Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Čím se řídit, pokud plánujete dítě a co předtím promyslet?

Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.
plánujete dítě
Jste připraveni a konečně spolu plánujete dítě? Je dobré si pár věcí předem promyslet.

19. 10. 2022

Komunikace je klíčem ke spokojenému vztahu

Určitě jste už někdy slyšeli o tom, že problém bývá v komunikaci. A to nejen v případě, kdy plánujete dítě nebo že se k tomuto kroku ve vašem případě začíná schylovat. Když máte vážný vztah, je obecně vhodné začít řešit téma rodiny spíš brzy než později. Proč? Protože si hned zkraje vyjasníte, jestli jsou vaše touhy ohledně zakládání rodiny na jedné vlně.

I když se názory samozřejmě mohou změnit, pokud se odlišují vaše postoje radikálně už na začátku, je pouze otázkou spekulací, zdali takový vztah má budoucnost.

láska
Jste oba na stejné vlně?

V každém případě komunikace jako taková je klíčem ke spokojenému vztahu a následně také k bezproblémové rodině. Než tedy začnete plánovat dítě a řešit rodinu, musíte si být jistí tím, že v tomto ohledu vztah nestojí na jednom místě, že se naopak nebojíte svému partnerovi cokoliv říct a že se o svých pocitech nebojíte mluvit.

Stopněte alkohol

Zejména poté, co začnete plánovat dítě, ještě než se o něj vůbec začnete pokoušet, měli byste dát stopku alkoholu. Možná máte pocit, že musíte do zásoby nahnat večírky a party, protože až se z vás stane novopečená matka, můžete na podobné akce nějaký čas jen vzpomínat.

Legální to samozřejmě je, dokud nejste těhotná, ale přesto tím výrazně snižujete šanci na otěhotnění. Výzkumy prokazují, že zejména velká spousta alkoholu narušuje plodnost a může tak být důvodem, proč se vám obecně nedaří počít. Nemluvě o tom, že čím lepší kondici bude vaše tělo před početím mít, tím lépe pro vaše budoucí dítě.

alkohol
Když plánujete dítě, alkohol byste měli oba ze svého života vyloučit.

Alkohol jako takový je vysoce rizikový. Není to jen o tom, že snižuje pravděpodobnost početí, ale také mluvíme o zvyšující se pravděpodobnosti vrozených vad, potratů nebo předčasných porodů.

K TÉMATU  Rodičovský příspěvek čeká navýšení a proti neplatičům alimentů je ve hře zálohované výživné. Víme, co to bude znamenat v praxi

Dokážete to ustát po všech stránkách?

Když už plánujete dítě, uvědomte si, že tohle je na celém procesu zatím ta nejsnazší věc, která vás v rámci těhotenství (a stádia potom) čeká. Jak se ale říká, že nemůžete slíznout smetanu ihned. Využijte toho, že vás otázka rodičovství nezaskočila nepřipravené. Jste na takový celoživotní závazek připravení? Samozřejmě nic vás předem nepřipraví na vše, co doopravdy přijde. I tak se děti nedají vrátit, nedají se reklamovat a člověk musí počítat se vším. Takže, zvládnete to po všech stránkách?

A tím se nemyslí pouze stránka psychická nebo fyzická, ale také ta finanční a profesní. Máte skutečně dostatek financí na to, abyste dítěti dokázali dát to, co si zaslouží? Je to velká investice, která se však formou peněz na účtu nevrátí. Počítejte s tím, že výdaje za dítě budou velmi vysoké, a žádné výhodné úroky zpět nedostanete.

Stejně tak si buďte jistí tím, že pokud plánujete dítě, máte pro něj dostatečné a pevné zázemí. Ano, je možné vychovávat dítě třeba v nájmu. Musíte mít však jistotu, že s dítětem za měsíc nebo dva neskončíte „na dlažbě”. Samotné zázemí je skutečně klíčové nejen pro spokojenost dítěte, ale také pro spokojenost jeho rodičů. 

Co nejvíc odbourejte stres

Není to však jen o poskytnutém zázemí nebo o finanční jistotě, kterou v ideálním případě mějte za zády. Je to také o odhodlání vyhnat stres ze svého života. Stres je totiž ničitelem všeho – vašeho zdraví, vašeho vztahu, vašeho těhotenství. Zatímco na počátku vám může překazit schopnost otěhotnět, během těhotenství se může podepsat na vašem zdraví a později také na tom, jak se k dítěti budete chovat.

K TÉMATU  Manuál kojení: které potraviny zlepšují produkci mléka? A jak je správně načasovat, abyste vy i miminko dostali to nejlepší?

Než se tedy rozhodnete snažit se o dítě, zodpovězte si, zdali se stresu ve vašem životě nenachází příliš mnoho a pokud ano, jestli s ním dokážete pracovat a reálně ho vyhnat ze svých dnů. Do takového světa plného napětí dítě nepřinášejte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Levandule proti stresu i na uklidnění. Už ji máte na zahradě?

Na jaké nepříjemné změny v těhotenství se musíte připravit?

Zdroje článku:
https://www.jenprotehotne.cz/10-veci-ktere-by-mel-udelat-kazdy-par-jeste-pred-tim-nez-prijde-dite/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Důvodem, proč máte svou zahrádku, je to, abyste mohli jíst zdravě. Proto je třeba vyhnout se chemii i v souvislosti s hnojením.
Ne každému se poštěstí mít velký dům se zahradou. Pokud si chcete dopřát tu samou idylku v prostředí vašeho domova, máme pro vás úžasnou inspiraci. Poradíme vám, jak proměnit balkón nebo terasu v dokonalé místo pro váš odpočinek.
Chcete být trendy i na podzim, tak musíte mít odstín vlasů medový. Tato barva nejenže rozzáří vaše vlasy, ale také perfektně ladí s atmosférou sklonku roku. Zahalte se do medové!
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Během vánočních svátků se většinou neubráníme koupit domů jeden z jejich symbolů, a tím je vánoční hvězda. Krásná dekorativní rostlina, která vám však nemusí dělat radost zákonitě jen na konci roku. Lze ji totiž pěstovat prakticky celoročně. Víte, odkud se vlastně vzala?
High Desert Modern house se nachází v malém městě Bend v americkém Oregonu, v dosahu horských sjezdovek. Překrásná rezidence vás svým řešením uchvátí. Hlavní myšlenkou domu jsou posuvné panely, které mohou úplně oddělit a doslova skrýt jednotlivé prostory navzájem.
Monstera – pokojová rostlina s monstrózními listy, která je součástí českých rodin už od nepaměti. V mnoha domácnostech se dědí po generace – pěstovaly ji babičky, matky, dcery i vnučky. Je ideální rostlinou do moderních i starších domovů, hravě si s ní poradí i začínající pěstitelé. Ke svému životu totiž nevyžaduje prakticky nic.
Hot jóga není bikram jóga. Mezi těmito jógovými praktikami je několik rozdílů, mnohé ale naopak mají společné. Proč hot či bikram jógu zkusit? Důvodů máte mnoho.
Slunné počasí nám za chvíli dovolí koupání. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Při skákání nebo při blbnutí, děti nebo dospělí, občas to prostě nevyjde a ostatní se se tomu smějí! Protože pokud se zrovna nikomu nic nestane, je to vždycky legrace.
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Hnízdečka pro miminka jsou důležitou součástí dětské výbavy. V čem tkví benefity dětského hnízdečka, kde kvalitní hnízdečko pro miminka pořídit a jak ho vybrat? Nejlepší řešení přináší obchod JUKKI. Tedy polský výrobce a prodejce produktů péče o děti, v jehož nabídce naleznete vše, co k péči o dítě potřebujete.
Skalka je ta část zahrady, se kterou si vyhrajete nejvíc. Tento prvek zahradní architektury napodobuje přirozenou skalní kompozici. Je na vás, kolik prostoru skalce dáte a jak velké kameny zvolíte. Stejně tak, jaké rostliny nebo přímo stromky zde zasadíte. Udělejte si ji podle svého!

Výběr článků

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Pokud se chcete cítit pohodlně, zařaďte do vašeho šatníku i kvalitní spodní prádlo. Na následujících řádcích se zaměříme na dámské kalhotky. Jestliže netušíte, podle jakých parametrů spodní díl prádla vybrat, nezoufejte! My vám to totiž níže rádi prozradíme. Proto čtěte a pojďte se inspirovat společně s námi.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.

Nepřehlédněte

Vzhledem k neustálému nárůstu cen je obzvláště potřebné přemýšlet, co vše si opravdu nezbytně musíme pořídit a zároveň i kde výhodně nakoupíme. Zdražuje vše, zato výše platů zůstává prakticky stejná, a proto se řada občanů uchyluje k nouzovým řešením. Jedním z nich jsou nákupy v Polsku.
Helena Růžičková, nezapomenutelná česká herečka, by dnes oslavila 88. narozeniny. Její život byl plný zvratů a dramatických momentů, které z ní učinily výraznou postavu české kultury. Od raného dětství, kdy excelovala ve sportu a baletu, přes bouřlivou kariéru, až po osobní tragédie a nekonvenční přístup k životu i lásce, zanechala nesmazatelnou stopu na české herecké scéně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek