali dát to, co si zaslouží? Je to velká investice, která se však formou peněz na účtu nevrátí. Počítejte s tím, že výdaje za dítě budou velmi vysoké, a žádné výhodné úroky zpět nedostanete.

Stejně tak si buďte jistí tím, že pokud plánujete dítě, máte pro něj dostatečné a pevné zázemí. Ano, je možné vychovávat dítě třeba v nájmu. Musíte mít však jistotu, že s dítětem za měsíc nebo dva neskončíte „na dlažbě”. Samotné zázemí je skutečně klíčové nejen pro spokojenost dítěte, ale také pro spokojenost jeho rodičů. 

Co nejvíc odbourejte stres

Není to však jen o poskytnutém zázemí nebo o finanční jistotě, kterou v ideálním případě mějte za zády. Je to také o odhodlání vyhnat stres ze svého života. Stres je totiž ničitelem všeho – vašeho zdraví, vašeho vztahu, vašeho těhotenství. Zatímco na počátku vám může překazit schopnost otěhotnět, během těhotenství se může podepsat na vašem zdraví a později také na tom, jak se k dítěti budete chovat.

K TÉMATU  Judita (24): Mám krásné tělo, ale šťastná nejsem. Z malíře i fotografa se vyklubali úchylové

Než se tedy rozhodnete snažit se o dítě, zodpovězte si, zdali se stresu ve vašem životě nenachází příliš mnoho a pokud ano, jestli s ním dokážete pracovat a reálně ho vyhnat ze svých dnů. Do takového světa plného napětí dítě nepřinášejte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Levandule proti stresu i na uklidnění. Už ji máte na zahradě?

Na jaké nepříjemné změny v těhotenství se musíte připravit?

Zdroje článku:
https://www.jenprotehotne.cz/10-veci-ktere-by-mel-udelat-kazdy-par-jeste-pred-tim-nez-prijde-dite/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 

Nepřehlédněte

Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek