Pondělí , 08. 08. 2022

Soběslav

Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“

Umíte si představit, že by někdo nenápadně sledoval všechny vaše denní aktivity?
stalker
Příběh Nikoly, která kvůli stalkingu málem přišla o rozum.

15. 04. 2020

Nikola se dodnes vzpamatovává z toho, jak ji obtěžoval stalker. Jak svou nepříjemnou situaci zvládla a proč jí nikdo nepomohl?

Fajn kluk?

Když se Nikola seznámila na teambuildingovém víkendu s Pavlem, byla příjemně překvapená. Citlivý a empatický člověk, se kterým byla legrace, jí velmi imponoval. Za nedlouho spolu začali chodit, a pár týdnů s ním zažívala skutečný pocit štěstí. Kdyby jenom teknrát věděla, jaký se z něk stane stalker!

Vše se změnilo, když měla odjet na služební cestu s kolegou a kolegyní. Pavel začal nepřiměřeně žárlit, a chtěl Nikole vymluvit, aby kamkoliv odjela. Měl pocit, že jej na služební cestě Nikola s kolegou podvede, a že zůstane sám. Marně mu tento pocit vymlouvala.

Máš mě ráda? Tak to udělej!

Zamilovaná Nikola se stále častěji setkávala s „úplně jiným Pavlem“. Snažil se ji přimět k sexuálním praktikám, které jí nebyly příjemné. Bral ji na temná a opuštěná místa, a snažil se s ní trávit čas mimo kolektiv dalších lidí. Párty s přáteli nebo společný víkend na vodě s kamarády – o tom nemohla být ani řeč. Zamilovaná Nikola si myslela, že chyba je na její straně.

Když ji Pavel přinutil, aby s ním odjela na polorozbořenou chatu do hor, kde ji fotil nahou v ponurém prostředí, stále se oháněl tím, že jestli ho má ráda, musí přeci vyhovět. To už ale Nikole docházela s jeho povahou trpělivost. 

zdroj foto: freepik.com

Strach o své soukromí

Nikola se s Pavlem rozešla několik dnů po návratu z chaty. Místo lítosti se dozvěděla, že její nahé fotky dá na internet, a bude všude psát, že se jedná o lehkou holku. Nikola tušila, že udělala velkou chybu. Pavel naštěstí fotky do dnešního dne nikam neumístil, ale za rozchod se začal mstít jiným způsobem. Začal Nikolu intenzivně sledovat. Nejprve si toho všimla ve chvíli, kdy jeho auto sledovalo autobus, kterým dojížděla z práce.

K TÉMATUAutoškola: Zábavné příhody aneb vzpomeňte na své začátky

Psychopat u vrat

Postupně zjistila, že Pavel dal výpověď a že není nikde zaměstnán. Zaměstnal se totiž tím, že ji neustále sledoval. Čekal, až vyjde z práce, a sledoval ji směrem na autobus. Když dorazila na zastávku, jeho auto už stálo před domem. Nic po ní nechtěl, jen lačně civěl na to, jak žena prochází kolem něj.

Několikrát jej přistihla, jak onanuje pod jejím oknem. Někdy pouze stál pod oknem, a v ruce držel jednu z nahých fotek, kterou pořídil na chatě. Když vycházela z domu, u vrat stál on, a nespustil z ní oči.

„Není se čeho bát.“

Nikola zašla na městskou policii a uvedla, že se cítí ohrožená, protože ji sleduje stalker. Bohužel strážníci jí neměli jak pomoci, protože stalking nebyl veden jako přestupek, ani jako trestný čin. „Není se čeho bát. Budeme vám k domu posílat hlídku, ale víc udělat nemůžeme.“ Pavel byl všude. Nechával jí sprosté vzkazy ve schránce, do práce jí posílal pomatené dopisy. Kamkoliv se hnula, viděla, že ji následuje jeho auto.

zdroj foto: freepik.com

Konec legrace

Poslední kapka trpělivosti Nikole přetekla, když ve schránce objevila výhružný dopis. „Jestli se ke mně nevrátíš, tvoji hlavu najdou v popelnici.“ V té době se poradila s psychologem a ten jí doporučil, aby svůj život začala znovu na jiném místě. Nikola byla na konci se silami a viděla v této možnosti jedinečné řešení. Brala antidepresiva, začala se stranit lidí.

Nový začátek

Vytřídila všechny své osobní věci a vzpomínky, po internetu si domluvila nové ubytování i práci, a rozhodla se pro velkou životní změnu. Požádala stěhovací službu, aby pro věci přijela ve chvíli, kdy Pavel odjel od jejího domu na oběd, a rychle vše přesunuli do stěhováku. Nový život mohl začít.

K TÉMATUNela v koučinku: Třetice všeho dobrého

Vyhlédla si místo, kde si vždycky přála žít – malé město na jihu Moravy, zalité sluncem a s komunitou lidí, kteří se chtějí scházet. Zapadla ihned. Nepříjemné životní zážitky nechala za sebou, a těšila se z radosti, volnosti a životního štěstí.

Stalker ji málem přišla o rozum. Až změna bydliště jí přinesla pocit štěstí a soukromí, o které na dlouhou dobu několika měsíců kvůli Pavlovi přišla. Od 1. 1. 2010 je stalking trestný čin, nyní by její případ skončil v rukou policie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

„Znásilnění jsem přiznala až po deseti letech.“ Příběh Sofie (35), které nepříjemný zážitek ovlivnil budoucí život

Nepříjemné emoce nebo vypjaté situace. Jak je zvládnout a umět v sobě zpracovat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.

Nepřehlédněte

Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek