Domů » Příběhy » Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“
stalker
Příběh Nikoly, která kvůli stalkingu málem přišla o rozum.
Příběhy

Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“

Umíte si představit, že by někdo nenápadně sledoval všechny vaše denní aktivity?

Nikola se dodnes vzpamatovává z toho, jak ji obtěžoval stalker. Jak svou nepříjemnou situaci zvládla a proč jí nikdo nepomohl?

Fajn kluk?

Když se Nikola seznámila na teambuildingovém víkendu s Pavlem, byla příjemně překvapená. Citlivý a empatický člověk, se kterým byla legrace, jí velmi imponoval. Za nedlouho spolu začali chodit, a pár týdnů s ním zažívala skutečný pocit štěstí. Kdyby jenom teknrát věděla, jaký se z něk stane stalker!

Vše se změnilo, když měla odjet na služební cestu s kolegou a kolegyní. Pavel začal nepřiměřeně žárlit, a chtěl Nikole vymluvit, aby kamkoliv odjela. Měl pocit, že jej na služební cestě Nikola s kolegou podvede, a že zůstane sám. Marně mu tento pocit vymlouvala.

Máš mě ráda? Tak to udělej!

Zamilovaná Nikola se stále častěji setkávala s „úplně jiným Pavlem“. Snažil se ji přimět k sexuálním praktikám, které jí nebyly příjemné. Bral ji na temná a opuštěná místa, a snažil se s ní trávit čas mimo kolektiv dalších lidí. Párty s přáteli nebo společný víkend na vodě s kamarády – o tom nemohla být ani řeč. Zamilovaná Nikola si myslela, že chyba je na její straně.

Když ji Pavel přinutil, aby s ním odjela na polorozbořenou chatu do hor, kde ji fotil nahou v ponurém prostředí, stále se oháněl tím, že jestli ho má ráda, musí přeci vyhovět. To už ale Nikole docházela s jeho povahou trpělivost. 

zdroj foto: freepik.com

Strach o své soukromí

Nikola se s Pavlem rozešla několik dnů po návratu z chaty. Místo lítosti se dozvěděla, že její nahé fotky dá na internet, a bude všude psát, že se jedná o lehkou holku. Nikola tušila, že udělala velkou chybu. Pavel naštěstí fotky do dnešního dne nikam neumístil, ale za rozchod se začal mstít jiným způsobem. Začal Nikolu intenzivně sledovat. Nejprve si toho všimla ve chvíli, kdy jeho auto sledovalo autobus, kterým dojížděla z práce.

Psychopat u vrat

Postupně zjistila, že Pavel dal výpověď a že není nikde zaměstnán. Zaměstnal se totiž tím, že ji neustále sledoval. Čekal, až vyjde z práce, a sledoval ji směrem na autobus. Když dorazila na zastávku, jeho auto už stálo před domem. Nic po ní nechtěl, jen lačně civěl na to, jak žena prochází kolem něj.

Několikrát jej přistihla, jak onanuje pod jejím oknem. Někdy pouze stál pod oknem, a v ruce držel jednu z nahých fotek, kterou pořídil na chatě. Když vycházela z domu, u vrat stál on, a nespustil z ní oči.

„Není se čeho bát.“

Nikola zašla na městskou policii a uvedla, že se cítí ohrožená, protože ji sleduje stalker. Bohužel strážníci jí neměli jak pomoci, protože stalking nebyl veden jako přestupek, ani jako trestný čin. „Není se čeho bát. Budeme vám k domu posílat hlídku, ale víc udělat nemůžeme.“ Pavel byl všude. Nechával jí sprosté vzkazy ve schránce, do práce jí posílal pomatené dopisy. Kamkoliv se hnula, viděla, že ji následuje jeho auto.

zdroj foto: freepik.com

Konec legrace

Poslední kapka trpělivosti Nikole přetekla, když ve schránce objevila výhružný dopis. „Jestli se ke mně nevrátíš, tvoji hlavu najdou v popelnici.“ V té době se poradila s psychologem a ten jí doporučil, aby svůj život začala znovu na jiném místě. Nikola byla na konci se silami a viděla v této možnosti jedinečné řešení. Brala antidepresiva, začala se stranit lidí.

Nový začátek

Vytřídila všechny své osobní věci a vzpomínky, po internetu si domluvila nové ubytování i práci, a rozhodla se pro velkou životní změnu. Požádala stěhovací službu, aby pro věci přijela ve chvíli, kdy Pavel odjel od jejího domu na oběd, a rychle vše přesunuli do stěhováku. Nový život mohl začít.

Vyhlédla si místo, kde si vždycky přála žít – malé město na jihu Moravy, zalité sluncem a s komunitou lidí, kteří se chtějí scházet. Zapadla ihned. Nepříjemné životní zážitky nechala za sebou, a těšila se z radosti, volnosti a životního štěstí.

Stalker ji málem přišla o rozum. Až změna bydliště jí přinesla pocit štěstí a soukromí, o které na dlouhou dobu několika měsíců kvůli Pavlovi přišla. Od 1. 1. 2010 je stalking trestný čin, nyní by její případ skončil v rukou policie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

„Znásilnění jsem přiznala až po deseti letech.“ Příběh Sofie (35), které nepříjemný zážitek ovlivnil budoucí život

Nepříjemné emoce nebo vypjaté situace. Jak je zvládnout a umět v sobě zpracovat

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest