Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“

Umíte si představit, že by někdo nenápadně sledoval všechny vaše denní aktivity?
stalker
Příběh Nikoly, která kvůli stalkingu málem přišla o rozum.

15. 04. 2020

Nikola se dodnes vzpamatovává z toho, jak ji obtěžoval stalker. Jak svou nepříjemnou situaci zvládla a proč jí nikdo nepomohl?

Fajn kluk?

Když se Nikola seznámila na teambuildingovém víkendu s Pavlem, byla příjemně překvapená. Citlivý a empatický člověk, se kterým byla legrace, jí velmi imponoval. Za nedlouho spolu začali chodit, a pár týdnů s ním zažívala skutečný pocit štěstí. Kdyby jenom teknrát věděla, jaký se z něk stane stalker!

Vše se změnilo, když měla odjet na služební cestu s kolegou a kolegyní. Pavel začal nepřiměřeně žárlit, a chtěl Nikole vymluvit, aby kamkoliv odjela. Měl pocit, že jej na služební cestě Nikola s kolegou podvede, a že zůstane sám. Marně mu tento pocit vymlouvala.

Máš mě ráda? Tak to udělej!

Zamilovaná Nikola se stále častěji setkávala s „úplně jiným Pavlem“. Snažil se ji přimět k sexuálním praktikám, které jí nebyly příjemné. Bral ji na temná a opuštěná místa, a snažil se s ní trávit čas mimo kolektiv dalších lidí. Párty s přáteli nebo společný víkend na vodě s kamarády – o tom nemohla být ani řeč. Zamilovaná Nikola si myslela, že chyba je na její straně.

Když ji Pavel přinutil, aby s ním odjela na polorozbořenou chatu do hor, kde ji fotil nahou v ponurém prostředí, stále se oháněl tím, že jestli ho má ráda, musí přeci vyhovět. To už ale Nikole docházela s jeho povahou trpělivost. 

zdroj foto: freepik.com

Strach o své soukromí

Nikola se s Pavlem rozešla několik dnů po návratu z chaty. Místo lítosti se dozvěděla, že její nahé fotky dá na internet, a bude všude psát, že se jedná o lehkou holku. Nikola tušila, že udělala velkou chybu. Pavel naštěstí fotky do dnešního dne nikam neumístil, ale za rozchod se začal mstít jiným způsobem. Začal Nikolu intenzivně sledovat. Nejprve si toho všimla ve chvíli, kdy jeho auto sledovalo autobus, kterým dojížděla z práce.

K TÉMATU  Eva (23): Je to ten pravý? Den před svatbou si nejsem jistá

Psychopat u vrat

Postupně zjistila, že Pavel dal výpověď a že není nikde zaměstnán. Zaměstnal se totiž tím, že ji neustále sledoval. Čekal, až vyjde z práce, a sledoval ji směrem na autobus. Když dorazila na zastávku, jeho auto už stálo před domem. Nic po ní nechtěl, jen lačně civěl na to, jak žena prochází kolem něj.

Několikrát jej přistihla, jak onanuje pod jejím oknem. Někdy pouze stál pod oknem, a v ruce držel jednu z nahých fotek, kterou pořídil na chatě. Když vycházela z domu, u vrat stál on, a nespustil z ní oči.

„Není se čeho bát.“

Nikola zašla na městskou policii a uvedla, že se cítí ohrožená, protože ji sleduje stalker. Bohužel strážníci jí neměli jak pomoci, protože stalking nebyl veden jako přestupek, ani jako trestný čin. „Není se čeho bát. Budeme vám k domu posílat hlídku, ale víc udělat nemůžeme.“ Pavel byl všude. Nechával jí sprosté vzkazy ve schránce, do práce jí posílal pomatené dopisy. Kamkoliv se hnula, viděla, že ji následuje jeho auto.

zdroj foto: freepik.com

Konec legrace

Poslední kapka trpělivosti Nikole přetekla, když ve schránce objevila výhružný dopis. „Jestli se ke mně nevrátíš, tvoji hlavu najdou v popelnici.“ V té době se poradila s psychologem a ten jí doporučil, aby svůj život začala znovu na jiném místě. Nikola byla na konci se silami a viděla v této možnosti jedinečné řešení. Brala antidepresiva, začala se stranit lidí.

Nový začátek

Vytřídila všechny své osobní věci a vzpomínky, po internetu si domluvila nové ubytování i práci, a rozhodla se pro velkou životní změnu. Požádala stěhovací službu, aby pro věci přijela ve chvíli, kdy Pavel odjel od jejího domu na oběd, a rychle vše přesunuli do stěhováku. Nový život mohl začít.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na týden od 8. 10. do 12. 10. 2018. Kdy vypustit emoce a kdy se raději stáhnout?

Vyhlédla si místo, kde si vždycky přála žít – malé město na jihu Moravy, zalité sluncem a s komunitou lidí, kteří se chtějí scházet. Zapadla ihned. Nepříjemné životní zážitky nechala za sebou, a těšila se z radosti, volnosti a životního štěstí.

Stalker ji málem přišla o rozum. Až změna bydliště jí přinesla pocit štěstí a soukromí, o které na dlouhou dobu několika měsíců kvůli Pavlovi přišla. Od 1. 1. 2010 je stalking trestný čin, nyní by její případ skončil v rukou policie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

„Znásilnění jsem přiznala až po deseti letech.“ Příběh Sofie (35), které nepříjemný zážitek ovlivnil budoucí život

Nepříjemné emoce nebo vypjaté situace. Jak je zvládnout a umět v sobě zpracovat

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
Když mi kamarád Milan, co vlastní autoškolu, dával vědět, že se sejdeme na kafe, byla jsem nadšená. Přeci jen se konečně začínají uvolňovat pomalu koronavirová opatření, a proto jsme se sešli na zahrádce jedné příjemné kavárny. To ještě netušil, že nadhodím téma motorka!
Člověk si to neuvědomuje, ale prakticky na každém místě číhají lidé, kteří ho chtějí okrást, respektive obrat o peníze. Což se nyní, v době panující koronavirové krize, neslyší možná rádo. Abyste se vyhnuli tomu, že za služby nebo jiné zaplatíte více, než byste měli, dávejte si pozor hlavně na několik profesí.
Který den budete v komunikaci s okolím perlit, kdy se obejít bez alkoholu a čemu se tento týden raději vyhnout? To vše napoví horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Blíží se pracovní pohovor a chcete na něm opravdu uspět? Zakládat byste si měli především na dobrém prvním dojmu, který je v případě pohovoru nadmíru důležitý. A ten je tvořen také tím, co máte na sobě.
Jste-li rodič odrostlejšího dítěte, jistě už jste řešili otázku, kdy je ten správný čas, aby dítě spalo v pokojíčku zcela samo. Pokud máte doma čerstvě narozené miminko, toto nelehké rozhodování vás teprve čeká. Čím se řídit a jak postupovat, aby to nezanechalo stopy na vzájemném vztahu?
Tyhle zapletené účesy ocení spíše mladší generace. Všechny jsou hotové během minut, takže je můžete mít na hlavě hned, než ráno vyrazíte na autobus.

Výběr článků

Kouzelné zahradní cestičky jsou skvělým nápadem, jak proměnit vaší zahradu ve fantastickou zónu pro relax a odpočinek. Prohlédněte si kreativní nápady na konstrukce chodníčků, které vytváří příjemně útulnou atmosféru.
V letošní sezóně budou absolutním hitem dámské lodičky v koženém provedení. Jestliže nejste zrovna módní znalkyně a netušíte, proč a jakým způsobem je zakomponovat do svého outfitu, nevadí. My vám to totiž na následujících řádcích prozradíme. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi!
Zajíždíte prsty do vlasů a cítíte, jak jsou suché? Štve vás to? V létě byste jim měla věnovat mnohem vyšší pozornost, než kdy jindy. Časté koupání, mytí, slunce, mořská sůl ani chlorovaná voda jim totiž moc nesvědčí. Mnohem rychleji se vysušují a lámou. Jak se o ně starat?

Nepřehlédněte

Příští víkend jsou tu Vánoce, takže je nejvyšší čas sladit vaši domácnost do svátečního duchu. A i když je pro Vánoce nejtypičtější kombinace barev červená, zlatá a zelená, máme pro vás tipy na výzdobu, které ovládly letošní rok 2022. Nechte se inspirovat zajímavými prvky, barvami i materiály.
V každém dlouhodobém vztahu nastanou chvíle, kdy se zdá, že rutina převládá a původní jiskra pomalu vyhasíná. Jak však můžeme toto běžné vykolejení transformovat zpět v plamenný vztah plný lásky, porozumění a vzájemného růstu? Klíčem může být správné myšlení a otevřenost ke změnám. V následujícím textu prozkoumáme, jak mohou různé aspekty našeho přístupu k vztahům a k lásce přispět k jejich obnovení a prohloubení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek